Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Hodinová vnoučata zasadila spolu s babičkami z Bohumína svůj strom 30.4.2019

Hodinová vnoučata zasadila spolu s babičkami z Bohumína svůj strom

Bohumínští dobrovolníci, kteří docházejí za osamělými seniory do zdejších domovů důchodců v rámci projektu Hodinový vnuk, zasadili svůj strom. Kořeny ozdobné sakury v Okružní ulici nedaleko sídla bohumínského klubu seniorů by se měly stát symbolem dobrovolnictví i mezigenerační spolupráce.
Bohumíňáci ušetřili 35 milionů za teplo a teplou vodu 29.4.2019

Bohumíňáci ušetřili 35 milionů za teplo a teplou vodu

Téměř čtyři tisíce bohumínských domácností v městských bytech ušetřilo vloni za teplo a teplou vodu. Vyplývá to z loňského vyúčtování služeb, které dostali zdejší nájemníci. Město lidem přeplatky za více než 35 milionů korun vrátí převážně v průběhu června. Necelých 1 500 domácností obdrží zpět více
V Bohumíně si lidé po pěti letech připlatí za bydlení 25.4.2019

V Bohumíně si lidé po pěti letech připlatí za bydlení

V Bohumíně se od října mění cena za bydlení v městských bytech. Nájemníci budou platit místo 45,65 korun za metr čtvereční nově 54,78 korun. Důvodem je rostoucí cena stavebních prací. Veškeré vybrané nájemné jde do správy, oprav a investic. Radní chtějí i v budoucnu udržet kvalitní bydlení.
Bohumínským Amosem roku 2019 je Věra Palková 18.4.2019

Bohumínským Amosem roku 2019 je Věra Palková

Bohumínským Amosem roku 2019 se stala původní profesí pedagožka 69letá Věra Palková z Bohumína. Radní jí udělili ocenění za celoživotní přínos v oblasti školství nejen v Bohumíně, ale také v Moravskoslezském kraji.
Na kotlíkovém semináři v Bohumíně lidem poradí, jak získat kotlíkovou dotaci a půjčku 17.4.2019

Na kotlíkovém semináři v Bohumíně lidem poradí, jak získat kotlíkovou dotaci a půjčku

Domkaři, kteří si chtějí pořídit nový ekologický kotel, budou moci od 13. května žádat Moravskoslezský kraj až o 120 tisícovou kotlíkovou dotaci. Podrobnosti se zájemci dozví na speciálním kotlíkovém semináři. Ten se v Bohumíně uskuteční ve středu 24. dubna od 16 hodin v budově radnice.
Bohumín soutěží o titul Náš evropský projekt, hlasování probíhá na Facebooku 11.4.2019

Bohumín soutěží o titul Náš evropský projekt, hlasování probíhá na Facebooku

Šestatřicet měst a obcí v České republice soutěží o titul Náš evropský projekt. Bohumín se do soutěže zapojil s projektem Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům pohraničí. Hlasování probíhá do 2. května na Facebooku Evropské komise. Vítěz obdrží finanční příspěvek na uspořádání městské slavnosti.
Prvňáčků bude letos o třicet méně, město plánuje otevřít přípravnou třídu 9.4.2019

Prvňáčků bude letos o třicet méně, město plánuje otevřít přípravnou třídu

K dubnovým zápisům do bohumínských škol přišlo dvě stě dětí, dvaatřicet z nich žádá o odklad školní docházky. Město plánuje otevřít přípravnou třídu s kapacitou maximálně patnáct žáků, která umožní „odkladovým“ dětem adaptovat se na školní prostředí. Rodiče do ní mohou zapsat potomky do konce dubna.
Bohumíňáci si před rokem přáli lezeckou stěnu, teď ji město otevřelo 8.4.2019

Bohumíňáci si před rokem přáli lezeckou stěnu, teď ji město otevřelo

Bohumín má novou boulderovou stěnu. Lidé si ji před rokem přáli v anketě věnované velkým investicím. Hlasovalo v ní více než 1600 Bohumíňáků. A radnice jejich volání vyslyšela a dnes stěnu otevřela. Už od zítřka ji bude moci otestovat i veřejnost.
Půltunová úřední deska se přestěhovala před kino 8.4.2019

Půltunová úřední deska se přestěhovala před kino

Nový dotykový informační kiosek, který stojí od konce loňského září před hlavní radniční budovou v Bohumíně, "vystrnadil" původní úřední desku s vitrínami. Půltunový kovový stojan ale neskončí ve sběrném dvoře. Po renovaci se přestěhoval před budovu kina, kde bude sloužit propagaci akcí K3.
Bohumín zaměstnal kotlíkové specialisty. Radí lidem, jak na kotlíkovou dotaci 8.4.2019

Bohumín zaměstnal kotlíkové specialisty. Radí lidem, jak na kotlíkovou dotaci

V Bohumíně chtějí motivovat co nejvíce domkařů k výměně starého kotle za nový nízkoemisní. Kromě 200 tisícové bezúročné půjčky, kterou lze na radnici na ekologický způsob vytápění získat, zaměstnalo město i kotlíkové specialisty. Ti lidem radí, jak na kotlíkovou dotaci.
Bohumínský městský web ocenili odborníci, je druhý nejlepší v kraji 3.4.2019

Bohumínský městský web ocenili odborníci, je druhý nejlepší v kraji

Webové stránky Bohumína jsou druhé nejlepší v kraji. Rozhodli o tom odborníci, kteří hodnotili oficiální internetové stránky měst a obcí regionu. Jednadvacátý ročník soutěže Zlatý erb pořádal Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč.
V Bohumíně startuje svoz rostlinného odpadu, jeho objem každoročně roste 2.4.2019

V Bohumíně startuje svoz rostlinného odpadu, jeho objem každoročně roste

Po zimní pauze startuje v Bohumíně svoz rostlinného odpadu. Vývozy hnědých nádob budou probíhat až do konce listopadu pravidelně vždy v sudé týdny. Službu využívá přes 1 200 domácností. Loni se z bionádob od rodinných domů ve městě vytřídilo 730 tun zeleně.
Do Bohumína přijíždí legionářská kasárna, zjistěte, zda jste v rodině měli legionáře 1.4.2019

Do Bohumína přijíždí legionářská kasárna, zjistěte, zda jste v rodině měli legionáře

Legionářské muzeum na kolejích zavítá tento týden do Bohumína. Do města přijede tzv. Legiovlak v úterý 2. dubna a na zdejším vlakovém nádraží se zdrží až do neděle 7. dubna. Nabídne pohled do života legionářů a připomene boje za samostatný stát. Bezplatné komentované prohlídky začínají od 14 hodin.
Řídili bez řidičáku a pod vlivem drog, strážníkům z Bohumína ale neunikli 28.3.2019

Řídili bez řidičáku a pod vlivem drog, strážníkům z Bohumína ale neunikli

Hned čtyři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem omamných látek, zadrželi před několika dny bohumínští strážníci v Rychvaldu. Dva z nich se snažili zakrýt své opojení alkoholem pod rouškou tmy. Tím však na sebe jen upozornili.
Bunkr Na Trati rozjíždí dvacátou sezonu, láká na muniční bedny 27.3.2019

Bunkr Na Trati rozjíždí dvacátou sezonu, láká na muniční bedny

Jubilejní dvacátou sezonu zahajuje Klub vojenské historie Bohumín v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati. Zimní přestávku využil k vylepšení prohlídkové trasy. Návštěvníky láká na nově vybavené muniční skladiště s bednami, repliky vnitřních dveří a uzávěry střílen. Bunkr se otvírá veřejnosti už 6. dubna.
V Bohumíně zjišťují, kolik lidí si chce s pomocí kotlíkové dotace a půjčky vyměnit kotel 26.3.2019

V Bohumíně zjišťují, kolik lidí si chce s pomocí kotlíkové dotace a půjčky vyměnit kotel

V Bohumíně spustili dotazníkovou kampaň na třetí vlnu kotlíkových dotací. Nově si lidé na výměnu starého kotle za nový ekologický mohou od státu bezúročně půjčit až 200 tisíc korun. Administrativu půjček bude mít na starosti radnice. Ta proto teď zjišťuje, kolik domkařů ji chce využít.
V Bohumíně otevřou další atrakci - umělou lezeckou boulderingovou stěnu 19.3.2019

V Bohumíně otevřou další atrakci - umělou lezeckou boulderingovou stěnu

Nejen milovníci lezení by měli zpozornět. V městském sportovišti Bosporka v centru Bohumína právě vyrůstá lezecká boulderingová stěna. Pro širokou veřejnost by se měla otevřít už v dubnu. Za její výstavbu zaplatí radnice dva miliony korun.
Zima ještě neskončila, v Bohumíně už ale uklízejí 14.3.2019

Zima ještě neskončila, v Bohumíně už ale uklízejí

S jarním úklidem začali v Bohumíně s předstihem. Přestože zima ještě oficiálně neskončila, tak frekventované cyklostezky už zdejší technické služby zbavily posypu po zimní údržbě. Některé strojově, jiné ručně díky veřejně prospěšným pracovníkům. V pondělí 18. března navíc startuje blokové čištění.
Do kina na závody motorek, světové hity hrané na cimbál i dámský dýchánek 12.3.2019

Do kina na závody motorek, světové hity hrané na cimbál i dámský dýchánek

Poslechnout si světové hity hrané na cimbál nebo se nechat se hýčkat na dámském dýchánku. Program městské agentury K3 Bohumín na březen a duben osloví dokonce i ty, kteří dávají si rádi zahrají počítačové hry. Kino zažije další herní den na playstation, tentokrát se "pojedou" závody motorek.
Dárci krve z Bohumína dostali červené víno na doplnění krvinek 11.3.2019

Dárci krve z Bohumína dostali červené víno na doplnění krvinek

Už po jednadvacáté se v Bohumíně na radnici sešli čestní dárci krve. Tentokrát se slavnostní akt dotkl 41 Bohumíňáků, kteří vloni získali za své dobrovolné darování krve od Českého červeného kříže Zlaté kříže či Zlaté plakety Jana Janského. Od města dostali červené víno na doplnění krvinek.
V Bohumíně dají lidem plynovou dotaci na výměnu starého plynového kotle za nový 8.3.2019

V Bohumíně dají lidem plynovou dotaci na výměnu starého plynového kotle za nový

V Bohumíně přicházejí s ojedinělým ekologickým projektem – plynovými dotacemi. Bohumíňáci mohou jako jediní v Moravskoslezském kraji získat příspěvek 15 tisíc korun na výměnu starého plynového kotle za nový. Zastupitelé na nový program vyčlenili v městském rozpočtu částku jeden milion korun.
Bývalý hudební klub Bedrunka, v němž se natáčelo Hřebejkovo Zakázané uvolnění, půjde k zemi 6.3.2019

Bývalý hudební klub Bedrunka, v němž se natáčelo Hřebejkovo Zakázané uvolnění, půjde k zemi

Bývalý hudební klub Bedrunka (Bublina) v centru Bohumína čeká už za pár měsíců demolice. Město chtělo zchátralý objekt ve zdejším parku Petra Bezruče zrekonstruovat, ale za čtyři roky nenašlo vhodného nájemce. A tak radikálně změnilo plány a už letos v květnu začne jeho demolice.
Letní příměstské tábory z evropských dotací jsou pro rodiče levnější, přihlašování už probíhá 1.3.2019

Letní příměstské tábory z evropských dotací jsou pro rodiče levnější, přihlašování už probíhá

Letní příměstské tábory, na které pomohla sehnat evropské peníze Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko, nabídnou letos dětem vodácké, plavecké či literární vyžití. Navíc jsou pro rodiče levnější. Přihlašování na dotované tábory, které se uskuteční v Bohumíně a Petrovicích u Karviné, už probíhá.
Bohumín chce koupit domy od Residoma 28.2.2019

Bohumín chce koupit domy od Residoma

Čtyři bytové domy v centru Bohumína by už brzy mohly změnit svého majitele. Město je chce odkoupit od Residoma za téměř 17 milionů korun. Záměr posvětili na svém nedávném jednání i zdejší zastupitelé.
V Bohumíně vystoupí britská folk-soulová zpěvačka Bianca Rose 21.2.2019

V Bohumíně vystoupí britská folk-soulová zpěvačka Bianca Rose

Zvuky kytary, kontrabasu a ukulele a především výrazný sametový hlas rozezní už brzy bohumínský kinosál. Vystoupí v něm britská soulová písničkářka s jamajsko-nigerijskými kořeny Bianca Rose. Koncert začíná v sobotu 23. února v 19:00 hodin, vstupné je 130 korun. Vstupenky lze rezervovat online.
Město pomáhá živnostníkům s propagací, v bezplatné databázi je jich už přes 800 19.2.2019

Město pomáhá živnostníkům s propagací, v bezplatné databázi je jich už přes 800

Bezplatnou databázi firem mohou ke své propagaci využít živnostníci, kteří se rozhodnou podnikat v Bohumíně. Zapsání nové firmy je zdarma, stejně tak se neplatí žádné měsíční ani roční poplatky. Rubrika patří k nejvyhledávanějším sekcím webu www.bohumin.cz, denně ji navštíví až 600 lidí.
V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory 18.2.2019

V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory

Malá, ale praktická. Taková je nová bohumínská příručka pro ty, kteří pečují anebo začínají pečovat o své blízké v důchodovém věku, kteří se už bez cizí pomoci neobejdou. Na dvaceti stranách nabízí ucelený přehled informací a rad pro ty, kteří se ocitli v nelehké životní situaci.
V kině vypukne prvorepubliková party s groteskami a živou hudbou 1.2.2019

V kině vypukne prvorepubliková party s groteskami a živou hudbou

Originální dobovou atmosféru si budou moci vychutnat Bohumíňáci, kteří v pátek večer vyrazí do kina na Prvorepublikovou party. Novinka v kulturní nabídce K3 nabídne promítání černobílých grotesek, živou hudbu, divadelní skeče a taneční workshop. K tomu bude připravena ochutnávka staročeské kuchyně.
Práce v Gliňoči skončily dříve, přibyly tůňky i hnízdiště pro obojživelníky 31.1.2019

Práce v Gliňoči skončily dříve, přibyly tůňky i hnízdiště pro obojživelníky

Přírodní areál Gliňoč s divokou přírodou a tůněmi v bohumínské městské části Skřečoň prošel citlivou proměnou, po níž už místní delší dobu volali. Projekt nazvaný „Gliňočské tůně“ měl skončit až letos na jaře. Všechny práce se ale podařilo zrealizovat v předstihu už před několika týdny.
Maškarní ples ve Starém Bohumíně ovládnou piráti a námořníci 24.1.2019

Maškarní ples ve Starém Bohumíně ovládnou piráti a námořníci

Námořnické menu, lodní bar s rumem či soutěž o nejlepší masku nabídne maškarní ples ve Starém Bohumíně. Na palubu secesního domu Pod Zeleným dubem jsou zváni všichni piráti i jejich partnerky v pátek 25. ledna. Vyplouvá se v 19 hodin, vstupné včetně rautu je 350 korun. Srdečně zve K3 Bohumín.
Akce Pojď hrát hokej přilákala téměř dvacítku malých sportovců 23.1.2019

Akce Pojď hrát hokej přilákala téměř dvacítku malých sportovců

Na úterní akci Pojď hrát hokej, kterou pořádal HC Bospor Bohumín za podpory Českého svazu ledního hokeje, se sešla téměř dvacítka nejmenších dětí. Vyzkoušely si první hokejové krůčky a odnesly si domů dres české hokejové reprezentace s novým logem.
V Bohumíně dokončili další část cyklostezky kolem Vrbického jezera 18.1.2019

V Bohumíně dokončili další část cyklostezky kolem Vrbického jezera

Novou komfortní stezku pro cyklisty a bruslaře za necelých osm milionů korun dokončili v Bohumíně. Vede mezi Vrbickým jezerem a řekou Odrou a měří 1,6 kilometru. Nahrazuje komunikaci ze zhutněného recyklátu, která byla pro cyklisty s obtížemi sjízdná a pro bruslaře naprosto nevhodná.
V Bohumíně vypukne válka, ale až po přestávce 17.1.2019

V Bohumíně vypukne válka, ale až po přestávce

Mimořádný divadelní počin 70. let minulého století si mohou připomenout lidé, kteří v neděli 20. ledna navštíví v bohumínském kině představení Válka vypukne po přestávce. Oceňovanou hru Oldřicha Daňka nastudoval ochotnický spolek Boban. Vážnější téma si vybral k 100. výročí založení republiky.
V Bohumíně hlásí závady už pět let přes mobil 16.1.2019

V Bohumíně hlásí závady už pět let přes mobil

Nesvítící lampa, díra v chodníku, černá skládka nebo poškozená dopravní značka? Nejen na tyto závady upozorňují obyvatelé Bohumína radnici přes chytrý telefon. Mobilní aplikaci si už do mobilu nainstalovalo přes 540 lidí. Mezi nimi jsou i zdejší strážníci. Téměř 30 procent nedostatků hlásí úředníkům
Podnikatelé, zemědělci i obce mohou hned na začátku roku žádat o evropské dotace 14.1.2019

Podnikatelé, zemědělci i obce mohou hned na začátku roku žádat o evropské dotace

Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko dnes vyhlásila výzvu pro příjem žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova. Až pět milionů korun mohou zájemci získat například na vybudování či rozšíření provozovny, nákladní vozy a jinou techniku či na vybudování lesních stezek, lávek či odpočinkových ploch.
V Bohumíně se vloni narodilo téměř 200 dětí, mezi nimi Enrique nebo Lexie 11.1.2019

V Bohumíně se vloni narodilo téměř 200 dětí, mezi nimi Enrique nebo Lexie

Podle čerstvých statistik evidence obyvatel se vloni narodilo v Bohumíně 195 dětí, z toho tři dvojčata. Nejoblíbenějšími jmény novopečených rodičů byla Viktorie a Jakub. Z exoticky znějících volili pro chlapce - Enrique, Matteo, Kevin a Timoty, pro dívky - Lexie, Mia, Michelle či Timea.
Starobohumínská patriotka Hedvika Hlaváčová oslavila sto let 10.1.2019

Starobohumínská patriotka Hedvika Hlaváčová oslavila sto let

Obklopena rodinou i obyvateli a zaměstnanci Domova Cesmína oslavila ve čtvrtek 10. ledna sté narozeniny paní Hedvika Hlaváčová. Její život je spjatý se Starým Bohumínem, kde vychovala dva syny, desítky let pracovala a dodnes tu bydlí. Gratulovat ke krásnému jubileu jí přišli i zástupci města.
MAS Bohumínsko přivedla loni do regionu 34 milionů korun 8.1.2019

MAS Bohumínsko přivedla loni do regionu 34 milionů korun

Díky úsilí Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo loni získat z dotací Evropské unie 34 milionů korun na rozvoj našeho mikroregionu. Letos by MAS ráda pomohla nasměrovat do Bohumína a jeho okolí zhruba 25 milionů korun na rozvoj venkova, zvýšení bezpečnosti či péči o nemohoucí.
Tisíce Bohumíňáků se sejdou na Štědrý večer na náměstí před radnicí 21.12.2018

Tisíce Bohumíňáků se sejdou na Štědrý večer na náměstí před radnicí

Už čtvrt století se na Štědrý večer scházejí Bohumíňáci na náměstí před radnicí. I letos se po kaprovi, rozbalených dárcích i pohádce tisíce lidí vydají na náměstí T. G. Masaryka, aby se potkali se známými a popřáli si krásné Vánoce i nový rok.
Výstava fotografií završuje v Bohumíně oslavy 100. výročí republiky 20.12.2018

Výstava fotografií završuje v Bohumíně oslavy 100. výročí republiky

Jen pár dnů zbývá do konce roku 2018, během nějž si republika připomínala 100. výročí svého založení. Tečku za oslavami v Bohumíně představuje expozice fotografií, které během slavnostních okamžiků pořídil fotograf Petr „Pepe“ Piechowicz. Bude k vidění v hlavní budově radnice po celý příští rok.
Ježíškova vnoučata z Bohumína dostala díky dárcům bačkory, mobil i MP3 přehrávač 19.12.2018

Ježíškova vnoučata z Bohumína dostala díky dárcům bačkory, mobil i MP3 přehrávač

Devět seniorů, kteří jsou klienty sociální pobytové služby Bohumínské městské nemocnice, má díky projektu Ježíškova vnoučata krásnější a veselejší Vánoce. Bohumínští senioři už s předstihem dostali od dárců 18. prosince ponožky, bačkory, knihu o prezidentu Zemanovi, ale také mobil a MP3 přehrávač.
V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku 18.12.2018

V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumína. Do jejího zvelebení investovala mateřinka 70 tisíc korun. Její aktivity uhradil v plné výši Moravskoslezský kraj.
Předvánoční program jde do finále, vystoupí David Stypka, Ella a Šárka Marková 13.12.2018

Předvánoční program jde do finále, vystoupí David Stypka, Ella a Šárka Marková

Adventní program v Bohumíně se právě přehoupl do druhé poloviny. Slibuje ještě dva předvánoční a jeden štědrovečerní koncert a také poslední letošní farmářské trhy známé pod názvem Slezský rynek.
Nový ekologický kalendář provede Bohumíňáky po stavbách z červených cihel 6.12.2018

Nový ekologický kalendář provede Bohumíňáky po stavbách z červených cihel

Už jednadvacet let dostávají Bohumíňáci od radnice pod stromeček ekologický kalendář na příští rok, který je nabitý jak praktickými informacemi, tak tematickými fotografiemi. Ten s letopočtem 2019 se věnuje cihlovým historickým stavbám v novogotickém stylu, které jsou pro Bohumín tak typické...
V Bohumíně dokončili novou cyklostezku Na Panském, příští rok kolem ní začne vznikat lesopark 29.11.2018

V Bohumíně dokončili novou cyklostezku Na Panském, příští rok kolem ní začne vznikat lesopark

Nedávno dokončenou cyklostezku mezi centrem Bohumína a místní částí Nová Ves přes budoucí lesopark Na Panském už testují první cyklisté. A vůbec jim přitom nevadí, že venku mrzne. Bohumín je totiž proslulý tím, že na kolech se tady jezdí celoročně a za každého počasí.
Mat dal starostovi v tradiční simultánce jako jediný 17letý Vojta Šrámek 23.11.2018

Mat dal starostovi v tradiční simultánce jako jediný 17letý Vojta Šrámek

Jedna prohra, jedna remíza a osmnáct výher. To je třiadvacáté skóre Petra Víchy po tradiční šachové simultánce s místními gymnazisty. Se starostou se ve středu 21. listopadu utkalo dvaadvacet studentů. Mat dal podle starostova očekávání Vojtěch Šrámek, remízu uhrál Ondřej Pieklo.
Vánoční nadílka plná známých tváří začíná v Bohumíně už v listopadu 22.11.2018

Vánoční nadílka plná známých tváří začíná v Bohumíně už v listopadu

Sváteční jarmark, slavnostní rozsvěcení stromků i série koncertů nejen pro teenagery, to je program na listopadové i prosincové víkendy v Bohumíně. Adventní program slibuje koncertní vystoupení Magdy Malé nebo Davida Stypky i oblíbený ohňostroj.
Králičího nalezence se dočasně ujali strážníci, hledají mu nový domov 19.11.2018

Králičího nalezence se dočasně ujali strážníci, hledají mu nový domov

Bohumínští strážníci se zase starají o zvířecího nalezence. Tentokrát u nich na služebně našel azyl roztomilý zakrslý králík. Chlupáče s rezavou barvou srsti muži zákona odchytili o víkendu. Smutně si poskakoval ve vnitrobloku cihlových domů naproti městské tržnice v Nádražní ulici.
Psí nalezenci čekají na splnění přání, potřebovali by přepravní boxy a ochlazovací bazének 16.11.2018

Psí nalezenci čekají na splnění přání, potřebovali by přepravní boxy a ochlazovací bazének

Pět dočasných čtyřnohých obyvatel bohumínského městského útulku v Šunychlu se stalo celebritami. Jejich portrét visí od poloviny listopadu na „seznamce“, která má za cíl vybrat na opuštěné psy peníze, zajistit jim krmivo a potřebné vybavení. Dárci jim mohou přispět na www.psiprani.cz.
Sběrný dvůr bude v sobotu 17.  listopadu zavřený 16.11.2018

Sběrný dvůr bude v sobotu 17. listopadu zavřený

Pozor! Sběrný dvůr v Koperníkově ulici bude mít v sobotu 17. listopadu zavřeno. A to kvůli státnímu svátku. Pokud jste o víkendu chtěli využít jeho služeb, přeplánujte si svou návštěvu až na příští týden. To budou jeho brány otevřeny denně od 8 do 16 hodin, v sobotu pak do 14 hodin.
Bohumín v příštím roce proinvestuje 120 milionů, zastupitelé už schválili rozpočet na příští rok 15.11.2018

Bohumín v příštím roce proinvestuje 120 milionů, zastupitelé už schválili rozpočet na příští rok

Zatímco jinde v republice teprve volí nová vedení, v Bohumíně už schválili vyrovnaný rozpočet pro příští rok. Počítají s tím, že budou hospodařit se 750 miliony korun. Téměř 120 milionů proinvestují. Rozpočet počítá také s rezervou ve výši 10 milionů korun na neočekávané výdaje či dokrytí dotací.
Finále Bohumínské pěvecké star 2018 rozezní sál kina, hlavním hostem bude Eliška Rusková 14.11.2018

Finále Bohumínské pěvecké star 2018 rozezní sál kina, hlavním hostem bude Eliška Rusková

Více než dvě desítky amatérských zpěváků se tento čtvrtek odpoledne představí ve veřejném finále pěvecké soutěže Bohumínská pěvecká star 2018. Sál městského kina rozezní muzikálové kousky, české i anglické písně. V porotě se objeví i nová česká celebrita, finalistka SuperStar 2018 Eliška Rusková.
V Bohumíně dnes poprvé odstartovalo podzimní blokové čištění 13.11.2018

V Bohumíně dnes poprvé odstartovalo podzimní blokové čištění

S novinkou v podobě podzimního blokového čištění přišli v Bohumíně. Díky teplému počasí se do něj pustili vůbec poprvé v historii města. Smyslem je zbavit ulice spadaného listí ještě před příchodem zimy.
Esoterický festival nabídne přednášky, hudební workshop i ayurvédskou kuchyni 8.11.2018

Esoterický festival nabídne přednášky, hudební workshop i ayurvédskou kuchyni

Ulevit si od fyzických i psychických potíží, naučit se relaxovat a poznat význam meditací, jógy a dalších technik duševní hygieny budou mít možnost lidé, kteří si udělají v sobotu 10. listopadu čas a navštíví celodenní Esoterický festival v bohumínském kině.
Za saunovými ceremoniály i nočními procedurami opět do bohumínského aquacentra 7.11.2018

Za saunovými ceremoniály i nočními procedurami opět do bohumínského aquacentra

Oblíbené saunové ceremoniály se po letní pauze vracejí do bohumínského aquacentra. Milovníci procedur, jejichž principem je střídání horkého a studeného vzduchu, si je mohou od listopadu užívat denně od 19 hodin. Po přestávce se vracejí do aquacentra také saunové noci, první začíná už 16. listopadu.
Co na sebe prásknou Jakub Kohák a David Kraus v Bohumíně? 6.11.2018

Co na sebe prásknou Jakub Kohák a David Kraus v Bohumíně?

Dvě oblíbené celebrity míří do Bohumína. Poznat blíže hvězdy, v tomto případě herce Jakuba Koháka a hudebníka Davida Krause, mohou příznivci dobré zábavy ve čtvrtek 8. listopadu v kině K3. Vtipná a svižná talk show proložená legendárními songy začíná v sedm večer.
V Bohumíně padl k zemi další vybydlený dům 5.11.2018

V Bohumíně padl k zemi další vybydlený dům

Demoliční četa poslala v Bohumíně k zemi další vybydlený dům. Tentokrát šlo o objekt v Drátovenské ulici v Pudlově v těsné blízkosti zdejšího mostu. Náklady na jeho odstranění přesáhly jeden milion korun. Radnice na demolici získala dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj, která uhradí 80 % nákladů.
Básnířka Zuzana Glacová pokřtí v Bohumíně svou prvotinu 31.10.2018

Básnířka Zuzana Glacová pokřtí v Bohumíně svou prvotinu

Svou prvotinu představí veřejnosti mladá nadějná básnířka Zuzana Glacová z Dolní Lutyně. Křest její sbírky Anonymfa doplněné ilustracemi bohumínského malíře Vladimíra Pustówky proběhne v pátek 2. listopadu od 17 hodin v bohumínském Salónu Maryška. Součástí večera bude také autorské čtení.
Starostou Bohumína se stal posedmé Petr Vícha, posty obhájili i místostarostové 29.10.2018

Starostou Bohumína se stal posedmé Petr Vícha, posty obhájili i místostarostové

V Bohumíně už je jasno. Město povede další čtyři roky ČSSD. Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu už posedmé obhájil křeslo starosty Petr Vícha (ČSSD). Ten stojí v čele Bohumína nepřetržitě 24 let. Posty místostarostů rovněž obhájili Igor Bruzl (ČSSD) a Lumír Macura (ČSSD).
Opuštění psi z bohumínského útulku mají nové boudy 29.10.2018

Opuštění psi z bohumínského útulku mají nové boudy

Nové boudy dostali ještě před začátkem zimy psi, kteří našli dočasný domov v bohumínském městském útulku. Kvalitní vybavení kotců získali díky pomoci dobrovolníků, příspěvku města a daru z nadace Pes v nouzi. V útulku navíc přibyla bouda speciálně vyrobená pro potřeby štěňat.
Bohumín zahájil oslavy 100. výročí republiky novým rekordem 26.10.2018

Bohumín zahájil oslavy 100. výročí republiky novým rekordem

Nový český rekord v počtu lidí na jednom místě s trikolorou vytvořili v pátek 26. října v Bohumíně. Na náměstí se jich u příležitosti oslav 100. výročí založení republiky sešlo přesně 2 303. Zazpívali si československou hymnu i lidovku Ach synku synku a následně prošli sčítací branou.
Sobotní Halloween slibuje minidisco a bublinkovou show, vyvrcholí tradičním lampionovým průvodem 26.10.2018

Sobotní Halloween slibuje minidisco a bublinkovou show, vyvrcholí tradičním lampionovým průvodem

Oslavit Halloween mohou rodiny s dětmi v sobotu 27. října v bohumínském Hobbyparku. Už posedmé na ně čeká zábavný interaktivní program, tentokrát s písničkami, bublinkovou minidiskotékou a tradičním lampionovým průvodem. Akce začíná ve čtyři hodiny odpoledne, vstup je zdarma.
O státním svátku do pěchotního srubu Na Trati v Bohumíně 25.10.2018

O státním svátku do pěchotního srubu Na Trati v Bohumíně

Bohumínský bunkr MO-S5 Na Trati se na jeden den opět otevře veřejnosti. I když návštěvnická sezóna skončila už letos v září, pěchotní srub bude pro návštěvníky dostupný ještě jednou. A to v neděli 28. října od 14 do 18 hodin u příležitosti oslav 100. výročí samostatného československého státu.
Staré stojany před nádražím dosloužily, nahradí je moderní uzamykatelné konstrukce pro třicet kol 23.10.2018

Staré stojany před nádražím dosloužily, nahradí je moderní uzamykatelné konstrukce pro třicet kol

Třicet nových komfortních stojanů na kola bude ještě letos sloužit cyklistům před vlakovým nádražím. Příprava na jejich instalaci začne už zítra 24. října. Město tak dočasně rozšiřuje možnosti bezpečného odložení kol do doby, než vybuduje moderní dopravní terminál se 72 uzamykatelnými cykloboxy.
Bohumín oslaví 100. výročí republiky pokusem o rekord i komentovanými prohlídkami 22.10.2018

Bohumín oslaví 100. výročí republiky pokusem o rekord i komentovanými prohlídkami

Bohumín se chystá na oslavy 100. výročí republiky. Ty vyvrcholí už tento týden pokusem o rekord v největším počtu lidí s trikolorou na jednom místě, sázením pamětní lípy a komentovanými prohlídkami interiérů historických staveb z červených cihel s kostýmovanými průvodci.
Bohumín opět povede ČSSD, ustavující zastupitelstvo bude už za týden 19.10.2018

Bohumín opět povede ČSSD, ustavující zastupitelstvo bude už za týden

Vedení Bohumína bude v příštích čtyřech letech jednobarevné. ČSSD však bude spolupracovat se všemi politickými stranami a hnutími, které usednou v novém zastupitelstvu. Informoval o tom lídr kandidátky ČSSD a současný starosta Petr Vícha. Ten se postupně setkal s představiteli ANO, KSČM, ODS i České
Staronovým senátorem na Karvinsku bude opět starosta Bohumína Petr Vícha, zvolilo jej 72 procent voličů 13.10.2018

Staronovým senátorem na Karvinsku bude opět starosta Bohumína Petr Vícha, zvolilo jej 72 procent voličů

Bohumínský starosta Petr Vícha obhájil s drtivou převahou už podruhé post senátora. Ve druhém kole voleb do Senátu opět porazil Miladu Halíkovou. Na tom, aby opět usedl do lavic Senátu, se shodli voliči ve všech pěti městech jeho volebního obvodu. Do Senátu ho poslalo 72 procent hlasů.
Den zdraví nabídne možnost vyšetření zdarma a podpoří nedonošené děti 11.10.2018

Den zdraví nabídne možnost vyšetření zdarma a podpoří nedonošené děti

Měření cholesterolu, tlaku, cukru v krvi nebo vyšetření zraku nabídne zájemcům v Bohumíně tradiční Den zdraví. Nově se budou moci lidé, kteří v pátek 12. října zamíří do foyer bohumínského kina na tuto akci, zapojit do charitativní sbírky na pomoc dříve narozeným miminkům.
Do Bohumína míří unikátní výstava česko-polských projektů 9.10.2018

Do Bohumína míří unikátní výstava česko-polských projektů

Putovní výstavu česko-polských projektů zahájili 5. října na krajském úřadě představitelé příhraničních měst a obcí společně se zástupci Moravskoslezského kraje a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Expozice bude k vidění i v Bohumíně, a to v budově radnice v týdnu od 12. do 18. listopadu.
Bohumínský starosta Petr Vícha se už potřetí utká o post senátora 7.10.2018

Bohumínský starosta Petr Vícha se už potřetí utká o post senátora

Spolu s komunálními volbami proběhlo na Karvinsku ve volebním obvodu 74 také první kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR. Jeho vítězem se stal bohumínský starosta Petr Vícha (ČSSD) se 36,72 procenty. Voliči mu dali 10 848 hlasů. Jeho protikandidátkou bude ve druhém kole Milada Halíková (KSČM).
Volby v Bohumíně vyhrála opět s obrovským náskokem ČSSD, druhé je ANO 2011 6.10.2018

Volby v Bohumíně vyhrála opět s obrovským náskokem ČSSD, druhé je ANO 2011

Je sečteno. Ke komunálním volbám v Bohumíně přišlo skoro 38 procent voličů, to je více než před čtyřmi lety. Nejvíce hlasů získala ČSSD - Česká strana sociálně demokratická 57,11 % (v roce 2014 55,41 %). Druhé místo, podobně jako před čtyřmi lety, v Bohumíně obsadilo hnutí ANO 2011.
Bohumín je nejpřívětivějším městem pro seniory v kraji 5.10.2018

Bohumín je nejpřívětivějším městem pro seniory v kraji

Bohumín letos sbírá jedno ocenění za druhým. Teď získal za svůj aktivní přístup ke starší generaci pamětní plaketu. Krajská rada seniorů jej v letošním roce vyhlásila nejpřívětivějším městem pro seniory. Slavnostní ocenění proběhlo v rámci celokrajských oslav Mezinárodního dne seniorů.
Nová open air akce v Bohumíně připomene Oktoberfest a nabídne úplně nový druh piva 5.10.2018

Nová open air akce v Bohumíně připomene Oktoberfest a nabídne úplně nový druh piva

Desítky druhů piva budou k mání v Hobbyparku v rámci open air festivalu, který má v Bohumíně svou premiéru. Jmenuje se O…Beerfest a potěší návštěvníky nejen občerstvením, ale i atrakcemi pro děti a několikahodinovou náloží rockové a metalové hudby. Koná se v sobotu 6. října od 14:00 do 22:00 hodin.
Papírovou úřední desku nahradil v Bohumíně dotykový kiosek 4.10.2018

Papírovou úřední desku nahradil v Bohumíně dotykový kiosek

Nový dotykový informační kiosek stojí od konce září před hlavní radniční budovou v Bohumíně. Digitální interaktivní panel využijí lidé jako vyhledávač informací a hlavně supluje klasickou úřední desku s papírovými údaji, která zde stávala doposud.
Ve středu se Bohumín obleče do plavek, jde o rekord! 1.10.2018

Ve středu se Bohumín obleče do plavek, jde o rekord!

Bohumínští půjdou zase do plavek, a to už ve středu 3. října při tradičním celorepublikovém závodě Plave celé město. I letos se budou od 6 hodin ráno do 20 hodin večer prát nejen o vítězství, ale také o rekord. Chtějí pokořit svůj vlastní z roku 2014, kdy se do soutěže zapojilo 1 142 plavců.
Vodáci se v Bohumíně rozloučí o víkendu se sezónou, fandové vláčků se zase těší na Den železnice 27.9.2018

Vodáci se v Bohumíně rozloučí o víkendu se sezónou, fandové vláčků se zase těší na Den železnice

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? V Bohumíně se tuto sobotu 29. září chystají dvě velké akce, které zabaví malé i velké. U břehů řeky Odry ve Starém Bohumíně se budou loučit vodáci s uplynulou sezónou, na vlakovém nádraží v Novém Bohumíně se pro změnu koná oblíbený Den železnice.
Cyklotrasy z Bohumína do Ostravy a k soutoku Odry s Olší mají nové značení 25.9.2018

Cyklotrasy z Bohumína do Ostravy a k soutoku Odry s Olší mají nové značení

Nové značení dvou významných bohumínských cyklotras slouží od září zdejším obyvatelům i turistům. Město jejich využívání zpřehlednilo díky česko-polskému projektu Zpřístupnění Odry a Olše. Žluté cyklistické dopravní značky lemují stezku podél Ostravské ulice až na hranice s Ostravou-Koblovem.
Senioři změří síly ve sportovních hrách, čeká je i exkurze Bohumínem 20.9.2018

Senioři změří síly ve sportovních hrách, čeká je i exkurze Bohumínem

Už tento víkend propuknou v Bohumíně zábavně sportovní seniorské hry. Dříve narození Bohumíňáci se mezi sebou utkají ve sportu, dovednostech i vědomostech. Dvanáctý ročník startuje v sobotu 22. září od 8:30 hodin v areálu základní školy Čs. armády v centru Bohumína.
Červená stezka v Bohumíně získala titul Komunální projekt roku 2018 19.9.2018

Červená stezka v Bohumíně získala titul Komunální projekt roku 2018

Naučná stezka po stavbách z červených cihel, kterou letos v červenci otevřeli v Bohumíně, získala celostátní titul Komunální projekt roku 2018. Ten vyhlašuje časopis Moderní obec. Cenu převzal včera v úterý 18. září v Praze autor projektu - místostarosta Bohumína Lumír Macura.
Bohumín navštívila ministryně Maláčová, přislíbila pomoc při řešení byznysu s chudobou 17.9.2018

Bohumín navštívila ministryně Maláčová, přislíbila pomoc při řešení byznysu s chudobou

Už několik let brojí Bohumín proti byznysu s chudobou. Před necelým rokem proto radní využili zákonné možnosti a jako první v ČR vyhlásili v Bohumíně v nejproblémovějších lokalitách hned tři bezdoplatkové zóny. Nově příchozí nájemníci v nich už nemají nárok na doplatek na bydlení. Díky tomu se v cen
V roce 2019 chce Bohumín investovat do ekologie i zklidnění dopravy 14.9.2018

V roce 2019 chce Bohumín investovat do ekologie i zklidnění dopravy

Bohumín už ví, jak bude příští rok hospodařit. Návrh první verze rozpočtu projednali zastupitelé. Počítá s příjmy i výdaji za téměř 750 milionů korun. Mezi největší investice patří revitalizace Gliňočských tůní, vznik parkovišť, zklidnění dopravy ve Skřečoni či zahájení výsadby nového lesoparku.
Vinobraní nabídne desítky kvalitních vzorků i unikátní Modrý cimbál 13.9.2018

Vinobraní nabídne desítky kvalitních vzorků i unikátní Modrý cimbál

Přestože od nejbližší vinařské oblasti je Bohumín vzdálený hezkých pár desítek kilometrů, i tady žijí lidé, kteří si rádi vychutnají dobré a kvalitní víno. Příležitost budou mít už tuto sobotu 15. září na náměstí T. G. Masaryka, kde se uskuteční sedmý ročník Vinobraní.
Nejlepším starostou Moravskoslezského kraje je Petr Vícha z Bohumína 12.9.2018

Nejlepším starostou Moravskoslezského kraje je Petr Vícha z Bohumína

Starosta Bohumína Petr Vícha je nejlepším starostou Moravskoslezského kraje za období 2014 - 2018. Vyplynulo to z celostátní soutěže Svazu měst a obcí ČR. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 7. září ve Španělském sále Pražského hradu za účasti prezidenta i zástupců vlády, parlamentu i samosprávy.
Nové cykloboxy, stojany i veřejné pumpičky pro cyklisty se v Bohumíně objeví ještě letos 11.9.2018

Nové cykloboxy, stojany i veřejné pumpičky pro cyklisty se v Bohumíně objeví ještě letos

Třicítka nových cykloboxů, zpevněná cyklotrasa mezi městskými částmi Skřečoň a Záblatí, sedmnáct bezpečnostních stojanů na kola a jako bonus dva stojany s pumpičkami na dohuštění duší. Město za vyjmenované cyklo novinky, které se v ulicích Bohumína objeví ještě letos, zaplatí přes 2 miliony korun.
Bohumínské kino zahájilo sezónu novinkou v podobě levných střed 10.9.2018

Bohumínské kino zahájilo sezónu novinkou v podobě levných střed

Za zvýhodněné vstupné si mohou užít promítání všichni příznivci filmového plátna, kteří zamíří do bohumínského kamenného kina vždy uprostřed týdne. Kino v nové sezóně přišlo s novinkou takzvaných levných střed. Za jednu vstupenku zaplatí diváci jen osmdesát korun.
Bývalé Sportcentrum v Bohumíně se otevírá veřejnosti, má nové jméno Bosporka 7.9.2018

Bývalé Sportcentrum v Bohumíně se otevírá veřejnosti, má nové jméno Bosporka

Bývalé Sportcentrum v Nerudově ulici se už za pár dní po prázdninových opravách otevře veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit na řadu novinek a vylepšení. Den otevřených dveří proběhne už v pondělí 10. září od 9 do 18 hodin, odpoledne se veřejnost může těšit na sportovní ukázky.
Do školních oprav šly v Bohumíně miliony 5.9.2018

Do školních oprav šly v Bohumíně miliony

Nový školní rok začal v bohumínských školách i školkách bez komplikací. Stavební firmy stihly dokončit všechny naplánované prázdninové opravy. Bohumín do nich letos vložil téměř 9 milionů korun. Školáci už využívají nové toalety, podlahu v tělocvičně i rekuperační jednotky na výměnu vzduchu.
Třetí ročník bohumínského Gulášfestu slibuje až dvacet druhů guláše 31.8.2018

Třetí ročník bohumínského Gulášfestu slibuje až dvacet druhů guláše

Amatérští i profesionální kuchaři změří síly na už na třetím ročníku Gulášfestu v Bohumíně. Ten propukne v sobotu 1. září v areálu hasičské zahrady v městské části Šunychl. Na nejlepší kuchtíky čekají soudky piva, na diváky kromě ochutnávek a hodnocení i zajímavý doprovodný program.
Aquacentrum v Bohumíně se po úspěšné letní sezóně na dva týdny uzavře 31.8.2018

Aquacentrum v Bohumíně se po úspěšné letní sezóně na dva týdny uzavře

Aquacentrum v Bohumíně se chystá na pravidelné zářijové čištění bazénů. Pro návštěvníky se proto od pondělí 3. září až do pátku 14. září kompletně uzavře. Fungovat nebude ani saunový svět a posilovna.
Na sídliště Tovární bezpečně po novém chodníku 28.8.2018

Na sídliště Tovární bezpečně po novém chodníku

Maminky s kočárky, děti i senioři se už bezpečně dostanou z centra Bohumína na sídliště v Tovární ulici v městské části Záblatí. Město se v lokalitě pustilo výstavby přes půl kilometru dlouhého chodníku. Ten vyrůstá podél zdejšího podniku Bochemie a dovede chodce až na samotné sídliště.
Dračí lodě vyjedou na Odru už tuto sobotu 24.8.2018

Dračí lodě vyjedou na Odru už tuto sobotu

Nejatraktivnější vodácký závod roku Dračí lodě 2018 vypukne už tuto sobotu 25. srpna ve Starém Bohumíně. Do letošního klání originálních plavidel se přihlásilo čtrnáct posádek, které se vydají na dvě stě metrů dlouhou trať proti proudu řeky Odry. Závod začíná v 9 hodin, diváci mají vstup zdarma.
Rozšíření Rafinérského lesíku počítá s chodníčky, lavičkami i novými stromy 24.8.2018 Ukaž na letecké mapě

Rozšíření Rafinérského lesíku počítá s chodníčky, lavičkami i novými stromy

Parčík v centru Bohumína, kterému nikdo neřekne jinak než Rafinerák, dostává novou podobu. Město jej rozšiřuje i do míst, kde dříve byla zanedbaná plocha po průmyslové činnosti. Probíhají tu terénní úpravy a budují se mlatové chodníčky, počítá se i s lavičkami a výsadbou více než šedesáti stromů.
Pavoučí nalezenci se po týdenním pobytu na radnici vrátili k majiteli 23.8.2018

Pavoučí nalezenci se po týdenním pobytu na radnici vrátili k majiteli

Šťastné rozuzlení má příběh více než deseti sklípkanů, kteří 13. srpna skončili ve ztrátách a nálezech bohumínské radnice. Úředníkům se podařilo najít majitele. Je jím slovenský chovatel, kterému krabici s neobvyklým obsahem někdo odcizil během cesty vlakem. Nyní už jsou pavouci zpět na Slovensku.
Bohumín podá žádost o dotaci na nový lesopark Na Panském 22.8.2018

Bohumín podá žádost o dotaci na nový lesopark Na Panském

Konkrétní podobu dostává jeden z největších projektů Bohumína posledních let. Ten počítá se vznikem nového lesoparku v lokalitě Na Panském. Letos na podzim podá Bohumín žádost o evropskou dotaci z Operačního programu Životní prostředí, aby zajistil peníze na výsadbu čtyř tisíc nových dřevin.
Bohumínské spolky i senioři míří do Polska na festival kultury 21.8.2018

Bohumínské spolky i senioři míří do Polska na festival kultury

Umělci z Bohumína budou prezentovat svou tvorbu na česko-polském Přeshraničním festivalu kultury, který poslední prázdninový víkend hostí město Wodzisław Śląski. Na jih Polska zamíří zástupci atelieru Bart a členové spolků Oderberg a Maryška. Na slavnosti se vydá i třicítka bohumínských seniorů.
Bohumín podpoří sportovní aktivity dětí a vytvoří další adrenalinovou atrakci 17.8.2018

Bohumín podpoří sportovní aktivity dětí a vytvoří další adrenalinovou atrakci

Nová koncepce sportu v Bohumíně slibuje milionové dotace a investice do pohybových aktivit pro děti. Město letos i v dalších letech podpoří desítky projektů a akcí, díky nimž mohou nejmenší obyvatelé pravidelně sportovat. Největší plánovanou investicí pro příští školní rok je stavba lezecké stěny.
Nový rondel v Bezručově ulici se otevřel motoristům 16.8.2018

Nový rondel v Bezručově ulici se otevřel motoristům

Nový kruhový objezd v Bohumíně, který má zjednodušit dopravu v rušné křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice v blízkosti průmyslových podniků, se ve středu 15. srpna otevřel motoristům. Přestože harmonogram prací byl rozvržen až do 24. srpna, stavbu se podařilo dokončit v mírném předstihu.
Na radnici skončili v nálezech chlupatí pavouci, někdo je zapomněl ve vlaku 15.8.2018

Na radnici skončili v nálezech chlupatí pavouci, někdo je zapomněl ve vlaku

Více než desítka chlupatých pavouků se v pondělí 13. srpna ocitla v evidenci nalezených zvířat bohumínské radnice. Krabice s pavouky zůstala ležet v osobním vlaku Českých drah. O nečekané hosty se dočasně starají pracovníci životního prostředí a současně pátrají po jejich majiteli.
Česko-polské projekty přinesou turistické vychytávky u řek i jezer v Bohumíně 14.8.2018

Česko-polské projekty přinesou turistické vychytávky u řek i jezer v Bohumíně

Turistické novinky vznikají letos v Bohumíně prostřednictvím česko-polských projektů. Díky spolupráci s okolními městy i obcemi se lidé mohou těšit na rekreační zázemí u Vrbického jezera, novou podobu cyklostezky v Kopytově a výhledově i lávku přes řeku Olši a mola na přírodních koupacích plochách.
Dvě stovky dětí se v Bohumíně chystají do první třídy, premiérově plní úkol už o prázdninách 10.8.2018

Dvě stovky dětí se v Bohumíně chystají do první třídy, premiérově plní úkol už o prázdninách

Originálním dárkem potěšilo město všech 200 děti, které se v Bohumíně chystají v září poprvé do školy. Dostaly knížku s regionálními omalovánkami. Má je inspirovat k výletům po okolí a poznávání našeho kraje. Mezi ilustrovanými zajímavostmi nechybí ani největší atrakce Bohumína.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad