Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Pivní slavnosti slibují chmelové speciály i pořádnou nálož muziky 9.8.2018

Pivní slavnosti slibují chmelové speciály i pořádnou nálož muziky

K vydařenému létu neodmyslitelně patří čepované pivo. V Bohumíně jich už v sobotu 11. srpna poteče nepočítaně. Pivní slavnosti, které se uskuteční tradičně v Hobbyparku, slibují přes sto druhů chmelového moku, k tomu soutěže, hudební vystoupení i atrakce pro děti.
Nový chodník znamená konec komplikací při dopravě dětí do Masarykovy školy 8.8.2018

Nový chodník znamená konec komplikací při dopravě dětí do Masarykovy školy

Děti z Masarykovy základní školy v centru Bohumína se od září dostanou do budovy školy bezpečněji. Přímo před školou vzniká nový chodník, který umožní rodičům vozícím své ratolesti do výuky autem bez problémů zastavit a vyložit své dítě v blízkosti vchodu, aniž by v ulici komplikovali provoz.
Pejskaři si přáli výběh pro malá a velká plemena zvlášť, město jej právě dokončilo 7.8.2018

Pejskaři si přáli výběh pro malá a velká plemena zvlášť, město jej právě dokončilo

Novou podobu má oplocený výběh pro psy v Rafinerském lesíku v centru Bohumína. Vybrali si ji sami pejskaři, kteří si přáli rozdělit plochu na dvě oddělené části pro malá a pro velká plemena. Do úprav výběhu včetně předělovacího plotu a infotabulí investovalo město necelých 50 tisíc korun.
V Bohumíně finišuje výstavba nového kruhového objezdu 2.8.2018

V Bohumíně finišuje výstavba nového kruhového objezdu

Nový kruhový objezd v Bohumíně, který vyrůstá na rušné křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice v blízkosti průmyslových podniků, se už brzy otevře motoristům. Stavba za 8 milionů korun probíhá za plného provozu, ale s omezením. Dopravu řídí semafory a ve špičkách na místě pomáhá i městská policie.
Historická auta i motocykly ovládnou o víkendu Bohumín 1.8.2018

Historická auta i motocykly ovládnou o víkendu Bohumín

Přehlídka více než stovky dobových vozidel, plavek i klobouků, stylová hudba i občerstvení čeká v sobotu 4. srpna od 10 do 15 hodin na návštěvníky Hobbyparku v centru Bohumína. Koná se tu sraz historických vozů a s ním spojená soutěž elegance jejich posádek.
Do Záblatí se vracejí řezbáři, vytvoří posezení i rozcestník 31.7.2018

Do Záblatí se vracejí řezbáři, vytvoří posezení i rozcestník

Do malého parčíku naproti sokolovny v Bohumíně-Záblatí se vracejí řezbáři. Komunitní prostor, který před čtyřmi lety vznikl na popud místních obyvatel, se dočká nových dřevěných prvků. Řezbářský plenér, díky němuž vznikne kruhové posezení s ohništěm a rozcestník se svatým Florianem, začíná 1. srpna.
Letní kino nabídne v srpnu filmy pro teenagery i pohádky pro děti 30.7.2018

Letní kino nabídne v srpnu filmy pro teenagery i pohádky pro děti

Polovinu sezóny má za sebou letní kino v Bohumíně. Počasí divákům zatím přeje a podle předpovědi by mělo vydržet i v srpnu. Program slibuje filmovým fandům hitovky pro teenagery a v závěru prázdnin také populární animáky pro děti. Všichni mohou využít akci 1+1 zdarma.
Cyklostezka vedoucí centrem Bohumína dostává nový povrch i lepší značení 25.7.2018

Cyklostezka vedoucí centrem Bohumína dostává nový povrch i lepší značení

Doprava na kole v Bohumíně bude kvalitnější a bezpečnější. Páteřní cyklostezka, která vede rušným centrem města, aktuálně prochází velkou změnou. Půl kilometru trasy dostává nový povrch a výraznější značení. Radnice za stavební práce zaplatí zhruba sto padesát tisíc korun.
Bohumínské úředníky překvapil nález dvou zbraní 24.7.2018

Bohumínské úředníky překvapil nález dvou zbraní

Nález zbraně, to na bohumínské radnici nepamatují. Natož tak nález dvou zbraní krátce po sobě. Více než metr dlouhou zbraň odevzdal na úřad před pár týdny provozovatel Leo Expressu, v jehož vlaku zůstalo neobvyklé „zavazadlo“ ležet. Naštěstí se ukázalo, že nejde o ostrou zbraň, ale o „airsoftku“.
Bohumín dá letos do modernizace škol devět milionů korun 19.7.2018

Bohumín dá letos do modernizace škol devět milionů korun

Rekuperační jednotky ve třídách, nové toalety nebo nová podlaha v tělocvičně. Na to vše se mohou těšit bohumínští školáci po letních prázdninách. Ve školách teď ve velkém probíhají tradiční prázdninové opravy. Radnice do nich letos investuje devět milionů korun.
V Bohumíně nabízejí k prodeji další stavební parcely 17.7.2018

V Bohumíně nabízejí k prodeji další stavební parcely

Zájem o stavební parcely v Bohumíně roste. Po deseti zasíťovaných pozemcích ve Slunečné ulici se vloni doslova zaprášilo. Město proto teď přichází s nabídkou dalších. Dražit se budou na radnici už na začátku srpna. Vyvolávací cena je 530 korun za metr čtvereční.
Bohumín čelí kvůli vyhlášeným bezdoplatkovám zónám první žalobě 13.7.2018

Bohumín čelí kvůli vyhlášeným bezdoplatkovám zónám první žalobě

Půl roku už v Bohumíně fungují tzv. bezdoplatkové zóny. Nově příchozí nájemníci v nich nemají nárok na doplatek na bydlení. Radnice se tak brání přílivu sociálně slabších obyvatel do soukromých ubytoven. Jejich majitelům se však zásah města nelíbí. Jeden z nich už podal na město žalobu.
Program rozvoje venkova podpoří na Bohumínsku zemědělce i menší podnikatele 12.7.2018

Program rozvoje venkova podpoří na Bohumínsku zemědělce i menší podnikatele

Deset milionů korun z evropských peněz pomůže s obnovou techniky zemědělcům i menším podnikatelům na Bohumínsku. Díky MAS Bohumínsko se podařilo získat prostředky z Programu rozvoje venkova na nákup nových strojů i rekonstrukci zemědělského zázemí. Navíc vznikne až 10 nových pracovních míst.
Bohumín otevře interaktivní naučnou stezku po červených cihlách 3.7.2018

Bohumín otevře interaktivní naučnou stezku po červených cihlách

Dvanáct novogotických objektů si mohou prohlédnout turisté, kteří se vydají po nové naučné stezce v Bohumíně. Ta mapuje nejzajímavější dochované stavby z režného zdiva na území města. Pokud si budou chtít lidé putování po památkách zpestřit, mohou se zapojit do hledání indicií a luštit tajenku.
Návštěvníci aquacentra v létě ušetří, za cenu jedné hodiny dostanou hned tři 2.7.2018

Návštěvníci aquacentra v létě ušetří, za cenu jedné hodiny dostanou hned tři

Oblíbená letní akce 3 hodiny vstupu do bazénu za cenu 1 hodiny startuje od pondělí 2. července v bohumínském aquacentru. Platí vždy ve všední dny až do konce prázdnin. Aquacentrum v létě nabízí spolu s celoročními atrakcemi navíc venkovní plážoviště s lehátky a venkovní brouzdaliště se skluzavkou.
Řeku Odru slavnostně odemkl mořeplavec Richard Konkolski 30.6.2018

Řeku Odru slavnostně odemkl mořeplavec Richard Konkolski

Nejslavnější český mořeplavec a bohumínský rodák Richard Konkolski, který 6. července oslaví 75. narozeniny, v sobotu 30. června dopoledne slavnostně odemkl řeku Odru. Vodácká akce, která patří k nejoblíbenějším v regionu, zahájila letošní sezónu.
Vodáci zahájí sezónu na Odře, slavnostním odemykáním řeky startuje i provoz půjčovny lodí 29.6.2018

Vodáci zahájí sezónu na Odře, slavnostním odemykáním řeky startuje i provoz půjčovny lodí

Na novou sezónu už netrpělivě čekají vodáci z Bohumínska i sousedního polského příhraničí. Už v sobotu 30. června v 10 hodin slavnostně odemknou řeku Odru, aby se pak hromadným sjezdem vydali na sedmikilometrový úsek přes chráněné meandry.
Bohumín je v třídění třetí nejlepší v Česku, má historicky první křišťálovou cenu 28.6.2018

Bohumín je v třídění třetí nejlepší v Česku, má historicky první křišťálovou cenu

Čtyři keramické a jedna křišťálová popelnice, taková je sbírka prestižních ocenění, kterými se od letošního června pyšní Bohumín. Prestižní celorepublikové ocenění se Bohumínu podařilo získat vůbec poprvé. Ve třídění skla, plastů a papíru je v Česku třetím nejlepším městem nad 10 tisíc obyvatel.
Letní kino v Bohumíně startuje v den vysvědčení, promítat bude až do září 28.6.2018

Letní kino v Bohumíně startuje v den vysvědčení, promítat bude až do září

Neopakovatelná atmosféra čeká na návštěvníky promítání pod širým nebem, které nabízí bohumínské letní kino. Těší se vysoké návštěvnosti. Ročně jej navštíví přes 2,5 tisíce lidí. Letos startuje už 29. června a promítat bude až do září. Na programu jsou horory, komedie, dobrodružné filmy i pohádky.
Prázdninový kolotoč odstartuje bláznivá šmoulí show, na děti čekají čtyři týdny zábavy 27.6.2018

Prázdninový kolotoč odstartuje bláznivá šmoulí show, na děti čekají čtyři týdny zábavy

Prázdninový kolotoč v Bohumíně, atraktivní čtyřtýdenní program na prázdniny, zabaví i letos děti od šesti do patnácti let. Rodiče se tak nemusí stresovat, jak zajistit svým ratolestem program na první polovinu léta. Celý červenec čeká na malé kolotočáře dobrodružství ve městě i v přírodě.
Děti v Bohumíně vyrazí po vysvědčení zdarma do kina, jedničkáři i do aquacentra 26.6.2018

Děti v Bohumíně vyrazí po vysvědčení zdarma do kina, jedničkáři i do aquacentra

Aquacentrum v Bohumíně opět odmění jedničkáře volným vstupem. Pokud v pátek 29. června předloží vysvědčení se samými jedničkami, nemusejí hradit vstupné. Město má ale odměnu pro všechny děti bez ohledu na výsledky ve škole. Dostanou grátis jednu vstupenku do kina.
V Bohumíně budou dražit ztráty a nálezy, je mezi nimi i auto z Anglie 26.6.2018

V Bohumíně budou dražit ztráty a nálezy, je mezi nimi i auto z Anglie

Nádvoří radnice se už ve středu 27. června promění v improvizovanou akční síň. Po čtyřech letech se tady opět budou dražit ztráty a nálezy. K mání bude rovných 80 předmětů, mezi nimi i osobní auto z Anglie. Zájemci si věci mohou prohlédnout čtvrt hodiny před začátkem dražby. Ta začíná v 15:30 hodin.
V Bohumíně prochází očistou zastávky i radniční budovy, dočká se i náměstí 26.6.2018

V Bohumíně prochází očistou zastávky i radniční budovy, dočká se i náměstí

Pořádnou sprchu dostávají v těchto dnech všechny prosklené autobusové zastávky v Bohumíně. Po nich se dočká speciální očistné vodní lázně i centrální bohumínské náměstí před zdejší radnicí. Specializovaná firma jej zbaví nánosů špíny pomocí tlakového mytí. Čistí se i fasády radničních budov.
Vyřazené tituly z bohumínské knihovny šly na dračku 25.6.2018

Vyřazené tituly z bohumínské knihovny šly na dračku

Přes dva tisíce vyřazených, ale stále zajímavých knih bylo doslova za pár kaček k mání na antikvariátu pod širým nebem, který už počtvrté uspořádala na náměstí T. G. Masaryka zdejší městská knihovna K3 Bohumín. Na náměstí si přišlo koupit či prohlédnout knihu přes tisíc lidí.
V Bohumíně v sobotu otevírají nové workoutové hřiště 22.6.2018

V Bohumíně v sobotu otevírají nové workoutové hřiště

Nové workoutové hřiště za půl milionu korun oficiálně otevřou v sobotu 23. června od 12 hodin v Bohumíně. Vyrostlo hned vedle moderního skateparku a bikrosové dráhy v bývalém fotbalovém areálu Faja v Revoluční ulici. K vidění budou workoutové exhibice i závody ve skateboardingu. Vstupné je zdarma.
Cykloboxy u nádraží budou v pátek mimo provoz 21.6.2018

Cykloboxy u nádraží budou v pátek mimo provoz

Cyklisté, pozor! Nové cykloboxy před vlakovým nádražím budou v pátek 22. června mimo provoz. Speciální sestava, do níž lze uložit hned 12 bicyklů, se bude ještě seřizovat. Uschování kol tak miminálně dopoledne nebude možné.
Do Bohumína přijede prezident Masaryk, téměř na den přesně po 88 letech 19.6.2018

Do Bohumína přijede prezident Masaryk, téměř na den přesně po 88 letech

V historickém voze, za veselého vítání dam v krojích a zpěvu Ach synku, synku zavítá opět po 88 letech do Bohumína první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Město chystá oslavy 100. výročí vzniku Československa. Jednodenní akce s působivými kostýmy a bohatým programem vypukne v neděli 8. července.
Starý Bohumín ožije divadelním festivalem pod širým nebem 16.6.2018

Starý Bohumín ožije divadelním festivalem pod širým nebem

Šest dnů, jedenáct představení, úžasná atmosféra starobohumínského náměstí a snad i krásné letní počasí. To slibuje Divadelní festival na náměstí, který bude zdarma bavit milovníky kultury od pondělí 18. června do neděle 24. června.
Městské slavnosti v Bohumíně budou plné hudby 15.6.2018 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

Městské slavnosti v Bohumíně budou plné hudby

Městské slavnosti propuknou v Bohumíně už v sobotu 16. června. Návštěvníci se mohou těšit na dvě pódia plné hudby a zábavy, pivní speciály i atrakce pro děti. O hudební doprovod se tentokrát postará Vlasta Horváth, Oceán, Láďa Křížek, Petra Janů, Yo Yo Band a Verona. Start je ve 14 hodin.
V Bohumíně opravují smuteční síň, její provoz je omezen 7.6.2018

V Bohumíně opravují smuteční síň, její provoz je omezen

Starobohumínská smuteční síň z osmdesátých let prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Obehnalo ji lešení, řemeslníci opravují a zateplují střechu a po ní přijde na řadu i fasáda. Provoz smuteční sítě je proto omezen. Za stavební práce radnice zaplatí 8,5 milionu korun.
Dopravní odpoledne v Bohumíně nabídne zdarma zábavu, soutěže i pohádku 7.6.2018

Dopravní odpoledne v Bohumíně nabídne zdarma zábavu, soutěže i pohádku

Příjemné sobotní odpoledne mohou strávit na bohumínském dopravním hřišti rodiny s dětmi. V areálu Hobbyparku vypukne 9. června od druhé hodiny odpolední velká zábavná akce plná soutěží, workshopů a představení.
Ze školy vzniká v Bohumíně centrum sociálních služeb 5.6.2018 Ukaž na letecké mapě

Ze školy vzniká v Bohumíně centrum sociálních služeb

Před pár lety ještě škola, příští rok centrum sociálních služeb. Proměna školní budovy z červených neomítaných cihel v Masarykově ulici v Bohumíně v moderní zázemí pro klienty se specifickými potřebami je momentálně v plném proudu. Náklady na její přebudování jsou 34 milionů korun.
Bohumínská sbírka keramických popelnic se rozrůstá, v třídící soutěži bylo město opět stříbrné 4.6.2018

Bohumínská sbírka keramických popelnic se rozrůstá, v třídící soutěži bylo město opět stříbrné

Bohumín si za své třídění už počtvrté vybojoval druhé místo v kraji v soutěži O keramickou popelnici. Bohumíňáci vytřídili 918 tun odpadu, tedy o deset tun více než vloni. Ve městě vzrostl i počet separačních míst, aktuálně jich je 135. Poprvé je město v celostátním finále O křišťálovou popelnici.
Na dětský den vtrhnou do Bohumína indiáni 31.5.2018

Na dětský den vtrhnou do Bohumína indiáni

V indiánském stylu budou letos v Bohumíně probíhat oslavy Dne dětí. Místní Hobbypark nedaleko aquacentra se promění v prérii s týpí, dřevěnými atrakcemi a zábavou v podobě indiánských soutěží a workshopů. Dětský program startuje už tuto neděli 3. června ve 14 hodin.
V záblatském parčíku vznikne kruhové posezení symbolizující české hory 30.5.2018

V záblatském parčíku vznikne kruhové posezení symbolizující české hory

Pětice židlí symbolizujících hory, rozcestník se svatým Floriánem a interaktivní tabule. To jsou nové atrakce, které ještě letos přibudou v parčíku naproti sokolovně v Bohumíně-Záblatí. Parčík vznikl v roce 2014 v rámci dřevařského sympozia a novou atraktivnější podobu mu dají opět řezbáři.
Sezóna na Kališoku v Bohumíně odstartovala, pro plavce vzniklo nové parkoviště, další se plánuje 29.5.2018

Sezóna na Kališoku v Bohumíně odstartovala, pro plavce vzniklo nové parkoviště, další se plánuje

U přírodního Kališova jezera v Bohumíně začala díky nezvykle teplému počasí sezóna o měsíc dříve. Město v předstihu upravilo pro návštěvníky pláže a v těchto dnech dokončuje nedaleko vodní plochy i nová parkovací místa. Ta by alespoň částečně mohla vyřešit v létě problém s parkováním.
Více táborů nejen na léto zařídí dětem z Bohumínska evropská dotace 25.5.2018

Více táborů nejen na léto zařídí dětem z Bohumínska evropská dotace

Více možností, jak zajistit péči o své děti během letního volna i dalších prázdnin budou mít letos i v dalších letech rodiče dětí z Bohumína a jeho okolí. Díky aktivitám Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo získat dotace za téměř dva miliony korun na další příměstské tábory.
V Bohumíně myslí na cyklisty, před vlakovým nádražím vyrostly cykloboxy 24.5.2018

V Bohumíně myslí na cyklisty, před vlakovým nádražím vyrostly cykloboxy

Cyklisté mají v Bohumíně zelenou. Vznikají pro ně cyklostezky i cykloboxy pro bezpečné parkování kol. Nově se teď objevila sestava speciálních schránek pro úschovu až 12 bicyklů před vlakovým nádražím v centru Bohumína. Radnice do jejich pořízení investovala přes 400 tisíc korun.
Bohumínská knihovna má nový box na vrácení knih 22.5.2018 Ukaž na letecké mapě

Bohumínská knihovna má nový box na vrácení knih

S užitečnou novinkou přichází bohumínská knihovna K3. Před vchodem do knihovny v centru Bohumína přibyl speciální box na vrácení vypůjčených knih. Ten využijí čtenáři v době, kdy má knihovna zavřeno. Biblioschránka vyšla na třicet tisíc korun.
Senioři z Cesmíny dostanou nový zahradní altán 15.5.2018

Senioři z Cesmíny dostanou nový zahradní altán

Senioři z bohumínského Domova Cesmína už brzy otestují nový zahradní altán. Ten bude třikrát větší než původní pergola, která už dosloužila. Do výstavby zastřešeného posezení vloží město téměř 800 tisíc korun. Slavnostní otevření plánují pracovníci domova na červen.
V Bohumíně letos zdemolují další čtyři zchátralé domy 14.5.2018

V Bohumíně letos zdemolují další čtyři zchátralé domy

Hned čtyři vybydlené domy ve vyloučených lokalitách v Bohumíně čeká letos demolice. Město už bourací práce vysoutěžilo a zaplatí za ně 2,2 miliony korun. K zemi jdou právě tři objekty v Revoluční ulici. Další v Drátovenské ulici přijde na řadu v následujících měsících.
Tři mateřinky v Bohumíně mají v zahradách nové atrakce 9.5.2018

Tři mateřinky v Bohumíně mají v zahradách nové atrakce

Na nových atrakcích už dovádějí děti hned ze tří mateřinek v centru Bohumína. Ve školních zahradách se objevily menší lanové dráhy, prolézačky i houpadla a dokonce i velká dřevěná loď s pískovištěm. Radnice do jejich pořízení investovala necelých 700 tisíc korun.
Letní sezóna u bohumínského Kališoku bude plná novinek 26.4.2018

Letní sezóna u bohumínského Kališoku bude plná novinek

U Kališova jezera v Bohumíně naplno propukla příprava na nadcházející sezónu. Upravují se břehy jezera, z vody se tahají dřevěné kůly a odstraňuje se rákosí. Do května přibude i parkoviště. V plánech jsou také cykloboxy a místa pro grilování. Letošní novinky přijdou na více než 700 tisíc korun.
Z bohumínské mateřinky Rafík se zítra bude valit kouř, děti čeká nácvik evakuace 25.4.2018

Z bohumínské mateřinky Rafík se zítra bude valit kouř, děti čeká nácvik evakuace

Kouř, houkání sirén i evakuaci zažijí ve čtvrtek 26. dubna dopoledne děti z mateřské školy Rafík v centru Bohumína. A to v rámci cvičného požárního poplachu. Ten pro ně organizuje učitelský sbor ve spolupráci s kopytovskými dobrovolnými hasiči.
MAS Bohumínsko rozdá letos více než 37 milionů na chodníky 24.4.2018

MAS Bohumínsko rozdá letos více než 37 milionů na chodníky

Více než pět kilometrů zmodernizovaných chodníků za 37 milionů korun vznikne letos na Bohumínsku díky Místní akční skupině (MAS) Bohumínsko. Zcela nové stezky pro pěší vyrostou v Bohumíně, Rychvaldě a Petrovicích u Karviné, v Petřvaldě se dva úseky dočkají rekonstrukce.
Do Bohumína míří Jaroslav Uhlíř s legendární Hodinou zpěvu 20.4.2018

Do Bohumína míří Jaroslav Uhlíř s legendární Hodinou zpěvu

Legenda české hudební scény Jaroslav Uhlíř míří v sobotu 28. dubna do Bohumína. V hudebním pořadu Hodina zpěvu jej můžete se svými dětmi vidět naživo i vy v místním kině K3. Představení stojí 190 korun, vstupenky lze koupit v předprodeji v pokladně kina.
Wi-Fi zóny v Bohumíně se rozšiřují, surfovat zdarma mohou už i senioři 19.4.2018

Wi-Fi zóny v Bohumíně se rozšiřují, surfovat zdarma mohou už i senioři

Bezplatné připojení k internetu se letos v Bohumíně rozšířilo na další místa. Po radnici, vlakovém nádraží, nemocnici, kinu, knihovně, náměstích i sportovně-rekreačním areálu Bospor mohou lidé surfovat také v místním klubu důchodců. Radnice chce rozšířit Wi-Fi také u Kališova jezera.
Zastupitelé Bohumína dali zelenou sportu, koupí Sportcentrum 18.4.2018

Zastupitelé Bohumína dali zelenou sportu, koupí Sportcentrum

Sportcentrum v Nerudově ulici v srdci Bohumína končit nebude. I v budoucnu bude zasvěceno sportu. Nově však pod křídly města. Rozhodli o tom tento týden bohumínští zastupitelé. Většina z nich zvedla ruku pro to, aby soukromý objekt město odkoupilo. Ve splátkách za něj zaplatí 7,8 milionu korun.
Bohumínští strážníci zachránili seniora uvězněného ve vaně 17.4.2018

Bohumínští strážníci zachránili seniora uvězněného ve vaně

Na mále měl 65letý nesvéprávný senior z Bohumína, kterému zachránili život zdejší strážníci spolu se sociální pracovnicí místní radnice. Ocitl se v nedobrovolné pasti. Uvízl ve vaně, ze které se nedokázal vyprostit. Bez šatů, bez jídla, několik dní pil jen vodu.
Kriminalita v Bohumíně pořád klesá, radnice zjišťuje, jaký je u lidí pocit bezpečí 16.4.2018

Kriminalita v Bohumíně pořád klesá, radnice zjišťuje, jaký je u lidí pocit bezpečí

Zatímco kriminalita na Karvinsku kolísá nebo dokonce stoupá, v Bohumíně má už pět let opačný trend. Jak se to projevuje na pocitu bezpečí, teď zjišťuje zdejší radnice. Hlasovat o pocitu bezpečí může veřejnost až do konce dubna na www.bohumin.cz v sekci Radnice, v kategorii Dotazníky.
Zastupitelé Bohumína budou v pondělí rozhodovat o koupi sportcentra 12.4.2018

Zastupitelé Bohumína budou v pondělí rozhodovat o koupi sportcentra

O osudu soukromého Sportcentra v Bohumíně budou už v pondělí 16. dubna rozhodovat zdejší zastupitelé. Do proměny bývalé kotelny ve sportoviště s indoorovými sporty vložili před 14 lety jeho majitelé 13 milionů korun. Vloni jej ale kvůli provozní ztrátě uzavřeli. Nabídku ke koupi obdrželo i město.
Ve Starém Bohumíně vznikají další parkovací místa 11.4.2018

Ve Starém Bohumíně vznikají další parkovací místa

Až pětadvacet parkovacích míst přibyde nedaleko náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Odstavná plocha vyrůstá na zelené louce v blízkosti Domova Cesmína pro seniory na křižovatce Slezské ulice s ulicí Malou. Město za ni zaplatí 400 tisíc korun.
V bohumínském Gliňoči vznikají hadníky a broukoviště 10.4.2018

V bohumínském Gliňoči vznikají hadníky a broukoviště

Přírodní lokalita Gliňoč s chráněnými živočichy prochází citlivou proměnou. Revitalizace za 2 miliony korun, nazvaná Gliňočské tůně, počítá se vznikem nových vodních ploch i vybudováním úkrytů pro zvířata. Na projekt získal Bohumín dotaci z Evropské unie ve výši 1,1 milionu korun.
Do Bohumína se vrací speciální protidrogový vlak 4.4.2018

Do Bohumína se vrací speciální protidrogový vlak

Unikátní formu boje proti drogám nabídnou opět v Bohumíně. Do města už podruhé přijede v úterý 10. dubna speciální protidrogový vlak, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě. Zájemcům opět nabídne unikátně vybavená vlaková souprava devadesátiminutový zážitek, na který jen tak nezapomenou.
Bunkr Na Trati se v Bohumíně otevře už na Velký pátek, připravil novinky pro děti i dospělé 29.3.2018

Bunkr Na Trati se v Bohumíně otevře už na Velký pátek, připravil novinky pro děti i dospělé

Když se spojí láska k historii, ochota obětovat volný čas a manuální zručnost, vznikne fenomén, který ročně oslovuje tisíce lidí. Bohumínský bunkr Na Trati patří ve městě k unikátním atrakcím. Jeho další sezona, která začíná už na Velký pátek, bude nabitá novinkami.
Vana plná krve, zjizvené žíly a čekání na telefon z USA. Bohumíňák Igor Cmiel zachraňuje životy 27.3.2018

Vana plná krve, zjizvené žíly a čekání na telefon z USA. Bohumíňák Igor Cmiel zachraňuje životy

Slouží 24hodinové směny, stará se o rodinu a do toho bezplatně dává krev a plazmu. Ještě neoslavil čtyřicítku a z jeho žil odtekla na pomoc jiných plná vana vzácné tekutiny. Profesionální hasič Igor Cmiel z Bohumína je ztělesněním správného chlapa. Teď čeká na zprávu, zda bude i dárcem kostní dřeně.
V Bohumíně letos ocenili rekordní počet dárců krve, neminula je láhev červeného vína 27.3.2018

V Bohumíně letos ocenili rekordní počet dárců krve, neminula je láhev červeného vína

Rekordní počet dobrovolných dárců krve letos přivítali na slavnostním oceňování v Bohumíně. To se uskutečnilo už po dvacáté. Letos se na seznamu ocitlo 60 bezpříspěvkových dárců, to je nejvyšší počet za posledních pět let. Mezi oceněnými byl i 39letý rekordman Igor Cmiel s 280 odběry.
Bohumín přivítá velikonoční jarmark se zvířaty, ruským kolem a flašinetářem 21.3.2018

Bohumín přivítá velikonoční jarmark se zvířaty, ruským kolem a flašinetářem

Osm desítek stánkařů, historické i rukodělné atrakce pro velké i malé a stylová hudba čeká v sobotu 24. března na návštěvníky tradičního velikonočního jarmarku v Bohumíně. Začíná na náměstí T. G. Masaryka v osm hodin ráno a potrvá do třetí hodiny odpolední.
Žáci z Benešovky předali starostovi Bohumína pocitovou mapu 20.3.2018

Žáci z Benešovky předali starostovi Bohumína pocitovou mapu

Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína včera odpoledne debatovali se starostou Bohumína a předali mu pocitovou mapu. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, i ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.
V Bohumíně začala oprava železničního přejezdu, uzavřela část Ostravské ulice 20.3.2018

V Bohumíně začala oprava železničního přejezdu, uzavřela část Ostravské ulice

Kvůli rekonstrukci železničního přejezdu se od pondělí 19. března uzavřel v Bohumíně-Pudlově provoz na části Ostravské ulice. Přes přejezd u bývalé Rybeny mezi ulicemi Drátovenská a Čs. armády neprojede až do středy 28. března veškerá automobilová doprava včetně nákladních vozů a autobusů.
Pět škol z Bohumínska podpoří díky dotaci z EU polytechnickou výuku a přírodní vědy 19.3.2018

Pět škol z Bohumínska podpoří díky dotaci z EU polytechnickou výuku a přírodní vědy

Už od nového školního roku budou mít stovky dětí příjemnější výuku předmětů, jako je fyzika, chemie, přírodopis či pracovní činnosti. Díky snaze Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo do regionu dostat osm a půl milionu korun z evropských dotací na modernizaci učeben a jejich vybavení.
Bohumínský sportovní areál Faja se letos rozroste o workoutové hřiště 16.3.2018

Bohumínský sportovní areál Faja se letos rozroste o workoutové hřiště

V Bohumíně otevřou letos před prázdninami v areálu Faja nové workoutové hřiště. Vedle skateboardových a bikrosových atrakcí přibudou v lokalitě speciální cvičební prvky, na nichž si veřejnost bude moci vyzkoušet cviky popírající fyzikální zásady. Výstavba přijde město na více než půl milionu korun.
V Bohumíně začal jarní úklid, očista potrvá do poloviny května 15.3.2018

V Bohumíně začal jarní úklid, očista potrvá do poloviny května

Více lidí v reflexních vestách s dvoukoláky a košťaty v ulicích, fronty na myčce aut, zametač na cyklostezkách i přípravy na blokové čištění ulic a svoz bioodpadu. Tak vypadá příchod jara v Bohumíně z pohledu technických služeb. Očista města po zimě potrvá až do poloviny května.
V Bohumíně mění ve velkém staré výtahy za nové moderní 14.3.2018

V Bohumíně mění ve velkém staré výtahy za nové moderní

Staré výtahy nahradí v Bohumíně nové, moderní. Plošná modernizace odstartovala už vloni na podzim a město se chystá na další etapu, kterou spustí ještě letos v létě. Dohromady se tak v deseti městských věžácích vymění rovná dvacítka výtahů. Plošná výměna přijde město na 21 milionů korun.
Záblatský kopec dostane nový chodník i kanalizaci 12.3.2018

Záblatský kopec dostane nový chodník i kanalizaci

Záblatský kopec čekají letos stavební manévry. V tamních serpentinách se totiž bude opravovat kanalizace a nad ní pak vyroste i nový, téměř 800 metrů dlouhý chodník. S výstavbou se začne už v půlce dubna a potrvá až do konce prázdnin. Kvůli chodníku už ale tento týden padnou první stromy.
V bohumínských třídách přibyly další 9.3.2018

V bohumínských třídách přibyly další "čističky" vzduchu

Žáci ze základní školy na třídě Dr. E. Beneše v centru Bohumína mají ve třídách nově další výměníky vzduchu. K loňským čtyřem přístrojům jich letos přibylo rovnou pět. Město do jejich pořízení investovalo jeden milion korun. Speciální jednotky zajišťují komfortní větrání bez nutnosti otevírat okna.
Hřbitovní kaplička ve Skřečoni dostane nový kabát 8.3.2018

Hřbitovní kaplička ve Skřečoni dostane nový kabát

Další stavba z červených neomítaných cihel, které jsou pro Bohumín tak typické, letos prokoukne. Tentokrát se rekonstrukce dočká hřbitovní kaplička ve Skřečoni. Práce za 600 tisíc korun už odstartovaly a skončí v polovině května.
V Bohumíně se zajímají o to, zda se lidé cítí v ulicích bezpečně 6.3.2018

V Bohumíně se zajímají o to, zda se lidé cítí v ulicích bezpečně

Radnice v Bohumíně se opět pouští do průzkumu pocitu bezpečí. Ten poslední proběhl před třemi lety a zapojilo se do něj téměř tisíc lidí. Na základě jeho výsledků v Bohumíně přibyli asistenti prevence kriminality nebo nové kamery. Jsou díky tomu ulice Bohumína bezpečnější? To zjistí nový dotazník.
Cyklisté i pěší se na sídliště v Tovární ulici dostanou po opraveném chodníku 2.3.2018

Cyklisté i pěší se na sídliště v Tovární ulici dostanou po opraveném chodníku

Starému chodníku i veřejnému osvětlení z Fibichovy na Tovární ulici v Bohumíně už zvoní hrana. Brzy je nahradí nová dlažba i úsporné lampy. Radnice vyčíslila proměnu na přibližně jeden milion korun. Odstartuje už na jaře.
V Bohumíně skvěle hospodaří, navýšili rozpočet o 90 milionů korun 27.2.2018

V Bohumíně skvěle hospodaří, navýšili rozpočet o 90 milionů korun

Bohumínu se mimořádně daří. Za loňský rok se městu podařilo ušetřit přibližně 90 milionů korun. Zdejší zastupitelé proto teď navýšili rozpočet pro letošní rok ze 750 milionů korun na 840 milionů korun. Z plánovaných 160 milionů korun půjde letos do investic ještě o dalších 60 milionů více.
Bohumínská nemocnice vyhlásila kvůli chřipce zákaz návštěv 19.2.2018

Bohumínská nemocnice vyhlásila kvůli chřipce zákaz návštěv

Bohumínská městská nemocnice vyhlásila dnes v pondělí 19. února kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv. Platí až do odvolání na všech odděleních nemocnice.
Bohumínským slouží nové nasvětlené přechody 16.2.2018

Bohumínským slouží nové nasvětlené přechody

Zástupci města a ČEZu dnes dopoledne oficiálně otevřeli nové nasvětlené přechody v centru Bohumína. Ve městě vznikly hned čtyři a město za ně zaplatilo 2,2 miliony korun. Na nasvětlení dvou z nich přispěla Nadace ČEZ, a to částkou 120 tisíc korun.
Žlutošedý leták informuje, co dělat v případě havárie chemičky v Bohumíně 16.2.2018

Žlutošedý leták informuje, co dělat v případě havárie chemičky v Bohumíně

Tisíce Bohumíňáků našly v těchto dnech ve svých poštovních schránkách žlutošedý leták s informacemi o rizicích, které by mohla způsobit případná havárie místní chemičky. Dozví se z něj, jak reagovat v případě nebezpečí a jak v krizové situaci postupovat.
V Ostravské ulici v Bohumíně vyroste naproti benzínce nový chodník 15.2.2018

V Ostravské ulici v Bohumíně vyroste naproti benzínce nový chodník

V Bohumíně letos vznikne hned několik zbrusu nových chodníků. Budovat se budou napříč městskými částmi. Jeden z nich vyroste například na křižovatce ulic Čs. armády a Ostravská. Radnice na jeho vybudování vyčlenila 1,6 milionu korun. S výstavbou začne už v březnu.
Prvorepublikový dům u autobusového stanoviště dostane nový kabát 13.2.2018

Prvorepublikový dům u autobusového stanoviště dostane nový kabát

Po hromadném zateplování městských věžáků a paneláků se v Bohumíně pouští do oprav dalších domů, a to architektonicky zajímavých. Vloni se opravovaly historické fasády u budov ve Slezské ulici naproti zdejší nemocnici, letos se nového kabátu dočká prvorepubliková stavba u autobusového stanoviště.
Masopustní jarmark nabídne masky, zábavu i polní kuchyni 12.2.2018

Masopustní jarmark nabídne masky, zábavu i polní kuchyni

Stánky s regionálními pochutinami, polní kuchyní, vystoupení kapely Srdíčko a tradiční masky nabídne masopustní jarmark. Uskuteční se v pátek 16. února od osmé hodiny ranní na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína.
Asistenti prevence kriminality zůstanou v ulicích Bohumína minimálně do léta 2020 8.2.2018

Asistenti prevence kriminality zůstanou v ulicích Bohumína minimálně do léta 2020

V Bohumíně budou i v příštích letech dohlížet na pořádek a bezpečnost asistenti prevence kriminality. Pokračovat v projektu může radnice díky Místní akční skupině Bohumínsko. Té se podařilo na jejich plat i vybavení získat přes 6 milionů korun z evropských dotací, a to až do července roku 2020.
V Bohumíně letos vyroste nový kruhový objezd, řidiče čekají komplikace v dopravě 6.2.2018

V Bohumíně letos vyroste nový kruhový objezd, řidiče čekají komplikace v dopravě

V Bohumíně vyroste do letních prázdnin další kruhový objezd. A to na enormně vytížené křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice u zdejších průmyslových podniků, do kterých dojíždějí kamiony. Na jeho realizaci se město bude finančně podílet s Moravskoslezským krajem. Přijde na 7,6 milionu korun.
Téměř 200 stromů a 500 keřů přibyde u dálnice ve Starém Bohumíně 5.2.2018

Téměř 200 stromů a 500 keřů přibyde u dálnice ve Starém Bohumíně

Okolí dálnice a dálničního přivaděče ve Starém Bohumíně se už letos nově zazelená. Město na téměř 22 tisících metrech čtverečních svých pozemků poblíž dálnice v Ostravské a Slezské ulici vysází stromy a keře za 2 miliony korun. Celkově se na pěti místech rozroste zeleň o 164 stromů a téměř 500 keřů.
Nemocniční prádlo z Bohumína se od února pere mimo špitál 2.2.2018

Nemocniční prádlo z Bohumína se od února pere mimo špitál

Dveře prádelny Bohumínské městské nemocnice se na konci ledna definitivně uzavřely. Bez několikamiliónové investice do její modernizace už nebylo možné zajistit její další bezproblémový provoz. Nemocnice proto přistoupila k uzavření prádelny a nasmlouvání praní prádla od února mimo špitál.
Nové cedule upozorňují na psí výběh v lokalitě Petra Cingra 2.2.2018

Nové cedule upozorňují na psí výběh v lokalitě Petra Cingra

Sedm nových informačních tabulí dala instalovat radnice ke vstupům do parku Petra Bezruče a na volnou plochu určenou pro volný pohyb psů v lokalitě Petra Cingra. Upozorní chodce na úseky, kde neprobíhá zimní údržba a také na plochu, kde mohou narazit pobíhající psy.
Na Mauglího ranči v Bohumíně se narodilo hned osm mláďat 30.1.2018

Na Mauglího ranči v Bohumíně se narodilo hned osm mláďat

Jaro na městské farmě Mauglího ranč v bohumínském Hobbyparku klepe už v předstihu na dveře. Narodilo se tady hned osm mláďat koz i ovcí kamerunských. Všechny nové přírůstky se mají čile k světu. Stádo koz, lam a ovcí, včetně druhu valaška, se tak rozrostlo na téměř 30 kusů.
„Maska“ pomůže na Bohumínsku malým a středním podnikatelům 25.1.2018

„Maska“ pomůže na Bohumínsku malým a středním podnikatelům

Přes 11 milionů korun by mohlo pomoci menším firmám na Bohumínsku. Místní akční skupina Bohumínsko vyhlásí už na začátku února výzvy pro příjem žádostí o evropské dotace v Programu rozvoje venkova. Peníze půjdou například na podporu podnikání, techniku, polní cesty i podporu ekologických projektů.
Bohumínské děti dostanou na jarní prázdniny vstupenku do kina zdarma 23.1.2018

Bohumínské děti dostanou na jarní prázdniny vstupenku do kina zdarma

Zima bez sněhu se dětem ve městě vleče, těm Bohumínským ji ukrátí filmová představení, pohádky a karneval, to vše v režii městské agentury K3 Bohumín. Jako bonus poběží o jarních prázdninách v místním kině filmový maraton. Každé bohumínské dítě dostane zdarma poukaz na jedno promítání.
Do ankety o velkých investicích se v Bohumíně zapojilo 1600 lidí, vyhrál projekt rekreace u zdejších jezer 22.1.2018

Do ankety o velkých investicích se v Bohumíně zapojilo 1600 lidí, vyhrál projekt rekreace u zdejších jezer

Obrovský ohlas zaznamenala anketa pro Bohumíňáky, kterou v polovině října loňského roku spustila zdejší radnice. Do hlasování o plánovaných projektech se zapojilo prostřednictvím internetu i klasickou papírovou formou přes 1600 lidí. Vítězným projektem je vznik rekreační zóny u místních jezer.
Recept na změny ve městě? Je jím akční plán, Bohumín jej představí lidem 18.1.2018

Recept na změny ve městě? Je jím akční plán, Bohumín jej představí lidem

Až do roku 2023 mají v Bohumíně navrženy změny, které mohou lidem zlepšit kvalitu a komfort života a zpříjemnit jim volný čas. Investice a náměty, které chce město během pěti let uskutečnit, jsou v Akčním plánu rozvoje Bohumína. Ten zástupci města představí veřejnosti pondělí 29. ledna od 16 hodin.
V přírodním areálu Gliňoč v Bohumíně vzniknou další tůňky a útočiště pro obojživelníky 17.1.2018

V přírodním areálu Gliňoč v Bohumíně vzniknou další tůňky a útočiště pro obojživelníky

Přírodní areál Gliňoč s divokou přírodou a tůněmi v bohumínské městské části Skřečoň projde citlivou proměnou, po níž už místní delší dobu volali. Revitalizace, která zlepší zdejší odtokové poměry, počítá se vznikem nových vodních ploch i hnízdišti pro chráněné druhy zvířat.
Hlavním tahákem plesové sezóny v Bohumíně je městský ples 16.1.2018

Hlavním tahákem plesové sezóny v Bohumíně je městský ples

Plesová sezóna se rozbíhá na plné obrátky. V Bohumíně mohou lidé vyrazit na taneční parket hned několikrát. Vrcholem zimního společenského života bude v pátek 9. února od 19 hodin reprezentační ples města Bohumína, tentokrát v slavnostním černo-červeném aranžmá. Předprodej vstupenek právě začíná.
Dny otevřených dveří nabídnou pohled do zákulisí škol 16.1.2018

Dny otevřených dveří nabídnou pohled do zákulisí škol

Tradiční lednový den otevřených dveří pořádají obě bohumínská středoškolská zařízení. Gymnázium Františka Živného jej naplánovalo na sobotu 20. ledna, střední škola na středu 24. ledna. Zájemci, kteří zvažují studium na jedné z těchto škol, si mohou prohlédnout areály včetně odborných učeben.
Nedostatek řemeslníků trápí i Bohumín, proto už teď vypisuje výběrová řízení 15.1.2018

Nedostatek řemeslníků trápí i Bohumín, proto už teď vypisuje výběrová řízení

Nedostatek pracovníků ve stavebnictví trápí i Bohumín. Radnice proto vypisuje výběrová řízení už teď v zimních měsících. Firmy ještě nemají dostatek zakázek a město je tak schopno vysoutěžit investiční akce za nízké ceny a ušetřit.
Bohumínská „maska“ pomáhá regionu, děti stráví léto na dotovaných táborech 12.1.2018

Bohumínská „maska“ pomáhá regionu, děti stráví léto na dotovaných táborech

Děti z Dolní Lutyně, Petrovic u Karviné, Bohumína a dalších měst a obcí z okolí budou mít veselejší prázdniny. Díky snaze Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo sehnat osmi set tisícovou dotaci na florbalový a vodácký příměstský tábor, a to hned na tři roky po sobě.
Bohumíňáci budou volit prezidenta v lázních, na horách i v nemocnicích 11.1.2018

Bohumíňáci budou volit prezidenta v lázních, na horách i v nemocnicích

V Bohumíně evidují dvojnásobný zájem lidí o voličské průkazy pro prezidentské volby než při poslední volbě hlavy státu. Zdejší radnice vydala 321 voličských průkazů. Ty umožní volit lidem v jakékoliv volební místnosti v ČR nebo na velvyslanectvích v zahraničí.
Pozor na podvodníky, zkoušejí v Bohumíně novou fintu s uzavíráním smluv na energie 10.1.2018

Pozor na podvodníky, zkoušejí v Bohumíně novou fintu s uzavíráním smluv na energie

Společnost Marandis z Bílovce, která uspořádala vloni na podzim pro Bohumíňáky e-aukci na levnější plyn i elektřinu, varuje před podvodníky. V Bohumíně se za ni totiž vydává neznámá firma a přesvědčuje místní, že ještě nemají podepsané nové smlouvy na dodávku energií pro letošní rok.
Slavní youtubeři dorazí do Bohumína, vystoupí v městském kině 9.1.2018

Slavní youtubeři dorazí do Bohumína, vystoupí v městském kině

Teenageři je zbožňují, rodiče nechápavě kroutí hlavou. Řeč je o youtuberech, hvězdách on-line světa. Ty nejlepší z české scény mohou jejich fanoušci vidět naživo v Bohumíně. Vystoupí v sobotu 13. ledna od 18 hodin v sále kina K3.
Smuteční síň v Bohumíně dostane letos nový kabát 8.1.2018

Smuteční síň v Bohumíně dostane letos nový kabát

Smuteční obřadní síň ve Starém Bohumíně čeká letos zásadní proměna. Objekt z osmdesátých let minulého století projde rozsáhlou rekonstrukcí za zhruba 6 milionů korun. Město už vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele. Stavební práce odstartují na přelomu března a dubna.
Knihovna v Bohumíně pořádá kurz ovládání chytrého telefonu, pomůže nejen seniorům 27.12.2017

Knihovna v Bohumíně pořádá kurz ovládání chytrého telefonu, pomůže nejen seniorům

Řada lidí objevila letos pod stromečkem dotykový telefon. Pro ty, kteří se chtějí s chytrým telefonem naučit správně pracovat, pořádá bohumínská knihovna speciální kurzy.
V Bohumíně vyhlásili lokality, v nichž lidé nedostanou doplatky na bydlení 22.12.2017

V Bohumíně vyhlásili lokality, v nichž lidé nedostanou doplatky na bydlení

V Bohumíně vyhlásili hned tři lokality, v nichž nově příchozí sociálně slabší lidé nebudou moci pobírat doplatek na bydlení. Radnice tak chce zabránit přílivu převážně problémových nájemníků do míst se soukromými ubytovnami. Opatření začalo platit jako vůbec první v kraji dnes v pátek 22. prosince.
Devět štěňat skončilo před Vánoci v krabici v lese 21.12.2017

Devět štěňat skončilo před Vánoci v krabici v lese

Ani blížící se svátky neobměkčily bezcitného majitele, který se krutým způsobem zbavil devíti malých štěňat. V zavázané krabici je ve středu večer odhodil v lese na okraji Rychvaldu. Bezbranná zvířata přežila jen díky náhodě. Všimla si jich rekreační běžkyně a hned zavolala městskou policii.
Seznamka pro nezadané nabídne divadlo, recesi a hlavně možnost najít si spřízněnou duši 19.12.2017

Seznamka pro nezadané nabídne divadlo, recesi a hlavně možnost najít si spřízněnou duši

Městská agentura K3 Bohumín přichází s netradiční novinkou v podobě zážitkové seznamky. Už v lednu budou mít zájemci z celého regionu možnost najít si svou spřízněnou duši během speciální zábavné akce plné divadla, recese a prohlídky pivních lázní. Hlásit se mohou už nyní.
V Bohumíně se na Štědrý večer sejdou už po čtyřiadvacáté na náměstí 18.12.2017

V Bohumíně se na Štědrý večer sejdou už po čtyřiadvacáté na náměstí

Už po čtyřiadvacáté si na Štědrý večer dají tisíce Bohumíňáků dostaveníčko na náměstí T. G. Masaryka, aby si popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok. Tradiční akce nazvaná Na Štědrý večer všichni spolu začíná ve 21 hodin. Pořádá ji městská kulturní agentura K3 Bohumín.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad