Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Masopustní jarmark nabídne masky, zábavu i polní kuchyni 12.2.2018

Masopustní jarmark nabídne masky, zábavu i polní kuchyni

Stánky s regionálními pochutinami, polní kuchyní, vystoupení kapely Srdíčko a tradiční masky nabídne masopustní jarmark. Uskuteční se v pátek 16. února od osmé hodiny ranní na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína.
Asistenti prevence kriminality zůstanou v ulicích Bohumína minimálně do léta 2020 8.2.2018

Asistenti prevence kriminality zůstanou v ulicích Bohumína minimálně do léta 2020

V Bohumíně budou i v příštích letech dohlížet na pořádek a bezpečnost asistenti prevence kriminality. Pokračovat v projektu může radnice díky Místní akční skupině Bohumínsko. Té se podařilo na jejich plat i vybavení získat přes 6 milionů korun z evropských dotací, a to až do července roku 2020.
V Bohumíně letos vyroste nový kruhový objezd, řidiče čekají komplikace v dopravě 6.2.2018

V Bohumíně letos vyroste nový kruhový objezd, řidiče čekají komplikace v dopravě

V Bohumíně vyroste do letních prázdnin další kruhový objezd. A to na enormně vytížené křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice u zdejších průmyslových podniků, do kterých dojíždějí kamiony. Na jeho realizaci se město bude finančně podílet s Moravskoslezským krajem. Přijde na 7,6 milionu korun.
Téměř 200 stromů a 500 keřů přibyde u dálnice ve Starém Bohumíně 5.2.2018

Téměř 200 stromů a 500 keřů přibyde u dálnice ve Starém Bohumíně

Okolí dálnice a dálničního přivaděče ve Starém Bohumíně se už letos nově zazelená. Město na téměř 22 tisících metrech čtverečních svých pozemků poblíž dálnice v Ostravské a Slezské ulici vysází stromy a keře za 2 miliony korun. Celkově se na pěti místech rozroste zeleň o 164 stromů a téměř 500 keřů.
Nemocniční prádlo z Bohumína se od února pere mimo špitál 2.2.2018

Nemocniční prádlo z Bohumína se od února pere mimo špitál

Dveře prádelny Bohumínské městské nemocnice se na konci ledna definitivně uzavřely. Bez několikamiliónové investice do její modernizace už nebylo možné zajistit její další bezproblémový provoz. Nemocnice proto přistoupila k uzavření prádelny a nasmlouvání praní prádla od února mimo špitál.
Nové cedule upozorňují na psí výběh v lokalitě Petra Cingra 2.2.2018

Nové cedule upozorňují na psí výběh v lokalitě Petra Cingra

Sedm nových informačních tabulí dala instalovat radnice ke vstupům do parku Petra Bezruče a na volnou plochu určenou pro volný pohyb psů v lokalitě Petra Cingra. Upozorní chodce na úseky, kde neprobíhá zimní údržba a také na plochu, kde mohou narazit pobíhající psy.
Na Mauglího ranči v Bohumíně se narodilo hned osm mláďat 30.1.2018

Na Mauglího ranči v Bohumíně se narodilo hned osm mláďat

Jaro na městské farmě Mauglího ranč v bohumínském Hobbyparku klepe už v předstihu na dveře. Narodilo se tady hned osm mláďat koz i ovcí kamerunských. Všechny nové přírůstky se mají čile k světu. Stádo koz, lam a ovcí, včetně druhu valaška, se tak rozrostlo na téměř 30 kusů.
„Maska“ pomůže na Bohumínsku malým a středním podnikatelům 25.1.2018

„Maska“ pomůže na Bohumínsku malým a středním podnikatelům

Přes 11 milionů korun by mohlo pomoci menším firmám na Bohumínsku. Místní akční skupina Bohumínsko vyhlásí už na začátku února výzvy pro příjem žádostí o evropské dotace v Programu rozvoje venkova. Peníze půjdou například na podporu podnikání, techniku, polní cesty i podporu ekologických projektů.
Bohumínské děti dostanou na jarní prázdniny vstupenku do kina zdarma 23.1.2018

Bohumínské děti dostanou na jarní prázdniny vstupenku do kina zdarma

Zima bez sněhu se dětem ve městě vleče, těm Bohumínským ji ukrátí filmová představení, pohádky a karneval, to vše v režii městské agentury K3 Bohumín. Jako bonus poběží o jarních prázdninách v místním kině filmový maraton. Každé bohumínské dítě dostane zdarma poukaz na jedno promítání.
Do ankety o velkých investicích se v Bohumíně zapojilo 1600 lidí, vyhrál projekt rekreace u zdejších jezer 22.1.2018

Do ankety o velkých investicích se v Bohumíně zapojilo 1600 lidí, vyhrál projekt rekreace u zdejších jezer

Obrovský ohlas zaznamenala anketa pro Bohumíňáky, kterou v polovině října loňského roku spustila zdejší radnice. Do hlasování o plánovaných projektech se zapojilo prostřednictvím internetu i klasickou papírovou formou přes 1600 lidí. Vítězným projektem je vznik rekreační zóny u místních jezer.
Recept na změny ve městě? Je jím akční plán, Bohumín jej představí lidem 18.1.2018

Recept na změny ve městě? Je jím akční plán, Bohumín jej představí lidem

Až do roku 2023 mají v Bohumíně navrženy změny, které mohou lidem zlepšit kvalitu a komfort života a zpříjemnit jim volný čas. Investice a náměty, které chce město během pěti let uskutečnit, jsou v Akčním plánu rozvoje Bohumína. Ten zástupci města představí veřejnosti pondělí 29. ledna od 16 hodin.
V přírodním areálu Gliňoč v Bohumíně vzniknou další tůňky a útočiště pro obojživelníky 17.1.2018

V přírodním areálu Gliňoč v Bohumíně vzniknou další tůňky a útočiště pro obojživelníky

Přírodní areál Gliňoč s divokou přírodou a tůněmi v bohumínské městské části Skřečoň projde citlivou proměnou, po níž už místní delší dobu volali. Revitalizace, která zlepší zdejší odtokové poměry, počítá se vznikem nových vodních ploch i hnízdišti pro chráněné druhy zvířat.
Hlavním tahákem plesové sezóny v Bohumíně je městský ples 16.1.2018

Hlavním tahákem plesové sezóny v Bohumíně je městský ples

Plesová sezóna se rozbíhá na plné obrátky. V Bohumíně mohou lidé vyrazit na taneční parket hned několikrát. Vrcholem zimního společenského života bude v pátek 9. února od 19 hodin reprezentační ples města Bohumína, tentokrát v slavnostním černo-červeném aranžmá. Předprodej vstupenek právě začíná.
Dny otevřených dveří nabídnou pohled do zákulisí škol 16.1.2018

Dny otevřených dveří nabídnou pohled do zákulisí škol

Tradiční lednový den otevřených dveří pořádají obě bohumínská středoškolská zařízení. Gymnázium Františka Živného jej naplánovalo na sobotu 20. ledna, střední škola na středu 24. ledna. Zájemci, kteří zvažují studium na jedné z těchto škol, si mohou prohlédnout areály včetně odborných učeben.
Nedostatek řemeslníků trápí i Bohumín, proto už teď vypisuje výběrová řízení 15.1.2018

Nedostatek řemeslníků trápí i Bohumín, proto už teď vypisuje výběrová řízení

Nedostatek pracovníků ve stavebnictví trápí i Bohumín. Radnice proto vypisuje výběrová řízení už teď v zimních měsících. Firmy ještě nemají dostatek zakázek a město je tak schopno vysoutěžit investiční akce za nízké ceny a ušetřit.
Bohumínská „maska“ pomáhá regionu, děti stráví léto na dotovaných táborech 12.1.2018

Bohumínská „maska“ pomáhá regionu, děti stráví léto na dotovaných táborech

Děti z Dolní Lutyně, Petrovic u Karviné, Bohumína a dalších měst a obcí z okolí budou mít veselejší prázdniny. Díky snaze Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo sehnat osmi set tisícovou dotaci na florbalový a vodácký příměstský tábor, a to hned na tři roky po sobě.
Bohumíňáci budou volit prezidenta v lázních, na horách i v nemocnicích 11.1.2018

Bohumíňáci budou volit prezidenta v lázních, na horách i v nemocnicích

V Bohumíně evidují dvojnásobný zájem lidí o voličské průkazy pro prezidentské volby než při poslední volbě hlavy státu. Zdejší radnice vydala 321 voličských průkazů. Ty umožní volit lidem v jakékoliv volební místnosti v ČR nebo na velvyslanectvích v zahraničí.
Pozor na podvodníky, zkoušejí v Bohumíně novou fintu s uzavíráním smluv na energie 10.1.2018

Pozor na podvodníky, zkoušejí v Bohumíně novou fintu s uzavíráním smluv na energie

Společnost Marandis z Bílovce, která uspořádala vloni na podzim pro Bohumíňáky e-aukci na levnější plyn i elektřinu, varuje před podvodníky. V Bohumíně se za ni totiž vydává neznámá firma a přesvědčuje místní, že ještě nemají podepsané nové smlouvy na dodávku energií pro letošní rok.
Slavní youtubeři dorazí do Bohumína, vystoupí v městském kině 9.1.2018

Slavní youtubeři dorazí do Bohumína, vystoupí v městském kině

Teenageři je zbožňují, rodiče nechápavě kroutí hlavou. Řeč je o youtuberech, hvězdách on-line světa. Ty nejlepší z české scény mohou jejich fanoušci vidět naživo v Bohumíně. Vystoupí v sobotu 13. ledna od 18 hodin v sále kina K3.
Smuteční síň v Bohumíně dostane letos nový kabát 8.1.2018

Smuteční síň v Bohumíně dostane letos nový kabát

Smuteční obřadní síň ve Starém Bohumíně čeká letos zásadní proměna. Objekt z osmdesátých let minulého století projde rozsáhlou rekonstrukcí za zhruba 6 milionů korun. Město už vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele. Stavební práce odstartují na přelomu března a dubna.
Knihovna v Bohumíně pořádá kurz ovládání chytrého telefonu, pomůže nejen seniorům 27.12.2017

Knihovna v Bohumíně pořádá kurz ovládání chytrého telefonu, pomůže nejen seniorům

Řada lidí objevila letos pod stromečkem dotykový telefon. Pro ty, kteří se chtějí s chytrým telefonem naučit správně pracovat, pořádá bohumínská knihovna speciální kurzy.
V Bohumíně vyhlásili lokality, v nichž lidé nedostanou doplatky na bydlení 22.12.2017

V Bohumíně vyhlásili lokality, v nichž lidé nedostanou doplatky na bydlení

V Bohumíně vyhlásili hned tři lokality, v nichž nově příchozí sociálně slabší lidé nebudou moci pobírat doplatek na bydlení. Radnice tak chce zabránit přílivu převážně problémových nájemníků do míst se soukromými ubytovnami. Opatření začalo platit jako vůbec první v kraji dnes v pátek 22. prosince.
Devět štěňat skončilo před Vánoci v krabici v lese 21.12.2017

Devět štěňat skončilo před Vánoci v krabici v lese

Ani blížící se svátky neobměkčily bezcitného majitele, který se krutým způsobem zbavil devíti malých štěňat. V zavázané krabici je ve středu večer odhodil v lese na okraji Rychvaldu. Bezbranná zvířata přežila jen díky náhodě. Všimla si jich rekreační běžkyně a hned zavolala městskou policii.
Seznamka pro nezadané nabídne divadlo, recesi a hlavně možnost najít si spřízněnou duši 19.12.2017

Seznamka pro nezadané nabídne divadlo, recesi a hlavně možnost najít si spřízněnou duši

Městská agentura K3 Bohumín přichází s netradiční novinkou v podobě zážitkové seznamky. Už v lednu budou mít zájemci z celého regionu možnost najít si svou spřízněnou duši během speciální zábavné akce plné divadla, recese a prohlídky pivních lázní. Hlásit se mohou už nyní.
V Bohumíně se na Štědrý večer sejdou už po čtyřiadvacáté na náměstí 18.12.2017

V Bohumíně se na Štědrý večer sejdou už po čtyřiadvacáté na náměstí

Už po čtyřiadvacáté si na Štědrý večer dají tisíce Bohumíňáků dostaveníčko na náměstí T. G. Masaryka, aby si popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok. Tradiční akce nazvaná Na Štědrý večer všichni spolu začíná ve 21 hodin. Pořádá ji městská kulturní agentura K3 Bohumín.
V bohumínském aquacentru propukne saunová noc 15.12.2017

V bohumínském aquacentru propukne saunová noc

Saunovou noc plnou romantické atmosféry plánují v aquacentru v Bohumíně. Vůbec poprvé tady propukne v pátek 12. ledna. Na návštěvníky čekají peelingové procedury, saunové ceremoniály, koupání ve venkovním whirpoolu a samozřejmě relaxace.
Bohumínský útulek zve na předvánoční setkání s pejsky 14.12.2017

Bohumínský útulek zve na předvánoční setkání s pejsky

Přesně o týden dříve oslaví Štědrý den čtyřnozí obyvatelé bohumínského psího útulku v Šunychlu. Potěšit je dárkem nebo společnou procházkou mohou všichni, kterým osud nalezenců není lhostejný. Společné setkání proběhne 17. prosince od 13 do 16 hodin.
Bohumínské kino bude pro fanoušky Star Wars promítat o půlnoci 12.12.2017

Bohumínské kino bude pro fanoušky Star Wars promítat o půlnoci

K půlnoční české premiéře osmého dílu legendární sci-fi ságy Star Wars se ze středy 13. na čtvrtek 14. prosince připojí i v Bohumíně. Noční promítání filmu Poslední z Jediů začíná minutu po půlnoci. Nové pokračování Hvězdných válek nabídne snímek v originálním znění s titulky ve 3D verzi.
Za skluz u zateplovaných paneláků zaplatí stavební firmy v Bohumíně tučné sankce 11.12.2017

Za skluz u zateplovaných paneláků zaplatí stavební firmy v Bohumíně tučné sankce

Nové fasády, střechy, balkóny, lodžie i vstupy do domů. Město letos naplánovalo opravy za celkem 73 milionů korun hned u deseti domů. U pěti z nich se však práce zpozdily natolik, že stavební firmy budou muset zaplatit více než milionové penále.
V Bohumíně dostanou lidé už podvacáté pod stromeček ekologický kalendář 8.12.2017

V Bohumíně dostanou lidé už podvacáté pod stromeček ekologický kalendář

Už podvacáté nadělí radnice Bohumíňákům pod stromeček ekologický kalendář na příští rok. Ten se tentokrát tématicky zaměřuje na zdejší zajímavosti a má podtitul „Zaostřeno na památky“. Lidé v něm na fotografiích najdou nejen kulturní, ale také přírodní a technické bohumínské skvosty.
Dárkový poukaz je ideální dárek pod stromeček, nabízí jej i Bospor a K3 7.12.2017

Dárkový poukaz je ideální dárek pod stromeček, nabízí jej i Bospor a K3

Pro ty, kteří si ještě lámou hlavu s tím, jak o Vánocích potěšit své blízké, přicházejí bohumínské organizace s atraktivní kolekcí dárkových poukazů. Ty ocení hlavně příznivci sportu a kultury, ale pod stromečkem se může objevit i poukázka na vzdělávací kurz nebo saunovou noc.
Vjezdy do Bohumína hlídají tři nové kamery 4.12.2017

Vjezdy do Bohumína hlídají tři nové kamery

V Bohumíně rozšířili kamerový systém, ve městě přibyly další tři elektronické oči. Zatímco vloni se nové kamery zaměřovaly na bezpečnost v problémových lokalitách, letošní mají v hledáčku dopravu, a to příjezdové komunikace do města. Radnici přišly na necelých 400 tisíc korun.
Ve Slunečné ulici už je volný jen jeden pozemek, dražba proběhne ještě před Vánocemi 3.12.2017

Ve Slunečné ulici už je volný jen jeden pozemek, dražba proběhne ještě před Vánocemi

Poslední pozemek pro stavbu rodinného domu nabízí k prodeji město Bohumín. Devět z nich už si zájemci „rozebrali“, někteří už staví. Díky podpoře individuálního bydlení tak v Záblatí, které platí za atraktivní a klidnou část města, vzniká nová ulice. Dostala jméno Slunečná.
Bohumínská nemocnice je v ambulantní péči druhou nejlepší v kraji 1.12.2017

Bohumínská nemocnice je v ambulantní péči druhou nejlepší v kraji

Druhou nejlepší nemocnicí v péči o ambulantní pacienty v Moravskoslezském kraji je podle výzkumu HealthCare Institutu Bohumínská městská nemocnice. Vyplývá to z výsledků průzkumu, do kterého se zapojilo 155 zdravotnických zařízení. Hodnocení je o to cennější, že o žebříčku rozhodují sami pacienti.
Tři přednášky pomohou učitelům i rodičům 1.12.2017

Tři přednášky pomohou učitelům i rodičům

Tři zajímavé přednášky pro učitele a rodiče naplánovala Místní akční skupina Bohumínsko ve spolupráci s městem Bohumín. První z nich, která se věnovala chybám ve výchově, už proběhla, další dvě se uskuteční v prosinci. Zaměří se na mezilidskou komunikaci a využití temperamentu u dětí.
Dotazník o budoucí podobě Bohumína vyplnilo přes tisíc lidí, hlasování potrvá do konce roku 30.11.2017

Dotazník o budoucí podobě Bohumína vyplnilo přes tisíc lidí, hlasování potrvá do konce roku

Přes tisíc lidí se zatím zapojilo do velké investiční ankety, kterou v polovině října spustila bohumínská radnice. Město chce s její pomocí zjistit, které z plánovaných akcí mají u obyvatel největší ohlas. Respondenti mohou vybírat ze čtrnácti zásadních projektů, a to až do konce letošního roku.
V Bohumíně zdemolovali další dva zchátralé domy 28.11.2017

V Bohumíně zdemolovali další dva zchátralé domy

Další dva vybydlené domy „hrůzy“ ve vyloučené lokalitě jdou v Bohumíně právě k zemi. Jeden cihlák v Jeremenkově ulici padl předloni, v těchto dnech tady těžká technika srovnala se zemí další dva. Objekty pocházely z roku 1896 a vznikly současně se zdejšími drátovnami jako domovy pro mistry.
Bohumínští tanečníci excelovali na mistrovství světa 27.11.2017

Bohumínští tanečníci excelovali na mistrovství světa

V konkurenci tří tisíc závodníků z 33 zemí světa zářili tanečníci ze souboru Radost & Impuls Bohumín. V německé Riese, kde v minulých dnech probíhal světový šampionát, vybojovali v show dance titul mistra a vicemistra světa a přidali několik finálových umístění.
Historická stoletá stříkačka nově k vidění ve Starém Bohumíně 24.11.2017

Historická stoletá stříkačka nově k vidění ve Starém Bohumíně

Jediná dochovaná historická hasičská stříkačka v Bohumíně, o kterou se starají dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína, našla nové útočiště. Přestěhovala se z veřejnosti nepřístupné garáže do prosklené výlohy městského domu U Rytíře na zdejším náměstí Svobody.
V centru Bohumína přibývají místa k parkování 23.11.2017

V centru Bohumína přibývají místa k parkování

Až třicet nových parkovacích míst přibyde u domů v centru Bohumína do konce letošního roku. První odstavná plocha pro dvacet aut vyrostla v minulých dnech na zelené ploše v Kostelní ulici, další právě vzniká u pěší zóny v sídlišti Alešova na místě bývalých garáží.
Předvánoční program v Bohumíně nabídne trhy, rozsvěcování stromů a osm koncertů zdarma 21.11.2017

Předvánoční program v Bohumíně nabídne trhy, rozsvěcování stromů a osm koncertů zdarma

Tradiční vánoční trhy, rozsvěcování stromů s vystoupením Moniky Absolonové i koncertní odpoledne o adventních nedělích s hvězdami české populární scény. Maratón pěti nedělních kulturních akcí připravila nejen pro Bohumíňáky radnice společně s městskou agenturou K3 Bohumín.
Chirurgové z bohumínské nemocnice budou nově ordinovat také v Rychvaldě 20.11.2017

Chirurgové z bohumínské nemocnice budou nově ordinovat také v Rychvaldě

Bohumínští chirurgové budou nově ordinovat v sousedním Rychvaldě. Od čtvrtku 23. listopadu začnou za pacienty do zdejšího zdravotního střediska dojíždět lékaři z chirurgického oddělení Bohumínské městské nemocnice. Chirurgická ambulance bude otevřena každé úterý a čtvrtek od 15 do 18 hodin.
V Bohumíně znají asi jako první v zemi rozpočet na příští rok, opraví smuteční síň a vybudují kruhový objezd 16.11.2017

V Bohumíně znají asi jako první v zemi rozpočet na příští rok, opraví smuteční síň a vybudují kruhový objezd

Šestnáctý český rekord by si do své sbírky mohli připsat v Bohumíně. Tentokrát za schválený rozpočet pro rok 2018. Bohumínští zastupitelé totiž zřejmě jako první v zemi schválili rozpočet pro příští rok. Počítají s tím, že opět budou hospodařit se 750 miliony korun. Téměř 160 milionů proinvestují.
Svoz bioodpadu v Bohumíně státní svátek neovlivní, slevy pro příští rok zůstávají 15.11.2017

Svoz bioodpadu v Bohumíně státní svátek neovlivní, slevy pro příští rok zůstávají

Přestože je v pátek 17. listopadu státní svátek, vývozu hnědých popelnic na bioodpad se to v Bohumíně nijak nedotkne. Popelářská auta přijedou do Skřečoně, Nové Vsi i Záblatí vyvézt bioodpad podle harmonogramu.
Bohumín dokončil ekologickou stezku za pokladem, zábavu bude nabízet pět let 15.11.2017

Bohumín dokončil ekologickou stezku za pokladem, zábavu bude nabízet pět let

Interaktivní hra nazvaná Bohumínská stezka za ekopokladem pro děti a jejich rodiče, která už od léta baví rodiny v parku Petra Bezruče v centru Bohumína, má od tohoto týdne větší sestru. Je určená turistům a cyklistům, kteří díky ní poznají zajímavá místa ve městě i jeho okolí.
Nová regionální karta nabízí slevy v Bohumíně i širokém okolí 9.11.2017

Nová regionální karta nabízí slevy v Bohumíně i širokém okolí

Nová edice regionální karty Těšínského Slezska je od začátku listopadu na světě. Její držitelé mohou díky ní ušetřit i tisíce korun při svých aktivitách, a to nejen v Bohumíně. Karta, která láká k návštěvě největších atrakcí regionu, má stejně jako předchozí edice platnost jeden rok.
Bratři Šrámkovi porazili starostu Bohumína v šachu 8.11.2017

Bratři Šrámkovi porazili starostu Bohumína v šachu

Osmnáct výher a dvě prohry. Takové je černobílé skóre starosty Bohumína Petra Víchy (54) po tradiční šachové simultánce s bohumínskými gymnazisty. Se starostou se tentokrát utkalo šestadvacet studentů u dvaceti šachovnic. Jen dva z nich skórovali.
V bohumínském útulku končí očipovaní psi, kteří nejsou v registru 8.11.2017

V bohumínském útulku končí očipovaní psi, kteří nejsou v registru

Až na týdny se může protáhnout pátrání po majiteli psa, který se zaběhl, pokud nemá domácí mazlíček zaregistrovaný čip. Samotné očipování psa totiž nestačí. V bohumínském útulku končí vysoký počet psů s čipem, který není nikde zaregistrován.
Gymnazisté proti starostovi v šachovém turnaji už po dvaadvacáté 6.11.2017

Gymnazisté proti starostovi v šachovém turnaji už po dvaadvacáté

Už po dvaadvacáté se bohumínští gymnazisté utkají v tradičním šachové simultánce proti prvnímu muži Bohumína Petru Víchovi. Černobílé klání starosty proti studentům u dvaceti šachovnic se uskuteční v úterý 7. listopadu. První tah začne ve 12:30 hodin v prostorách zdejšího gymnázia.
Pro velký zájem se lze hlásit v Bohumíně ještě do e-aukce o levnější plyn a elektřinu 3.11.2017

Pro velký zájem se lze hlásit v Bohumíně ještě do e-aukce o levnější plyn a elektřinu

Stovky nových zájemců o levnější plyn nebo elektřinu se letos přihlásili do e-aukce v Bohumíně. Kvůli velkému zájmu budou k dispozici další dva termíny pro podpis smluv. Kontaktní místo se pro zájemce otevře ještě v pondělí 6. a středu 8. listopadu.
Bohumínští vybojovali o víkendu už patnáctý český rekord 30.10.2017

Bohumínští vybojovali o víkendu už patnáctý český rekord

Nový český rekord v počtu lidí s reflexní páskou na jednom místě vybojovali o víkendu v Bohumíně. Sčítací bránou rekordní agentury Dobrý den prošlo ve zdejším Hobbyparku v sobotu 28. října večer v rámci halloweenských oslav 735 lidí s reflexní páskou na ruce. Bohumín už tak má patnáctý rekord.
V Bohumíně se v sobotu při oslavách Halloweenu pokusí o patnáctý rekord 26.10.2017

V Bohumíně se v sobotu při oslavách Halloweenu pokusí o patnáctý rekord

Oslavit Halloween můžete v sobotu 28. října od 16 hodin v bohumínském Hobbyparku. Na děti a rodiče čeká zábavný interaktivní program se soutěžemi. Přesně v 18 hodin se navíc návštěvníci Halloweenu pokusí o vytvoření nového českého rekordu – nejvíce lidí na jednom místě s reflexní páskou.
Mimořádné prohlídky bohumínského bunkru Na Trati už tuto sobotu 25.10.2017

Mimořádné prohlídky bohumínského bunkru Na Trati už tuto sobotu

Návštěvnická sezóna v bunkru Na Trati u dálnice ve Starém Bohumíně oficiálně skončila poslední zářijový víkend. Už tradičně ale bohumínští „bunkráci“ dávají fanouškům válečné historie šanci prohlédnout si pěchotní srub ještě jednou, letos naposledy. A to v sobotu 28. října od 14 do 18 hodin.
Tým bohumínské nemocnice posílí bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček 17.10.2017

Tým bohumínské nemocnice posílí bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

Po nových týmech chirurgie a interny výrazně posílí Bohumínská městská nemocnice také oblast řízení. Bývalý ministr zdravotnictví a současný ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček doplní od listopadu představenstvo společnosti. Podílet se bude na komunikaci s lékaři a pojišťovnami.
Lidé mohou rozhodnout o budoucí podobě Bohumína, vybírají ze 14 investičních akcí 16.10.2017

Lidé mohou rozhodnout o budoucí podobě Bohumína, vybírají ze 14 investičních akcí

Vybudování lesoparku, přestupních terminálů, dokončení turistického okruhu pro cyklisty nebo třeba vznik atraktivních obytných čtvrtí. To jsou některé z vizí, které by město do pěti let rádo proměnilo v realitu. Chce se ale poradit s lidmi a zjistit, co by si sami přáli. Spouští proto velkou anketu.
Opravy na bohumínských hřbitovech vrcholí 13.10.2017

Opravy na bohumínských hřbitovech vrcholí

V Bohumíně finišují s opravami hřbitovních chodníků a cestiček. Vše by mělo být hotovo do svátku Všech svatých. V letošním roce do zvelebení míst posledního odpočinku investovala bohumínská radnice rekordní jeden milion korun.
V Bohumíně dokončují regeneraci vnitrobloků 11.10.2017

V Bohumíně dokončují regeneraci vnitrobloků

Ještě pár týdnů a v centru Bohumína skončí osmiměsíční rozsáhlá přestavba sídlištního vnitrobloku mezi Poděbradovou a Alešovou ulicí hned vedle pěší zóny. Několik let připravovaný projekt přinese místním obyvatelům nové chodníky, dětská hřiště i parkovací místa. Proměna přijde na téměř 11 milionů.
Největší turistická akce letoška nabídne v Bohumíně nevšední atrakce i novou rozhlednu 10.10.2017

Největší turistická akce letoška nabídne v Bohumíně nevšední atrakce i novou rozhlednu

Nová vyhlídková věž u meandrů řeky Odry, dvě lávky u Vrbického jezera, nové cykloboxy a naučná stezka v přírodní rezervaci. Tyto turistické atrakce, které letos vznikly díky společnému příhraničnímu projektu Bohumína, Šilheřovic a Krzyzanovic, se už tuto sobotu 14. října otevřou veřejnosti.
Bohumín opět první, plavat přišlo přes tisíc lidí 5.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Bohumín opět první, plavat přišlo přes tisíc lidí

Bohumín zase s přehledem zvítězil v soutěži Plave celé město, která včera 4. října ovládla bazény v celém Česku. Do bohumínského aquacentra proudily davy lidí od brzkého rána až do samotného závěru soutěže. Nakonec se do závodu zapojilo 1 095 nadšenců, což bylo opět nejvíce v celém Česku.
Dny zdraví v Bohumíně nabídnou vyšetření zdarma 5.10.2017

Dny zdraví v Bohumíně nabídnou vyšetření zdarma

Měření cholesterolu, tlaku, cukru v krvi nebo poradna kožního lékaře či podologická poradna. Preventivních vyšetření budou moci zdarma využít lidé, kteří v pátek 6. října navštíví bohumínské Dny zdraví. Akci připravila městská agentura K3 Bohumín ve foyer kina ve spolupráci s Bohumínskou městskou ne
V Bohumíně uzavřeli poškozenou Mauglího stezku 4.10.2017

V Bohumíně uzavřeli poškozenou Mauglího stezku

Oblíbenou lanovou Mauglího stezku v dětském areálu Hobbypark v centru Bohumína muselo město měsíc před koncem sezóny neplánovaně uzavřít. Osmiletí vandalové totiž přeřezali hned na několika místech ochranné sítě, a její užívání tak není bezpečné. Případem se už zabývá policie.
Bohumínští se ve středu chystají už pojedenácté do plavek 2.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Bohumínští se ve středu chystají už pojedenácté do plavek

Chodíte rádi plavat? Tak vyrazte ve středu 4. října do Bohumína! Bohumínští se už pojedenácté zapojí do celorepublikové soutěže Plave celé město. Na všechny účastníky čeká volňásek do zdejšího aquacentra. Soutěžních sto metrů můžete absolvovat od šesti ráno do osmi večer.
V Bohumíně ruší kvůli vysoké hladině Odry tradiční uzamykání řeky 27.9.2017

V Bohumíně ruší kvůli vysoké hladině Odry tradiční uzamykání řeky

Letošní tradiční rozlučka s vodáckou sezónou na řece Odře se kvůli nepříznivým hydrologickým prognózám a vysokému průtoku v řece ruší. Oblíbené uzamykání meandrů Odry se mělo uskutečnit tuto sobotu 30. září ve Starém Bohumíně. Město z důvodu bezpečnosti akci pro letošní rok zrušilo.
Novodobí gladiátoři ohromí o víkendu Bohumín 26.9.2017

Novodobí gladiátoři ohromí o víkendu Bohumín

Bohumínskou sportovní halu Bospor čeká v sobotu 30. září atraktivní premiéra. O víkendu se v ní uskuteční galavečer asociace MMA, tvrdého kontaktního sportu, ve kterém o triumfy usilují novodobí gladiátoři. Bohumín uvidí už páté pokračování Vicotry Fighting Championship League.
Aquacentrum s novým vestibulem se po víkendu opět otevře návštěvníkům 22.9.2017

Aquacentrum s novým vestibulem se po víkendu opět otevře návštěvníkům

V rekordně krátkém čase se proměnil vestibul bohumínského aquacentra. Stavbaři nyní finišují s posledními úpravami, aby se vodní svět mohl už v pondělí 25. září po třítýdenní pauze opět otevřít návštěvníkům. Příchozí odbaví nová moderní recepce, občerstvení nabídne inovovaný vodní bar.
Ekologickou stezkou v bohumínském parku prošly během prázdnin tři stovky dětí 21.9.2017

Ekologickou stezkou v bohumínském parku prošly během prázdnin tři stovky dětí

Obrovský zájem rodin s dětmi zaznamenala v létě nová interaktivní hra nazvaná Bohumínská stezka za ekopokladem. Oslovila přes tři stovky dětí, více než polovina z nich si ji přijela vyzkoušet z okolních měst. V říjnu město spustí druhou část projektu – velký soutěžní cyklistický okruh.
Den železnice 2017 v Bohumíně láká na projížďky i mega porci zábavy pro celou rodinu 20.9.2017

Den železnice 2017 v Bohumíně láká na projížďky i mega porci zábavy pro celou rodinu

Na největší letošní železniční akci se mohou už tuto sobotu 23. září těšit Bohumíňáci i lidé z širokého okolí. České dráhy pořádají ve městě Den železnice 2017. Přehlídku parních i elektrických krasavic a vyjížďky po okolí doplní autogramiáda atletů a youtuberů, koncerty, stánky i filmový festival.
Bohumínské kino začíná po dvouměsíční pauze znova promítat 19.9.2017

Bohumínské kino začíná po dvouměsíční pauze znova promítat

Do Bohumína se vrací filmová kultura. Technikům se povedlo opravit vážnou závadu projektoru, která na několik týdnů vyřadila bohumínské kamenné kino z provozu. První snímek po vynucené pauze uvede kino v pátek 22. září večer. Sobota 23. září bude patřit filmovému festivalu ke Dni železnice 2017.
V Bohumíně napojili dalších 60 městských bytů na teplovod 14.9.2017

V Bohumíně napojili dalších 60 městských bytů na teplovod

Razantní proměny bydlení se letos dočkali obyvatelé městských domů v Dělnické a Mládežnické ulici v Bohumíně-Skřečoni. Sedm domů s šedesátkou bytů se v průběhu čtyř měsíců napojilo na teplovod z dětmarovické elektrárny. Z bytů zmizely plynová gamata a kotle a nahradilo je ústřední vytápění.
Ulice Bohumína uklízí od září nový zametač 13.9.2017

Ulice Bohumína uklízí od září nový zametač

První kilometry v ostrém provozu už má za sebou nový silniční zametač, který od září bojuje se špínou a prachem v Bohumíně. Je vybaven kamerami, vysokotlakou mycí lištou i ruční pistolí wap. Zdejší technické služby BM servis do jeho pořízení investovaly téměř 5 milionů korun.
V Bohumíně vyrostou do pěti let nové kruhové objezdy i cyklostezky 12.9.2017

V Bohumíně vyrostou do pěti let nové kruhové objezdy i cyklostezky

Akční plán rozvoje Bohumína počítá do pěti let s novými kruhovými objezdy, opravou autobusového nádraží, zajímavými cyklistickými okruhy i výstavbou nových chodníků. Vzniknou nová parkoviště a regenerace se dočká i prostranství před vlakovým nádražím.
V Bohumíně letos opravují rekordní počet chodníků i cest 8.9.2017

V Bohumíně letos opravují rekordní počet chodníků i cest

Rekordních 24 milionů korun letos investují v Bohumíně do oprav komunikací. Zdejší radní navýšili částku na jejich obnovu díky dobrému hospodaření o téměř dvojnásobek. Původně se počítalo pouze s 12 miliony. Letos je oprav více a potrvají až do podzimu. Radní už teď vybírají místa pro příští rok.
Prosklené autobusové čekárny v Bohumíně zdobí nově siluety dravců 6.9.2017

Prosklené autobusové čekárny v Bohumíně zdobí nově siluety dravců

Všech 37 prosklených autobusových čekáren v Bohumíně dostává ochranné samolepky, které mají varovat ptáky před nárazem. Město, jehož část zasahuje do chráněné ptačí oblasti, přistoupilo k opatření na přání místních obyvatel. Za 800 kusů samolepek zaplatilo zhruba šest tisíc korun.
Bohumínský Facebook prolomil hranici čtyř tisíc fanoušků 1.9.2017

Bohumínský Facebook prolomil hranici čtyř tisíc fanoušků

Hranici čtyř tisíc fanoušků překonala na sklonku letních prázdnin facebooková stránka města Bohumína. Na nejpopulárnější sociální síti je Bohumín už sedmým rokem, každoročně jeho profil sleduje o několik set lidí více. Jen za poslední rok mu přibylo přes 800 příznivců.
Až čtyřicet nových stavebních parcel vznikne nedaleko centra Bohumína 31.8.2017

Až čtyřicet nových stavebních parcel vznikne nedaleko centra Bohumína

Až čtyřicet zasíťovaných parcel by do pěti let mohlo vzniknout v lokalitě Petra Cingra nedaleko centra Bohumína. A to na zelené louce i v prostoru po zdemolovaných zchátralých městských domech. Ten poslední by mohl padnout k zemi zřejmě už v příštím roce.
Historici lákají na noční prohlídku bunkru a opékání špekáčků 25.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Historici lákají na noční prohlídku bunkru a opékání špekáčků

Netradiční rozlučku s prázdninami připravil pro všechny fandy válečné tematiky Klub vojenské historie Bohumín. Památkově chráněný bunkr Na trati si budou moci návštěvníci prohlédnout v sobotu 26. srpna až po setmění a v jeho blízkosti si dokonce mohou připravit večeři. Otevřeno je až do 22:00 hodin.
Přestavba vstupní haly uzavře na tři týdny bohumínské aquacentrum 24.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Přestavba vstupní haly uzavře na tři týdny bohumínské aquacentrum

Na tři týdny se budou muset obejít bez tobogánů, saunového světa i plaveckého bazénu všichni, kteří využívají služby bohumínského aquacentra. Poslední návštěvníci se mohou přijít vykoupat v neděli 3. září. Hned první školní den se celý vodní svět uzavře, budou se tu předělávat vstupní prostory.
Koupání v bohumínských jezerech bude atraktivnější, přibude půjčovna loděk i plavecká mola 23.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Koupání v bohumínských jezerech bude atraktivnější, přibude půjčovna loděk i plavecká mola

Rekreace u Vrbického a Kališova jezera bude atraktivnější. Město u jezer plánuje v příštích letech nejen úpravy břehů, ale také umístění mol pro plavce a cykloboxy. Přibude půjčovna lodiček či plovárna s odpočinkovými plochami. Na úpravy chce Bohumín získat evropské peníze z česko-polských programů.
Nový lesopark Na Panském by mohl vzniknout do pěti let 22.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Nový lesopark Na Panském by mohl vzniknout do pěti let

Do pěti let by v Bohumíně chtěli založit pro příští generace nový lesopark. Ten by měl vyrůst v lokalitě nazývané Na Panském. Druhá zelená plíce města vznikne v místech současné orné půdy za dálničním přivaděčem a železnicí.
Na Bohumínsko půjde přes 60 milionů z evropských peněz, žadatelé jsou v pohotovosti 21.8.2017

Na Bohumínsko půjde přes 60 milionů z evropských peněz, žadatelé jsou v pohotovosti

Přes šedesát milionů korun plánuje letos ukousnout z evropského koláče Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko. Už v září vyhlásí šest výzev pro příjem žádostí o peníze. Ty mohou na své projekty posílat jednotlivé obce, školy, vzdělávací instituce, neziskovky i příspěvkové organizace.
Jak to chodí na dračích lodích... 19.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Jak to chodí na dračích lodích...

Centrum Starého Bohumína se nezvykle plní auty. Vystupují z nich podivně oděné skupinky lidí. Dámy v růžových trikotech, pupkatí pánové do pasu nazí, pruhovaní námořníci s precizně uvázanými šátky. Všichni míří k Odře, kde startuje závod dračích lodí...
Bohumín letos získal přes 70 milionů korun v dotacích z EU 17.8.2017

Bohumín letos získal přes 70 milionů korun v dotacích z EU

Plodný rok na evropské dotace mají letos v Bohumíně. Radnici se podařilo získat téměř 74 milionů korun. Díky nim se v Bohumíně zateplují městské domy, zimní stadion dostává nové chlazení a na turisty čekají nové cyklistické okruhy, vychytávky v podobě nových mostků i uzamykatelné cykloboxy.
Kriminalita v Bohumíně už čtvrtým rokem klesá 16.8.2017

Kriminalita v Bohumíně už čtvrtým rokem klesá

Už čtvrtým rokem v Bohumíně klesá kriminalita. Zatímco před čtyřmi lety zaznamenali policejní statistiky přes 700 trestných činů, vloni už jich bylo o téměř polovinu méně. Městský kamerový systém se do září rozšíří o tři nové kamery za 400 tisíc korun. Přibydou u vjezdů do Bohumína.
V Bohumíně budou příští rok investovat do bydlení, sociální oblasti a chodníků 15.8.2017

V Bohumíně budou příští rok investovat do bydlení, sociální oblasti a chodníků

Bohumínští už mají na stole první verzi rozpočtu pro rok 2018. Počítají s tím, že opět budou hospodařit se 700 miliony korun. Téměř 200 milionů proinvestují. Do bydlení půjde 70 milionů korun, do sociální oblasti 45 milionů, do výstavby nových chodníků a cyklostezek přes 30 milionů.
V Bohumíně opravují poslední školní dvůr 11.8.2017 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně opravují poslední školní dvůr

Poslední z osmi školních dvorů v Bohumíně se právě opravuje. Stavební úpravy probíhají v zahradním areálu bývalé polské školy v Masarykově ulici v centru Bohumína. Nové atrakce budou moci děti otestovat ještě o prázdninách. Radnice za modernizaci zaplatí 1,2 milionu korun.
Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou téměř stovku čepovaných piv i koncert Xindla X 9.8.2017 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou téměř stovku čepovaných piv i koncert Xindla X

Milovníci piva i dobré muziky mohou v sobotu 12. srpna zamířit na pivní slavnosti do Bohumína. Už podesáté si v areálu Hobbyparku dají dostaveníčko zástupci malých i velkých pivovarů. Letošní svátek piva nabídne téměř sto druhů čepovaného piva. Akce startuje úderem čtrnácté hodiny.
Interna bohumínské nemocnice už zase funguje 3.8.2017

Interna bohumínské nemocnice už zase funguje

Interní oddělení Bohumínské městské nemocnice se po červencové odstávce opět otevřelo veřejnosti. Pacientům je k dispozici jak nepřetržitá ambulance pro dospělé, tak lůžková část včetně jednotky intenzivní péče.
V Bohumíně myslí na chodce, postaví čtyři nové přechody 1.8.2017

V Bohumíně myslí na chodce, postaví čtyři nové přechody

Hned čtyři nové nasvětlené přechody pro chodce přibydou letos v centru Bohumína. Město si od nich slibuje zvýšení bezpečnosti chodců. Do jejich vybudování investuje 2,3 milionu korun.
Oplocený výběh pro psy v centru Bohumína prošel opravou 28.7.2017

Oplocený výběh pro psy v centru Bohumína prošel opravou

Nejvyužívanější plocha pro čtyřnohé obyvatele Bohumína je nyní kvalitnější. Na přání pejskařů ji město dalo opravit. Oplocený výběh pro psy v Rafinérském lesíku dostal i nové bezpečnostní prvky. Úpravy přišly na 30 tisíc korun.
V  parku Petra Bezruče v Bohumíně prošel očistou památník věnovaný slezskému básníkovi 26.7.2017

V parku Petra Bezruče v Bohumíně prošel očistou památník věnovaný slezskému básníkovi

Jesenický bludný balvan v parku Petra Bezruče v centru Bohumína, na jehož vrcholu se vyjímá busta básníka Petra Bezruče, dostal novou tvář. Město jej nechalo očistit a zrestaurovat. Očistná kúra přišla na téměř 40 tisíc korun.
V Bohumíně se budou střílet asfaltoví holubi 26.7.2017

V Bohumíně se budou střílet asfaltoví holubi

Letní střelecký závod pro amatérské sportovní střelce je po roce opět tady. V areálu myslivecké hájenky v Bohumíně-Záblatí se v sobotu 29. července sejdou, aby změřili síly ve Velké ceně Bohumína. Střílet se bude na asfaltové holuby. Na své si ale přijdou i diváci.
Dlouholetý primář bohumínské interny Alois Blokša oslavil sto let 25.7.2017

Dlouholetý primář bohumínské interny Alois Blokša oslavil sto let

Lékař Alois Blokša, který vedl interní oddělení bohumínské nemocnice dlouhých 35 let, oslavil v minulých dnech 100. narozeniny. Uznávaný internista, specialista na léčbu tuberkulózy, diabetolog a kardiolog má dvě děti, tři vnuky, šest pravnuků a jednu prapravnučku.
Národní den železnice v Bohumíně nabídne zábavu pro celou rodinu i unikátní světelnou show 21.7.2017

Národní den železnice v Bohumíně nabídne zábavu pro celou rodinu i unikátní světelnou show

Nový Bohumín letos slaví 170. výročí od svého založení, za které vděčí železnici. A právě společně s ní chystá velkou podzimní oslavu. České dráhy přivezou zábavný program pro celou rodinu a unikátní světelnou přehlídku. Národní den železnice se uskuteční v sobotu 23. září.
Antikvariát pod širým nebem už zítra v Bohumíně 20.7.2017

Antikvariát pod širým nebem už zítra v Bohumíně

Veřejný antikvariát pod širým nebem proběhne v pátek 21. července od 9 do 18 hodin na náměstí T. G. Masaryka před radnicí v Bohumíně. Kromě knih ze soukromých sbírek nabídne tituly k letnímu čtení také městská knihovna. Ceny budou opět lidové, v doprovodném programu se objeví atrakce pro děti.
Srdce zimáku seřizují odborníci, přestavba si vyžádá přes 11 milionů korun 17.7.2017

Srdce zimáku seřizují odborníci, přestavba si vyžádá přes 11 milionů korun

Srdce bohumínského zimního stadionu právě „operují“ odborníci. Strojovna prochází technologickou modernizací v podobě seřízení a propojení s chladicí částí. Práce jsou součástí přestavby chladicího systému na automatizovanou technologii. Město za ni zaplatí 11,3 milionu, většinu zaplatí dotace z EU.
Bohumínské děti tráví léto v Beskydech, město jim opravilo turistickou základnu 14.7.2017

Bohumínské děti tráví léto v Beskydech, město jim opravilo turistickou základnu

Více než 150 bohumínských dětí stráví letošní prázdniny v Beskydech. První turnus se už v polovině tohoto týdne z Návsí u Jablunkova vrátil, aby jej hned vystřídala další várka dětí. V srpnu se na táboře zrekreuje ještě třetí padesátičlenná skupina. Město Bohumín dalo pro své nejmenší obyvatele zrek
Stoletá radniční dáma prochází v Bohumíně další očistou 12.7.2017

Stoletá radniční dáma prochází v Bohumíně další očistou

Více než stoletá radnice v Bohumíně prochází omlazovací kúrou. Kulturní památku z konce 19. století si vzali do parády specialisté na čištění historických fasád. Stoletý prach a špínu teď z červených cihel smývají pomocí chemie i tlakového čistění. Opravy potrvají až do října.
Fred, Endy a Šaryk z psího útulku čekají na splnění přání 11.7.2017

Fred, Endy a Šaryk z psího útulku čekají na splnění přání

Do dalšího projektu na pomoc opuštěným psům se zapojil bohumínský městský útulek. Tři z jeho dočasných obyvatel teď mohou získat finanční podporu. Lidé mohou Fredovi, Endymu a Šarykovi přispět na kvalitní granule. Projekt Psí přání realizuje nadační fond Pes v nouzi a občanské sdružení Beky.
V Bohumíně finišují s proměnou sídliště v Jateční ulici 10.7.2017

V Bohumíně finišují s proměnou sídliště v Jateční ulici

Tříletá regenerace sídliště Čs. armády, Jateční a Okružní v centru Bohumína a jeho veřejných ploch letos finišuje. Poslední čtvrtá etapa stojí 7 milionů korun a týká se prostranství u zdejších nízkých obytných domů v Jateční ulici. Stavební práce potrvají až do konce srpna.
V Bohumíně rozšířili bezplatnou Wi-Fi, připojíte se už i na vlakovém nádraží 7.7.2017

V Bohumíně rozšířili bezplatnou Wi-Fi, připojíte se už i na vlakovém nádraží

Bohumínská radnice přináší další místa s bezplatným připojením k internetu. Po radnici, nemocnici, kinu, sportovně-rekreačním areálu Bosporu s aquacentrem a Hobbyparkem pro děti lze Wi-Fi připojení chytit nově ve vestibulu vlakového nádraží, v přednádražním prostoru a také u městské tržnice.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad