Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bunkr Na Trati má nového tištěného průvodce, chystá i noční prohlídky 23.5.2017

Bunkr Na Trati má nového tištěného průvodce, chystá i noční prohlídky

Srdce milovníků vojenské historie zaplesá. Bohumínský pěchotní srub Na Trati, kam ročně zavítají dvě tisícovky lidí, přichází s novým tištěným průvodcem. Ten je plný fotografií a seznámí návštěvníky s největšími zajímavostmi objektu. V létě v bunkru proběhnou noční prohlídky.
Nalezenci z bohumínského útulku dostali nové kotce a krmivo 22.5.2017

Nalezenci z bohumínského útulku dostali nové kotce a krmivo

Nové bydlení, kvalitní krmení i prevenci proti parazitům dostali obyvatelé městského psího útulku v Bohumíně-Šunychlu. Radnici se podařilo navázat spolupráci s nadačním fondem Pes v nouzi, který zasponzoroval nákup potřeb pro opuštěná zvířata za téměř 70 tisíc korun.
V centru Bohumína dnes hořela drogerie Na Schodech 18.5.2017

V centru Bohumína dnes hořela drogerie Na Schodech

Krátce před třetí hodinou dnes vzplála v centru Bohumína střecha drogerie Na Schodech. Na místě požáru zasahovalo sedm hasičských jednotek. Příčina požáru se šetří, nikdo nebyl zraněn. Škody odhaduje radnice na několik desítek tisíc korun.
Bohumínské jezero Kališok se připravuje na letní sezónu 17.5.2017

Bohumínské jezero Kališok se připravuje na letní sezónu

Jedno z přírodních bohumínských jezer - Kališok - se chystá na letní sezónu. Radnice se dohodla s jejich majitelem Kamenolomy ČR a už letos se možná oficiální pláž dočká vyjmutí z dobývacího prostoru. V předstihu se proto město pustilo do úprav břehů jezera, aby lidem v létě usnadnilo vstup do vody.
Atletický ovál v Bohumíně ovládnou 16.5.2017

Atletický ovál v Bohumíně ovládnou "minisportovci"

Štafetový běh, hod tenisákem, běh přes překážky a skok z místa. To jsou disciplíny, ve kterých se ve středu 17. května utkají už potřinácté malí bohumínští atleti. Akce pro mateřinky startuje v devět ráno.
Za evropské peníze postavíme kreativní ateliér i smyslovou zahradu, plánují školy 16.5.2017

Za evropské peníze postavíme kreativní ateliér i smyslovou zahradu, plánují školy

Kreativní ateliér, smyslová zahrada, muzikoterapie nebo třeba mobilní počítačová učebna. I takové novinky plánují mateřské a základní školy na Bohumínsku. Peníze chtějí získat z evropských fondů. Společně se zapojily do projektu Lepší KLIMA pro Bohumínsko a zpracovaly Strategický rámec vzdělávání.
V Bohumíně ušetřili za teplo, město nájemníkům vrátí téměř 34 milionů 11.5.2017

V Bohumíně ušetřili za teplo, město nájemníkům vrátí téměř 34 milionů

Více než čtyři tisíce bohumínských domácností v městských bytech ušetřilo vloni za teplo a teplou vodu. Vyplývá to z loňského vyúčtování služeb. Město lidem přeplatky za téměř 34 milionů korun vrátí v průběhu června. Více než tisícovka domácností dostane přeplatek vyšší než deset tisíc korun.
V Bohumíně dnes otevřou nový skatepark 7.5.2017

V Bohumíně dnes otevřou nový skatepark

Jeden z nejmodernějších a nejoriginálnějších adrenalinových areálů v okolí otevřou v neděli 7. května v Bohumíně v areálu Faja v Revoluční ulici. Veřejnosti se poprvé představí nový skatepark, který je jeho hlavní dominantou. Kromě něj zde lidé najdou bikrosovou dráhu nebo překážky pro cyklotrial.
Počasí se podepsalo na stavu stezek, turisté i cyklisté musí být opatrní 5.5.2017

Počasí se podepsalo na stavu stezek, turisté i cyklisté musí být opatrní

Deštivé počasí, které v uplynulých dnech potrápilo Bohumínsko, se podepsalo na stavu cyklostezek a vycházkových tras. Lidé, kteří plánují projížďku nebo pěší výlet k Antošovické lávce, k Olši v Červíně nebo ke starému mostu ve Starém Bohumíně, by měli být opatrní nebo si vybrat jinou trasu.
V Bohumíně odstartovalo hlasování o novém názvu domova pro seniory 4.5.2017

V Bohumíně odstartovalo hlasování o novém názvu domova pro seniory

Finále ankety na pojmenování bohumínského domova pro seniory ve Starém Bohumíně vrcholí. Během necelého měsíce poslali Bohumíňáci radnici přes dvě stě padesát návrhů. Pět nejlepších teď město zveřejnilo na webu a lidé ve veřejném hlasování rozhodnou, který z nich se jim líbí nejvíce.
V Bohumíně napojí dalších 60 městských bytů na teplovod 3.5.2017

V Bohumíně napojí dalších 60 městských bytů na teplovod

Poslední šedesátka městských bytů se už brzy dočká napojení na teplovod z dětmarovické elektrárny. Z bytů zmizí plynová gamata či kotle a nově je bude vytápět ústřední topení. Poslední etapa se dotkne domů v Dělnické a Mládežnické ulici ve Skřečoni. Práce zde budou probíhat od května do srpna.
Železnice slaví 170 let, do Bohumína dorazí historický parní vlak 28.4.2017

Železnice slaví 170 let, do Bohumína dorazí historický parní vlak

Oslavte první máj stylově! Projeďte se parním vláčkem, který u příležitosti 170. výročí příjezdu prvního vlaku do Bohumína po Severní dráze císaře Ferdinanda vypraví z Přerova do Bohumína České dráhy. Historický vlak s lokomotivou Šlechtična vyjede z Přerova v 8:12, do Bohumína dorazí v 11:49 hodin.
Bohumín přivítá na prvního máje přes 130 tanečních formací 28.4.2017

Bohumín přivítá na prvního máje přes 130 tanečních formací

Bohumínskou sportovní halu Bospor ovládnou v pondělí 1. května tanečníci. Moravské zemské kolo formací v disciplínách disco, art, belly, couple, special a production je tou vůbec nejatraktivnější taneční podívanou, která bude letos v regionu k mání. Tančit se v hale bude od 8 do 22 hodin.
Bohumínské kino ruší až do příštího týdne promítání 27.4.2017

Bohumínské kino ruší až do příštího týdne promítání

Až do středy 3. května ruší bohumínské kino kvůli poruše promítací projektoru všechna filmová představení. Jeho obnova potrvá minimálně týden.
Velikonoční program slibuje Annu Polívkovou, výrobu kraslic i plavání gratis 11.4.2017

Velikonoční program slibuje Annu Polívkovou, výrobu kraslic i plavání gratis

Prodej pochutin i přírodních výrobků, výtvarné dílny s nabídkou výroby karabáčů a kraslic, hořká komedie Bůh pomsty či volný vstup pro ženy do aquacentra. To je volnočasová nabídka na nadcházející velikonoční svátky v Bohumíně.
Bohumínské meandry dostaly nový zpevněný chodníček 11.4.2017

Bohumínské meandry dostaly nový zpevněný chodníček

Nový chodníček pro turisty právě dokončili podél řeky Odry ve Starém Bohumíně na trase zdejší naučné stezky. Ta vede skrz přírodní památku Hraniční meandry Odry. Na turisty tak čeká procházka, při níž ani po dešti nebudou muset skákat přes kaluže nebo se brodit blátem.
Bohumín hledá název pro domov důchodců 6.4.2017

Bohumín hledá název pro domov důchodců

Krátký, výstižný, dobře zapamatovatelný a zároveň zajímavý. Takový by měl být nový název bohumínského domova pro seniory, který vloni převzalo město od Moravskoslezského kraje. Proto už nemůže používat jméno Domov Jistoty. Do vymýšlení se může zapojit i veřejnost. Návrhy lze posílat do konce dubna.
Odvoz hnědých popelnic startuje, týká se téměř 800 domácností 5.4.2017

Odvoz hnědých popelnic startuje, týká se téměř 800 domácností

Téměř 800 lidí se v Bohumíně zapojilo do nového systému svozu bioodpadu a další zájemci každým dnem přibývají. Už ve čtvrtek 6. dubna vyjedou poprvé do ulic tzv. kuka vozy, které budou vysypávat hnědé popelnice a odpad odvážet do místní kompostárny.
Chirurgie v bohumínské nemocnici opět v plném provozu 3.4.2017

Chirurgie v bohumínské nemocnici opět v plném provozu

Po měsíční rekonstrukci se chirurgické oddělení v Bohumínské městské nemocnici i nepřetržitá chirurgická pohotovost vrátily do plného provozu. Modernizace přišla zdravotnické zařízení na 400 tisíc korun. Pacienti se mohou těšit na moderní sociální zázemí i útulnější pokoje.
Letní počasí přilákalo stovky lidí na jarmark i do Hobbyparku 1.4.2017

Letní počasí přilákalo stovky lidí na jarmark i do Hobbyparku

Letní počasí, stovky návštěvníků na velikonočním jarmarku, Mauglího ranč v obležení dětí a zahrádkáři připravující se na sezónu. Tak vypadal začátek dubna v Bohumíně. Celé město ožilo jarním programem.
Bohumínský bunkr Na Trati se po zimě otevírá, návštěvníky čekají novinky 1.4.2017

Bohumínský bunkr Na Trati se po zimě otevírá, návštěvníky čekají novinky

V pěchotním srubu Na Trati ve Starém Bohumíně, který stojí v těsné blízkosti dálničního sjezdu, začíná už v sobotu 1. dubna odpoledne nová sezóna. Členové Klubu vojenské historie Bohumín, kteří památkově chráněný objekt spravují, v zimě nezaháleli a připravili pro letošní sezónu opět řadu novinek.
Apríl stráví Bohumíňáci na jarmarku 30.3.2017

Apríl stráví Bohumíňáci na jarmarku

Historické ruské kolo, živá zvířata, stánek pro malé rytíře a pekárna pod širým nebem. To není apríl, ale program na první dubnový den v Bohumíně. Náměstí T. G. Masaryka ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se jeho prostřednictvím přenesou o několik století zpět.
Bohumín má nové informační letáky 29.3.2017

Bohumín má nové informační letáky

Nové propagační letáky o městě vydala bohumínská radnice. Obyvatelé i návštěvníci Bohumína se z nich dozví informace o historii, památkách či turistických atrakcích. Pomohou jim i s výběrem sportovních a kulturních aktivit a usnadní jim orientaci v cyklodopravě.
Nové sestřičky dostanou v Bohumíně až 35 tisíc jako náborový příspěvek 28.3.2017

Nové sestřičky dostanou v Bohumíně až 35 tisíc jako náborový příspěvek

Bohumínská městská nemocnice rozjíždí náborovou kampaň, jejímž prostřednictvím chce přilákat především mladé absolventky škol. Nově nabízí při podepsání pracovní smlouvy příspěvek 35 tisíc korun, k tomu obecní byt a výhodný telefonní tarif.
V Bohumíně odstartoval úklid po zimě, řidiči musí na pár hodin přeparkovat 27.3.2017

V Bohumíně odstartoval úklid po zimě, řidiči musí na pár hodin přeparkovat

Bohumínem křižují čisticí stroje i veřejně prospěšní pracovníci s metlami a lopatami v rukou. Ve velkém odstartoval ruční i strojní úklid města po zimě. Stojní zametače vyrazily do ulic v předstihu, aby strusku a písek použitý při zimní údržbě, odstranily z chodníků a cest.
Kurz sebeobrany má úředníkům pomoci zvládnout agresivní klienty 24.3.2017

Kurz sebeobrany má úředníkům pomoci zvládnout agresivní klienty

Kurz sebeobrany mají za sebou vybraní úředníci bohumínské radnice. V krátké době šlo už o druhou akci tohoto typu. Nácvik s profesionály má zaměstnancům pracujícím v terénu pomoci zvládnout krizové situace, do kterých se při své práci dostávají. Trénink absolvovali i asistenti prevence kriminality.
V Bohumíně se pustili do rekonstrukce veřejných toalet 24.3.2017

V Bohumíně se pustili do rekonstrukce veřejných toalet

Veřejné toalety ze šedesátých let minulého století v bohumínském areálu pro děti Hobbyparku do května prokouknou. Omlazovací kúra za jeden milion korun čeká většinu vnitřních prvků zdejšího sociálního zázemí. Tím ročně projdou desetitisíce návštěvníků.
Bohumínské kino spouští věrnostní program, nabízí popcorn zdarma 23.3.2017

Bohumínské kino spouští věrnostní program, nabízí popcorn zdarma

Pravidelní návštěvníci bohumínského kina se mohou těšit, že si pochutnají na popcornu zdarma. Kino spouští věrnostní program, díky němuž dostanou filmoví fandové sladkou či slanou odměnu. Stačí nasbírat potřebný počet razítek do karty. Ušetřit tak mohou až osmdesát korun.
Nemocnice vylepší venkovní prostory, upraví park a přidá navigační systém 22.3.2017

Nemocnice vylepší venkovní prostory, upraví park a přidá navigační systém

Příjemnější prostředí pro vycházky a lepší orientace v areálu nemocnice čeká už za pár týdnů na pacienty i návštěvníky Bohumínské městské nemocnice. Chystá se tu rozsáhlá úprava parku i instalace nového navigačního systému. Do úprav investuje zdravotnické zařízení přes půl milionu korun.
Bohumínské sídliště v Alešově ulici dostane novou tvář 20.3.2017

Bohumínské sídliště v Alešově ulici dostane novou tvář

Do konce října dostane zcela nový vzhled vnitroblok mezi Poděbradovou a Alešovou ulicí hned vedle pěší zóny v centru Bohumína. Projekt počítá nejen s novými chodníky a dětskými hřišti, ale také parkovacími místy. V lokalitě se už začalo s přeložkami sítí, samotná proměna odstartuje v dubnu.
Za čtení knih dostanou děti v Bohumíně elektroniku 17.3.2017

Za čtení knih dostanou děti v Bohumíně elektroniku

Jak motivovat děti ke čtení? Bohumínská knihovna na to jde přes moderní technologie. Vyhlásila soutěž Lovci perel, v níž mohou malí návštěvníci vyhrát díky četbě dětských publikací tablet nebo power banku.
Bohumín má nejlepší webové stránky v kraji 15.3.2017

Bohumín má nejlepší webové stránky v kraji

Hned dvě první místa si odnesl Bohumín z letošního krajského kola celostátního klání o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. V soutěži Zlatý erb 2017, kterou vyhlašuje spolek Český zavináč, nenašel mezi severomoravskými městy konkurenci.
V Bohumíně budou prodávat pozemky pro výstavbu rodinných domků 14.3.2017 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně budou prodávat pozemky pro výstavbu rodinných domků

Už v dubnu spustí v Bohumíně další vlnu prodeje stavebních parcel. Ta proběhne formou dražby. Vyvolávací cena zasíťovaných pozemků je 595 korun za metr čtvereční. Každý z nich má výměru přes tisíc metrů čtverečních a nachází se v Záblatí. Dražby proběhnou 10. a 12. dubna a 15. a 17. května.
Jarní prázdniny prožijí děti v Bohumíně aktivně 10.3.2017

Jarní prázdniny prožijí děti v Bohumíně aktivně

Sportovní i kulturní aktivity čekají o jarních prázdninách na bohumínské školáky. Pestrý program pro ně připravila ve zdejším kině i knihovně kulturní agentura K3 Bohumín. Zimní stadion i aquacentrum zase školákům nabízí mimořádné bruslení a každou druhou hodinu v aquacentru zdarma.
Bohumínské děti poznávají tajemství chemie a fyziky už ve školce 1.3.2017

Bohumínské děti poznávají tajemství chemie a fyziky už ve školce

Až sto tisíc technicky vzdělaných lidí chybí na českém trhu práce. Důvodem je neochota dětí studovat přírodovědné obory. Bohumín proto zasvěcuje do tajů chemie a fyziky už ty nejmenší. Pomocí zábavných pokusů u nich vytváří vztah k vědě, a to díky projektu Badatelský inkubátor.
Závislost hrozí dětem na sociálních sítích víc než na drogách 28.2.2017

Závislost hrozí dětem na sociálních sítích víc než na drogách

Ochutnají pivo nebo cigaretu, drogy ale neužívají. Řeč je o bohumínských dětech ve věku od 10 do 15 let. Přes devět set jich vyplnilo dotazníky v protidrogovém vlaku, který loni na podzim přijel do Bohumína. Z výsledků vyplynulo, že s drogami mají minimální zkušenost.
V Bohumíně hledají využití pro lukrativní prostory pod střechou Penzionu ve věži 27.2.2017 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

V Bohumíně hledají využití pro lukrativní prostory pod střechou Penzionu ve věži

Specializovaná restaurace, cukrárna nebo třeba výtvarná galerie či herna pro děti. Město hledá zájemce, kteří by oživili nabídku areálu Bospor v centru Bohumína. Aktuálně nabízí k využití lukrativní prostory v nejvyšším patře Penzionu ve věži. Podnikatelé mohou návrhy představit do konce března.
Chirurgii v bohumínské nemocnici čeká proměna, na měsíc omezí služby 24.2.2017

Chirurgii v bohumínské nemocnici čeká proměna, na měsíc omezí služby

Útulnější pokoje, kvalitní sociální zázemí i efektivnější rozdělení jednotlivých částí oddělení čeká na pacienty chirurgie Bohumínské městské nemocnice. Modernizace za zhruba 300 tisíc korun je naplánovaná na březen. Lidé ale musejí počítat s dočasným omezením služeb.
Nemocnice v Bohumíně otevře Centrum léčby bolesti 21.2.2017

Nemocnice v Bohumíně otevře Centrum léčby bolesti

Bohumínská městská nemocnice otevře od dubna Centrum léčby bolesti, které pomůže pacientům trpícím onkologickým onemocněním i chronickými nemocemi páteře, kloubů či revmatem. Otevřené bude sedm dnů v týdnu a zvládne ošetřit až čtyřicet pacientů denně. Čekací lhůty budou přitom minimální.
V Bohumíně chystají novinky pro turisty 20.2.2017

V Bohumíně chystají novinky pro turisty

Turisté v Bohumíně a okolí se letos dočkají hned několika novinek. V rámci česko-polského projektu „Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům pohraničí“ přibudou nové lávky pro pěší a cyklisty, naučné stezky, rozhledna i cykloboxy pro úschovu kol nebo zavazadel. Projekt přijde na 13 milionů korun.
Bohumín se připravuje na konec skládkování 17.2.2017

Bohumín se připravuje na konec skládkování

Lepší třídění odpadu na sídlištích, zvýšení odvozu trávy a listí a větší ochrana kapacity skládky. To jsou hlavní body sedmiletého plánu odpadového hospodářství Bohumína. Město se jím připravuje na situaci, kdy skončí svážení odpadu na skládku. To by mohlo znamenat zdražení plateb za odvoz odpadu.
Předseda Senátu Milan Štěch se zajímal o ubytovny i veřejné práce 15.2.2017

Předseda Senátu Milan Štěch se zajímal o ubytovny i veřejné práce

Předseda Senátu Milan Štěch besedoval včera (úterý 14. února) při své návštěvě kraje s bohumínskými gymnazisty a setkal se i se zástupci města. Kromě bohumínského sportovně-rekreačního areálu s aquacentrem, sportovní halou a unikátním Penzionem ve věži navštívil v Bohumíně i vyloučené lokality.
Nemocnice v Bohumíně zeštíhlí internu, prostory chce poskytnout seniorům 15.2.2017

Nemocnice v Bohumíně zeštíhlí internu, prostory chce poskytnout seniorům

Interna Bohumínské městské nemocnice dočasně zeštíhlí. Dvě stanice se dočasně sloučí v jednu a ze 44 lůžek zůstane polovina. Volné prostory plánuje nemocnice od dubna poskytnout Domovu Jistoty, který pečuje o seniory. Cílem je snížit náklady na provoz interny, jejíž lůžka nebyla plně využívaná.
Zabijačkové speciality a farmářské produkty v centru Bohumína 13.2.2017

Zabijačkové speciality a farmářské produkty v centru Bohumína

Příznivci farmářských trhů už nemusejí cestovat mimo Bohumín. Nyní si mohou produkty od regionálních pěstitelů a výrobců nakoupit přímo v centru města. První z trhů láká k návštěvě už 15. února. Na náměstí T. G. M. budou k dostání zabijačkové speciality, domácí potraviny i rukodělné výrobky.
Předseda Senátu Milan Štěch navštíví Bohumín, setká se s maturanty 13.2.2017

Předseda Senátu Milan Štěch navštíví Bohumín, setká se s maturanty

Předseda Senátu Milan Štěch se v úterý 14. února setká při své návštěvě Moravskoslezského kraje s bohumínskými gymnazisty. Besedy se studenty maturitních ročníků se zúčastní i senátor a starosta Bohumína Petr Vícha, na jehož pozvání předseda Senátu do regionu přicestuje.
V bohumínském Mauglího ranči mají nové přírůstky, narodili se Jeníček a Mařenka 10.2.2017

V bohumínském Mauglího ranči mají nové přírůstky, narodili se Jeníček a Mařenka

Předzvěst jara zaznamenali chovatelé z Mauglího ranče v Bohumíně. První letošní přírůstek se tu narodil ve středu 8. února. Malý kozlík kamerunský dostal jméno Jeníček. Hned další den se narodilo druhé mládě tohoto dětmi oblíbeného plemena, tentokrát samička. Jméno Mařenka se tak přímo nabízelo.
V Bohumíně mají školáci rekuperační jednotky pro lepší vzduch 10.2.2017

V Bohumíně mají školáci rekuperační jednotky pro lepší vzduch

Čerstvý a čistý vzduch zajistí nejen dětem, ale i kantorům v Bohumíně rekuperační jednotky. Pilotní projekt spustili v základní škole na třídě Dr. E. Beneše, která se nachází na rušné komunikaci v centru Bohumína. Pořídili sem hned čtyři speciální výměníky, které filtrují vzduch.
Web Bohumína se teď přizpůsobí mobilům i tabletům 9.2.2017

Web Bohumína se teď přizpůsobí mobilům i tabletům

Oficiální webové stránky Bohumína jsou od tohoto týdne přehlednější i pro uživatele, kteří využívají internet v mobilu či tabletu. Radnice spustila takzvané responzivní zobrazení webu. Na všech zařízeních se městské stránky elegantně zobrazí a seskládají tak, aby byly co nejlépe čitelné.
Polské orchestry lákají na neobyčejné koncerty 7.2.2017

Polské orchestry lákají na neobyčejné koncerty

Skladby Dvořáka, Verdiho či Strausse si mohou v podání polských interpretů vychutnat milovníci vážné hudby. První z koncertů pořádá sdružení Ad libitum 12. února v Krzyżanowicích, druhý v podání Národního symfonického orchestru Polského rádia je na programu 23. února v Domě kultury města Ostravy.
Autobusové čekárny v Bohumíně se převlékly z plechu do skla 6.2.2017

Autobusové čekárny v Bohumíně se převlékly z plechu do skla

Nevzhledné autobusové plechové čekárny nahrazují v Bohumíně za moderní prosklené. Cestující se jich dočkali na trase z centra Bohumína do městské části Šunychl, a to až do osady Kopytov, kde se nachází nejmenší náměstí v České republice. Dohromady vznikly čtyři nové elegantní čekárny.
Rodiče, učitelé i lektoři dají hlavy dohromady a zajistí dětem Lepší KLIMA 3.2.2017

Rodiče, učitelé i lektoři dají hlavy dohromady a zajistí dětem Lepší KLIMA

Projekt, který má dětem zajistit kvalitnější vzdělávání, lepší prostředí, modernější pomůcky i více možností vyžití, odstartoval v Bohumíně. Zapojí se do něj učitelé, rodiče, lektoři i odborníci. Během třinácti měsíců má tým 40 lidí za úkol zjistit, v jakých oblastech potřebují školy nejvíce pomoci.
Ke svozu bioodpadu se už v Bohumíně přihlásilo přes 300 lidí 2.2.2017

Ke svozu bioodpadu se už v Bohumíně přihlásilo přes 300 lidí

Už v dubnu odstartuje v Bohumíně nový systém svozu bioodpadu. Ruší se třicítka veřejných kontejnerů na zeleň a rozšiřuje se za výhodnou cenu možnost odvozu zeleného odpadu přímo ze zahrádky. Do nového systému se už přihlásilo přes 300 zájemců. BM servis vyzývá veřejnost, aby se zapojením neotálela.
Bohumínští alergici vyjeli na měsíc do hor 1.2.2017

Bohumínští alergici vyjeli na měsíc do hor

Bohumínské děti vyrazily už posedmé na ozdravný pobyt do horské léčebny v Metylovicích. Téměř dvacet z nich už dýchá čistý vzduch v Beskydech. Měsíční kúra je určená těm, které trpí alergií, astmatem či obezitou. Zpátky domů se vrátí koncem února.
Mariášníci si v Bohumíně zahrají o hrabátko 31.1.2017

Mariášníci si v Bohumíně zahrají o hrabátko

Fanoušci tradiční české karetní hry se potkají v sobotu 4. února v Bohumíně. Startuje tu jednodenní mariášový turnaj O Bohumínské hrabátko. Zhruba třicítka hráčů se utká o putovní trofej už pošestnácté, a to v restauraci Na Kuželně v centru Bohumína. Přijďte si zahrát taky, přihlásit se může každý!
Bohumínské děti mají ve výuce šachy 24.1.2017

Bohumínské děti mají ve výuce šachy

Šachy jako přirozená součást výuky ve škole? V Bohumíně je to realita. Jako „dobrovolný předmět“ si tuto královskou hru mohli vybrat žáci bohumínských základních škol a učí se ji dokonce i děti v mateřinkách. Od ledna do června lektoři naplánovali pro své malé svěřence téměř 450 hodin výuky.
Zdravotníkům v Bohumínské městské nemocnici poroste plat 24.1.2017

Zdravotníkům v Bohumínské městské nemocnici poroste plat

Mzdové tarify zaměstnanců Bohumínské městské nemocnice od ledna porostly o deset procent. Přilepší si lékaři, zdravotní sestry i ošetřovatelé. Navýšení přichází v době, kdy v nemocnicích chybí především střední zdravotnický personál. Bohumín proto láká nové sestry na náborové příspěvky.
Bohumínský zimák má novou rolbu, dočká se i moderního chlazení 23.1.2017

Bohumínský zimák má novou rolbu, dočká se i moderního chlazení

Bohumínský hokej oslavil 80 let existence. K narozeninám dostal nejen on, ale celý zimní stadion včetně jeho personálu i návštěvníků, praktický dárek. Město mu pořídilo novou rolbu za 2,8 milionu korun. Letos se zimák dočká i modernizace chladící technologie za 14,5 milionu korun.
Ukázková hodina pro rodiče budoucích prvňáčků 23.1.2017

Ukázková hodina pro rodiče budoucích prvňáčků

Zatímco dříve se rodiče budoucích prvňáčků v těchto dnech chystali k zápisu, letos mají ještě čas. Ministerstvo posunulo zápisy až na duben. Některé školy přesto lákají budoucí žáčky už nyní, třeba ukázkovou hodinou pro jejich rodiče. Základní škola na třídě Dr. E. Beneše ji pořádá už 24. ledna.
Z kasiček koledníků se opět vysypalo téměř 150 tisíc 20.1.2017

Z kasiček koledníků se opět vysypalo téměř 150 tisíc

O dva tisíce korun více než loni se podařilo vybrat koledníkům Tříkrálové sbírky v Bohumíně. Do kasiček označených červeným logem Charity letos vhodili 149 200 korun. V přepočtu to představuje téměř sedm korun na každého Bohumíňáka včetně dětí.
V sobotu startuje v kině předprodej vstupenek na plesovou sezónu 20.1.2017

V sobotu startuje v kině předprodej vstupenek na plesovou sezónu

Pánové, dámy, hoďte se do gala. Plesová sezóna se začíná rozjíždět. K3 Bohumín zahajuje už tuto sobotu 21. ledna od 8 hodin předprodej vstupenek hned na tři plesové události, které se uskuteční v secesním domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.
V Bohumíně se vloni narodilo téměř 200 dětí 18.1.2017

V Bohumíně se vloni narodilo téměř 200 dětí

Podle nejnovějších statistik evidence obyvatel se vloni narodilo v Bohumíně 187 dětí. Nejoblíbenějšími jmény novopečených rodičů se přitom stala Eliška a Honzík. Každý rok se v Bohumíně rodí přes 200 dětí. Vloni a předloni se však počet nově narozených Bohumíňáčků nad dvě stovky nedostal.
Aquacentrum v Bohumíně trhlo rekord v návštěvnosti 16.1.2017

Aquacentrum v Bohumíně trhlo rekord v návštěvnosti

Bohumínský aquapark trhá rekordy v návštěvnosti. Loni se v něm vykoupalo přes 235 tisíc lidí. Zájem a oblíbenost tohoto zařízení dokazují téměř dva miliony návštěvníků, kteří sem od zahájení provozu zamířili.
Čeští pokračovatelé Davida Copperfielda se utkají v magii 14.1.2017

Čeští pokračovatelé Davida Copperfielda se utkají v magii

Zázraky s vyhrnutými rukávy, iluze s mincemi a kartami, ukázky nadpřirozených jevů jako je telekineze a další kouzla uvidí všichni, kteří se ve středu 18. ledna vydají do sálu kina K3 v Bohumíně. Na programu je show dvou magiků Tomasiana a Ondřeje Sládka nazvaná Souboj kouzelníků.
Bohumín posílá děti lyžovat 12.1.2017

Bohumín posílá děti lyžovat

V rámci projektu Usměvavé lyžování vyráží i letos bohumínské děti do hor. Lyžařskou helmu, brýle i rukavice spolu s lyžemi a hůlkami nasadí letos přes 200 školáků a předškoláků. Každému dítěti město na lyžování přispěje částkou 500 korun.
Bohumínská Miss pojede do Paříže 9.1.2017

Bohumínská Miss pojede do Paříže

Krásná, chytrá, originální i výřečná. Taková by měla být Miss Bohumín 2017. Chceš se jí stát právě Ty? Nebo znáš někoho ve svém okolí, kdo by to chtěl zkusit? Vítězce se otevře cesta do světa, a to doslovně. Vyhraje totiž zájezd do Paříže.
Je štíhlá a zakřivená, vyneslo jí to cenu odborníků 9.1.2017

Je štíhlá a zakřivená, vyneslo jí to cenu odborníků

Že beton nemůže být zajímavý? Chyba lávky, konkrétně té Starobohumínské přes dálnici D1. V soutěži, kterou vyhlašuje Česká betonářská společnost, získala totiž na konci loňského roku titul Vynikající betonová konstrukce. Více na www.bohumin.cz.
Veřejně prospěšní pomocníci pomáhají v Bohumíně s odklízením sněhu 6.1.2017

Veřejně prospěšní pomocníci pomáhají v Bohumíně s odklízením sněhu

Veřejně prospěšní pracovníci v reflexních vestách, kterých má Bohumín momentálně téměř 120, aktuálně tráví pracovní dobu odklízením sněhu z míst, kam se technika nedostane. Sníh odhrabávají například na pěší zóně, před poliklinikou, nádražím a radnicí nebo v areálech městských organizací.
Na radnici dřímají skryté fotbalové talenty 5.1.2017

Na radnici dřímají skryté fotbalové talenty

Nebývalý sportovní úspěch zaznamenali před koncem roku úředníci bohumínské radnice. Na tradičním vánočním fotbalovém turnaji, který pořádá městská policie, vybojovali „bednu“. Třetí místo obsadili i přesto, že se jim hned v prvním utkání zranil brankář.
Odhozená fretka hledá nový domov 4.1.2017

Odhozená fretka hledá nový domov

Dočasný azyl na služebně bohumínských strážníků nalezla dnes ve středu 4. ledna po poledni fretka domácí. Vyděšeného zvířete, které objevil v zalepené papírové krabici před zverimexem v Mírové ulici náhodný kolemjdoucí, se museli ujmout muži zákona. Najde fretka nový domov?
Bohumínské aquacentrum čeká rekonstrukce vstupní haly 4.1.2017

Bohumínské aquacentrum čeká rekonstrukce vstupní haly

Zásadní proměnou projde letos vstupní hala bohumínského aquacentra. V září městská společnost Bospor, která bazén provozuje, plánuje jeho rozsáhlou rekonstrukci za 1,2 milionu korun, 800 tisíc přitom na opravu přispěje radnice.
Na webu města je nový zábavný kvíz o Bohumíně 3.1.2017

Na webu města je nový zábavný kvíz o Bohumíně

Věděli jste, že první historicky doložený požár Bohumína způsobilo vzplanutí 23 vozů plných sena? Nebo že před sto dvaceti lety žilo v Bohumíně jen o deset tisíc lidí méně než nyní? To a ještě více se dozvíte ze zábavného kvízu, který najdete na webu města v sekci Hry a zábava.
V Bohumíně si příští rok za odvoz odpadu nepřiplatí 30.12.2016

V Bohumíně si příští rok za odvoz odpadu nepřiplatí

I příští rok v Bohumíně udrží nižší cenu za odvoz odpadu. Ta klesla v roce 2014 a díky efektivnímu třídění a tržbám z něj se v Bohumíně nezmění ani v roce 2017. Odvoz 110litrové popelnice vyjde ročně bohumínské domkaře při čtrnáctidenním intervalu vývozu na 1 404 korun.
Každé dítě z Bohumína dostává od města peníze na sportovní a vzdělávací aktivity 29.12.2016

Každé dítě z Bohumína dostává od města peníze na sportovní a vzdělávací aktivity

Lyžování, plavání, šachy, vstup do Světa techniky, ozdravné pobyty i atraktivní víkendové akce. Na to všechno letos přispělo město Bohumín stovkám dětí dohromady 1,7 milionu korun. A v příštím roce plánuje tyto aktivity ještě rozšířit.
Bohumínští se dočkají kvalitnějšího bydlení, nájem se nezvýší 28.12.2016

Bohumínští se dočkají kvalitnějšího bydlení, nájem se nezvýší

Tisíce Bohumíňáků žijících v městských bytech se v příštím roce mohou těšit na komfortnější bydlení. Město plánuje investovat do zateplení a rekonstrukcí bytových domů 90 milionů korun. Slíbilo přitom, že nájemné zvyšovat nebude.
Odvoz bioodpadu ze zahrádky v Bohumíně nově jen za 150 či 500 korun 27.12.2016

Odvoz bioodpadu ze zahrádky v Bohumíně nově jen za 150 či 500 korun

Bohumínská radnice přichází od ledna s novým systémem svozu bioodpadu. Ruší se třicítka veřejných kontejnerů na zeleň, které se neosvědčily, a rozšiřuje se za výhodnou cenu možnost odvozu zeleného odpadu přímo ze zahrádky. Služba přijde na 150 či 500 korun ročně.
V Bohumíně se na Štědrý večer zase sejdou na náměstí tisíce lidí 23.12.2016

V Bohumíně se na Štědrý večer zase sejdou na náměstí tisíce lidí

Už po třiadvacáté stráví tisíce Bohumíňáků Štědrý večer společně na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína. Po slavnostní večeři, rozbalování dárků a tradiční pohádce zamíří na akci nazvanou Na Štědrý večer všichni spolu. Ta startuje od 21:30 hodin. Přijďte taky!
Asistenti prevence kriminality se v Bohumíně osvědčili 22.12.2016

Asistenti prevence kriminality se v Bohumíně osvědčili

Pilotní projekt prodloužené ruky zákona v podobě asistentů prevence kriminality se v Bohumíně rozjel vloni v listopadu. Přestože měl být pouze zkušební, osvědčil se natolik, že bude pokračovat dál. V příštím roce na něj radnice vyčlenila dva miliony korun.
Bohumín bude příští rok hospodařit se 700 miliony, 140 milionů proinvestuje 21.12.2016

Bohumín bude příští rok hospodařit se 700 miliony, 140 milionů proinvestuje

V Bohumíně budou opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, tentokrát ve výši 676 milionů korun. Kromě běžného chodu města poputuje nejvíce peněz do investic a bydlení. Téměř 140 milionů v Bohumíně proinvestují. Bude se pokračovat v zateplování paneláků, dojde k regeneraci vnitrobloků i opravám škol.
Počasí v Bohumíně monitoruje meteostanice ze střechy radnice 19.12.2016

Počasí v Bohumíně monitoruje meteostanice ze střechy radnice

Bohumín má svou vlastní meteostanici. Zaznamenává veškeré podrobnosti o teplotě, větru, slunečním svitu a dalších aspektech počasí. Informace se bezprostředně po zpracování objevují na webových stránkách města, takže jsou v reálném čase dostupné veřejnosti.
Nacisté 87leté Brigitě Bakovské ukradli sny, život a naději ale ne 15.12.2016

Nacisté 87leté Brigitě Bakovské ukradli sny, život a naději ale ne

V úzkém kruhu rodiny, přátel i zástupců města proběhl ve středu 14. prosince v salónu Maryška křest útlé knihy vzpomínek 87leté Brigity Bakovské z Bohumína nazvané Ukradené sny. Ta přežila koncentrační tábory v Terezíně a Osvětimi i pochod smrti do německého tábora v Bergen-Belsenu.
Hodnocení pacientů vyneslo bohumínskou nemocnici na třetí příčku v kraji 8.12.2016

Hodnocení pacientů vyneslo bohumínskou nemocnici na třetí příčku v kraji

Třetí nejlepší nemocnice v kraji. Tímto titulem se může pyšnit Bohumínská městská nemocnice. Pacienti, kteří docházejí do jejích ambulancí, jí svým hodnocením zajistili bronzovou příčku v 11. ročníku projektu "Nejlepší nemocnice ČR 2016". Do něj se zapojilo 155 nemocnic z celé republiky.
Gymnazista Vojta Šrámek opět porazil starostu Bohumína v šachu 7.12.2016

Gymnazista Vojta Šrámek opět porazil starostu Bohumína v šachu

Ani letos se starostovi Bohumína Petru Víchovi nepodařilo udržet čistý štít v tradiční šachové simultánce s bohumínskými gymnazisty. U dvaceti šachovnic proti němu usedlo 25 soupeřů. Přestože 17 partií vyhrál, porazit 15letého Vojtěcha Šrámka stejně jako vloni nedokázal.
Starobohumínské náměstí se pyšní výstavním smrkem, městu jej darovali manželé Střeštíkovi z Dolní Lutyně 7.12.2016

Starobohumínské náměstí se pyšní výstavním smrkem, městu jej darovali manželé Střeštíkovi z Dolní Lutyně

Statný vánoční strom dominuje zrekonstruovanému náměstí ve Starém Bohumíně. Desetimetrový smrk darovali městu manželé Střeštíkovi z Dolní Lutyně. Hasiči strom v úterý bezpečně skáceli a za asistence městské policie převezli do Bohumína. Po nazdobení se stane pýchou nejstarší bohumínské části.
Gymnazisté se utkají v šachu proti starostovi Bohumína 5.12.2016

Gymnazisté se utkají v šachu proti starostovi Bohumína

Už po jednadvacáté vyzývá první muž Bohumína Petr Vícha na černobílý souboj bohumínské gymnazisty. V tradiční simultánce se starosta v úterý 6. prosince pokusí porazit soupeře hned u dvaceti šachovnic. Černobílé klání začíná ve 12:30 hodin v prostorách Gymnázia Františka Živného v Bohumíně.
Nové zuby, bezedný rum či bezbolestný porod, také o to psali Bohumíňáci Ježíškovi 1.12.2016

Nové zuby, bezedný rum či bezbolestný porod, také o to psali Bohumíňáci Ježíškovi

Kuriózní, vtipná, ale i dojemná přání napsali malí i velcí Bohumíňáci do dopisů, které zaplnily speciální Ježíškovu poštovní schránku na náměstí T. G. Masaryka. Mezi nejoriginálnější přání patřil bezbolestný porod, nové vlasy a zuby či živý beránek s ovečkou.
V utkání hvězd se proti sobě postaví herec Patrik Děrgel a někdejší hvězda KHL Jan Peterek 1.12.2016

V utkání hvězd se proti sobě postaví herec Patrik Děrgel a někdejší hvězda KHL Jan Peterek

Hokejovému útočníkovi se zkušenostmi z ruské KHL Janu Peterkovi, herci známému ze seriálů Ulice a V.I.P. vraždy Patriku Děrgelovi a dalším osobnostem mohou fandit všichni, kteří přijdou v pátek 2. prosince oslavit 80 let bohumínského hokeje.
V Bohumíně už se rýsuje nový skatepark 28.11.2016

V Bohumíně už se rýsuje nový skatepark

Nový adrenalinový areál v Bohumíně v místech bývalé nafukovací haly v areálu Faja v Revoluční ulici už dostává finální podobu. Právě v něm technici instalují desítku překážek. Park nabídne vyžití pro skateboarding, bmx kola, in-line brusle a koloběžky. Slavnostně se otevře na jaře.
Na vánočních trzích se v Bohumíně pokusí o rekord v počtu dopisů pro Ježíška 24.11.2016

Na vánočních trzích se v Bohumíně pokusí o rekord v počtu dopisů pro Ježíška

Jednodenní vánoční trhy odstartují na náměstí T. G. Masaryka a v přilehlém kině K3 v sobotu 26. listopadu od 8 do 15 hodin. Náměstí se promění v lidovou vesničku s chaloupkami a zvířátky. Atmosféru blížících se Vánoc navodí betlém i ukázky řemesel. Chybět nebude ani poštovní schránka pro Ježíška.
Bohumíňáci v neděli rozsvítí vánoční stromy, zazpívá jim Hana Křížková 23.11.2016

Bohumíňáci v neděli rozsvítí vánoční stromy, zazpívá jim Hana Křížková

Dva živé vánoční smrčky se na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně rozzáří v neděli 27. listopadu. Slavnostní rozsvícení proběhne krátce po 17. hodině. Po něm se pak návštěvníci mohou těšit na muzikálovou zpěvačku Hanu Křížkovou. Tečku za programem udělá kolem 18. hodiny ohňostroj.
Bohumínská nemocnice hledá diabetologa 22.11.2016

Bohumínská nemocnice hledá diabetologa

Lékaře do diabetologické ambulance ve Středisku zdravotnických služeb hledá Bohumínská městská nemocnice. Dosavadní diabetoložka odchází, proto nemocnice shání odborníka, který by provoz ambulance převzal.
V Bohumíně příští rok opraví komunikace za 12 milionů korun 17.11.2016

V Bohumíně příští rok opraví komunikace za 12 milionů korun

Do oprav chodníků a cest půjde v Bohumíně v příštím roce 12 milionů korun. Nový povrch dostanou komunikace ve všech sedmi městských částech. Rekonstrukce se dočká 14 chodníků a 21 cest. Ty radní vybrali při tradiční podzimní objížďce z osmdesátky vytipovaných míst.
Bydlení pod dohledem Armády spásy se osvědčuje, přibyde další v Drátovenské ulici 14.11.2016

Bydlení pod dohledem Armády spásy se osvědčuje, přibyde další v Drátovenské ulici

Osm měsíců fungují v Trnkové ulici v Pudlově sociální byty s asistencí. Ve spolupráci s městem je provozuje Armáda spásy. Nové podnájemníky vybírá poradní sbor, složený ze zástupců neziskovky a města. Ze dvaceti městem vyčleněných bytů je už většina obsazených.
Za poctivé třídění si Bohumínští přivezli už druhou keramickou popelnici 10.11.2016

Za poctivé třídění si Bohumínští přivezli už druhou keramickou popelnici

Skvělé druhé místo obsadilo město Bohumín v krajské ekologické soutěži O keramickou popelnici. Za loňský rok vytřídili jeho obyvatelé 898 tun separovaného odpadu, tedy o 58 tun více než v předchozím roce.
Pávi z Mauglího ranče mají toulavé boty a zaměstnávají i strážníky 8.11.2016

Pávi z Mauglího ranče mají toulavé boty a zaměstnávají i strážníky

Nemine týden, kdy by městští policisté neřešili oznámení o pávovi, který se promenáduje bohumínskými ulicemi. Na svědomí má vše obyvatel Mauglího ranče v parku Petra Bezruče, který má toulavé boty. Nedávno uletěl až do Skřečoně, do areálu firmy Rockwool.
V Bohumíně finišují s opravami paneláků 7.11.2016

V Bohumíně finišují s opravami paneláků

Zateplené fasády i střechy, nové balkóny a lodžie, někde i vchody do domů už má šestice městských paneláků. V Bohumíně totiž finišují s první etapou jejich hromadných oprav. Rekonstrukce si vyžádaly přes 40 milionů korun. Letos se změny vzhledu dočkalo šest domů s téměř čtyřstovkou bytů.
Vítězství Bohumínské superstar 2016 zajistil Šárce Parmové hit od Rihanny 4.11.2016

Vítězství Bohumínské superstar 2016 zajistil Šárce Parmové hit od Rihanny

Sedmnáctiletá Šárka Parmová, studentka Gymnázia Františka Živného, se stala absolutní vítězkou soutěže Bohumínská superstar 2016. Porotu okouzlila svou interpretací písně Russian roulette od barbadoské zpěvačky Rihanny.
U základní školy Beneše v centru Bohumína vznikají parkovací místa 3.11.2016

U základní školy Beneše v centru Bohumína vznikají parkovací místa

Odpočinková zóna a odstavná plocha pro dvacet aut právě vyrůstá v centru Bohumína u základní školy Beneše. Proměna dosud nevyužité zelené plochy na křižovatce třídy Dr. E. Beneše a ulice Čs. armády je v plném proudu. Hotova by mohla být už na konci listopadu. Město za ni zaplatí 1,5 milionu korun.
V Bohumíně o víkendu oslaví Halloween a vylosují výherce soutěže Třiď a bav se 27.10.2016

V Bohumíně o víkendu oslaví Halloween a vylosují výherce soutěže Třiď a bav se

Velké finále šestitýdenní ekologické soutěže Třiď a bav se, během níž Bohumíňáci hledali v terénu 100 schránek s výherními tričky, odstartuje v sobotu 29. října od 14 hodin v bohumínském Hobbyparku v parku Petra Bezruče. Na děti i jejich rodiče čeká zábavná show v halloweenském stylu.
Bohumín plánuje snížit cenu za svoz bioodpadu od domků, zruší velkoobjemová stanoviště 25.10.2016

Bohumín plánuje snížit cenu za svoz bioodpadu od domků, zruší velkoobjemová stanoviště

Bohumín plánuje zrušit 28 bezplatných stanovišť pro sběr zeleného odpadu. Dosavadní systém se neosvědčil. Město proto připravuje alternativní řešení, které spočívá ve zvýhodnění odvozu bioodpadu od vlastních zahrad. Za svoz by v příštím roce měli lidé výrazněji ušetřit.
Všech sto schránek už má nového majitele, soutěž Třiď a bav se jde do finále 24.10.2016

Všech sto schránek už má nového majitele, soutěž Třiď a bav se jde do finále

Šestitýdenní ekologická soutěž Třiď a bav se, během níž Bohumíňáci hledali v terénu 100 schránek s výherními tričky, je u konce. Všichni úspěšní nálezci se sejdou už tuto sobotu ve velkém finále, které se uskuteční v parku Petra Bezruče. Tři vylosovaní si odnesou mobil, tablet a notebook.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad