Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Aquacentrum a sportovní hala mají speciální boxy na kola 13.10.2016

Aquacentrum a sportovní hala mají speciální boxy na kola

Dvanáct nových boxů na kola mají od tohoto týdne k dispozici návštěvníci aquacentra a sportovní haly. Bezpečnostní úschovny pojmou až 24 kol, jsou uzamykatelné a cyklisté je mohou využít zdarma. Společnost Bospor, která sportovní zařízení spravuje, za ně zaplatila zhruba 400 tisíc korun.
Bohumínu utekl rekord o 57 lidí, přesto s přehledem vyhrál 6.10.2016

Bohumínu utekl rekord o 57 lidí, přesto s přehledem vyhrál

S výrazným náskokem zvítězil Bohumín v soutěži Plave celé město, která včera ovládla plavecké areály po celé zemi. Do aquacentra přišlo 1 086 nadšenců, což bylo nejvíce v republice. Rekord soutěže, který Bohumín vytvořil v roce 2014, se mu nepodařilo překonat jen těsně. Chybělo pouhých 57 účastníků.
Unikátní protidrogový vlak už navštívily desítky lidí, ze zážitku jsou nadšení 4.10.2016

Unikátní protidrogový vlak už navštívily desítky lidí, ze zážitku jsou nadšení

Protidrogový vlak, který včera dorazil do Bohumína, si už prohlédly desítky lidí. Netradiční způsob, kterým projekt varuje před zneužíváním návykových látek, vyvolal nadšené reakce veřejnosti. Zájemci jej najdou v novém depu Českých drah na Lidické ulici vedle lávky ze strany od Bochemie.
Do Bohumína dorazil unikátní protidrogový vlak 3.10.2016

Do Bohumína dorazil unikátní protidrogový vlak

Do Bohumína dorazil speciální protidrogový vlak, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě. Na zdejším nádraží bude stát až do čtvrtku 6. října. Dětem i dospělým nabídne unikátně vybavená vlaková souprava devadesátiminutový zážitek, na který jen tak nezapomenou.
Blíží se dražba pozemků pro výstavbu rodinných domů 29.9.2016

Blíží se dražba pozemků pro výstavbu rodinných domů

Deset pozemků o výměře větší než tisíc metrů čtverečních nabízí město Bohumín k prodeji zájemcům, kteří plánují stavět rodinný dům. Zasíťované parcely mohou získat formou dražby, která se uskuteční 3. a 5. října. Vyvolávací cena za metr čtvereční je 595 korun.
Městská půjčovna lodí trhá rekordy 28.9.2016

Městská půjčovna lodí trhá rekordy

Rekordní počet zájemců zaznamenala letos městská půjčovna lodí v Bohumíně. Jejích služeb využilo od července do září téměř 2 100 lidí, což je o šest set více než loni.
Do Bohumína přijede příští týden unikátní protidrogový vlak 27.9.2016

Do Bohumína přijede příští týden unikátní protidrogový vlak

Unikátní formu boje proti drogám nabídnou v Bohumíně. Do města totiž na začátku října přijede speciální protidrogový vlak, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě. Na zdejším nádraží bude stát od pondělí 3. do čtvrtku 6. října. Lidé v něm prožijí devadesát minut, na které jen tak nezapomenou.
Dny zdraví nabídnou vyšetření zdarma, testování na drogy i onkologickou výstavu 25.9.2016

Dny zdraví nabídnou vyšetření zdarma, testování na drogy i onkologickou výstavu

Měření cholesterolu, tlaku, cukru v krvi nebo poradna kožního lékaře. Všech těchto vyšetření budou moci zdarma využít lidé, kteří ve čtvrtek 29. září a v pátek 30. září navštíví bohumínské Dny zdraví.
Schránky už jsou v úkrytu, startuje megasoutěž Třiď a bav se 16.9.2016

Schránky už jsou v úkrytu, startuje megasoutěž Třiď a bav se

Sedmnáct míst v Bohumíně se dnes stalo úkrytem malých stříbrných schránek s originálním tričkem. Ve městě startuje ekologická soutěž Třiď a bav se, v níž mohou lidé vyhrát tablet, notebook nebo chytrý telefon. Minutu před půlnocí zveřejníme nápovědy, které mají soutěžící dovést do cíle.
V Bohumíně v půlce září startuje hra Třiď a bav se 12.9.2016

V Bohumíně v půlce září startuje hra Třiď a bav se

Už v půlce září odstartuje velká zábavná rodinná soutěž ve stylu geocachingu s ekologickou tématikou. Jmenuje se »Třiď a bav se«. Zavede Bohumíňáky na sto známých i méně známých míst. Na každém z nich bude ukrytá speciální schránka a v ní stylové tričko s logem soutěže Páruj se, separuj.
Na služebně strážníků našla dočasný azyl želva nádherná 7.9.2016

Na služebně strážníků našla dočasný azyl želva nádherná

Netradiční úlovek mají dnes na kontě bohumínští strážníci. U čerpací stanice na Ostravské ulici nedaleko bývalé Rybeny odchytávali po třetí hodině odpoledne želvu nádhernou. Zvíře zřejmě někomu uteklo, anebo jej zde někdo záměrně vypustil.
První zvonění slyšelo v Bohumíně 243 dětí 1.9.2016

První zvonění slyšelo v Bohumíně 243 dětí

Svůj velký den dnes v Bohumíně prožilo 243 prvňáčků. Všech osm základních škol pro ně i jejich rodiče připravilo slavnostní zahájení školního roku, aby jim zpříjemnilo a usnadnilo vstup do nové životní etapy.
Interna v bohumínské nemocnici má nové nadstandardní pokoje 18.8.2016

Interna v bohumínské nemocnici má nové nadstandardní pokoje

V Bohumínské městské nemocnici přibyly další dva nadstandardní pokoje. Tentokrát na oddělení interny, kde si jejich vznik vyžádali sami pacienti. Mají vlastní sociální zařízení, moderní vybavení, gastronomické bonusy i neomezené návštěvy. V provozu jsou od července.
Sídliště v Jateční ulici má nové parkoviště s téměř osmdesátkou míst 10.8.2016

Sídliště v Jateční ulici má nové parkoviště s téměř osmdesátkou míst

Na ploše 2 200 metrů čtverečních vzniklo v centru Bohumína na zelené louce nové velké parkoviště pro obyvatele sídliště v Jateční ulici. Jeho výstavba přišla město na tři miliony korun. Kapacitu má 78 míst, z toho čtyři pro invalidy.
Při opravě školního dvora musel traktor dvakrát vytahovat zapadlý bagr 27.7.2016

Při opravě školního dvora musel traktor dvakrát vytahovat zapadlý bagr

Další školní dvůr v Bohumíně, tentokrát v městské části Záblatí, prochází prázdninovou přestavbou. Proměna se týká nejen starého asfaltového hřiště, ale i jeho okolí. Přibydou dětské atrakce, rozběhová dráha s doskočištěm, nové chodníky i plot. Náklady na opravu jsou 1,8 milionu korun.
„Zmijův dvůr“ v centru Bohumína dostane nová parkovací místa 26.7.2016

„Zmijův dvůr“ v centru Bohumína dostane nová parkovací místa

Vnitroblok mezi ulicemi Štefánikova a Čs. armády v centru Bohumína, známý jako „Zmijův dvůr“, prochází další proměnou. Před dvěma lety město zmodernizovalo zdejší hřiště a nainstalovalo nový dětský koutek, teď přišlo na řadu parkování. Náklady na jeho úpravu přijdou radnici na 1,5 milionu korun.
U základní školy Beneše v centru Bohumína přibydou nová parkovací místa 22.7.2016

U základní školy Beneše v centru Bohumína přibydou nová parkovací místa

Nová parkovací stání až pro dvacítku automobilů vzniknou ještě letos na části zelené plochy u základní školy Beneše v centru Bohumína. V jejím okolí jich není dostatek. Auta parkují, kde se dá, a to i v křižovatce ulic Čs. armády, Čáslavská a Beneše.
V Bohumíně v sobotu oslaví 760. výročí města 15.7.2016

V Bohumíně v sobotu oslaví 760. výročí města

V nejstarší bohumínské městské části propuknou v sobotu 16. července od 15 hodin oslavy k 760. výročí města. Na opraveném náměstí Svobody ve Starém Bohumíně, k němuž se vztahuje první písemná zmínka o osadě Bogun, se lidé mohou těšit na hudební i dětskou scénu, jarmareční stánky i atrakce pro děti.
O prázdninách do aquacentra v Bohumíně levněji 12.7.2016

O prázdninách do aquacentra v Bohumíně levněji

Bohumínské aquacentrum láká návštěvníky na prázdninové bonusy. Až o šest hodin se prodloužila otevírací doba a ve všední dny se můžete přijít okoupat a slunit tři hodiny za cenu jedné.
V Bohumíně odstartoval Prázdninový kolotoč plný her a soutěží 11.7.2016

V Bohumíně odstartoval Prázdninový kolotoč plný her a soutěží

Tři týdny plné zábavy, her i výletů čekají v červenci na školáky v Bohumíně. Už posedmé pro ně připravilo město ve spolupráci se zdejšími spolky a sdruženími dopolední volnočasový projekt nazvaný Prázdninový kolotoč. Všechny akce jsou pro děti zdarma, musí se ale do projektu registrovat.
Bohumín začal se zasíťováním pozemků pro výstavbu rodinných domů 8.7.2016

Bohumín začal se zasíťováním pozemků pro výstavbu rodinných domů

V Bohumíně začali s přípravou lokality pro deset rodinných domů v Záblatí. Každá parcela má přes 1000 metrů čtverečních. Kromě sítí vznikne nová komunikace, kanalizace i veřejné osvětlení. Radnici to přijde na osm milionů korun. K prodeji budou pozemky na podzim. Vyvolávací cena za m² bude 595 Kč.
V Bohumíně v sobotu zavzpomínají na fotbalistu Pavla Srnička 1.7.2016

V Bohumíně v sobotu zavzpomínají na fotbalistu Pavla Srnička

Už v sobotu 2. července v 16 hodin odstartuje na fotbalovém stadionu za parkem Petra Bezruče benefiční zápas, kterým si veřejnost i řada osobností připomene bohumínského rodáka a fotbalového brankáře Pavla Srnička. Ještě před utkáním dojde k odhalení pietního místa se Srničkovou podobiznou.
V Bohumíně otevírají první městské muzeum 29.6.2016

V Bohumíně otevírají první městské muzeum

Historicky první městské muzeum v Bohumíně se pro veřejnost otevře už v pátek 1. července. Stálá expozice nazvaná Bohumín – pohledy do minulosti města vyrostla v suterénu secesního zrekonstruovaného domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.
Vodáci v sobotu zahájí sezónu na Odře v Bohumíně 23.6.2016

Vodáci v sobotu zahájí sezónu na Odře v Bohumíně

Vodákům už zase začíná nová sezóna. V sobotu 25. června v 10 hodin slavnostně odemknou sedmikilometrové meandry řeky Odry v Bohumíně. Akce startuje tradičně u nástupního místa pro vodáky ve Starém Bohumíně.
Policie v Bohumíně zabavila další kvízomaty 22.6.2016

Policie v Bohumíně zabavila další kvízomaty

Policie opět zakročila proti nelegálnímu hazardu v Bohumíně. V centru i městské části Skřečoň zabavila další kvízomaty, na které je upozornila zdejší radnice. A to díky celoplošnému zákazu hazardu, který ve městě platí necelé dva roky.
Den otevřených dveří v bohumínské nemocnici měl úspěch 20.6.2016

Den otevřených dveří v bohumínské nemocnici měl úspěch

Historicky vůbec první den otevřených dveří proběhl v polovině června v Bohumínské městské nemocnici. Ten zdravotnické zařízení uspořádalo k 20. výročí, kdy přešlo pod správu města. O její prohlídku měla veřejnost velký zájem. Dostala se i do míst, která nejsou běžně přístupná.
V Bohumíně rozšiřují extrémně úzkou ulici k mateřské škole 17.6.2016

V Bohumíně rozšiřují extrémně úzkou ulici k mateřské škole

Problematická a extrémně úzká ulice Na Pískách v bohumínské městské části Záblatí, v níž sídlí i mateřská škola, se rozšiřuje, a to o rovný metr. Projekt přitom myslí i na pěší. V místech přibyde i nový chodník, který děti i jejich rodiče dovede bezpečně ke školce.
V Bohumíně začaly hromadné opravy paneláků 14.6.2016

V Bohumíně začaly hromadné opravy paneláků

V Bohumíně začaly hromadné opravy městských domů. Po výměnách oken a zateplování věžáků přišly tentokrát na řadu nižší paneláky. Jejich rekonstrukce si vyžádá přes 100 milionů korun. V průběhu dvou let město opraví 16 domů s 54 vchody a 851 byty. Bohumín si na to vzal úvěr, nájemné se ale nezvýší.
V sobotu propukne v dětmarovické elektrárně cirkusový dětský den 27.5.2016

V sobotu propukne v dětmarovické elektrárně cirkusový dětský den

Ještě nemáte plány na sobotní dopoledne? Tak vyrazte do Dětmarovic na zábavné dopoledne plné her a soutěží nazvané Cirkus v elektrárně. Připravena je tradiční prohlídka elektrárny, soutěž o nejlepší cirkusový kostým, projížďky na lodích, skákací hrady, klauni na chůdách nebo malování na obličej...
V Bohumíně v neděli otevřou ranč s domácími zvířaty 27.5.2016

V Bohumíně v neděli otevřou ranč s domácími zvířaty

Farmu s domácími zvířaty, pro kterou Bohumíňáci vybrali jméno Mauglího ranč, slavnostně otevřou už tuto neděli 29. května odpoledne v bohumínském areálu pro děti Hobbypark hned vedle Mauglího stezky. Náklady na její vybudování byly asi 300 tisíc korun.
V Bohumíně vzniká první městské muzeum, vernisáž proběhne už v červnu 12.5.2016

V Bohumíně vzniká první městské muzeum, vernisáž proběhne už v červnu

Historicky vůbec první městské muzeum vzniká v útrobách secesního zrekonstruovaného domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. V minulých dnech se už do jeho podzemí stěhovaly první exponáty. S jejich instalací se začne už na konci května.
V Bohumíně pasovali prvňáčky na čtenáře 11.5.2016

V Bohumíně pasovali prvňáčky na čtenáře

Z téměř dvou stovek prvňáčků v Bohumíně jsou čtenáři. Na ty je v minulých dnech pasoval král s královnou pohádek. Bohumínská knihovna K3 uspořádala pasování pro prvňáčky a jejich rodiče už podvanácté.
Už podvacáté se poběží ulicemi Bohumína 6.5.2016

Už podvacáté se poběží ulicemi Bohumína

Jubilejní dvacátý ročník Běhu ulicemi města odstartuje v neděli 8. května na bohumínském náměstí T. G. Masaryka. Do zdejších ulic po roce opět vyběhnou stovky běžců. Největší sportovní svátek začíná přesně v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka.
V Bohumíně přibyly policejní kamery 5.5.2016

V Bohumíně přibyly policejní kamery

Další dvě bezpečnostní kamery, které budou dohlížet na pořádek a bezpečnost, přibyly v minulých dnech v Bohumíně. Obě našly své místo v městské části Pudlov, a to v ulicích Trnková a Jeremenkova. Jejich pořízení přišlo radnici na 270 tisíc korun. Dohromady tak město monitoruje 22 elektronických očí.
Odběry v Bohumíně potvrdily, že školáci experimentují s drogami 3.5.2016

Odběry v Bohumíně potvrdily, že školáci experimentují s drogami

Některé děti v Bohumíně experimentují s drogami. Vyplývá to z laboratorních rozborů odpadních vod z kanálových šachtic u tří zdejších základních škol. V rámci preventivních opatření je nechala provést městská policie. Spolu s Orlovou jsou to jediná dvě města v ČR, která se k analýze odhodlala.
Neplatil za popelnici, tak odpad vyvezl do chráněné památky 2.5.2016

Neplatil za popelnici, tak odpad vyvezl do chráněné památky

Ani zřetelná cedule s nápisem "Přírodní památka" neodradila autora černé skládky k tomu, aby v minulých dnech vyhodil několik velkých pytlů s domovním odpadem do hraničních meandrů Odry. Nad vykutáleným ptáčkem ovšem spadla klec.
Policie v Bohumíně zabavila přes 20 nelegálních kvízomatů 27.4.2016

Policie v Bohumíně zabavila přes 20 nelegálních kvízomatů

V Bohumíně policie zakročila v minulých dnech rázně proti hazardu. Hned na několika místech zabavila a odvezla na 22 nelegálních kvízomatů. A to díky celoplošnému zákazu hazardu, který ve městě platí. Díky němu z Bohumína zmizely téměř všechny hrací přístroje i videoterminály.
Nová kniha o Bohumínu je na světě, má 300 stran 21.4.2016

Nová kniha o Bohumínu je na světě, má 300 stran

Bohumín si letos připomíná 760 let od své první písemné zmínky. K výročí se proto chystá řada akcí. Ty vyvrcholí v červenci oslavami na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Už teď ale vychází reedice knihy Od Bogunu k Bohumínu.
Zastupitelé Bohumína schválili první kotlíkové půjčky 15.4.2016

Zastupitelé Bohumína schválili první kotlíkové půjčky

Hned devět bezúročných kotlíkových půjček za více než půl milionu korun už Bohumíňákům, kteří si u Moravskoslezského kraje podali žádost o tzv. kotlíkovou dotaci, přiklepli zdejší zastupitelé na svém jednání.
Bohumín má novou turistickou známku 12.4.2016

Bohumín má novou turistickou známku

Sběratelé turistických známek by měli zamířit do Bohumína. K mání je ve zdejších infocentrech nová, tentokrát výroční turistická známka. Ta je věnována letošnímu 760. výročí od první písemné zmínky o Bohumínu.
V Bohumíně otevřou farmu s domácími zvířaty 6.4.2016

V Bohumíně otevřou farmu s domácími zvířaty

Farmu s domácími zvířaty, pro kterou Bohuníňáci vybrali jméno Mauglího ranč, právě dokončují v Bohumíně. Vyrůstá v centru města v parku Petra Bezruče v areálu pro děti Hobbyparku. Otevře se už na konci května. Nový domov tam najdou ovce, kamerunské kozy, morčata, kačeny, slepice i pávi.
V Bohumíně už začali s opravami chodníků 5.4.2016

V Bohumíně už začali s opravami chodníků

Ve městě se naplno rozběhly opravy chodníků a cest V rozpočtu je na ně letos zatím vyčleněno 10 milionů korun. Už teď je ale jasné, že se částka ještě navýší, a to minimálně o tři miliony korun. Rozhodovat o tom budou už příští pondělí zdejší zastupitelé.
Signalizace na přejezdech v Bohumíně už zase funguje 4.4.2016

Signalizace na přejezdech v Bohumíně už zase funguje

o únorovém požáru ústředního stavědla v Bohumíně zprovoznili dnes odpoledne železničáři automatickou signalizaci na zdejších železničních přejezdech. Závory i výstražná světla vyřadil z provozu ničivý požár na místním železničním uzlu na téměř dva měsíce.
Blokové čištění v Bohumíně komplikují zaparkovaná auta 4.4.2016

Blokové čištění v Bohumíně komplikují zaparkovaná auta

V Bohumíně dnes odstartovala série jarního strojního čištění ulic. Poběží každé pondělí až do 9. května a dotkne se dvaceti lokalit. Práci však technickým službám komplikují bezohlední řidiči, kteří i přes upozorňující značení svá auta nepřeparkovali.
V Bohumíně letos odkanalizují hned čtyři lokality 15.3.2016

V Bohumíně letos odkanalizují hned čtyři lokality

Hned na čtyřech místech v Bohumíně přibude letos nová kanalizace v délce téměř dvou kilometrů. Napojit se na ni bude moci až 64 domů a město za ni zaplatí přes 15 milionů korun. Největší novinkou přitom bude pilotní projekt tlakové kanalizace v Šunychlu.
V Bohumíně ocenili dobrovolné dárce krve, už podevatenácté 11.3.2016

V Bohumíně ocenili dobrovolné dárce krve, už podevatenácté

Nezištně darovali krev, aby pomohli ostatním. A za to je město ocenilo. Už podevatenácté. Dobrovolní dárci si ze slavnostního oceňování odnášeli nejen finanční odměnu a permanentku do bohumínského kina a aquacentra, ale také tradiční symbolickou láhev červeného vína k doplnění červených krvinek.
Schodiště Penzionu ve věži zlákalo téměř stovku běžců 8.3.2016

Schodiště Penzionu ve věži zlákalo téměř stovku běžců

Necelá stovka závodníků se letos utkala s proskleným schodištěm bohumínského Penzionu ve věži. Do jeho 187 schodů se v Bohumíně v pondělí 7. března běželo už pojedenácté. Nejlepším běžcům trval sprint do nejvyššího osmého patra bývalého vodojemu necelých 40 vteřin.
V Bohumíně vloni výrazně klesla kriminalita 17.2.2016

V Bohumíně vloni výrazně klesla kriminalita

V ulicích Bohumína bylo vloni bezpečněji. Vyplývá to z policejních statistik. Pokles trestné činnosti byl výjimečný, kriminalita klesla v porovnání s rokem 2014 o pětadvacet procent, a to o rovných 150 trestných činů. Policisté jich vloni v Bohumíně evidovali 449, předloni naopak 599.
Město získalo doménu bohumin.cz 15.2.2016

Město získalo doménu bohumin.cz

Město získalo darem internetovou doménu www.bohumin.cz. Její přijetí od Čechoameričana Jana Kanclirze potvrdili v minulých dnech zdejší radní. Bohumínský rodák podnikající ve Spojených státech doménu vlastnil patnáct let.
Dva lékaři z bohumínské nemocnice jsou mimo službu 10.2.2016 Ukaž na letecké mapě

Dva lékaři z bohumínské nemocnice jsou mimo službu

Dva lékaři z interny Bohumínské městské nemocnice jsou mimo službu. Doplatili na víkendové požití alkoholu při noční službě. Policii a nemocnici na to upozornil pacient. Šlo bohužel o individuální selhání dvou lékařů, kteří jsou jinak vnímáni jako velmi svědomití a pečliví.
Do prvních tříd v Bohumíně půjde v září až 260 dětí 10.2.2016

Do prvních tříd v Bohumíně půjde v září až 260 dětí

Do osmi základních škol v Bohumíně by v září mohlo zasednout až 259 prvňáčků. Tolik dětí totiž přivedli v minulých dnech jejich rodiče k zápisům do prvních tříd. Je to o dvaačtyřicet více než vloni. O odkladu povinné školní docházky o jeden rok uvažuje u svých potomků zatím 17 rodičů.
Armáda spásy bude v Bohumíně provozovat sociální byty 5.2.2016

Armáda spásy bude v Bohumíně provozovat sociální byty

Už od poloviny února začne Armáda spásy ve spolupráci s městem provozovat v Bohumíně sociální byty. Nová služba nazvaná Prevence bezdomovectví má podat pomocnou ruku těm, kteří přišli o bydlení nebo jim jeho ztráta a sociální vyloučení teprve hrozí.
Domov pro seniory spadá nově pod město 1.2.2016

Domov pro seniory spadá nově pod město

Od nového roku rozšířilo město své sociální služby. Nově se stalo zřizovatelem také domova důchodců ve Starém Bohumíně. Do své správy jej převzalo z rukou Moravskoslezského kraje. Převod vloni schválili jak bohumínští, tak krajští zastupitelé.
O kotlíkové dotace se v Bohumíně zajímaly davy 27.1.2016

O kotlíkové dotace se v Bohumíně zajímaly davy

Několik stovek lidí dorazilo v úterý odpoledne na konzultační den ke kotlíkovým dotacím do Bohumína. Někteří už přišli s vyplněnými žádostmi, další s doplňujícími otázkami, jiní chtěli zatím jen zjistit, zda by vůbec měli šanci dotaci získat.
Baby taxi už vyjelo čtyřistakrát a bodovalo v celostátní soutěži 18.1.2016

Baby taxi už vyjelo čtyřistakrát a bodovalo v celostátní soutěži

Už téměř rok křižuje Bohumínem baby taxi, které vozí maminky s dětmi do šesti let k lékařům. Jedna jízda v radnicí dotovaném taxíku stojí patnáct korun. Projekt funguje od začátku března a navázal na obdobnou a žádanou službu po seniory - senior taxi.
V ekologickém kalendáři řádil šotek, popelnice se odvážejí v lichých týdnech 6.1.2016

V ekologickém kalendáři řádil šotek, popelnice se odvážejí v lichých týdnech

Domkaři, pozor! V ekologickém kalendáři Bohumína pro rok 2016 se u termínů vývozů popelnic omylem objevil chybný údaj. Popelnice se podle něj vyvážejí v sudých týdnech. Ve skutečnosti se stejně jako vloni odvážejí vždy v lichých týdnech. Do schránek už míří opravený rozpis.
Bohumínští hasiči dostali pod stromeček nová auta 23.12.2015

Bohumínští hasiči dostali pod stromeček nová auta

Dvě zbrusu nová dopravní auta za 2,5 milionu korun dostali od města pod stromeček bohumínští dobrovolní hasiči. Multifunkční vozy se sirénami a vestavěným úložným prostorem pro hasičské vybavení přepraví dohromady až devět lidí. Speciální vozidla obdržely výjezdové jednotky z Vrbice a Záblatí.
V Bohumíně ocenili mladé talenty 22.12.2015

V Bohumíně ocenili mladé talenty

Čtrnáctý ročník projektu Talent roku proběhl v minulých dnech v Bohumíně. V rámci něj ocenili zástupci města talentované žáky a studenty, kteří bodovali v celostátně vyhlášených vědomostních či sportovních soutěžních nebo olympiádách. Dohromady město rozdalo 74 ocenění.
Bohumíňáci stráví Štědrý večer na náměstí, nebude chybět ohňostroj 21.12.2015

Bohumíňáci stráví Štědrý večer na náměstí, nebude chybět ohňostroj

Už po dvaadvacáté stráví tisíce Bohumíňáků Štědrý večer společně na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína. Po štědrovečerní večeři a Ježíškově nadílce zamíří na výjimečnou akci v Moravskoslezském kraji nazvanou Na Štědrý večer všichni spolu. Ta startuje 24. prosince od 21:30 hodin.
Bohumín přispěje 10 procenty na kotlíkové dotace a zvýší na ně i bezúročné půjčky 18.12.2015

Bohumín přispěje 10 procenty na kotlíkové dotace a zvýší na ně i bezúročné půjčky

Bohumínská radnice chce motivovat domkaře k výměně starých kotlů za nové nízkoemisní. Zdejší zastupitelé proto schválili desetiprocentní příspěvek pro Bohumíňáky, kteří budou žádat o tzv. kotlíkovou dotaci. Zároveň se rozhodli navýšit i bezúročné půjčky na pořízení kotlů ze 30 na 60 tisíc.
V Bohumíně budou příští rok hospodařit s 630 miliony korun 16.12.2015

V Bohumíně budou příští rok hospodařit s 630 miliony korun

Bohumín už zná rozpočet na příští rok. Město bude hospodařit s vyrovnanou částkou 630 milionů korun. Rozhodli o tom na svém pondělním jednání zdejší zastupitelé. Kromě běžného chodu města poputují peníze do investic a bydlení, a to konkrétně 172 milionů korun.
V Bohumíně dokončují čištění Mlýnského potoka 14.12.2015

V Bohumíně dokončují čištění Mlýnského potoka

Mlýnský potok v Bohumíně-Šunychlu už nebude při velkých deštích zaplavovat zdejší zahrádky. Jeden kilometr dlouhé koryto, které prochází z velké části zastavěnou oblastí, už je téměř v celé délce vyčištěné. Momentálně dělníci finišují s poslední etapou jeho úprav. Ta by měla skončit ještě letos.
Bohumínské paneláky čekají nové barevné kabáty 7.12.2015

Bohumínské paneláky čekají nové barevné kabáty

Bohumínu se osvědčily hromadné opravy městských domů. Po výměnách oken a hromadném zateplování věžáků za 110 milionů korun už proto plánuje další mega akci. Hromadnou rekonstrukci všech nižších městských paneláků. Propukne už příští rok. Odhadované náklady jsou 70 milionů korun.
Do Bohumína se sjede kulečníková elita 3.12.2015

Do Bohumína se sjede kulečníková elita

Nejlepší čeští kulečníkáři se po roce sjedou opět do Bohumína na ojedinělý český turnaj na malém stole. Devítka mistrů se mezi sebou utká hned ve třech kulečníkových disciplínách najednou - kádru, jednobandu a trojbandu. Turnaj mistrů města Bohumína proběhne už tento víkend - 5. a 6. prosince.
Gymnazisté porazili starostu v šachu hned dvakrát 1.12.2015

Gymnazisté porazili starostu v šachu hned dvakrát

Dvě prohry, jedna remíza a patnáct vítězství. Taková je bilance letošní tradiční šachové simultánky se studenty pro starostu Bohumína Petra Víchu. Ten včera odpoledne svedl černobílý souboj s 23 gymnazisty u 18 šachovnic.
V centru Bohumína dokončili regeneraci sídliště 30.11.2015

V centru Bohumína dokončili regeneraci sídliště

Novou podobu dostalo jedno z největších sídlišť v centru Bohumína. Mezi ulicemi Čs. armády, Jateční a Okružní totiž skončila pětiměsíční rozsáhlá regenerace jeho veřejných ploch. Lokalita díky ní dostala nové chodníky, dětská hřiště, parkovací místa, lavičky, úsporné veřejné osvětlení i zeleň.
V neděli se v Bohumíně slavnostně rozsvítí vánoční stromy 27.11.2015

V neděli se v Bohumíně slavnostně rozsvítí vánoční stromy

Ani letos se Bohumín neobejde bez vánočně nazdobených ulic a stromů i náměstí. Dohromady se ve městě rozzáří hned čtrnáct živých stromků. Svůj symbol Vánoc bude mít každá městská část, kde se stromy zdobí už osmým rokem. A opět bude jejich rozsvěcování slavnostní.
V bohumínském Hobbyparku vyrůstá zvířecí farma 27.11.2015

V bohumínském Hobbyparku vyrůstá zvířecí farma

Další atrakce pro nejmenší vznikne do jara v bohumínském zábavném areálu pro děti Hobbyparku. V těsné blízkosti Mauglího stezky, fitcentra pod širým nebem či dopravního hřiště vyroste farma pro domácí zvířata. S její výstavbou začala v minulých dnech městská společnost Bospor.
V Bohumíně v sobotu propuknou vánoční trhy 26.11.2015

V Bohumíně v sobotu propuknou vánoční trhy

Jednodenní vánoční trhy odstartují na bohumínském náměstí T. G. Masaryka a v přilehlém kině K3 v sobotu 28. listopadu od 8 do 15 hodin. Náměstí se promění v lidovou vesničku s chaloupkami a zvířátky. Atmosféru blížících se Vánoc navodí betlém, poštovní schránka pro Ježíška a stánky s převážně ručně
Rekonstrukce památníku finišuje, skryjí v něm vzkaz příštím generacím 19.11.2015

Rekonstrukce památníku finišuje, skryjí v něm vzkaz příštím generacím

Rovných osmdesát let letos uplynulo od chvíle, kdy v bohumínské městské části Skřečoň odhalili památník válečným obětem. Ten od půlky září prochází komplexní opravou za 380 tisíc korun. Při ní se v útrobách památníku našel hermeticky uzavřený kovový váleček s odkazem předků.
Bohumín už třetím rokem nezvýší cenu za odvoz odpadu 18.11.2015

Bohumín už třetím rokem nezvýší cenu za odvoz odpadu

I příští rok v Bohumíně udrží nižší cenu za odvoz odpadu. Rozhodli o tom zdejší radní. Ta klesla v roce 2014 a díky efektivnímu třídění a tržbám z něj se nezmění ani v příštím roce. Navíc radnice počítá s osvětovou ekologickou kampaní i s mobilní myčkou na kontejnery.
V Bohumíně rozšířili kamerový systém 16.11.2015

V Bohumíně rozšířili kamerový systém

Další tři bezpečnostní kamery, které budou dohlížet na pořádek a bezpečnost, přibyly v minulých dnech v Bohumíně. Dvě našly své místo v centru Bohumína a jedna v městské části Pudlov. Jejich pořízení přišlo na 650 tisíc korun, z toho 290 tisíc pomohla radnici zaplatit dotace Ministerstva vnitra.
Zástupci ministerstev si prohlédli vyloučené lokality 12.11.2015

Zástupci ministerstev si prohlédli vyloučené lokality

Trojice náměstkyň různých ministrů a ministryň včera dorazila kvůli problematice sociálně vyloučených lokalit a ubytoven do Bohumína. Diskutovalo se nejen o problémech, ale také o připravovaných legislativních změnách a nechyběla ani prohlídka v terénu.
Bohumín a jeho sociálně vyloučené lokality navštíví náměstkyně ministrů 10.11.2015

Bohumín a jeho sociálně vyloučené lokality navštíví náměstkyně ministrů

Náměstkyně čtyř ministrů či ministryň přijedou ve středu 11. listopadu kvůli sociálně vyloučeným lokalitám do Bohumína. Cílem setkání je nejen diskuze o problémech, ale také o připravovaných změnách. Ve 12:30 hodin se setkají s vedením města na radnici a poté s nimi vyrazí do terénu.
Přes skřečoňský most v Bohumíně o víkendu neprojedete 6.11.2015

Přes skřečoňský most v Bohumíně o víkendu neprojedete

Řidiči, pozor! Plánujete-li o víkendu průjezd přes nový skřečoňský most v Bohumíně, počítejte s objížďkou. Od soboty 7. do neděle 8. listopadu se totiž pro veškerou motorovou dopravu uzavře, a to kvůli záruční kontrole ložisek a nosného systému.
V bohumínské nemocnici už instalují nový rentgen 4.11.2015

V bohumínské nemocnici už instalují nový rentgen

Staré rentgenovací zařízení z roku 1991 v Bohumínské městské nemocnici, na němž se snímky vyvolávaly mokrou cestou v temné komoře, nahradil nový digitální rentgen. Snímky teď budou odborníci nově zkoumat v počítači. Modernizace pracoviště si vyžádala 5,6 milionu korun.
Bohumínští hlásí závady radnici přes chytré telefony 26.10.2015

Bohumínští hlásí závady radnici přes chytré telefony

Neuvěřitelných 1800 drobných problémů či závad jako jsou například nesvítící lampa nebo černá skládka už nahlásili Bohumíňáci radnici. Využili k tomu z elektronickou službu Hlášení závad, kterou vyvinuli informační technici města. V Bohumíně už funguje téměř tři roky.
Starý Bohumín už má nové náměstí, v neděli se slavnostně otevře 16.10.2015

Starý Bohumín už má nové náměstí, v neděli se slavnostně otevře

Proměna centra Starého Bohumína, nejstarší městské části, je u konce. Zdejší náměstí Svobody prošlo náročnou několikaměsíční přestavbou za 18 milionů korun, která mu dala novou podobu. Jeho slavnostní otevření proběhne v neděli 18. října v 18 hodin.
Chystá se debata o protipovodňové hrázi v Pudlově 6.10.2015

Chystá se debata o protipovodňové hrázi v Pudlově

Beseda s občany o aktuálním stavu budoucí výstavby protipovodňové hráze v Bohumíně-Pudlově se uskuteční už zítra. Ve středu 7. října od 16 hodin v restauraci U Studny se s nimi sejdou zástupci radnice, Povodí Odry i projektantů.
Bohumínští jdou do plavek, překonají tisícový rekord v účasti? 5.10.2015

Bohumínští jdou do plavek, překonají tisícový rekord v účasti?

Plavecké klání opět ovládne Bohumín. Už ve středu 7. října půjdou Bohumíňáci do plavek. V celorepublikové soutěži Plave celé město chtějí obhájit hned dvě vítězství - v plavání i počtu plavců (1142 lidí). Pokoří Bohumín letos svůj vlastní rekord v účasti?
Seniory v Bohumíně čeká exkurze městem i sportovní hry 2.10.2015

Seniory v Bohumíně čeká exkurze městem i sportovní hry

Už pátý ročník exkurze napříč Bohumínem pro seniory, kteří využívají pečovatelskou službu či jsou členy místního svazu tělesně postižených, se uskuteční v pondělí 5. října. Do ulic Bohumína je vyveze speciálně upravený autobus, zapůjčený z Ústavu sociální péče v Hrabyni.
V sobotu zamknou vodáci Odru v Bohumíně 30.9.2015

V sobotu zamknou vodáci Odru v Bohumíně

Loučení s letošní vodáckou sezónou na řece Odře se nezadržitelně blíží. Uzamykání bohumínských meandrů proběhne už v sobotu 3. října. Na vodu se vyplouvá v 10 hodin od nástupního místa za hraničním mostem ve Starém Bohumíně. K mání jsou ještě volné lodě z městské půjčovny.
Prodáte ubytovny? Ptají se radní v Bohumíně 10.9.2015

Prodáte ubytovny? Ptají se radní v Bohumíně

Starosta Bohumína Petr Vícha poslal tento týden majitelům některých soukromých ubytoven v Bohumíně dopisy, v nichž se ptá na možnost odkoupení jejich nemovitostí. Radní totiž hodlají předložit zastupitelstvu záměr jejich možného výkupu.
Přes tisíc lidí si prohlédlo Národní dům, zájem byl enormní 7.9.2015

Přes tisíc lidí si prohlédlo Národní dům, zájem byl enormní

O prohlídku opraveného secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně (Národní dům) byl při nedělním dni otevřených dveří enormní zájem. Zrekonstruovanou kulturní památku si prohlédlo přes tisíc lidí. Už teď je vyhlášen další termín, kdy bude možné do objektu nahlédnout, a to v neděli 20. září.
Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají po roce opět v Bohumíně 3.9.2015

Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají po roce opět v Bohumíně

Čtvrtou nejlepší městskou knihovnou v zemi je už podruhé knihovna K3 Bohumín. Vyplývá to z výsledků celostátní ankety Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Čtvrté místo obsadila v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel. Před ní skončily knihovny ve Vyškově, Třebíči a Litoměřiciích.
Bohumín vyzývá veřejnost k boji za zachování finančních úřadů 28.8.2015

Bohumín vyzývá veřejnost k boji za zachování finančních úřadů

Bohumínští bijí na poplach! Pouští se do dalšího otevřeného boje s Ministerstvem financí. Tentokrát jsou proti rušení finančních úřadů. Vyzývají veřejnost, které se rušení finančáků dotkne, k podpisu petice.
Bohumín čeká událost roku - otevření secesního Národního domu 27.8.2015

Bohumín čeká událost roku - otevření secesního Národního domu

Téměř dva roky trvala obnova městského secesního Národního domu na hotel s tanečním sálem a restaurací na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Objekt je teď v takové kondici, v jaké nebyl dlouhé desítky let. Rekonstrukce za 50 milionů korun mu vrátila původní lesk v kombinaci s moderními prvky.
Bohumín vyhrál boj s hazardem, herny skončily 20.8.2015

Bohumín vyhrál boj s hazardem, herny skončily

Po desetiletém boji proti hernám a hazardu v Bohumíně slaví. Všechny velké podniky s videoterminály konečně musely zavřít. U dvou největších heren v samotném centru města už gambleři narazí jen na tvrdou kliku a ceduli "herna uzavřena".
Saunový svět v aquacentru bude mít nově Kneippův chodník 19.8.2015 Ukaž na letecké mapě

Saunový svět v aquacentru bude mít nově Kneippův chodník

Zážitkové sprchy, Kneippův chodník i výdejník ledu - to jsou největší novinky, na které se mohou těšit už v září návštěvníci saunového světa v bohumínském aquacentru. Práce na modernizaci právě odstartovaly. Náklady na proměnu přijdou na 830 tisíc korun.
Strážníci včera zachránili muže v bezvědomí 18.8.2015 Ukaž na letecké mapě

Strážníci včera zachránili muže v bezvědomí

Bohumínští strážníci včera odpoledne (17. srpna) oživovali ve vestibulu vlakového nádraží v centru Bohumína asi padesátiletého muže. Ten zkolaboval, byl v bezvědomí a nedýchal.
Pivní slavnosti s Ready Kirken a 85 druhy čepovaného piva 13.8.2015 Ukaž na letecké mapě

Pivní slavnosti s Ready Kirken a 85 druhy čepovaného piva

Osmý ročník pivních slavností v Bohumíně je tady. Propuknou už tuto sobotu 15. srpna od 13 hodin v bohumínském Hobbyparku v parku Petra Bezruče. Letos nabídnou 85 druhů čepovaného piva a koncert kapely.
Studenti univerzity třetího věku mají vlastní tablo 23.7.2015

Studenti univerzity třetího věku mají vlastní tablo

Historicky první tablo mají letošní absolventi bohumínské univerzity třetího věku. Lidé jej mohou spatřit v jedné z výloh na pěší zóně v centru Bohumína.
Sídliště Čs. armády a Jateční v centru Bohumína mění svou tvář 22.7.2015

Sídliště Čs. armády a Jateční v centru Bohumína mění svou tvář

V centru Bohumína je v plném proudu rozsáhlá regenerace veřejných ploch za 23 milionů korun na sídlišti mezi ulicemi Čs. armády, Jateční a Okružní. Plocha o rozloze 23 tisíc metrů čtverečních dostane do konce října nové chodníky, parkovací místa, přibudou lavičky i úsporné veřejné osvětlení a zeleň.
V Bohumíně se hraje curling v plavkách 20.7.2015

V Bohumíně se hraje curling v plavkách

Novou sportovní atrakci - curling na koberci - nabízí sportovně-rekreační areál Bospor v Bohumíně. Zahrát si ho můžete v areálu adventure golfu vedle zdejšího aquacentra a sportovní haly. Stejně jako u klasického curlingu se hrací kameny metají vpřed po dráze.
V Bohumíně roste živý labyrint 16.7.2015

V Bohumíně roste živý labyrint

Plocha po bývalých zahrádkách za parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra a sportovní haly dostane novou atrakci. Živé bludiště o rozměru 23 krát 25 metrů. Hotovo bude sice až za dva roky, ale už teď začala městská společnost Bospor s přípravou.
Bohumín zamítl další žádosti o doplatky na bydlení pro lidi z ubytoven 15.7.2015

Bohumín zamítl další žádosti o doplatky na bydlení pro lidi z ubytoven

Radní Bohumína projednávali další várku žádostí o souhlas s doplatkem na bydlení pro obyvatele ubytoven. Tentokrát šlo o 42 žádostí, které se týkaly 66 ubytovaných. Ty radnici zaslal úřad práce v době od 26. května do 8. července. Bohumínští radní opět neudělili ani jeden souhlas.
Kostelní zvony se přesunuly dočasně do Národního domu 9.7.2015

Kostelní zvony se přesunuly dočasně do Národního domu

Čtyřsetleté starobohumínské zvony, které se letos v dubnu po 73 letech vrátily z Německa domů do Bohumína, se už zase stěhovaly. Z kostela Narození Panny Marie se dnes přesunuly jen o pár desítek metrů dále, a to do vestibulu opraveného secesního Národního domu na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně.
Bouřka a vichřice nad ránem lámala zeleň 8.7.2015

Bouřka a vichřice nad ránem lámala zeleň

Plné ruce práce mají v Bohumíně s odstraňováním spadlých stromů a polámaných větví po dnešní ranní vichřici. Na některých místech větrem poškozená zeleň omezila dopravu, jinde zase poničila dráty elektrického napětí, a odřízla tak některé části Bohumína od dodávky elektřiny.
O prázdninách do aquacentra i sportovní haly v Bohumíně levněji 7.7.2015

O prázdninách do aquacentra i sportovní haly v Bohumíně levněji

Léto je tady a bohumínské aquacentrum láká návštěvníky na prázdninové bonusy. Až o šest hodin se prodloužila otevírací doba a ve všední dny se můžete přijít okoupat a slunit tři hodiny za cenu jedné. I proto do zdejšího aquaparku míří v tropických dnech stovky lidí.
V Bohumíně odstartoval cirkusový Prázdninový kolotoč 30.6.2015

V Bohumíně odstartoval cirkusový Prázdninový kolotoč

Čtyři týdny plné zábavy, her i výletů čekají v červenci na školáky v Bohumíně. Už pošesté pro ně připravilo město ve spolupráci se zdejšími spolky a sdruženími dopolední volnočasový projekt nazvaný Prázdninový kolotoč.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad