Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

V bohumínské nemocnici už instalují nový rentgen 4.11.2015

V bohumínské nemocnici už instalují nový rentgen

Staré rentgenovací zařízení z roku 1991 v Bohumínské městské nemocnici, na němž se snímky vyvolávaly mokrou cestou v temné komoře, nahradil nový digitální rentgen. Snímky teď budou odborníci nově zkoumat v počítači. Modernizace pracoviště si vyžádala 5,6 milionu korun.
Bohumínští hlásí závady radnici přes chytré telefony 26.10.2015

Bohumínští hlásí závady radnici přes chytré telefony

Neuvěřitelných 1800 drobných problémů či závad jako jsou například nesvítící lampa nebo černá skládka už nahlásili Bohumíňáci radnici. Využili k tomu z elektronickou službu Hlášení závad, kterou vyvinuli informační technici města. V Bohumíně už funguje téměř tři roky.
Starý Bohumín už má nové náměstí, v neděli se slavnostně otevře 16.10.2015

Starý Bohumín už má nové náměstí, v neděli se slavnostně otevře

Proměna centra Starého Bohumína, nejstarší městské části, je u konce. Zdejší náměstí Svobody prošlo náročnou několikaměsíční přestavbou za 18 milionů korun, která mu dala novou podobu. Jeho slavnostní otevření proběhne v neděli 18. října v 18 hodin.
Chystá se debata o protipovodňové hrázi v Pudlově 6.10.2015

Chystá se debata o protipovodňové hrázi v Pudlově

Beseda s občany o aktuálním stavu budoucí výstavby protipovodňové hráze v Bohumíně-Pudlově se uskuteční už zítra. Ve středu 7. října od 16 hodin v restauraci U Studny se s nimi sejdou zástupci radnice, Povodí Odry i projektantů.
Bohumínští jdou do plavek, překonají tisícový rekord v účasti? 5.10.2015

Bohumínští jdou do plavek, překonají tisícový rekord v účasti?

Plavecké klání opět ovládne Bohumín. Už ve středu 7. října půjdou Bohumíňáci do plavek. V celorepublikové soutěži Plave celé město chtějí obhájit hned dvě vítězství - v plavání i počtu plavců (1142 lidí). Pokoří Bohumín letos svůj vlastní rekord v účasti?
Seniory v Bohumíně čeká exkurze městem i sportovní hry 2.10.2015

Seniory v Bohumíně čeká exkurze městem i sportovní hry

Už pátý ročník exkurze napříč Bohumínem pro seniory, kteří využívají pečovatelskou službu či jsou členy místního svazu tělesně postižených, se uskuteční v pondělí 5. října. Do ulic Bohumína je vyveze speciálně upravený autobus, zapůjčený z Ústavu sociální péče v Hrabyni.
V sobotu zamknou vodáci Odru v Bohumíně 30.9.2015

V sobotu zamknou vodáci Odru v Bohumíně

Loučení s letošní vodáckou sezónou na řece Odře se nezadržitelně blíží. Uzamykání bohumínských meandrů proběhne už v sobotu 3. října. Na vodu se vyplouvá v 10 hodin od nástupního místa za hraničním mostem ve Starém Bohumíně. K mání jsou ještě volné lodě z městské půjčovny.
Prodáte ubytovny? Ptají se radní v Bohumíně 10.9.2015

Prodáte ubytovny? Ptají se radní v Bohumíně

Starosta Bohumína Petr Vícha poslal tento týden majitelům některých soukromých ubytoven v Bohumíně dopisy, v nichž se ptá na možnost odkoupení jejich nemovitostí. Radní totiž hodlají předložit zastupitelstvu záměr jejich možného výkupu.
Přes tisíc lidí si prohlédlo Národní dům, zájem byl enormní 7.9.2015

Přes tisíc lidí si prohlédlo Národní dům, zájem byl enormní

O prohlídku opraveného secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně (Národní dům) byl při nedělním dni otevřených dveří enormní zájem. Zrekonstruovanou kulturní památku si prohlédlo přes tisíc lidí. Už teď je vyhlášen další termín, kdy bude možné do objektu nahlédnout, a to v neděli 20. září.
Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají po roce opět v Bohumíně 3.9.2015

Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají po roce opět v Bohumíně

Čtvrtou nejlepší městskou knihovnou v zemi je už podruhé knihovna K3 Bohumín. Vyplývá to z výsledků celostátní ankety Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Čtvrté místo obsadila v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel. Před ní skončily knihovny ve Vyškově, Třebíči a Litoměřiciích.
Bohumín vyzývá veřejnost k boji za zachování finančních úřadů 28.8.2015

Bohumín vyzývá veřejnost k boji za zachování finančních úřadů

Bohumínští bijí na poplach! Pouští se do dalšího otevřeného boje s Ministerstvem financí. Tentokrát jsou proti rušení finančních úřadů. Vyzývají veřejnost, které se rušení finančáků dotkne, k podpisu petice.
Bohumín čeká událost roku - otevření secesního Národního domu 27.8.2015

Bohumín čeká událost roku - otevření secesního Národního domu

Téměř dva roky trvala obnova městského secesního Národního domu na hotel s tanečním sálem a restaurací na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Objekt je teď v takové kondici, v jaké nebyl dlouhé desítky let. Rekonstrukce za 50 milionů korun mu vrátila původní lesk v kombinaci s moderními prvky.
Bohumín vyhrál boj s hazardem, herny skončily 20.8.2015

Bohumín vyhrál boj s hazardem, herny skončily

Po desetiletém boji proti hernám a hazardu v Bohumíně slaví. Všechny velké podniky s videoterminály konečně musely zavřít. U dvou největších heren v samotném centru města už gambleři narazí jen na tvrdou kliku a ceduli "herna uzavřena".
Saunový svět v aquacentru bude mít nově Kneippův chodník 19.8.2015 Ukaž na letecké mapě

Saunový svět v aquacentru bude mít nově Kneippův chodník

Zážitkové sprchy, Kneippův chodník i výdejník ledu - to jsou největší novinky, na které se mohou těšit už v září návštěvníci saunového světa v bohumínském aquacentru. Práce na modernizaci právě odstartovaly. Náklady na proměnu přijdou na 830 tisíc korun.
Strážníci včera zachránili muže v bezvědomí 18.8.2015 Ukaž na letecké mapě

Strážníci včera zachránili muže v bezvědomí

Bohumínští strážníci včera odpoledne (17. srpna) oživovali ve vestibulu vlakového nádraží v centru Bohumína asi padesátiletého muže. Ten zkolaboval, byl v bezvědomí a nedýchal.
Pivní slavnosti s Ready Kirken a 85 druhy čepovaného piva 13.8.2015 Ukaž na letecké mapě

Pivní slavnosti s Ready Kirken a 85 druhy čepovaného piva

Osmý ročník pivních slavností v Bohumíně je tady. Propuknou už tuto sobotu 15. srpna od 13 hodin v bohumínském Hobbyparku v parku Petra Bezruče. Letos nabídnou 85 druhů čepovaného piva a koncert kapely.
Studenti univerzity třetího věku mají vlastní tablo 23.7.2015

Studenti univerzity třetího věku mají vlastní tablo

Historicky první tablo mají letošní absolventi bohumínské univerzity třetího věku. Lidé jej mohou spatřit v jedné z výloh na pěší zóně v centru Bohumína.
Sídliště Čs. armády a Jateční v centru Bohumína mění svou tvář 22.7.2015

Sídliště Čs. armády a Jateční v centru Bohumína mění svou tvář

V centru Bohumína je v plném proudu rozsáhlá regenerace veřejných ploch za 23 milionů korun na sídlišti mezi ulicemi Čs. armády, Jateční a Okružní. Plocha o rozloze 23 tisíc metrů čtverečních dostane do konce října nové chodníky, parkovací místa, přibudou lavičky i úsporné veřejné osvětlení a zeleň.
V Bohumíně se hraje curling v plavkách 20.7.2015

V Bohumíně se hraje curling v plavkách

Novou sportovní atrakci - curling na koberci - nabízí sportovně-rekreační areál Bospor v Bohumíně. Zahrát si ho můžete v areálu adventure golfu vedle zdejšího aquacentra a sportovní haly. Stejně jako u klasického curlingu se hrací kameny metají vpřed po dráze.
V Bohumíně roste živý labyrint 16.7.2015

V Bohumíně roste živý labyrint

Plocha po bývalých zahrádkách za parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra a sportovní haly dostane novou atrakci. Živé bludiště o rozměru 23 krát 25 metrů. Hotovo bude sice až za dva roky, ale už teď začala městská společnost Bospor s přípravou.
Bohumín zamítl další žádosti o doplatky na bydlení pro lidi z ubytoven 15.7.2015

Bohumín zamítl další žádosti o doplatky na bydlení pro lidi z ubytoven

Radní Bohumína projednávali další várku žádostí o souhlas s doplatkem na bydlení pro obyvatele ubytoven. Tentokrát šlo o 42 žádostí, které se týkaly 66 ubytovaných. Ty radnici zaslal úřad práce v době od 26. května do 8. července. Bohumínští radní opět neudělili ani jeden souhlas.
Kostelní zvony se přesunuly dočasně do Národního domu 9.7.2015

Kostelní zvony se přesunuly dočasně do Národního domu

Čtyřsetleté starobohumínské zvony, které se letos v dubnu po 73 letech vrátily z Německa domů do Bohumína, se už zase stěhovaly. Z kostela Narození Panny Marie se dnes přesunuly jen o pár desítek metrů dále, a to do vestibulu opraveného secesního Národního domu na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně.
Bouřka a vichřice nad ránem lámala zeleň 8.7.2015

Bouřka a vichřice nad ránem lámala zeleň

Plné ruce práce mají v Bohumíně s odstraňováním spadlých stromů a polámaných větví po dnešní ranní vichřici. Na některých místech větrem poškozená zeleň omezila dopravu, jinde zase poničila dráty elektrického napětí, a odřízla tak některé části Bohumína od dodávky elektřiny.
O prázdninách do aquacentra i sportovní haly v Bohumíně levněji 7.7.2015

O prázdninách do aquacentra i sportovní haly v Bohumíně levněji

Léto je tady a bohumínské aquacentrum láká návštěvníky na prázdninové bonusy. Až o šest hodin se prodloužila otevírací doba a ve všední dny se můžete přijít okoupat a slunit tři hodiny za cenu jedné. I proto do zdejšího aquaparku míří v tropických dnech stovky lidí.
V Bohumíně odstartoval cirkusový Prázdninový kolotoč 30.6.2015

V Bohumíně odstartoval cirkusový Prázdninový kolotoč

Čtyři týdny plné zábavy, her i výletů čekají v červenci na školáky v Bohumíně. Už pošesté pro ně připravilo město ve spolupráci se zdejšími spolky a sdruženími dopolední volnočasový projekt nazvaný Prázdninový kolotoč.
Odru v Bohumíně odemkl Jack Sparrow 29.6.2015

Odru v Bohumíně odemkl Jack Sparrow

Vodácká sezóna na řece Odře začala o víkendu se vší parádou. Nejprve pokropením vodou přímo z Odry a plácnutím pádlem po zadnici pokřtili nováčky a pak řeku speciálně vyrobeným klíčem odemkli. Toho se letos ujal pirát Jack Sparrow, který na akci dorazil až z Karibiku.
Studenti univerzity třetího věku za sebou mají slavnostní promoci 26.6.2015

Studenti univerzity třetího věku za sebou mají slavnostní promoci

Bohumínská univerzita třetího věku má další absolventy. Tento týden odpromovalo devatenáct seniorů starších 55 let z Bohumína, Rychvaldu a Orlové. Ve čtyřech semestrech se věnovali počítačům, cizím jazykům, právu a umění. Na dvě třetiny nákladů za studium jim přispělo město.
Vodácká sezóna začne v Bohumíně na Odře už tuto sobotu 25.6.2015

Vodácká sezóna začne v Bohumíně na Odře už tuto sobotu

Další vodácká sezóna v chráněných meandrech v Bohumíně už klepe na dveře. Slavnostní odemykání řeky Odry odstartuje už tuto sobotu 27. června tradičně od nástupního místa ve Starém Bohumíně. Zahajovací ceremoniál a sraz účastníků proběhne v 9.30 hodin, na vodu se zájemci vydají v 10 hodin.
Neschopný stát zoufale hledá, jak řešit problematiku ubytoven 23.6.2015

Neschopný stát zoufale hledá, jak řešit problematiku ubytoven

Kronika Kocourkova dostala včera novou kapitolu. Ministerstvo vnitra (MV) vydalo druhé právní stanovisko k výkladu zákona o hmotné nouzi týkajícího se doplatku na bydlení v ubytovnách. Souhlasy obcí považuje za nezávazné a podle něj by úřady práce (ÚP) mohly vyplácet dál doplatky bez omezení.
Bohumín bude nově spravovat domov pro seniory 22.6.2015

Bohumín bude nově spravovat domov pro seniory

Bohumínští zastupitelé dali v červnu zelenou převodu domova důchodců ve Starém Bohumíně z kraje na město. Jeho provoz by od 1. ledna 2016 mělo začít zajišťovat městské Centrum sociálních služeb Bohumín. Na konci června musí záměr schválit ještě krajští zastupitelé.
Bohumínské děti mají další dětský koutek 18.6.2015

Bohumínské děti mají další dětský koutek

Také děti z bohumínské městské části Pudlov si už mají kde hrát. Dětský koutek s šesti atrakcemi vyrostl nedávno za zdejší kapličkou v Ostravské ulici. Náklady na jeho vybudování byly 220 tisíc korun.
Kontrola ve školách přišla na zpronevěru, město podalo trestní oznámení 17.6.2015

Kontrola ve školách přišla na zpronevěru, město podalo trestní oznámení

Hloubková radniční kontrola, tentokrát zaměřena cíleně na městské příspěvkové organizace, přinesla odhalení zpronevěry. Té se dopouštěla ekonomka, nyní už bývalá kmenová zaměstnankyně základní školy na ulici Čs. armády. Výše škody zatím není vyčíslena. Kontrola dosud probíhá.
Starosta Bohumína dnes převzal petici od obyvatel místních ubytoven 15.6.2015

Starosta Bohumína dnes převzal petici od obyvatel místních ubytoven

Starosta Bohumína dnes převzal asi od dvacítky obyvatel zdejších ubytoven petici proti nesouhlasům zdejších radních s výplatou doplatku na bydlení. Podepsalo se pod ní dohromady 143 lidí z pěti místních ubytoven. Petičníci v ní žádají o znovuprojednání svých žádostí a udělení souhlasů.
Bohumín jednohlasně zamítl žádosti o doplatky na bydlení 1.6.2015

Bohumín jednohlasně zamítl žádosti o doplatky na bydlení

Bohumín poprvé využil zákonný nástroj k regulaci ubytovacího byznysu. Rada města dnes (1.6.) řešila žádosti o souhlas s doplatky na bydlení u osob, které přebývají na ubytovnách. Bohumín ubytovací byznys dlouhodobě odsuzuje.
Tři bohumínská sídliště čeká proměna 12.5.2015

Tři bohumínská sídliště čeká proměna

Hned tři bohumínská sídliště čeká letos a napřesrok omlazovací kúra. Dostanou nové chodníky, zeleň, dětské prvky, veřejné osvětlení i parkovací místa. Náklady na proměny přijdou radnici asi na 30 milionů korun.
V Bohumíně se letos napojí na teplovod téměř 300 domácností 11.5.2015

V Bohumíně se letos napojí na teplovod téměř 300 domácností

Už třetím rokem v Bohumíně pokračují v napojování městských domů s plynovými gamaty či kotly na teplovod z Dětmarovic. Letos od září by měl začít vytápět dalších 300 domácností v centru Bohumína. Radnice za vybudování rozvodů v domech i bytech zaplatí přes 56 milionů korun.
V ulicích Bohumína budou běžci  měřit síly už podevatenácté 7.5.2015

V ulicích Bohumína budou běžci měřit síly už podevatenácté

Už podevatenácté v historii Bohumína vyběhnou 8. května po výstřelu ze startovní pistole do ulic Bohumína stovky běžců. Největší sportovní svátek - Běh ulicemi města začíná přesně v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Předcházet mu bude v 9:30 hodin pietní akt u zdejší radnice.
Bohumín registruje první žádosti o doplatky na bydlení 6.5.2015

Bohumín registruje první žádosti o doplatky na bydlení

Za první tři pracovní květnové dny v Bohumíně evidují 16 žádostí z úřadu práce o stanovisko města k vyplácení doplatku na bydlení pro lidi z ubytoven. Z žádostí vyplývá, že zhruba polovina ubytovaných nemá trvalé bydliště v Bohumíně.
Zbrojnice ve Starém Bohumíně s novou podlahou 6.5.2015

Zbrojnice ve Starém Bohumíně s novou podlahou

Popraskaná, zvlněná betonová podlaha v garáži hasičské zbrojnice ve Starém Bohumíně už je minulostí. Řemeslníci začali na Apríla s její opravou a o měsíc později už ve zbrojnici zraje podlaha nová. Investice přijde městskou kasu na 260 tisíc korun.
Šéfové bohumínských podniků: Daří se nám, budeme přibírat zaměstnance! 4.5.2015

Šéfové bohumínských podniků: Daří se nám, budeme přibírat zaměstnance!

Ředitelé zdejších podniků usedli v minulých dnech ke kulatému stolu s vedením Bohumína, Rychvaldu i Dolní Lutyně. Mimořádným hostem setkání byl také vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cieńciała. Na jednání se hovořilo jak o společné spolupráci, tak problémech.
Bohumín budou od května uklízet přes dvě stovky nezaměstnaných 30.4.2015

Bohumín budou od května uklízet přes dvě stovky nezaměstnaných

Rekordně velká četa veřejně prospěšných pracovníků (VPP) se od května opět objeví v ulicích Bohumína. Od prvního máje vzroste jejich počet ze 150 na 230. Osmdesátku nováčků, kteří se rekrutovali z řad dlouhodobě nezaměstnaných, vybral bohumínským technickým službám (BM servisu) zdejší úřad práce.
V Bohumíně ušetřili za teplo, město nájemníkům vrátí přes 26 milionů 28.4.2015

V Bohumíně ušetřili za teplo, město nájemníkům vrátí přes 26 milionů

Téměř čtyři tisíce bohumínských domácností v městských bytech ušetřilo vloni za teplo a teplou vodu. Vyplývá to z loňského vyúčtování služeb, které teď míří mezi zdejší nájemníky. Město lidem přeplatky za celkem 26,6 milionu korun vrátí v průběhu června.
Pietní místo ve Skřečoni před oslavami výročí prokouklo 27.4.2015

Pietní místo ve Skřečoni před oslavami výročí prokouklo

Pomník padlým rudoarmějcům, nazvaný Bratrství v boji, na hřbitově v Bohumíně-Skřečoni dostal před oslavami 70. výročí od konce druhé světové války novou podobu. Socha i její okolí prošly obnovou za 260 tisíc korun. Osmdesát procent nákladů na rekonstrukci zaplatí dotace z ministerstva obrany.
V Bohumíně budou o víkendu závodit v canicrossu 24.4.2015

V Bohumíně budou o víkendu závodit v canicrossu

Volnočasový fit areál Gliňoč v Bohumíně-Skřečoni ožije v sobotu 25. dubna psími závody v canicrossu. Do druhého ročníku sportovně-zábavného dopoledne se může zapojit široká veřejnost. První start začíná už v deset hodin dopoledne za zdejším kostelem.
Kostelní zvony už jsou po 73 letech doma v Bohumíně 23.4.2015

Kostelní zvony už jsou po 73 letech doma v Bohumíně

Dva téměř čtyřsetleté zvony Adam (1200 kg) a Josef (650 kg) se ve středu 22. dubna odpoledne vrátily po 73 letech do starobohumínského kostela Narození Panny Marie. Za 2. světové války je odsud totiž odvezli nacisté. Sdružení Přátel bohumínské historie se podařilo s Německem vyjednat jejich návrat.
Do Bohumína se už zítra vrátí 400 let staré zvony 21.4.2015

Do Bohumína se už zítra vrátí 400 let staré zvony

Dva původní zvony z kostela Narození Panny Marie se vracejí po 73 letech do Bohumína. Za druhé světové války je totiž zkonfiskovali nacisté. Občanskému sdružení Přátel bohumínské historie se po letech podařilo s Německem vyjednat jejich návrat. Do města doputují za už zítra - 22. dubna ve 14 hodin.
V Bohumíně říkají 20.4.2015

V Bohumíně říkají "stop" ubytovacímu byznysu

Vedení Bohumína dnes deklarovalo, že ubytovací byznys ve městě nepodpoří. Od 1. května budou totiž lidé, kteří bydlí na ubytovnách a pobírají od úřadu práce doplatek na bydlení, potřebovat k jeho vyplacení nově souhlas obce. Vychází to ze změny zákona o pomoci v hmotné nouzi.
V opravených věžácích budou bydlet i rorýsi a netopýři 16.4.2015

V opravených věžácích budou bydlet i rorýsi a netopýři

Pětice městských věžáků projde letos komplexní opravou za téměř 60 milionů korun. Domy s 350 byty čeká komplexní zateplení a nové červeno-šedé fasády. Rekonstrukce potrvají až do října a počítá se při nich i s nájemníky z řad rorýsů a netopýrů. Pro ně na domech vzniknou speciální budky.
Bohumínská parkoviště čeká „lajnování“ 15.4.2015

Bohumínská parkoviště čeká „lajnování“

S parkováním „na divoko“ se rozhodli skoncovat v Bohumíně. I letos se hned dvě bohumínská parkoviště bez vyznačených parkovacích míst dočkají nového „nalajnování“. Opatření za pár desítek tisíc korun zvýší o čtvrtinu kapacitu parkovišť.
V opraveném Národním domě bude i muzeum 13.4.2015

V opraveném Národním domě bude i muzeum

Rekonstrukce památkově chráněného Národního domu (Pod Zeleným) ve Starém Bohumíně za 50 milionů finišuje. Uvnitř domu už se rýsuje finální podoba tanečního sálu, hotelových pokojů, restaurace i pivních lázní. Kromě toho bude v suterénu objektu nově i muzeum.
V Bohumíně letos opraví komunikace za více než 50 milionů korun 10.4.2015

V Bohumíně letos opraví komunikace za více než 50 milionů korun

Přesně 53 milionů korun půjde letos v Bohumíně do oprav chodníků a cest. Největší změny se dočká náměstí ve Starém Bohumíně a sídlištní vnitroblok mezi ulicemi Jateční, Čs. armády a Okružní v samotném centru. Opravovat se však bude na dalších třiceti místech napříč Bohumínem.
Starosta besedoval s gymnazisty už podesáté 3.4.2015

Starosta besedoval s gymnazisty už podesáté

Roli přednášejícího si v minulých dnech střihl starosta Bohumína Petr Vícha na zdejším gymnáziu Františka Živného. S necelou padesátkou maturantů debatoval převážně o Bohumínu. Na besedu s gymnazisty zavítal už podesáté.
V Bohumíně ocenili tzv. „pilíře školy“ 1.4.2015

V Bohumíně ocenili tzv. „pilíře školy“

Už popatnácté oceňovali v minulých dnech v Bohumíně u příležitosti Dne učitelů školské pracovníky. Do letošního ročníku Bohumínského Ámose navrhly oceněné kantory přímo kolektivy jednotlivých škol. Pedagogové si ze svých řad zvolili tzv. pilíře školy, tedy ty, kteří fungují jako stmelovací prvek.
Ještě dva dny na vrácení zapomenuté knihy bez placení upomínky 30.3.2015

Ještě dva dny na vrácení zapomenuté knihy bez placení upomínky

Až do úterý 31. března mohou zapomětliví čtenáři vrátit knížku do knihoven v Bohumíně a nezaplatit přitom ani korunu za upomínku. Tzv. upomínkovou amnestií se městská knihovna K3 spolu se všemi svými pobočkami opět připojuje k celostátnímu Týdnu knihoven.
Na velikonočním jarmarku v Bohumíně se vrátíte do středověku 26.3.2015

Na velikonočním jarmarku v Bohumíně se vrátíte do středověku

Kraslice, pletení pomlázek a košíků, ale i středověká střelnice nebo živá zvířátka budou v sobotu 28. března od 8 do 15 hodin vítat jaro v Bohumíně na náměstí T. G. Masaryka. Na velikonoční jarmark, tentokráte ve středověkém duchu, se tady sjede osmdesát prodejců a řemeslníků.
Bohumín už poosmnácté ocenil dárce krve 11.3.2015

Bohumín už poosmnácté ocenil dárce krve

Už poosmnácté oceňovali v Bohumíně čestné dárce krve. Láhev červeného vína, finanční odměnu i volňásky do bohumínského aquacentra a kina si v minulých dnech odneslo 47 dobrovolných dárců krve z Bohumína. Mezi nimi byl i rekordman Roman Porwolik s 250 bezplatnými odběry.
Bohumínské baby taxi vozí děti za „hubičku“ k lékařům 9.3.2015

Bohumínské baby taxi vozí děti za „hubičku“ k lékařům

Jako první v kraji spustili v Bohumíně baby taxi, které vozí maminky s dětmi do šesti let k lékařům. Jedna jízda v radnicí dotovaném taxíku stojí patnáct korun. Projekt funguje od začátku března a navazuje na úspěšnou službu pro seniory. V prvním týdnu už taxík pro děti absolvoval osm jízd.
Bohumín vítá bezhotovostní platby ve sběrnách 6.3.2015

Bohumín vítá bezhotovostní platby ve sběrnách

Od března platí nová ministerská vyhláška, která zakazuje výkupy kovů od občanů ve sběrnách za hotové. To bude komplikovat kupčení s kradeným šrotem. V Bohumíně proto zesílí kontroly ve sběrnách a informace o nepřiznaném příjmu za šrot u těch, kteří pobírají dávky, předají kontroloři úřadu práce.
Starobohumínské náměstí letos změní svou tvář 4.3.2015

Starobohumínské náměstí letos změní svou tvář

Starobohumíňáci se v letošním roce mohou těšit hned na dvě zásadní proměny. Po dvouleté rekonstrukci za 50 milionů korun se otevře opravený secesní Národní dům na zdejším náměstí Svobody. A ani náměstí nakonec nepřijde zkrátka. Letos jej totiž čeká zásadní proměna. Nový kabát za 15 milionů korun.
Nejrychlejší běžec dobyl Penzion ve věži za 38 vteřin 3.3.2015

Nejrychlejší běžec dobyl Penzion ve věži za 38 vteřin

Přesně 187 schodů muselo pokořit 140 závodníků, kteří se zúčastnili jubilejního ročníku Běhu do schodů v Penzionu ve věži v Bohumíně. Ten se na proskleném schodišti penzionu běžel v pondělí 2. března už podesáté. Do schodů letos vyběhlo 41 žen a 99 mužů.
V Bohumíně můžete o prázdninách vyrazit na bazén, do kina či na brusle 21.2.2015

V Bohumíně můžete o prázdninách vyrazit na bazén, do kina či na brusle

Školáci z Karvinska se o jarních prázdninách nudit rozhodně nebudou. Bohumínské kino, aquacentrum i zimní stadion přichází se speciálním programem.
Bohumínská nemocnice ruší zákaz návštěv 20.2.2015

Bohumínská nemocnice ruší zákaz návštěv

Do nemocnice v Bohumíně mohou o víkendu opět návštěvy. Městská nemocnice odvolává po dvou týdnech zákaz návštěv. Ten musela vyhlásit kvůli chřipkové epidemii, která zasáhla Českou republiku i Moravskoslezský kraj. Od soboty 21. února už budou brány nemocnice opět otevřeny pro návštěvy.
Nový chodník v Záblatí dovede lidi bezpečně na autobus 19.2.2015

Nový chodník v Záblatí dovede lidi bezpečně na autobus

Na dvou úzkých frekventovaných silnicích v Záblatí vyrůstá zcela nový chodník. Ten zdejší obyvatele dovede bezpečně od místní sokolovny až k autobusové zastávce a točně, která leží na hranici Bohumína a Rychvaldu. Projekt za 7,5 milionu korun by měl být dokončen letos v srpnu.
V Bohumíně dětem zvýší dotace na sportování 12.2.2015

V Bohumíně dětem zvýší dotace na sportování

Zastupitelé v Bohumíně dali zelenou dotacím na sportování i zdraví zdejších dětí. Na svém jednání jednomyslně odhlasovali, že na to půjdou z městské kasy téměř dva miliony korun. To je o půl milionu více než v předchozích letech. Podpora míří na sportování, školy v přírodě a výuku v solné jeskyni.
V Bohumíně rozšíří kamerový systém 9.2.2015

V Bohumíně rozšíří kamerový systém

V Bohumíně se letos chtějí pustit do rozšíření městského kamerového systému. Teď na pořádek v ulicích dohlíží sedmnáct kamer. V létě by k nim mohly přibýt ještě další tři za 650 tisíc korun. Bohumín totiž žádá ministerstvo vnitra o dotaci na jejich pořízení z programu prevence kriminality.
Bohumínská nemocnice vyhlásila kvůli chřipce zákaz návštěv 6.2.2015 Ukaž na letecké mapě

Bohumínská nemocnice vyhlásila kvůli chřipce zákaz návštěv

Bohumínská městská nemocnice vyhlašuje kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv. Ten začne platit od soboty 7. února. Vedení nemocnice dalo na doporučení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Ta varuje před výrazným nárůstem akutních respiračních onemocnění.
Bohumínem bude od března jezdit baby taxi 2.2.2015

Bohumínem bude od března jezdit baby taxi

Cenově zvýhodněné senior taxi dostane mladšího brášku. Od 1. března začne v Bohumíně vozit také malé děti. Novince nazvané „baby taxi“, díky které se rodiče s nemocným dítětem nebo dětmi levně a rychle dopraví k pediatrovi či do nemocnice, dali zelenou zdejší radní. Jedna jízda bude stát 15 korun.
Za vysvědčení zdarma do aquacentra i kina 30.1.2015 Ukaž na letecké mapě

Za vysvědčení zdarma do aquacentra i kina

Aquacentrum v Bohumíně opět myslí na jedničkáře. Ti, kteří v pátek 30. ledna předloží u pokladny vysvědčení se samými jedničkami, nebudou muset platit vstupné. Akce s podtitulem „Za samé jedničky zdarma do bazénu“ už má ve městě několikaletou tradici a je mezi školáky oblíbená.
V Bohumíně postrádají zubaře i dětskou pohotovost 29.1.2015

V Bohumíně postrádají zubaře i dětskou pohotovost

Bohumíňáky trápí nedostatek zubařů i absence dětské pohotovosti. Vyplývá to jak z reakcí zdejších obyvatel, místních stomatologů i rodičů malých dětí. Problémy se proto zabývá i město.
Bohumínské aquacentrum dnes slaví desáté narozeniny 14.1.2015 Ukaž na letecké mapě

Bohumínské aquacentrum dnes slaví desáté narozeniny

Bohumínské aquacentrum oslaví dnes deset let od svého otevření. První návštěvník prošel jeho turniketem 14. ledna 2005. Ke svým narozeninám naděluje vodní stánek svým příznivcům hromadný dárek. Každý 10. návštěvník má dnes vstup do aquacentra zdarma. Otevřeno je od 12 do 21 hodin.
Hudební klub Bublina v Bohumíně končí, město řeší, co s budovou bude dál 13.1.2015

Hudební klub Bublina v Bohumíně končí, město řeší, co s budovou bude dál

Hudební klub Bublina pro mladé v bohumínském parku Petra Bezruče, za jehož zachování vloni mladí lidé podepisovali petici, přišel o svého provozovatele. Ten už nemá o jeho provoz zájem a město má na stole jeho výpověď. Radnice teď řeší, co s budovou dál, letos chtělo začít připravovat její opravu.
Bohumín dal stopku hazardu v celém městě 8.1.2015

Bohumín dal stopku hazardu v celém městě

Zastupitelé Bohumína nově zakázali hazard v celém městě. Vyhláška je účinná od Nového roku. Dosavadní protigamblerská vyhláška z roku 2005 se seznamem 27 ulic, kde byl hazard až dosud zakázán, tak končí. Plně ji nahrazuje nová celoplošná vyhláška.
Bohumínské aquacentrum očekává dvoumiliontého návštěvníka 7.1.2015 Ukaž na letecké mapě

Bohumínské aquacentrum očekává dvoumiliontého návštěvníka

Už tento týden čekají v bohumínském aquacentru na dvoumiliontého návštěvníka. Ten projde sčítacími turnikety přesně deset let od otevření moderního vodního stánku, který ročně vyhledává stále větší počet lidí. Jen vloni jej navštívilo přes 200 tisíc plavců.
V Bohumíně půjde příští rok 200 milionů do bydlení a investic 23.12.2014

V Bohumíně půjde příští rok 200 milionů do bydlení a investic

Zastupitelé Bohumína schválili vyrovnaný rozpočet na příští rok ve výši 660 milionů korun. Do bydlení a investic přitom půjde 200 milionů korun. Rozpočet navíc počítá s dvanáctimilionovou rezervou pro finanční spoluúčast města u úspěšných dotačních projektů.
Bohumíňáci stráví Štědrý večer opět společně na náměstí 23.12.2014

Bohumíňáci stráví Štědrý večer opět společně na náměstí

Už po jednadvacáté stráví stovky Bohumíňáků Štědrý večer společně na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína. Po štědrovečerní večeři a nadílce pod vánočním stromečkem zamíří na výjimečnou akci v Moravskoslezském kraji nazvanou Na Štědrý večer všichni spolu. Ta startuje 24. prosince od 21:30 hodin.
Téměř dva tisíce Bohumíňáků rozsvítily vánoční smrčky 1.12.2014

Téměř dva tisíce Bohumíňáků rozsvítily vánoční smrčky

Téměř dva tisíce lidí dorazily včera večer na zdejší náměstí T. G. Masaryka, aby si nenechaly ujít historicky druhé rozsvěcování vánočních stromů. A neodradila je ani vlezlá zima a mráz. Dva živé smrčky se na náměstí rozsvítily po hodinovém koncertu zpěváka Pavla Vítka.
Vánoční trhy v Bohumíně už zítra 28.11.2014

Vánoční trhy v Bohumíně už zítra

Už zítra v sobotu 29. listopadu od 8 do 16 hodin zavítají do Bohumína jednodenní vánoční i farmářské trhy. Náměstí T. G. Masaryka se promění v lidovou vesničku s chaloupkami a zvířátky. Na návštěvníky čeká téměř stovka prodejců s nadílkou především ručních výrobků a na děti speciální program.
Policie i úředníci vyrazili opět na kontrolu ubytoven 27.11.2014

Policie i úředníci vyrazili opět na kontrolu ubytoven

Na další kontrolu soukromých ubytoven vyrazila včera v podvečer v Bohumíně skupinka policistů, hasičů, hygieniků i úředníků. Policisté prověřovali totožnost ubytovaných, hygiena se zaměřila na dodržování čistoty a stavební úřad zase zjišťoval, zda počet ubytovaných odpovídá limitům.
Bohumín už v neděli na náměstí rozsvítí vánoční stromy, zpívat bude Pavel Vítek 26.11.2014

Bohumín už v neděli na náměstí rozsvítí vánoční stromy, zpívat bude Pavel Vítek

Bohumínské ulice i náměstí se začaly oblékat do vánočního kabátu. V celém Bohumíně se letos rozzáří čtrnáct živých vánočních stromů. Svůj symbol Vánoc bude mít každá městská část, kde se stromy zdobí už sedmým rokem. Opět ale dojde k několika změnám a novinkám.
V Bohumíně ocenili poctivého nálezce Pavla Žišku z Řepiště 20.11.2014

V Bohumíně ocenili poctivého nálezce Pavla Žišku z Řepiště

Poctiví lidé nevymřeli. Živým důkazem je 26letý Pavel Žiška z Řepiště. Toho včera na radnici v Bohumíně symbolicky ocenil místostarosta Lumír Macura. Mladý muž totiž před měsícem a půl našel na pěší zóně v Bohumíně na koši u bankomatu České spořitelny obálku s asi 50 tisíci korunami a odevzdal ji.
V areálu Faja přibudou stovky stromů a keřů 18.11.2014

V areálu Faja přibudou stovky stromů a keřů

Téměř dvě stě nových stromů a na šest stovek keřů přibude do konce listopadu v areálu na Faji v Bohumíně-Záblatí. Odstartovala tady už třetí etapa výsadby izolační zeleně. Zalesnění oblasti bude stát 1,5 milionu korun. Devadesát procent nákladů uhradí dotace z Evropské unie i státního rozpočtu.
Alergici a astmatici z Bohumína opět vyjedou v topnou sezónu do hor 14.11.2014

Alergici a astmatici z Bohumína opět vyjedou v topnou sezónu do hor

Bohumínské děti, které trpí alergií, astmatem, častým onemocněním dýchacích cest vyrazí i v příštím roce na měsíc do ozdravoven v Jesenících či Beskydech. Město pro ně už pátým rokem rezervovalo léčebny . Dopravu do ozdravoven zaplatí město, samotný pobyt zdravotní pojišťovny.
Oprava Antošovické lávky finišuje, čeká ji ještě poslední třídenní uzavírka 10.11.2014

Oprava Antošovické lávky finišuje, čeká ji ještě poslední třídenní uzavírka

Dvouměsíční oprava Antošovické lávky v Bohumíně-Pudlově finišuje. Pěší i cyklisté budou moci otestovat její nový povrch už v pátek 14. listopadu. Od 11. do 13. listopadu vždy od 7 do 16 hodin ji čeká ještě uzavírka. Bude se demontovat provizorní přemostění nad opravenou lávkou.
Rekonstruované věžáky lákají zloděje, hlídají je ale kamery 6.11.2014

Rekonstruované věžáky lákají zloděje, hlídají je ale kamery

Už v listopadu skončí oprava dvou věžových domů na sídlišti v Nerudově ulici. Městskou kasu přijdou jejich rekonstrukce na téměř 27 milionů korun. Stavební firmy se však musí vypořádávat kromě stavebních oříšků také se zloději. Ti se na domy lepí doslova jako vosy na med.
Bohumín povede pošesté Petr Vícha, posty obhájili i místostarostové 3.11.2014

Bohumín povede pošesté Petr Vícha, posty obhájili i místostarostové

V Bohumíně už mají jasno, kdo město povede další čtyři roky. Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu znovu obhájil křeslo starosty Petr Vícha (ČSSD). Ten stojí v čele Bohumína už dvacet let. Hlasovalo pro něj 20 z 23 zastupitelů. Posty místostarostů znovu obhájili Igor Bruzl a Lumír Macura (oba ČSSD).
V Bohumíně uvažují o „baby taxi“ 23.10.2014

V Bohumíně uvažují o „baby taxi“

Po seniorech, kterým cestování po Bohumínu usnadňuje cenově zvýhodněné taxi, by se jím mohli vozit i malé děti do šesti let. Radnice teď zjišťuje, zda by lidé měli o tzv. baby taxi zájem. Anketní lístky jsou v mateřinkách, u dětských lékařů a v rodinných centrech. Hlasovat je možné i na webu města.
V opraveném Národním domě se bude nejen tančit, ale i koupat v pivu 22.10.2014

V opraveném Národním domě se bude nejen tančit, ale i koupat v pivu

Už rovný rok trvá v Bohumíně náročná a nákladná rekonstrukce jediné secesní kulturní památky - Národního domu. Na tu dohlížejí památkáři. Památce by měla vrátit původní lesk. Opět tady bude restaurace, taneční sál, hotel a nově výstavní prostory a informační centrum, možná i pivní lázně.
V Bohumíně zvítězila s velkým náskokem ČSSD, druhé je ANO 2011 11.10.2014

V Bohumíně zvítězila s velkým náskokem ČSSD, druhé je ANO 2011

Bohumínští dali v letošních komunálních volbách opět nejvíce hlasů sociální demokracii, a to 55,41 % hlasů. Druhé místo obsadila ANO 2011 (15,33 %), třetí je KSČM (10,42 %) a čtvrté místo patří KDU-ČSL a TOP 09 (7,27 %). Pátí skončili Nezávislí (6,32 %) a šestá je ODS (5,22 %).
Za Dnem zdraví do Bohumína 10.10.2014

Za Dnem zdraví do Bohumína

Velký Den zdraví se koná už tuto sobotu 11. října v Bohumíně. Sedmý ročník proběhne ve foyer kina K3 od 9 do 15 hodin. Zájemcům opět nabídne bezplatné měření tlaku, cholesterolu a cukru v krvi.
Bývalé drážní domky v Lounech jdou k zemi 9.10.2014

Bývalé drážní domky v Lounech jdou k zemi

Osud čtyř zdevastovaných a vybydlených drážních domků z roku 1908 v Bohumíně-Pudlově v lokalitě Louny je zpečetěn. Právě odstartovalo jejich bourání. Do půlky listopadu zmizí z povrchu zemského. Demolice přijde město na 1,9 milionu korun.
Studenti v simultánce proti starostovi třikrát skórovali 8.10.2014

Studenti v simultánce proti starostovi třikrát skórovali

Sedm let bez porážky skončilo. Bohumínští gymnazisté při šachové simultánce se starostou Petrem Víchou skórovali. A ten na výsledek hned tak nezapomene. Studenti mu uštědřili hned tři prohry a jednu remízu. Petr Vícha přiznal, že tolik porážek v historii turnaje ještě nezažil.
Atletka Denisa Rosolová bude v Bohumíně 7.10.2014

Atletka Denisa Rosolová bude v Bohumíně

Jubilejní desátá Velká cena Bohumína v atletice je tady. Odstartuje už ve středu 8. října od 16 do 18:30 hodin na atletickém stadionu při ZŠ Čs. armády v centru Bohumína. Do Bohumína zavítá atletka a mistryně Evropy v běhu na 400 metrů Denisa Rosolová.
Antošovickou lávku čeká nový povrch, na tři dny se proto opět uzavře 7.10.2014

Antošovickou lávku čeká nový povrch, na tři dny se proto opět uzavře

Antošovickou lávku v Pudlově čeká kvůli její rekonstrukci druhá třídenní uzavírka. Začne už ve středu 8. a potrvá do pátku 10. října. Lávka bude pro pěší a cyklisty zcela uzavřena vždy od 8 do 17 hodin, a to kvůli budování druhé části provizorní stezky.
V centru Bohumína se našly peníze 6.10.2014

V centru Bohumína se našly peníze

Hledá se člověk, který ztratil na začátku minulého týdne v centru Bohumína vyšší obnos peněz. Neobvyklý nález odevzdal poctivý nálezce. Bohumínská radnice zatím marně pátrá po jejich majiteli. Obrátit se může na oddělení ztrát a nálezů.
Den železnice 2014 se bude slavit ve velkém v Bohumíně 3.10.2014

Den železnice 2014 se bude slavit ve velkém v Bohumíně

Letošní velký Den železnice 2014 zavítá v sobotu 4. října také do Bohumína. Na bohatý program před zdejším vlakovým nádražím a v jeho okolí se mohou lidé těšit od 9 do 16 hodin. V Bohumíně se v tento den zpřístupní i veřejnosti zapovězené prostory, například depo či ústřední stavědlo.
Házenkářky z Poruby si opět zahrají v Bohumíně 3.10.2014

Házenkářky z Poruby si opět zahrají v Bohumíně

Měl to být zajímavý experiment se šťastným koncem. Osud to ale zařídil jinak, a tak se házenkářky Sokola Poruba představí na hřišti nové sportovní haly v Bohumíně znovu i ve druhém interligovém utkání sezóny. V sobotu 4. října od 16:30 hodin přivítají v hale Bosporu slovenskou Slávii Partizánské.
Plavci vzali bazén v Bohumíně útokem, tisícovka padla, plavat přišlo 1142 lidí 2.10.2014

Plavci vzali bazén v Bohumíně útokem, tisícovka padla, plavat přišlo 1142 lidí

Na osmou účast v celorepublikové soutěži Plave celé město v Bohumíně hned tak nezapomenou. Plavci vzali bazén doslova útokem a kolem 18. hodiny překonali Bohumínští loňský rekord – 943 plavců. Tisícovka padla kolem sedmé večer, plavat nakonec přišlo 1142 lidí. Všem účastníkům úděkujeme!
O víkendu zamknou vodáci Odru v Bohumíně 30.9.2014

O víkendu zamknou vodáci Odru v Bohumíně

Loučení s letošní vodáckou sezónou na řece Odře se blíží. Uzamykání bohumínských meandrů proběhne v sobotu 4. října. Na vodu se vyplouvá v 10 hodin od nástupního místa za hraničním mostem ve Starém Bohumíně. K mání je ještě několik volných lodí. Zájemci, hlaste se.
Přijďte plavat zdarma do aquacentra, chceme tisícový rekord 29.9.2014 Ukaž na letecké mapě

Přijďte plavat zdarma do aquacentra, chceme tisícový rekord

Už poosmé se Bohumín zapojí do celorepublikové soutěže Plave celé město. Klání startuje ve středu 1. 10. od 6 do 20 hodin ve zdejším aquacentru. Vstup do bazénu mají soutěžící zdarma, musejí jen jakýmkoliv tempem a stylem uplavat sto metrů (4 bazény). Přijďte taky, usilujeme o rekord v počtu plavců.
Senioři změří o víkendu síly ve sportu i znalostech 26.9.2014

Senioři změří o víkendu síly ve sportu i znalostech

Už osmý ročník seniorských her propukne v sobotu 27. září od 9 hodin v Bohumíně. V tělocvičně zdejší ZŠ Čs. armády změří senioři síly ve sportu, dovednostech i vědomostech. Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad