close google translator menu
Dnes je Středa 3.6., svátek má Tamara.
Dnes má svátek Tamara. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


  • Ivan Horník (*1951) - Český fotbalový funkcionář
  • Suzi Quatro (*1950) - Americká zpěvačka
  • Václav Vorlíček (*1930) - Český režisér a scénarista
  • Tony Curtis (*1925) - Americký herec
  • Josef Ludl (*1916, +1.8.1998) - Český fotbalista
  • Vincenc Makovský (*1900, +28.12.1966) - Český sochař a designér
  • František Škroup (*1801, +7.2.1862) - Český skladatel
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Páté výročí založení T.I.K.u  (10.8.2004)Obsah:

10. srpna 1999 mohli občané Bohumína na svých televizních obrazovkách poprvé sledovat zpravodajství mapující každodenní život ve městě. Od té doby uplynulo mnoho času. Televizní informační kanál Bohumín si v těchto dnech připomíná 5. výročí od svého založení.

Podobně jako každá vznikající televize, také bohumínský Televizní informační kanál prošel vývojem. Postupně se zdokonalovala kvalita vysílání, obsah obrazového zpravodajství nabýval na objemu a pestrosti reportáží, vznikaly nové pořady, jiné naopak obrazovku časem opustily. "V době, kdy se Televizní informační kanál rozjížděl, neměl v našem městě s výrobou zpravodajství nikdo zkušenosti. Zprvu mělo vysílání nádech publicisticko-dokumentárních formátů a jen minimálně se dalo srovnat s klasickým zpravodajstvím, na které byli lidé zvyklí z celostátních televizí. Postupem času se bohumínské zpravodajství čím dál více přibližovalo podobě, která odpovídala názvu pořadu," vzpomíná na začátky Marek Spáčil z videostudia TV Marko. Časem přibyly vedle Obrazových zpráv také přímé přenosy ze zasedání zastupitelstva města, diskusní pořady Kulatý stůl, Ptejte se nebo občasník Jiřího Spáčila nazvaný Historický kufr.

Obrazovka T.I.K.u ale nepatří pouze zprávám z Bohumína. Jen v letošním roce bylo uvedeno hned několik zpestření. "V lednu jsme odvysílali například čtyřdílný projekt nadace Malina. Od února navíc přibyla pravidelná relace Ostravské zprávy televize Fabex a v létě byla divákům nabídnuta řada speciálních pořadů, mimo jiné také střihové dokumenty ze všech ročníků multikulturního festivalu Léto-kruhy," dodal Marek Spáčil.

Vysílání Televizního informačního kanálu si našlo své diváky nejen v Bohumíně, ale také v Ostravě. Díky spolupráci s tamní televizí Fabex může sledovat Obrazové zprávy vedle více než dvanácti tisíců diváků v Novém Bohumíně, také dalších 150 000 v Ostravě. "Do hlubšího podvědomí se bohumínská televize a její servisní organizace TV Marko dostává také pravidelnou účastí na celostátní přehlídce regionálních televizí Kafka. Na konci září navíc plánujeme spuštění nové podoby našich internetových stránek," řekl Lukáš Kania z redakce zpravodajství a self promotion T.I.K. Bohumín.

U příležitosti pátého výročí dostal Televizní informační kanál od své servisní organizace TV Marko dárek v podobě nových znělek a předelů pro zpravodajství. Vyroben byl navíc také speciální pořad nazvaný "Pět let poté", ve kterém zavzpomínají na léta strávená v T.I.K. Bohumín bývalé i současné tváře této televize. V paměti zaloví například Katherini Koláčková, Libor Glac, Petr Hrčka, František Krejzek, Marek a Jiří Spáčilovi, Milena Spáčilová nebo Lukáš Kania. Svůj pohled na uplynulé období bohumínské televize nabídne také místostarostka města Mgr. Věra Palková. "Ani se mi nechce věřit, že už je to pět let od doby, kdy jsme vysílání spouštěli. Televizní informační kanál se za ten čas stal nedílnou součástí života v mnoha domácnostech. Bohumín bez informačního kanálu si dnes již nedokážu představit," řekla Mgr. Věra Palková.

Reportáž připomínající uplynulé období bohumínské televize odvysílá Televizní informační kanál v rámci Obrazových zpráv č. 34 (od 21. do 27. srpna 2004). Pořad "Pět let poté" ovládne obrazovku vždy po skončení zpravodajství.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 37 MB)

Videa / reportáže:


Páté výročí založení T.I.K.u (Ostatní)   19:35

10. srpna 1999 mohli občané Bohumína na svých televizních obrazovkách ...


Počet zhlédnutí: 4 612

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.37 sekund