close google translator menu
Dnes je Středa 8.4., svátek má Ema.
Dnes má svátek Ema. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


  • Júlia Liptáková (*1984) - Slovenská modelka
  • Iveta Bartošová (*1966, +29.4.2014) - Česká zpěvačka populární hudby
  • Martin Hilský (*1943) - Profesor anglické literatury
  • Kofi Atta Annan (*1938) - Generální tajemník OSN
  • Jacques Brel (*1929, +8.10.1978) - Belgický písničkář
  • František Vnuk (*1926) - Slovenský historik
  • Kiiči Mijazawa (*1919, +28.6.2007) - Japonský premiér v letech 1991 - 1993
  • Melvin Calvin (*1911, +8.1.1997) - Americký chemik, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1961
  • Edmund Husserl (*1859, +27.4.1938) - Německý filozof
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Aquacentrum (2008)Obsah:

Plavecké štafetové závody družstev základních i středních škol oficiálně otevřely v pátek 14. ledna pro veřejnost nové aquacentrum v Bohumíně. Slavnostní otevření zahájilo vystoupení mažoretek z bohumínského tanečního souboru Radost. Slavnostní přestřižení pásky připadlo na Darinu Káňovou z Bohumína, čtvrtou nejlepší světovou kulturistku v kategorii masters a čtyřnásobnou mistryni světa v družstvech a také bohumínskou Osobnost roku 2003 v oblasti sportu.

Moderní krytý bazén s vodními atrakcemi vyrostl na zelené louce v blízkosti zimního stadionu za 1 rok a 4 měsíce. S jeho výstavbou začalo město v září roku 2003. Celá stavba byla dokončena vloni na konci prosince. Náklady na výstavbu se vyšplhaly do výše 100 milionů korun. Investorem stavby se stala městem založená společnost BOSPOR, spol. s r.o. (Bohumínská sportoviště), která provozuje velká sportoviště ve městě i nově vzniklé aquacentrum.

Nové aquacentrum nabídne návštěvníkům 25metrový kondiční plavecký bazén s pěti dráhami a s teplotou vody 27°C. Hloubka bazénu se pohybuje od 120 do 180 centimetrů a především večer je efektní podvodní osvětlení. Milovníci vodních radovánek si přijdou na své v rekreačním bazénu s vodními atrakcemi, kde je teplota vody 29° C . Součástí tohoto bazénu jsou masážní trysky v různých úrovních pod hladinou, masážní lavice s probublávajícím vzduchem, chrliče, které masírují proudem vody shora.

Největší atrakcí aquacentra je 45 metrů dlouhý a více než 5 metrů vysoký tobogán s nástupní věží a dojezdem do rekreačního bazénu a malý venkovní bazén s průplavem do krytého bazénu. V prostorách aquacentra nechybí ani malý bazének pro děti se skluzavkou a vířivý bazén whirpool s teplotou vody 32 °C a s kapacitou 8 osob. Příjemné je pro plavce posezení na vyhřívaných kameninových lavicích a chůze po vyhřívané podlaze. Bazénová hala má kapacitu maximálně 243 osob a její interiér doplňují bílá plastová lehátka.

V přízemí aquacentra nechybí ani sauny, odpočívárna, ochlazovací sprchy a venkovní ochlazovací prostor. Občerstvit se mohou návštěvníci u baru, který je přístupný jak z foyer, tak přímo z bazénové haly. Samozřejmostí je bezbariérový přístup do všech prostor aquacentra. Uprostřed budovy vyrostl pro imobilní občany také výtah, který je vyveze přímo do prostor galerie. V prvním patře aquacentra je galerie s výhledem do vstupní i bazénové haly a nachází se zde masážní salón, spinning a solární centrum. Přímo u nového aquacentra vzniklo 92 nových parkovacích míst a dalších 18 míst k parkování na přilehlé Koperníkově ulici

Provoz celé budovy aquacentra je řízen výpočetním systémem, začínaje automatizovaným systémem vstupních čipů a konče řízením a koordinací veškerých technologických celků. Bazén nemá kvůli vysoké hladině spodní vody žádné suterénní prostory, strojovna s kogeneračními jednotkami je proto umístěna v přízemí zadní části budovy a strojovna vzduchotechniky v prvním patře. Čistota vody je ve všech bazénech zajištěna neustálou cirkulací.

U pokladny každý návštěvník obdrží čipový náramek, který mu dovolí procházet přes turniket do společných šaten, kde jsou převlékací kabiny a úložné boxy na klíč. Na čipu je po zaplacení vstupného nastavena doba pobytu na bazénu. Pokud ji bude chtít návštěvník prodloužit, vrátí se zpět k pokladně a doplatí si další hodinu.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 143 MB)

Videa / reportáže:


Aquacentrum (2008) (Město Bohumín)   18:53

Plavecké štafetové závody družstev základních i středních škol ...


Počet zhlédnutí: 9 336

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.32 sekund