Město Bohumín

Krasová pokladnice Emine Bojir Chasar Nižnij  (26.3.2005)Obsah:

Čas velikonočních svátků zpříjemní divákům bohumínské televize dokument Krasová pokladnice Emine Bojir Chasar Nižnij. Vítězný snímek mezinárodní přehlídky Welzlovo filmobile 2005 odvysílá Televizní informační kanál v týdnu od 26. března do 1. dubna vždy po skončení Zpravodajství. Autorem dokumentu je Marek Spáčil z videostudia TV Marko Bohumín.

Snímek Krasová pokladnice Emine Bojir Chasar Nižnij vznikl v roce 2000 při expedici speleologického klubu Orcus Bohumín. Dokument o ukrajinské krasové jeskyni, která patří díky své krystalické výzdobě mezi světové unikáty, má na svém kontě již několik vítězství. V roce 2001 vynesl jeho autorům 1. místo na soutěži Okem dobrodruha. O rok později získalo TV Marko 2. místo v kategorii film a cenu poroty za kameru v rámci prestižního festivalu Kafka Kopřivnice.

Letos v únoru si dokument připsal na své konto zlato na mezinárodní filmové přehlídce Welzlovo filmobile, která proběhla v Zábřehu na Moravě. Zúčastnili se jí cestovatalé, filmaři, videostudia a lokální televize nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Rakouska.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 37 MB)

Videa / reportáže:


Krasová pokladnice Emine Bojir Chasar Nižnij (Ostatní)   19:24

Čas velikonočních svátků zpříjemní divákům bohumínské televize ...


Počet zhlédnutí: 5 571

Zpět

    Městský úřad