close google translator menu
Dnes je Čtvrtek 21.2., svátek má Lenka.
Jméno Lenka znamená Helenka nebo Magdalenka (zkrácenina).

Osobnosti narozené dnes:


  • Simona Babčáková (*1973) - Česká herečka
  • Jason Cirone (*1971) - Kanadský hokejista
  • Alan Rickman (*1946) - Anglický herec a režisér
  • Jiří Zmožek (*1943) - Český skladatel populární hudby, hudebník,zpěvák
  • Bohumil Švarc (*1926, +1.4.2013) - Český herec
  • Karel Matěj Chod (*1860, +3.11.1927) - Český spisovatel
  • Svatopluk Čech (*1846, +23.2.1908) - Českáý básník a překladatel
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Bezpečnost ve městě  (29.11.2005)Obsah:

Bezpečnost ve městě bude tématem dalšího vydání diskusního pořadu Kulatý stůl. Televizní informační kanál připravuje jeho vysílání v přímém přenosu na úterý 29. listopadu 2005 od 17 hodin. Pozvání do studia přijali zástupci bohumínské státní i městské policie a profesionálních hasičů.

Hlavním subjektem, který má bezpečnost ve městě na starost, je Policie České republiky. V řadách jejího bohumínského obvodního oddělení pracuje na padesát policistů. Do jaké míry je z jejich pohledu v Bohumíně bezpečno, popisují statistiky. Ty vloni dopadly lépe než v roce 2003. Kupříkladu nápad trestných činů se snížil o 14 %, přičemž jejich objasněnost dosáhla 49 %. Bohumín se tak dostal nad okresní průměr. Zda se tento trend podařilo udržet i letos, vyjde najevo už za měsíc a půl.

Činnost Policie České republiky plynule doplňují strážníci městské policie, která v Bohumíně působí od roku 1991. Její nejvýraznější kompetencí je zejména udržování veřejného pořádku. Konkrétně jde například o řešení různých druhů přestupků a výtržností. Nemalou část v činnosti strážníků městské police a Policie České republiky tvoří také prevence. S policisty se setkávají například řidiči, a to při pravidelných kontrolách dodržování povolené rychlosti. Městská policie navíc v minulých letech nabídla také několik projektů v rámci programu prevence kriminality.

Svůj podíl mají pro udržování bezpečnosti na území města také hasiči, ať již profesionální nebo dobrovolní. Zasahují u řady požárů, dopravních nehod a podobně. Společně tak velkou měrou přispívají k bezpečnosti občanů Bohumína. Na jakých faktorech bezpečnost v Bohumíně stojí a padá? Kde jsou podle vás v této oblasti ještě rezervy? Jsou policisté a hasiči takzvaně muži na svých místech? Cítíte se v Bohumíně bezpečně?

Odpovědi na tyto i další otázky přinese pořad Kulatý stůl, který bohumínská televize odvysílá v úterý 29. listopadu od 17 hodin. Hosty pořadu budou vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky Bc. Richard Berný, ředitel městské policie Ing. Karel Vach a Bc. Přemysl Švajda, velitel bohumínských profesionálních hasičů.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 117 MB)

Videa / reportáže:


Bezpečnost ve městě (Kulatý stůl)   1:01:52

Bezpečnost ve městě bude tématem dalšího vydání diskusního pořadu ...


Počet zhlédnutí: 4 054

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.16 sekund