close google translator menu
Dnes je Čtvrtek 21.2., svátek má Lenka.
Jméno Lenka znamená Helenka nebo Magdalenka (zkrácenina).

Osobnosti narozené dnes:


  • Simona Babčáková (*1973) - Česká herečka
  • Jason Cirone (*1971) - Kanadský hokejista
  • Alan Rickman (*1946) - Anglický herec a režisér
  • Jiří Zmožek (*1943) - Český skladatel populární hudby, hudebník,zpěvák
  • Bohumil Švarc (*1926, +1.4.2013) - Český herec
  • Karel Matěj Chod (*1860, +3.11.1927) - Český spisovatel
  • Svatopluk Čech (*1846, +23.2.1908) - Českáý básník a překladatel
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Senioři  (13.12.2005)Obsah:

Seniorů podle statistik přibývá a Bohumín není v tomto směru výjimkou. Televizní informační kanál proto našim starším spoluobčanům věnuje další vydání diskusního pořadu Kulatý stůl, tentokrát na téma senioři mezi námi. Pořad odvysílá bohumínská televize v přímém přenosu v úterý 13. prosince od 17 hodin.

Skupinu seniorů můžeme rozdělit na dvě části. Jedni, kteří jsou na tom se zdravím i vitalitou dobře a umí se o sebe plnohodnotně postarat, a druzí kteří se bez pomoci ostatních neobejdou. V tomto okamžiku nabízí pomocnou ruku buď rodina nebo zařízení s péčí o seniory. V Bohumíně je jedním z nich domov důchodců. Ten vznikl v padesátých letech za parkem Petra Bezruče, kde dnes sídlí ústav pro dospělé. V současnosti jsou seniorům k dispozici hned dvě pracoviště domova důchodců, a to ve Starém Bohumíně a v areálu bývalých kasáren na Šunychelské ulici. Jejich celková kapacita činí 148 lůžek.

Druhým a neméně důležitým subjektem je soustava domů s pečovatelskou službou. První vznikl na Husově ulici, další postupně přibyly ve Starém Bohumíně, Pudlově a Vrbici s celkovým počtem 89 bytů. Průměrný věk obyvatel těchto zařízení je 79 let. Seniorům se snaží zpestřit podzim jejich života také řada dalších subjektů. Za všechny jmenujme například Senior klub, který pořádá mimo jiné poznávací zájezdy. V průběhu roku nechybí ani speciální koncerty pro občany v důchodovém věku a mnoho dalších akcí.

Je o naše seniory ve městě dostatečně postaráno? Do jaké míry jsou nepostradatelné domovy důchodců a domy s pečovatelskou službou? Jaký vývoj nás v oblasti péče o seniory v Bohumíně čeká? Na tyto i další otázky bude hledat odpovědi diskusní pořad Kulatý stůl na téma senioři mezi námi. Pozvání do studia přijala místostarostka města Bohumína Mgr. Věra Palková, ředitelka Domova důchodců v Bohumíně Marie Neudertová a Marcela Gabryšová, vedoucí sociálního odboru bohumínské radnice.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 115 MB)

Videa / reportáže:


Senioři (Kulatý stůl)   1:00:45

Seniorů podle statistik přibývá a Bohumín není v tomto směru výjimkou. ...


Počet zhlédnutí: 4 325

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.15 sekund