Město Bohumín

Kanalizace a odkanalizování města  (26.2.2008)Obsah:

V Bohumíně je odkanalizován téměř celý Nový Bohumín, z větší části pak Skřečoň a Starý Bohumín, částečně i Záblatí. Poté, co do 1. ledna letošního roku platí novela vodního zákona i v části zpracování odpadních vod, ptají se lidé stále častěji - bude kanalizace i u nás? Pokud ne, musí si totiž sami postavit buď vlastní domovní čistírnu odpadních vod nebo zemní filtr v kombinaci se septikem. Náklady jdou do desetitisíců korun.

To se nelíbí především lidem v Kopytově, části Šunychlu, Nové Vsi i na dalších místech, kde město kanalizaci neplánuje. Bylo by to neekonomické, zaznívá z radnice. Jak daleko jsou přípravy budování kanalizací, kdy a za jakých podmínek se budou skutečně stavět? Je situace vážná? Budou si Bohumínští brát půjčky, aby odpadní vody zpracovávali tak, jak ukládá zákon?

Jsou to kanalizace i k vašim domům v městských částech. Je to vaše téma. Diskutovat u Kulatého stolu budou v úterý 26. února od 17 hodin zástupci radnice i občanů z okrajových míst Bohumína. Pozvání přijali: starosta Bohumína Petr Vícha, Petr Kamínek ze stavebního odboru městského úřadu, Marta Bočková - členka zastupitelstva města a předsedkyně komise pro městskou část Šunychl a Kopytov a David Maryška - obyvatel Pudlova a člen zastupitelstva města.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 124 MB)

Videa / reportáže:


Kanalizace a odkanalizování města (Kulatý stůl)   1:05:27

V Bohumíně je odkanalizován téměř celý Nový Bohumín, z větší ...


Počet zhlédnutí: 5 020

Zpět