close google translator menu
Dnes je Neděle 21.4., svátek má Alexandra.
Dnes má svátek Alexandra. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


  • Tobias Linderoth (*1979) - Švédský fotbalista
  • Judita Čeřovská (*1929, +9.10.2001) - Česká zpěvačka
  • Alžběta II. (*1926) - Britská královna
  • Norbert Frýd (*1913, +17.3.1976) - Český spiosvatel
  • Jean-Baptiste Biot (*1774, +3.2.1862) - Francouzský fyzik, astronom a matematik
  • Kateřina II. Veliká (*1729, +6.11.1796) - Ruská carevna
  • John Law (*1671, +21.3.1729) - Skotský ekonom
  • Michel Rolle (*1652, +8.11.1719) - Francouzský matematik
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Bezpečnost v dopravě  (16.9.2008)Obsah:

Řidiči, cyklisté i chodci. Ti všichni jsou účastníky silničního provozu a bezpečnost by pro ně měla být na prvním místě. Ne vždy tomu tak ale je. Rychlá jízda ulicemi města a nedodržování zákonů se strany řidičů, stejně jako cyklisté a chodci, kteří pořádně neznají předpisy. I taková je doprava v Bohumíně. Nejen o těchto nešvarech budeme diskutovat u Kulatého stolu v úterý 16. září od 17 hodin, tradičně v přímém přenosu.

Silnice 1/58 přes Vrbici a Pudlov, 1/67 z Dolní Lutyně do Skřečoně a komunikace číslo 471 přes Záblatí. To jsou nejhorší dopravní úseky v Bohumíně. Nehody se někdy spokojí s následky v podobě poničené karosérie, jindy je účet horší. Za rok a půl zemřeli na bohumínských silnicích 4 lidé, několik desítek občanů bylo zraněno. Doprava ve městě houstne a tento trend bude podle odborníků pokračovat. Počet automobilů narůstá.

Situace se stává už teď horší v okamžiku, kdy dochází k porušování dopravních předpisů. Například po ulici Šunychelská a Štefánikova nejsou výjimkou vozidla a motocykly, které mnohonásobně překračují povolenou rychlost a ohrožují ostatní - v Bohumíně přitom nejde o ojedinělý jev i na mnoha dalších místech. Jak proti tomu policisté bojují? Bojují vůbec? A dá se s tím něco udělat nebo je kámen úrazu už v tom, že jsou k sobě lidé bezohlední a svým jednáním ohrožují bezpečnost druhých?

Ovšem, ani cyklisté a pěší nejsou takzvaně svatí a umí v dopravě přinejmenším způsobit chaos. Například v okamžiku, kdy nevědí, jak mají postupovat při jízdě po kruhovém objezdu nebo jak si počínat na křižovatce. A nejen dopravní experti vědí, že stačí málo a záchranná služba má o práci postaráno. Jak tedy postupovat proti neukázněným řidičům? Máme mít obavu vyjet do bohumínských ulic, ať již autem nebo na kole? Jsou cyklisté pány silnic a skutečně si mohou dopravu uzpůsobit k obrazu svému?

Nejen tyto otázky padnou v úterý 16. září u Kulatého stolu na téma bezpečnost v dopravě. Ptát se budeme zástupců policie i města.


video ke stažení video ke stažení (wmv, 135 MB)

Videa / reportáže:


Bezpečnost v dopravě (Kulatý stůl)   1:02:57

Řidiči, cyklisté i chodci. Ti všichni jsou účastníky silničního ...


Počet zhlédnutí: 3 480

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.21 sekund