Město Bohumín

Videoarchiv

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Počet nalezených záznamů: 1950
Strana 1 / 55
Náměstím voněly grilované speciality školáků - zobrazit videoDění ve městě18.5.2024

Náměstím voněly grilované speciality školáků

Velká grilovačka na náměstí. Už třetí, ještě chutnější a voňavější. Střední škola Bohumín uspořádala mezinárodní kuchařskou soutěž v úpravě pokrmů právě na grilu. Zapojili se žáci škol s gastronomickými obory a jejich odborným garantem byl Michal Buček, profesionální kuchař, kterého můžete znát z televizních pořadů.

Projektový den ve Skřečoni, školy propojují výuku - zobrazit videoDění ve městě18.5.2024

Projektový den ve Skřečoni, školy propojují výuku

Oblíbeným doplněním vyučování ve školách se staly projektové dny. V základní škole ve Skřečoni pro něj vybrali hned několik předmětů a propojili je interaktivními úkoly. Nakonec šli ještě dál, promíchali žáky z různých ročníků. Starší pomáhali mladším, a mladší zase trumfovali vědomostmi, na které starší už trošku pozapomněli.

Bojová ukázka u Kopytova s tankem i letadlem - zobrazit videoDění ve městě11.5.2024

Bojová ukázka u Kopytova s tankem i letadlem

V noci z 30. dubna na 1. května 1945 Bohumín osvobodila Rudá armáda, pro obyvatele města skončila 2. světová válka. Fronta se přiblížila už zkraje roku, za poměrně dramatických okolností. Připomněla je historická ukázka v Kopytově, s dobovým letadlem, tankem, těžkou technikou. Nechyběl průzkum bojem.

Dobová vojenská technika v Bohumíně - zobrazit videoDění ve městě11.5.2024

Dobová vojenská technika v Bohumíně

Dobová vojenská technika v centru města. Zaparkovala zde vozidla, z nichž některá se aktivně účastnila bojů 2. světové války. Od jejího konce v Evropě uplynulo 79 let. Fandové historie a sběratelé připomínají hrdinské činy a oběti 1. československé tankové brigády, tematické ukázce předcházela prezentace techniky veřejnosti.

Přežil pracovní Polenlager č. 32 v Bohumíně - zobrazit videoDění ve městě11.5.2024

Přežil pracovní Polenlager č. 32 v Bohumíně

Pracovní koncentrační tábor nacisté vybudovali za války také v Bohumíně. Fungoval od června 1942 do května 1945, existoval nejdéle ze čtyř takových lágrů na českém území. Žili v nich zajatí polští obyvatelé, kterým okupanti zabavili majetek. Jako malý se v táboře v Bohumíně s rodinou ocitl Boleslaw Suchanek. Přežil, dnes je mu 92 let.

Chceme domů (120) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě4.5.2024

Chceme domů (120) – psí útulek

Spolu se stálicemi nové tváře, jarní brigádu v psím útulku dobrovolníci přišli podpořit navzdory ryze aprílovému počasí. Nejen o tom je už 120. díl rubriky Chceme domů. Do areálu v bývalých kasárnách v bohumínské části Šunychl zve Radka Matonogová a přidává nabídku útuláčků, kteří hledají nový domov.

Nový výtah v bývalé DPS Na Chalupách v Pudlově - zobrazit videoDění ve městě4.5.2024

Nový výtah v bývalé DPS Na Chalupách v Pudlově

Když vám nohy slouží, schody do patra neřešíte. Ve stáří je to problém. Obyvatelky místa známého jako dům s pečovatelskou službou v Pudlově mají od května o starost méně, do bytů v patře se dostanou výtahem. Je atypický, vznikl mimo objekt s pomocí venkovní konstrukce. Bohumín investoval bezmála 3,5 milionu korun.

Teplo pro Bohumín z nové teplárny v Dětmarovicích - zobrazit videoDění ve městě4.5.2024

Teplo pro Bohumín z nové teplárny v Dětmarovicích

Bohumín zajistil teplo pro více než 5000 domácností a další organizace až do roku 2040, zůstává u teplovodu a centrálního zásobování. Podepsal novou smlouvu s ČEZ Teplárenská. Společnost bude město zásobovat z nové teplárny za dvě miliardy korun, postavené vedle Elektrárny Dětmarovice, kterou čeká ukončení provozu a demolice.

Bohumín ocenil školní Talenty roku 2023 - zobrazit videoDění ve městě27.4.2024

Bohumín ocenil školní Talenty roku 2023

Jsou mladí, úspěšní a zvládají víc, než jen základní rámec školních osnov a vzdělávacích plánů. Bohumín si všímá žáků místních základních a středních škol, kteří bodují na úrovni okresu, kraje i republiky. Nejlepší ocenil v projektu Talent roku 2023, a s nimi učitele, kteří studenty na soutěže připravují. Šlo o rekordní ročník.

Festival semaforů ve Skřečoni, stavby a doprava - zobrazit videoDění ve městě27.4.2024

Festival semaforů ve Skřečoni, stavby a doprava

Festival semaforů. Skřečoň se v dubnu hned z několika stran ocitla v sevření barev světelné signalizace. Částečně souhrou náhod a také zpožděním některých stavebních akcí, které zasahují do provozu. Řidiči aktuálně potřebují pevné nervy při průjezdu ulicí 1. máje, která patří dopravou k nejvytíženějším v Bohumíně.

Smrt jako součást života, téma i pro nejmenší - zobrazit videoDění ve městě27.4.2024

Smrt jako součást života, téma i pro nejmenší

Smrt jako součást života, téma pro děti nelehké, ale přirozené. Vysvětlit nejmladší generaci těžkou nemoc nebo úmrtí pomáhá projekt mobilního hospicu Strom života, empatičtí lektoři jej připravili pro základní i mateřské školy. V bohumínské mateřince FIT využili k osvětě pohádku, loutky a pomůcky spojené se zdravím a stářím.

Přestavba pro nové zázemí chirurgie - zobrazit videoDění ve městě20.4.2024

Přestavba pro nové zázemí chirurgie

Letos na podzim se oddělení chirurgie bohumínské nemocnice zabydlí v novém, lepšího zázemí se dočkají pacienti i personál. Za úpravu přízemí třípodlažní budovy město zaplatí 34 milionů korun, realizace potrvá do října. Práce začaly o víkendu, nicméně tak, aby co nejméně omezily operační sály hned vedle, které musejí zůstat v provozu.

Vyúčtování služeb, lidem vrátí desítky milionů - zobrazit videoDění ve městě20.4.2024

Vyúčtování služeb, lidem vrátí desítky milionů

Do tisíců domácností v Bohumíně míří vyúčtování služeb spojených s užíváním bytu. Drtivá část se může těšit na dobrou zprávu, dostane přeplatek. Náklady na bydlení meziročně většinou vzrostly, nicméně upravené zálohy na to včas reagovaly. Peníze z přeplatků lidé obdrží na přelomu června a července, po reklamační lhůtě.

Zateplení dalších bytových domů Bohumína - zobrazit videoDění ve městě20.4.2024

Zateplení dalších bytových domů Bohumína

Letošní největší investiční akce do bydlení zahájena. Bohumín do konce prázdnin omladí celé sídliště bytových domů mezi ulicemi Nerudova, Mírová a Šunychelská, poblíž novobohumínského hřbitova. Stavební práce plus úpravy přijdou na 25 milionů korun, město náklady hradí z vybraného nájemného.

Ukliďme Česko, gruntování kolem Kališova jezera - zobrazit videoDění ve městě13.4.2024

Ukliďme Česko, gruntování kolem Kališova jezera

Od plastových a skleněných lahví, přes domácí odpad, desítky metrů chrániček kabelů až po staré pneumatiky a torzo jízdního kola. Stručný výčet toho, co našli dobrovolníci pohozené v přírodě při jejím jarním gruntování. Do akce Ukliďme Česko se kolem Kališova jezera s partnery zapojil místní dětský diagnostický ústav.

Z bývalé celnice multifunkční Centrum Horní Odry - zobrazit videoDění ve městě13.4.2024

Z bývalé celnice multifunkční Centrum Horní Odry

Celníky vystřídala turistika, ekologie a vzdělávání. Pro objekt bývalé celnice na česko-polském hraničním přechodu u Bohumína našli nové využití. Polská obec Krzyzanowice ji přestavěla v multifunkční centrum s konferenčním sálem, učebnou a knihovnou. Na rekonstrukci Poláci získali dotaci, díky spolupráci s Bohumínem.

Bohumín na jaře představí novou podobu smuteční síně - zobrazit videoDění ve městě6.4.2024

Bohumín na jaře představí novou podobu smuteční síně

Důstojné prostředí laděné do bílé barvy, nevšední prvky v podobě nasvícených podhledů, nové vybavení interiéru. V této podobě se smuteční síň ve Starém Bohumíně představí veřejnosti na jaře, práce se přiblížily do závěrečné fáze. Rekonstrukce probíhá od loňského září, město za ně zaplatí okolo 12 milionů.

Divocí holubi ve městě, nekonečný problém - zobrazit videoDění ve městě6.4.2024

Divocí holubi ve městě, nekonečný problém

Divocí holubi byli, jsou a budou, nicméně v centru města trochu na obtíž. Zvlášť ve chvíli, kdy si ke svému vysedávání vyberou parapety oken, římsy nebo jiná místa na domech. Jejich agresivní výkaly působí problém zejména fasádám. V Bohumíně se snaží problém řešit ochrannými hroty, jenže úsilí maří krmiči holubů.

Seniorklub v Bohumíně funguje 30 let - zobrazit videoDění ve městě6.4.2024

Seniorklub v Bohumíně funguje 30 let

Třicátiny slaví bohumínský seniorklub, vznikl v březnu 1994. Od založení urazil kus cesty, stal se dokonce druhým nejlepším v Česku. Když před lety uspořádal první oficiální registraci členů, napočítal jich 80. Dnes se přiblížil k číslu 400 a další senioři přibývají. Narozeniny klub oslavil slavnostním setkáním, i letos chystá řadu akcí.

Začala rekonstrukce hřiště v Záblatí - zobrazit videoDění ve městě6.4.2024

Začala rekonstrukce hřiště v Záblatí

Po letních prázdninách vyběhnou fotbalisté Slovanu Záblatí na nový trávník. Zkraje dubna začala celková rekonstrukce tamního areálu, která se postará o pažit, novou tribunu i další prvky. Komplexní proměna by byla nad síly fotbalového klubu, finance proto poskytlo město. Včetně dětí v Záblatí hraje kopanou 150 sportovců.

Dohoda, zvrat v kauze vyvlastnění pro hráz Pudlov - zobrazit videoDění ve městě23.3.2024

Dohoda, zvrat v kauze vyvlastnění pro hráz Pudlov

Nečekaný zvrat v kauze vyvlastnění poslední potřebné parcely pro ochrannou hráz v Pudlově. Majitel pozemku uzavřel dohodu s Povodím Odry, spor po 12 letech končí smírem. Kolizní strom, za jehož zachování vlastník bojoval, zůstane na svém místě. Dokončení valu za 400 milionů tak nic nebrání, letošní etapa právě začíná.

Ulice 1. máje: série oprav povrchu, výstavba chodníku - zobrazit videoDění ve městě23.3.2024

Ulice 1. máje: série oprav povrchu, výstavba chodníku

Kolony a semafory, řidiči se s nimi setkají ve Skřečoni. V dubnu Ředitelství silnic a dálnic spustí realizaci již dříve avizované opravy silnice I/67 v ulici 1. máje, která patří dopravou k nejvytíženějším ve městě. Omezení čekají na šoféry i po opravách, semafory budou regulovat provoz před Skřečoní, v době výstavby chodníku.

Nové zázemí pro nemocniční rehabilitaci - zobrazit videoDění ve městě16.3.2024

Nové zázemí pro nemocniční rehabilitaci

Celá rehabilitace bohumínské nemocnice nově na jednom místě. Aktuálně pro ni vzniká zázemí na poliklinice v centru města, kam se oddělení kompletně sestěhuje. Změny navazují na plánovanou rekonstrukci vybrané sekce pavilonu A v nemocnici, která vyřeší i potíže suterénu, kde měla část rehabilitace doteď zázemí.

Potravinová pomoc potřebným také v Bohumíně - zobrazit videoDění ve městě16.3.2024

Potravinová pomoc potřebným také v Bohumíně

Potravinová pomoc pomáhá potřebným i v Bohumíně, například matkám samoživitelkám s dětmi. Nejen trvanlivé potraviny poskytuje Armáda spásy a místní Charita. Zásoby doplňují materiální sbírky, nejbližší bude za pár týdnů. Bohumín má propracovaný systém potravinové pomoci, tak, aby nedocházelo ke zneužívání.

Továrna u Věřňovic, záměr místní šokoval - zobrazit videoDění ve městě16.3.2024

Továrna u Věřňovic, záměr místní šokoval

Až 7 tisíc pracovních míst, investice za 200 miliard korun. Podnikatelský park s výrobou baterií do elektroaut by mohl vyrůst v polích u Věřňovic. Proti záměru zahraničního investora, který oznámila vláda, se místní bouří. Obce plán zaskočil, potřebu investic v regionu chápou, ale žádají tvrdé posouzení a informace.

Chceme domů – psí útulek (119) - zobrazit videoDění ve městě9.3.2024

Chceme domů – psí útulek (119)

Skoro 8 tisíc lidí sleduje bohumínský psí útulek na sociální síti Facebook, dalších více než 300 fandí opuštěným němým tvářím na Instagramu. Pozvánku přidává v novém dílu rubriky Chceme domů Radka Matonogová, a stejně tak nabídku psů k adopci, včetně fenky, která na nové páníčky čeká v areálu v Šunychlu už několik let.

Osobnost roku 2023: kolektivy a celoživotní počin - zobrazit videoDění ve městě9.3.2024

Osobnost roku 2023: kolektivy a celoživotní počin

Sběr námětů pro ocenění Osobnost roku 2023 města Bohumín probíhal vloni na podzim, místní podali 37 nominací. Vybrat z nich nejúspěšnější nebylo pro čtyřčlennou porotu odborníků jednoduché. V reportáži představujeme aktivní kolektivy a osobnosti oceněné za celoživotní počin.

Osobnost roku 2023: mládež a dospělí - zobrazit videoDění ve městě9.3.2024

Osobnost roku 2023: mládež a dospělí

Bohumín se po letech vrátil ke zviditelnění místních osobností, které přispívají k obohacení veřejného života. Anketa sleduje školství i sport, životní prostředí, kulturu, sociální oblast a samostatnou kategorii celoživotní přínos. V reportáži představujeme oceněné jednotlivce, mládež i dospělé Bohumíňáky.

Den prarodičů a rodičů s retro výstavou - zobrazit videoDění ve městě2.3.2024

Den prarodičů a rodičů s retro výstavou

Jak trávili čas ve škole rodiče a prarodiče zjišťovali žáci ve Skřečoni. Tamní základní škola se připojila k celostátnímu projektu, který současnou generaci vrátil v čase o mnoho desetiletí zpátky. Pomohla jim k tomu retro výstava, pro níž mnohé rodiny dětí zapůjčily dobové předměty a fotografie. Spolu s žáky viděli sbírku rodiče i pamětníci.

Gruntování v městském muzeu vzali důkladně - zobrazit videoDění ve městě2.3.2024

Gruntování v městském muzeu vzali důkladně

Poklad v podobě 54 mincí z let 1660 až 1860, nebo třeba mamutí stolička a obratel – nálezy z koryta řeky Odry. Lákadla městského muzea v suterénu secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Tamní exponáty opečovávají odborníci z Muzea Těšínska. Čas od času sáhnou k důkladnému gruntování. Nyní už je expozice opět přístupná

Na úklid je méně lidí, bude více nepořádku? - zobrazit videoDění ve městě2.3.2024

Na úklid je méně lidí, bude více nepořádku?

Mnohdy do 24 hodin od nahlášení nepořádku uklizeno. Expresní zásah se teď stane vzácností, počet veřejně prospěšných pracovníků v Bohumíně totiž klesne k nule. Stát od května s jejich podporou nepočítá, místo nich nabízí jinou formu, která ale potřebu města zdaleka nevykryje. Náklady na údržbu pořádku i kvůli tomu stoupají.

Část Bohumíňáků bojuje s dluhy a exekucemi - zobrazit videoDění ve městě24.2.2024

Část Bohumíňáků bojuje s dluhy a exekucemi

Skoro každý desátý Bohumíňák má problém se splácením svých dluhů a ocitl se v exekuci, někteří přitom čelí pěti i více takovým řízením najednou. Pomocnou ruku podává sociální odbor radnice a neziskové organizace, například občanská poradna Charity Bohumín. Jen vloni se na ni obrátilo přes 600 klientů ve finančních potížích.

Kališovo jezero: cyklostezka, zázemí a parkování - zobrazit videoDění ve městě24.2.2024

Kališovo jezero: cyklostezka, zázemí a parkování

Hned několik změn přinese nová sezóna u Kališova jezera v Šunychlu. V létě oblíbená rekreační oblast se dočká cyklostezky, její výstavbu město zahájí ještě na jaře. Zároveň dokončí nové zázemí se šatnami, sprchami a bufetem, u tamní pláže. Lepší bude i parkování, výsledkem dlouhých jednání je posílení odstavných ploch.

ŽDB Drátovna a nová ekologičtější kotelna - zobrazit videoDění ve městě24.2.2024

ŽDB Drátovna a nová ekologičtější kotelna

ŽDB Drátovna je na dvou svých provozech soběstačná, vlastními zdroji zajišťuje páru potřebnou k výrobě a horkou vodu pro vytápění. Bohumínský podnik vybudoval novou kotelnu, vlastně dvě taková zařízení, protože areálem protíná železniční koridor. Jsou moderní, úspornější a šetrnější k životnímu prostředí.

Objasněnost skutků vyšší, funguje spolupráce - zobrazit videoDění ve městě17.2.2024

Objasněnost skutků vyšší, funguje spolupráce

Městská policie jen vloni přijala v Bohumíně na tísňovou linku 156 skoro 3700 oznámení. Strážníci napočítali 1400 přestupků, což je v meziročním srovnání o 800 méně. Nicméně přibylo alkoholu a drog za volantem, drobných krádeží. Společným úsilím strážníků a policistů se daří pachatele eliminovat, objasněnost činů vzrostla.

Protipovodňové úpravy na Lutyňce u Nové Vsi - zobrazit videoDění ve městě10.2.2024

Protipovodňové úpravy na Lutyňce u Nové Vsi

Pouhá desetiletá povodeň je pro ni velký problém. Teď se bohumínské Nové Vsi snad blýská na lepší časy, Povodí Odry chce letos začít s úpravami vybraného úseku potoku Lutyňka, který osadou prochází. Před zastavěnou částí vznikne záchytná retenční plocha a s ní časem lužní les. Přestavbou projde asi kilometr pravobřežní hráze.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 
Počet nalezených záznamů: 1950

    Městský úřad