Město Bohumín

Videoarchiv

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Počet nalezených záznamů: 1536
Strana 1 / 64
Chceme domů (99) – kočičí útulek - zobrazit videoDění ve městě27.2.2021

Chceme domů (99) – kočičí útulek

Deset nekastrovaných koček žilo v nevyhovujících podmínkách jednoho z bohumínských bytů. S pomocí úředníků se jich ujali dobrovolníci z miniútulku v Pudlově. Péče o tolik nově příchozích je náročná, i z pohledu financí. Takzvanou Únorovou desítku můžete podpořit, depozit Kočky Bohumín podrobnosti zveřejnil na svém webu a sociálních sítích. Přidává nabídku dalších nalezenců k adopci.

Nemocnice: Nový pavilon, energocentrum, LDN a domov seniorů - zobrazit videoDění ve městě27.2.2021

Nemocnice: Nový pavilon, energocentrum, LDN a domov seniorů

Investice za více než 150 milionů korun Bohumín plánuje v městské nemocnici. První z nich, pavilon pro všechny ambulance, začne vznikat už letos. Mezitím projektanti dají jasnější obrysy zvažovanému novému pavilonu pro léčebnu dlouhodobě nemocných, i případné změně současné LDN na domov pro seniory.

Nová vzduchotechnika pro kuchyň ZŠ Masarykova - zobrazit videoDění ve městě27.2.2021

Nová vzduchotechnika pro kuchyň ZŠ Masarykova

Bohumín díky loňskému přebytku hospodaření posiluje balík letošních investic. Jednou z nich, která byla původně takzvaně pod čarou, je nová vzduchotechnika ve školní kuchyni Masarykovy základní školy v centru města. Pomůže zlepšit pracovní podmínky kuchařek a zase o něco vylepšit moderní způsob školního stravování.

Bohumín vydražil první čtyři autovraky - zobrazit videoDění ve městě20.2.2021

Bohumín vydražil první čtyři autovraky

Tři osobní a jedno menší nákladní. Bohumín je pravděpodobně prvním městem v regionu, které vydražilo autovraky a nepojízdná vozidla odtažená z veřejných parkovišť. Umožňuje to novela silničního zákona. Díky ní od loňského léta uvolnilo místa osmnáct nepojízdných aut, to je pro představu kapacita přibližně jedno menšího průměrného místního parkoviště.

Knihovna v obnoveném zázemí otevřela výdejní okénko - zobrazit videoDění ve městě20.2.2021

Knihovna v obnoveném zázemí otevřela výdejní okénko

Hned v první den staronových vládních opatření mohla knihovna K3 otevřít výdejní okénko, čtenáři si pro knížky chodí osobně. Tuhle možnost nabízí centrální pracoviště v Novém Bohumíně, kde právě končí komplexní modernizace za skoro 7 milionů korun. Město rekonstrukci hradilo ze svého rozpočtu.

Nejen další kruháč, Bohumín spouští přípravu projektů - zobrazit videoDění ve městě20.2.2021

Nejen další kruháč, Bohumín spouští přípravu projektů

Kruhový objezd v křižovatce poblíž drogerie na schodech, další cyklostezka nebo parkovací místa. Bohumín spouští přípravu celého balíku nových projektových dokumentací. Záměry chce mít připravené takzvaně v šuplíku a mít k nim všechny potřebné dokumenty a povolení tak, aby až budou peníze, mohly se včas realizovat.

Trestných činů i přestupků vloni ubylo - zobrazit videoDění ve městě20.2.2021

Trestných činů i přestupků vloni ubylo

Trestných činů i přestupků spáchaných v Bohumíně meziročně ubylo. Odrazila se v tom koronavirová opatření, včetně zákazu nočního vycházení. Nejvážnějším trestným činem loňska byl tragický požár panelákového bytu s 11 oběťmi. Žhář je ve vazbě a stále čeká na soud, i jeho proces zbrzdily komplikace spojené s pandemií.

Prvňáčkům pomáhá projekt Děti v bezpečí - zobrazit videoDění ve městě13.2.2021

Prvňáčkům pomáhá projekt Děti v bezpečí

Nechoď k neznámým lidem a neber si od nich dárky nebo jídlo. Nehraj si na hrdinu aneb bezpečně na silnici. Tato i další pravidla a dobře míněné rady si prvňáčci v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni osvojují zábavnou formou. Interaktivní besedy podpořila evropská dotace prostřednictvím Místního akčního plánu (MAP) Bohumínsko.

Střední škola Bohumín a přijímací zkoušky - zobrazit videoDění ve městě13.2.2021

Střední škola Bohumín a přijímací zkoušky

Řidičák, svářečské kurzy nebo kurz znakové řeči zdarma. To jsou jen některé z benefitů pro zájemce o obory bohumínské střední školy. Čas pro výběr povolání se krátí, deváťákům zbývají k podání přihlášky zhruba dva týdny. Kapacity místních oborů se pohybují od 15 do 30 míst, v závislosti na druhu a formě studia.

T-Mobile vybuduje optickou síť, bez výkopů se neobejde - zobrazit videoDění ve městě13.2.2021

T-Mobile vybuduje optickou síť, bez výkopů se neobejde

Další operátor chce ve městě vybudovat vlastní optickou síť pro internetové a televizní služby nejmodernější generace. Má to ovšem háček. Aby taková síť mohla vůbec vzniknout, musí se položit potřebné kabely, což znamená rozkopat značnou část cest a chodníků, i zánovních. Celková délka kabeláže bude 27 kilometr

Nemocnici v nouzi pomohli dobrovolníci a brigádníci - zobrazit videoDění ve městě6.2.2021

Nemocnici v nouzi pomohli dobrovolníci a brigádníci

Na přelomu loňského a letošního roku se podobně jako jiná zdravotnická zařízení dostala do svízelné situace. Bohumínské městské nemocnici pomohli dobrovolníci, respektive brigádníci, kteří se bleskově přihlásili. Pod odborným dohledem vykryli výpadky v řadách personálu, ať už kvůli nakažení covidem, karanténám nebo vyčerpání. 

Nová Snoezelen místnost pomáhá handicapovaným - zobrazit videoDění ve městě6.2.2021

Nová Snoezelen místnost pomáhá handicapovaným

Psychice i tělesné schránce klientů Centra sociálních služeb Bohumín pomáhá nová smyslová místnost. Multifunkční metoda, zvaná Snoezelen, kombinuje světelné a zvukové prvky, hudbu, vůni a příjemné prostředí. Terapeutický pokoj, vybavený moderními pomůckami, využívají klienti s různým typem handicapu či potřeb.

Střední škola Bohumín plánuje nové dílny - zobrazit videoDění ve městě6.2.2021

Střední škola Bohumín plánuje nové dílny

Zámečníci, automechanici, elektrikáři a další. Dílny jejich učebních oborů jsou dnes v areálu železáren a drátoven, studenti musejí docházet přes celé město. V horizontu několika let by mohlo být všechno jinak. Plánuje to místní střední škola a kraj, kteří připravili projekt výstavby nových dílen přímo v centru Bohumína.

Šatny tělocvičny domu dětí letos projdou modernizací - zobrazit videoDění ve městě6.2.2021

Šatny tělocvičny domu dětí letos projdou modernizací

Skoro 4 miliony korun Bohumín letos investuje do obnovy sportovních zázemí. Modernizací projde předsálí tělocvičny v hlavní budově základní školy na tř. Dr. E. Beneše. Ještě rozsáhlejší pak budou úpravy šaten a sociálního zázemí ve sportovním traktu domu dětí. V jejich případě zůstanou prakticky jen obvodové zdi.

Gymnázium Františka Živného a přijímací zkoušky - zobrazit videoDění ve městě30.1.2021

Gymnázium Františka Živného a přijímací zkoušky

České gymnázium v Bohumíně letos slaví kulaté jubilem, jeho tradice trvá rovných sto let. V roce 1921 sem nastoupilo prvních 51 studentů, z toho 43 chlapců a jen 8 dívek. Jejich pokračovatele škola taky letos najde přijímacími zkouškami formou jednotných centrálních testů, podobně jako většina gymnázií v Česku.

Hromadná výměna elektro sloupů a lamp veřejného osvětlení - zobrazit videoDění ve městě30.1.2021

Hromadná výměna elektro sloupů a lamp veřejného osvětlení

Bezmála 5 milionů korun letos Bohumín vloží do výměny starých lamp veřejného osvětlení za moderní, energeticky úsporné. Investice navazuje na záměry energetické společnosti ČEZ, která ve dvou lokalitách hromadně vymění vysloužilé sloupy nízkého napětí, včetně příslušenství a tří kilometrů vedení. První projekt spustila zkraje ledna.

V nemocnici začalo fungovat očkovací centrum - zobrazit videoDění ve městě30.1.2021

V nemocnici začalo fungovat očkovací centrum

Několik desítek seniorů z Bohumína, starších 80 let, už naočkovali proti covidu-19 zdravotníci městské nemocnice. Ve čtvrtek 21. ledna tam začalo fungovat očkovací centrum pro zájemce ze zmíněné věkové skupiny, kteří se, nejčastěji s pomocí rodiny nebo známých, zaregistrovali do státního očkovacího registru.

Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči - zobrazit videoDění ve městě23.1.2021

Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči

Na biologické čištění vsadil Bohumín v případě umělé vodní nádrže situované v přírodním areálu Gliňoč ve Skřečoni. Její dno bylo silně zanesené spadaným a hnijícím listím, což snižovalo kapacitu a schopnost pojmout vodu. Situaci zlepšily živé bakterie, které pomáhají rybník bez chemie obnovovat.  

Chceme domů (98) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě23.1.2021

Chceme domů (98) – psí útulek

Déle jak tři roky čekal na nový domov v psím útulku Kostík. Na křížence bull plemene se nakonec usmálo štěstí a 10. ledna se přestěhoval k lidem, kteří už mají s péčí o útuláčka zkušenosti. Snad se podobného okamžiku dočkají i další nalezenci, nabídku připravila a do Šunychlu zve Radka Matonogová.

Retail park v Bohumíně otevře koncem dubna - zobrazit videoDění ve městě23.1.2021

Retail park v Bohumíně otevře koncem dubna

Oblečení, hračky, domácí potřeby i elektronika. Deset značek letos v Bohumíně otevře své pobočky, většinou půjde o silné hráče celostátních obchodních sítí. Zázemí pro ně vzniká hned vedle Kauflandu, na pozemcích bývalé rafinérie. Nové obchodní středisko má označení Retail park, podobné fungují i v jiných městech.

Výročí betonáží prvorepublikových bunkrů - zobrazit videoDění ve městě23.1.2021

Výročí betonáží prvorepublikových bunkrů

85 let je součástí Bohumínska armádní pevnostní linie, s budováním řopíků a pěchotních srubů začalo Československo právě u nás. V předvečer 2. světové války měly pomoci bránit hranice mladé republiky. Objekty stojí dodnes, většina z nich je opuštěná a poničená. Výjimečným je MO-S5, takzvaná Pětka, kde funguje muzeum. 

Nemocnice naočkovala zdravotníky proti covid-19 - zobrazit videoDění ve městě16.1.2021

Nemocnice naočkovala zdravotníky proti covid-19

S očkováním proti covidu-19 začala v Bohumíně městská nemocnice. Prvních 60 vakcín dorazilo ze státních zásob v pondělí 4. ledna a další postupně do zařízení zavážejí hasiči. Nemocnice v této fázi zajišťuje vakcinaci zdravotníků, zaměstnanců a následně pacientů. Očkování začíná také v místních domovech seniorů, zájem o něj má 65 až 100 procent klientů.

Obchvat Karviné staví, Skřečoň dostala taky zelenou - zobrazit videoDění ve městě16.1.2021

Obchvat Karviné staví, Skřečoň dostala taky zelenou

Obchvat Karviné by mohlo denně využít až 9 tisíc aut, jeho výstavba probíhá od loňského roku. Vyvede dopravu mezi Českým Těšínem, Bohumínem a Ostravou, zjednoduší cestu do Beskyd a na Slovensko. Karvinští na něj čekali dlouhých 30 let, a Bohumíňáci dál čekají. Obchvat Skřečoně měl vloni namále, rozhodnutí státní komise se ale povedlo zvrátit.

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů v Bohumíně - zobrazit videoDění ve městě16.1.2021

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů v Bohumíně

Bezpečné nakupování, smlouvy k energiím, jak odhalit praktiky takzvaných šmejdů. Témata osvětové kampaně, kterou Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska cílí na seniory. Hromadné besedy kvůli pandemii nahradil internet a videa. Oproti tomu poradna, kde lidé řeší své problémy individuálně, od listopadu posílila provoz.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 
Počet nalezených záznamů: 1536