Město Bohumín

Videoarchiv

2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Počet nalezených záznamů: 1804
Strana 1 / 51
Drogové testy Bohumín poskytuje rodičům zdarma - zobrazit videoDění ve městě18.3.2023

Drogové testy Bohumín poskytuje rodičům zdarma

Vloni padesát řidičů za volantem pod vlivem drog nebo alkoholu, vyhmátli je strážníci. Letos, jen za první měsíc, dalších deset. Drogy i alkohol jsou problém, a začíná to už u dětí. Bohumín proto sází na prevenci a na mládež cílí hned několika programy. Rodičům pak zdarma poskytuje testy, kterými si mohou ověřit, zda jejich dítě drogy bere či ne.

Chceme domů (113) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě18.3.2023

Chceme domů (113) – psí útulek

Psí bull plemena jsou dnes populární, ale ne každý ví, jak je vést a věnovat se jim. Místo parťáka si tak časem vytvoří potíž, a řeší ji mnohdy tím, že se psa či feny zkrátka zbaví. Své o tom vědí v bohumínském městském útulku. Právě na bull plemena proto zaměřila další díl rubriky Chceme domů Radka Matonogová.

Školní obědy zdraží, inflace žene ceny nahoru - zobrazit videoDění ve městě18.3.2023

Školní obědy zdraží, inflace žene ceny nahoru

Inflace vyhnala ceny potravin vzhůru a původní rozpočty jsou fikcí. Obě centrální školní kuchyně v Bohumíně proto od dubna musí sáhnout k nepopulárnímu kroku, obědy zdraží v průměru o 3 až 6 korun na porci. Kuchyně se snaží hledat úspory i akční ceny, zároveň ale musí myslet na pestrost a kvalitu potravin.

Pečovatelská služba nově s hybridními elektrovozy - zobrazit videoDění ve městě11.3.2023

Pečovatelská služba nově s hybridními elektrovozy

Až několik desítek domácností denně navštíví pečovatelky městského centra sociálních služeb. K rychlejšímu přesunu za klienty potřebují auta a za stará vysloužilá teď mají dvě nová, ekologičtější. Hybridní elektrovozy Bohumín pořídil výhodně s pomocí evropské dotace. Terénní služba pomáhá seniorům.

Začala výstavba protipovodňové hráze pro Pudlov - zobrazit videoDění ve městě11.3.2023

Začala výstavba protipovodňové hráze pro Pudlov

Val, který ochrání nemovitosti a asi 800 obyvatel plus centrální rozvodnu elektřiny, klíčovou pro celý Bohumín. Začaly práce na výstavbě protipovodňové hráze v Pudlově. Povodí Odry za ni zaplatí 400 milionů korun. V zimě probíhala přípravná část, teď nastoupili stavbaři. Letos vybudují první část valu a taky ochrannou zeď.

Zrušení vodního kanálu, konec splavnění u Bohumína? - zobrazit videoDění ve městě4.3.2023

Zrušení vodního kanálu, konec splavnění u Bohumína?

Vláda s odkazem na ekonomickou neefektivnost definitivně odpískala projekt vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe, který prosazoval končící prezident Miloš Zeman. Státní kasu stál minimálně 28 milionů korun. Zastavení akce obcím pomůže, protože znamená konec blokace území. Splavnění Odry kolem Bohumína je ale svým způsobem pořád ve hře.

V Bohumíně „door to door“, odvoz papíru a plastu od domků - zobrazit videoDění ve městě25.2.2023

V Bohumíně „door to door“, odvoz papíru a plastu od domků

Třídění plastu a papíru bude v Bohumíně ještě jednodušší, technické služby materiál odvezou přímo od rodinných domů. Zájem o nový systém projevilo 1500 domácností, od půlky února k nim míří nádoby se žlutým a modrým označníkem. Plasty bude BM servis svážet jednou za čtyři týdny, papír zhruba co dva měsíce.

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně dobrými sousedy - zobrazit videoDění ve městě18.2.2023

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně dobrými sousedy

Bohumín, Rychvald, Dolní Lutyně. Dvě města a obec, ve kterých žije dohromady přes 33 tisíc obyvatel. Tři radnice, které spolu úzce spolupracují. Zkraje roku Bohumín inicioval setkání s cílem vyměnit si aktuální informace k projektům na rozhraní katastrů. Například Rychvald se zajímal taky o bezpečnost na cestách a cyklodopravu.

O novou zubní kliniku projevilo zájem 16 tisíc lidí - zobrazit videoDění ve městě18.2.2023

O novou zubní kliniku projevilo zájem 16 tisíc lidí

Poptávka po stomatologické péči je obrovská. Skoro 16 tisíc lidí vyplnilo předregistrační dotazník, aby se dostalo na novou zubní kliniku, kapacita je přitom zhruba pětinová. Tři ordinace letos otevře městská nemocnice. Bohumín do jejich vybudování, vybavení a vzniku parkoviště poblíž investuje 20 milionů korun.

Bezpečnost: přestupků bylo stejně, trestných činů víc - zobrazit videoDění ve městě11.2.2023

Bezpečnost: přestupků bylo stejně, trestných činů víc

Řidičů, kteří za volant usedají pod vlivem alkoholu a drog přibylo, vyplývá ze zkušeností strážníků v Bohumíně. Po covidové pauze, spojené s vysokými tresty, je také víc krádeží. Když se podíváme na celková čísla k bezpečnosti: nárůst přestupků byl vloni minimální, počet trestných činů narostl výrazněji.

Bydlení v Bohumíně je žádané, městské licitace úspěšné - zobrazit videoDění ve městě11.2.2023

Bydlení v Bohumíně je žádané, městské licitace úspěšné

Skoro 300 bytů vloni Bohumín nabídl ve veřejné licitaci, drtivá většina z nich našla nájemníky. Spolu s Bohumíňáky se o městské bydlení ucházeli lidé z Ostravy, Dolní Lutyně, Orlové a taky dalších měst Karvinska, tvořili čtvrtinu zájemců. I kvůli vlně zdražování Bohumín letos nájemné nezvyšoval, příští rok se tomu ale nevyhne.

Bohumínští chtěli na Hrad většinou Babiše, vyhrál Pavel - zobrazit videoDění ve městě4.2.2023

Bohumínští chtěli na Hrad většinou Babiše, vyhrál Pavel

Pokud by o novém prezidentovi České republiky rozhodovali jen Bohumíňáci, většina z nich by na Hrad poslala Andreje Babiše. V druhém kole přímé volby hlavy státu ve slezském příhraničním městě získal 6301 hlas. Rozhodují ale celkové výsledky, a jejich vítězem je Petr Pavel. V Česku získal 58 procent hlasů.

Česko vybíralo prezidenta, v Bohumíně účast 62,5 % - zobrazit videoDění ve městě4.2.2023

Česko vybíralo prezidenta, v Bohumíně účast 62,5 %

Potřetí v historii republiky si Češi, Moravané a Slezané vybírali prezidenta v přímé volbě. Zájem o ni byl dosud nejvyšší, lepší účast měly jen sněmovní volby v letech 1996 a 1998. Druhé, rozhodující kolo hlasování, proběhlo v pátek 27. a v sobotu 28. ledna. Také komise v Bohumíně nasadily vysoké tempo hlavně v pátek odpoledne.

Na ZŠ ČSA rozdávali barevné pololetní vysvědčení - zobrazit videoDění ve městě4.2.2023

Na ZŠ ČSA rozdávali barevné pololetní vysvědčení

Polovinu školního roku mají za sebou a zkraje týdne si žáci převzali pololetní vysvědčení. Slavnostní okamžik zvýraznili například na základní škole ČSA, a to doslova. Tamní žákovský parlament navrhl, aby vysvědčení byla barevná. Nápad padl na úrodnou půdu, a tak jejich výpisy doslova hýřily barvami.

Sociálně-terapeutické dílny Domova Jistoty pomáhají - zobrazit videoDění ve městě4.2.2023

Sociálně-terapeutické dílny Domova Jistoty pomáhají

Svíčky, keramika, košíky, polštáře i šité doplňky do domácnosti. Tyto a další výrobky vznikají pod rukama klientů sociálně-terapeutických dílen Domova Jistoty. V Bohumíně fungují sedmým rokem. Uplatnění, podněty, program a vytržení ze stereotypu, v nich zdarma nacházejí dospělí s chronickým duševním onemocněním.

Teplo a teplá voda v nemocnici z nových kotelen - zobrazit videoDění ve městě4.2.2023

Teplo a teplá voda v nemocnici z nových kotelen

Městská nemocnice uvádí do provozu nový systém vytápění. Starou centrální kotelnu nahradila dvěma samostatnými zdroji tepla. Nové kotelny jsou modernější, výkonnější a také úspornější, protože zásobují pavilony na kratší vzdálenost. Bohumín, který je vlastníkem špitálu, do modernizace investoval 12 milionů korun.

Bohumín ocenil nejlepší školní Talenty roku - zobrazit videoDění ve městě28.1.2023

Bohumín ocenil nejlepší školní Talenty roku

Několik desítek nejlepších žáků, kteří reprezentovali svou základní nebo střední školu, plus jejich učitele ocenilo město Bohumín. Vloni jej úspěšně zastupovali na úrovni okresu, kraje a někteří i republiky. Projekt Talent roku Bohumín vyhlašuje pravidelně, po dvouleté nucené covidové pauze se slavnostním setkáním.

Další izolační zeleň ve Vrbici - zobrazit videoDění ve městě28.1.2023

Další izolační zeleň ve Vrbici

Duby, buky, lípy, taky javory a další druhy. Bohumín každoročně sází nové stromy, zpravidla listnáče. Zeleň rozšiřuje a nejčastěji obnovuje, v rámci náhradní výsadby šlo jen vloni o 65 kusů. Specifickým místem je Vrbice, kde město založilo další pás izolační zeleně. Rýsuje se také nový Ottův park za supermarketem Albert.

Nejen výmoly, Bohumín svolal jednání se silničáři - zobrazit videoDění ve městě28.1.2023

Nejen výmoly, Bohumín svolal jednání se silničáři

Bohumín letos do oprav městských chodníků a cest vloží minimálně 3 miliony korun, radní hned v lednu vyhlásili výběrové řízení na jejich realizaci. Do komunikací v Bohumíně chce v tomto roce víc investovat také krajská správa a údržba silnic, v běhu je zakázka na kompletní rekonstrukci vozovky v Lidické ulici.

Od laboratoří po posilovnu, gymnázium ukázalo zázemí - zobrazit videoDění ve městě28.1.2023

Od laboratoří po posilovnu, gymnázium ukázalo zázemí

Moderní roboti a 3D tiskárny, atraktivní pokusy v chemické laboratoři nebo dechberoucí exponáty naložené v lihu. Gymnázium Františka Živného o víkendu nabídlo to nejlepší, pořádalo den otevřených dveří. Dorazili páťáci a deváťáci – zájemci o studium, jejich rodiče, a nechyběli ani bývalí absolventi.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je na Bohumínsku rekordní - zobrazit videoDění ve městě28.1.2023

Výtěžek Tříkrálové sbírky je na Bohumínsku rekordní

Sečteno. Lidé na Bohumínsku byli ke Třem králům znovu štědří, neodradily je ani vyšší náklady na živobytí spojené s inflací. Do pokladniček místní Charity dárci věnovali celkově skoro 600 tisíc korun, v meziročním srovnání je to víc. Dvě třetiny výtěžku zůstanou v oblasti a pomohou seniorům i lidem bez přístřeší. 

Chceme domů (112) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě21.1.2023

Chceme domů (112) – psí útulek

Čmuchací kobereček, hračky i krmivo v závěru loňského roku věnovali žáci místních škol, členové speleologického klubu Orcus a další dárci. Čas vánoční inspiroval k dobrým skutkům, opuštění psi v útulku v Bohumíně-Šunychlu z nich mají radost. Na návštěvu za nimi zve v rubrice Chceme domů Radka Matonogová.

Od 30. ledna předregistrace do nové zubní kliniky - zobrazit videoDění ve městě21.1.2023

Od 30. ledna předregistrace do nové zubní kliniky

Na podzim Bohumínská městská nemocnice zprovozní novou zubní kliniku. Tři mladé stomatoložky se postarají až o 3 tisíce pacientů. Předregistraci zájemců nemocnice spustí 30. ledna, nejprve na internetu a o týden později taky písemnou formou.

Vlna výstavby rodinných domů pokračuje - zobrazit videoDění ve městě21.1.2023

Vlna výstavby rodinných domů pokračuje

Zájem o výstavbu rodinných domů v Bohumíně je. Za posledních deset let povolil místní stavební úřad vznik více než 200 nových, z toho jen vloni 28. Staví jednotlivci a bloky domů pak soukromí investoři. Rovnou skupinu parcel vloni připravilo a zasíťovalo město v ulici Petra Cingra, první majitelé začnou stavět snad už letos.

Bohumín investuje do úsporných světel 18 milionů - zobrazit videoDění ve městě14.1.2023

Bohumín investuje do úsporných světel 18 milionů

V době drahých energií jako na zavolanou. Bohumín ve dvou etapách vymění lampy veřejného osvětlení, celkově za 18 milionů korun. Nové typy budou úspornější a s možností větší regulace intenzity svícení a jeho načasování. Vloni Bohumín za elektřinu pro veřejné osvětlení zaplatil 3,6 milionu korun, letos bude mnohem dražší.

Koledníci Tříkrálové sbírky vyrazili do ulic - zobrazit videoDění ve městě14.1.2023

Koledníci Tříkrálové sbírky vyrazili do ulic

Je nejúspěšnější dobročinným počinem toho typu v Česku vůbec, Tříkrálová sbírka probíhá do poloviny ledna. Kašpary, Melichary a Baltazary vyslala do ulic také Charita Bohumín. 65 procent výtěžku sbírky zůstane v místě koledování a pomůže hlavně seniorům. Naposledy lidé v našem regionu věnovali přes půl milionu korun.

Nové byty v Červené kolonii před dokončením - zobrazit videoDění ve městě14.1.2023

Nové byty v Červené kolonii před dokončením

Do historické kolonie bytových domů poblíž Okružní ulice se letos na jaře vrátí život. Bohumín dokončuje jejich revitalizaci, vybudoval 52 nových bytů. Aktuálně začínají poslední dodělávky a úprav se dočká i okolí. Bývalá kolonie domů dělníků již neexistující rafinerie, z počátku 20. století, je místní jedinou takto dochovanou.

Zchátralý „dům hrůzy“ v ul. Žižkova půjde k zemi - zobrazit videoDění ve městě14.1.2023

Zchátralý „dům hrůzy“ v ul. Žižkova půjde k zemi

Je postrachem ulice, říká se mu dům hrůzy. Ani třicet let korespondencí, úředních výzev a pokut nepřimělo vlastníka, aby opravil svou nemovitost v centru Bohumína. Názor změnil až vloni, a na sklonku roku se dnes zchátralého objektu ujal nový vlastník. Jako investici ho koupila místní firma a ihned začala jednat.

Chráněné bydlení Bohumín otevře v dubnu - zobrazit videoDění ve městě7.1.2023

Chráněné bydlení Bohumín otevře v dubnu

Na jaře Bohumín otevře chráněné bydlení pro osoby s mentálním handicapem. Pro novou sociální službu vloni s pomocí dotace zrekonstruoval prostornou vilu situovanou v centru města. Zkraje dubna se v ní zabydlí 8 klientů. Před několika málo dny objekt prošel kolaudací a také už je plně vybavený nábytkem.

Novoroční ponor otužilců do Kališova jezera (9. ročník) - zobrazit videoDění ve městě7.1.2023

Novoroční ponor otužilců do Kališova jezera (9. ročník)

Teplota vzduchu skoro jako na Jadranu, novoroční ponor otužilců provázelo víc jarní než zimní počasí. Zatím nejteplejší ze všech ročníků přilákal ke Kališovu jezeru v Šunychlu nakonec 113 dospělých i dětí, nejstaršímu bylo 77 a nejmladšímu 15 let. Každý si odnesl pamětní list, termohrnek s logem akce a volňásek do aquacentra Bospor.

Den otevřených dveří Střední školy Bohumín - zobrazit videoDění ve městě31.12.2022

Den otevřených dveří Střední školy Bohumín

Po novém roce je čeká jedno ze zásadních životních rozhodnutí. Žáci devátých tříd základních škol si budou vybírat budoucí povolání a střední školu. Volbu jim usnadňují například dny otevřených dveří. Takový nabídla Střední škola Bohumín, pro zájemce z okolí dokonce objednala autobus, kterým je dopravila na místo a zpět.

Jací jsme byli před deseti lety - zobrazit videoDění ve městě31.12.2022

Jací jsme byli před deseti lety

Závěr roku vybízí k bilancování a díky našemu archivu se můžeme podívat na to, jací jsme byli. V čase se vrátíme o deset let zpátky, do roku 2012. Připomeňte si, jakými akcemi a tématy jsme tehdy v Bohumíně žili. Dům dětí a mládeže slavil čtyřicátiny. V předvečer Silvestra se běhalo parkem a radnice obdržela darem zajímavou sbírku dobových pohlednic Bohumína z přelomu 19. a 20. století. Pohlednice daroval místní rodák, žijící toho času ...

Na Štědrý večer všichni spolu (2022) - zobrazit videoDění ve městě31.12.2022

Na Štědrý večer všichni spolu (2022)

27 let byli lidé v Bohumíně zvyklí sejít se o Štědrém večeru na náměstí v centru a být všichni spolu. V roce 2020 jim čáru přes rozpočet udělal covid a s ním spojená opatření, následně se situace ještě jednou zopakovala. Na tradici mohli navázat až teď. Náměstím zněl klavír a saxofon, závěr večera obstaral ohňostroj.

Půlnoční mše v kostelích (2022) - zobrazit videoDění ve městě31.12.2022

Půlnoční mše v kostelích (2022)

Štědrý den je v křesťanské tradici vyvrcholením adventu, končí návštěvou kostela a půlnoční mší. Křesťanům následně Vánoce začínají. Ve skutečnosti je totiž prvním a nejdůležitějším vánočním dnem Boží hod vánoční 25. prosince, neboť poselství se naplnilo a lidstvu byl v Betlémě darován přislíbený Mesiáš. Zmíněnou „Půlnoční“ jsme natáčeli v kostelích ve Starém a v Novém Bohumíně.

Francouzskými palačinkami děkovali dobrovolníkům - zobrazit videoDění ve městě24.12.2022

Francouzskými palačinkami děkovali dobrovolníkům

Vánoce jsou časem dárků a poděkování. Stylové poděkování zkraje adventu připravil pro středoškoláky ostravský spolek Počteníčko. Právě v Bohumíně před lety rozjel dnes už regionální projekt Hodinový vnuk, kdy dobrovolníci docházejí za babičkami a dědečky do domovů seniorů. Zmíněné poděkování chutnalo a vonělo Francií.

Školáci ZŠ ČSA pekli cukroví pro vánoční jarmark - zobrazit videoDění ve městě24.12.2022

Školáci ZŠ ČSA pekli cukroví pro vánoční jarmark

Vánoční program s vystoupením školáků a dobročinnou pomocí seniorům plus jarmark. Základní škola ČSA v čase adventním připravila pro děti a rodiče odpoledne s bohatým programem. Pro vánoční jarmark vyrobili, výtvarně zhotovili nebo rovnou napekli dárečky sami školáci. Pod jejich rukama vznikalo například lahodné cukroví.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
Počet nalezených záznamů: 1804

    Městský úřad