Město Bohumín

Videoarchiv

2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Počet nalezených záznamů: 1756
Strana 1 / 49
Chceme domů (111) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě19.11.2022

Chceme domů (111) – psí útulek

Útulek je připravený na zimu. Tamním psům a fenkám pomohli dobrovolníci, kteří zavítali na podzimní brigádu. Azyl pro opuštěná zvířata letos chystá ještě jednu akci, a to setkání u vánočního stromku, pod který je možné němým tvářím nadělit přilepšení. Nabídku psů k adopci má v rubrice Chceme domů Radka Matonogová.

Nemocnice otevřela nový pavilon ambulancí - zobrazit videoDění ve městě12.11.2022

Nemocnice otevřela nový pavilon ambulancí

Městská nemocnice otevřela nový pavilon, sestěhuje do něj nejvíc vytížené ambulance. Bohumín do výstavby moderního objektu, kde nechybí rentgen nebo pracoviště interny, investoval více jak 60 milionů korun. Od pátku do neděle probíhá stěhování provozů, v pondělí 14. listopadu pavilon uvítá první pacienty.

Ulice Petra Cingra: nová hřiště, zasíťování a teď park - zobrazit videoDění ve městě12.11.2022

Ulice Petra Cingra: nová hřiště, zasíťování a teď park

Zasíťování pozemků pro 39 nových rodinných domů v ulici Petra Cingra jde do finále. Část nákladů na inženýrské sítě Bohumínu pokryje dotace. Zájem o městské stavební parcely je, majitele už má 80 procent pozemků v lokalitě, zbylé půjdou do dražby na jaře. V místě vznikne také nový park, teď na podzim se na něm pracuje.

Pěchotní srub MO-S5 Na Trati završil sezónu - zobrazit videoDění ve městě5.11.2022

Pěchotní srub MO-S5 Na Trati završil sezónu

Stylově v Den vzniku samostatného československého státu, ve státní svátek 28. října, letos naposledy otevřelo muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati. Stavebně unikátní objekt pochází z roku 1936 a měl bránit hranice mladé republiky. Dnes je kulturní památkou a součástí moravskoslezské Technotrasy, míří do něj lidé z celého Česka i ze zahraničí.

Senioři pomohli nemocnici s testováním pavilonu - zobrazit videoDění ve městě5.11.2022

Senioři pomohli nemocnici s testováním pavilonu

Konec pobíhání mezi pavilony, bohumínská městská nemocnice stěhuje ambulance do jednoho místa. Město pro ně vybudovalo nový pavilon, který uvítá první pacienty v druhé polovině listopadu. Poprvé je bude navádět vyvolávací a informační systém. S jeho testováním nemocnici pomohli dobrovolníci z místního seniorklubu.

Ve Skřečoni nový semafor na znamení, pomůže chodcům - zobrazit videoDění ve městě5.11.2022

Ve Skřečoni nový semafor na znamení, pomůže chodcům

Ulice 1. máje ve Skřečoni je v Bohumíně automobily nejvíc zatížená, je na tahu směr Polsko i Slovensko. Řešením se jeví obchvat. Stát na jeho přípravě pracuje, čas ale mezitím běží. Bohumín proto zavádí už několikátý prvek pro zklidnění dopravy. V listopadu zapne u samoobsluhy semafor na přechodu pro chodce.

Atombordel, vzduchovka i polní výcvik na ZŠ ČSA - zobrazit videoDění ve městě29.10.2022

Atombordel, vzduchovka i polní výcvik na ZŠ ČSA

Střelecké disciplíny, zdravověda, atletika a bojové úkoly. Žáci základní školy ČSA prožili nevšední branný den, který pro ně připravila Československá obec legionářská spolu s ministerstvem obrany. Memoriál se v regionu konal posedmé, se vzpomínkou na veterána II. světové války generálporučíka Mikuláše Končického.

Bobeš má Dětskou skupinu, pomáhá vytíženým rodičům - zobrazit videoDění ve městě29.10.2022

Bobeš má Dětskou skupinu, pomáhá vytíženým rodičům

Pět let s pomocí dotace provozovali mikrojesle, teď přišli s novinkou v podobě dětské skupiny. Cílí na nejmenší ve věku už od jednoho roku do tří let, o děti se starají chůvy. Centrum rodiny Bobeš službou vychází vstříc nejen vytíženým rodičům. Otevření skupiny předcházely městem hrazené úpravy sociálního zázemí.

Stavebně dokončují vilu pro chráněné bydlení - zobrazit videoDění ve městě22.10.2022

Stavebně dokončují vilu pro chráněné bydlení

Osm mentálně handicapovaných klientů se příští rok nastěhuje do nového chráněného bydlení. Bohumín ho buduje s pomocí dotace a stavební část právě končí. Služba najde zázemí v delší dobu prázdné vile v centru města, která vznikla v roce 1914, původně jako domov pro notáře a starostu Bohumína France Dworzaka.

Ve školce FIT čtou dětem před spaním, i tatínkové - zobrazit videoDění ve městě22.10.2022

Ve školce FIT čtou dětem před spaním, i tatínkové

Čtení pomáhá rozvíjet představivost i slovní zásobu. Vědí to ve všech mateřinkách, ve školce FIT šli ještě dál. K pravidelnému čtení před spaním a poledním klidem přidali čtení s hosty. Knižní pohádkové příběhy nabízejí babičky, maminky i tatínkové. Mezigenerační projekt začal v říjnu a potrvá do konce školního roku. 

Vodojem Pudlov jako atraktivní prostor k bydlení - zobrazit videoDění ve městě22.10.2022

Vodojem Pudlov jako atraktivní prostor k bydlení

Tři moderní bytové jednotky by mohly vzniknout v bývalém vodojemu v Pudlově. Záměr oznámil soukromý investor a zpracovává pro něj studii. Gigantická stavba kdysi spolu s dalšími dvěma zásobovala Bohumín pitnou vodou, posledních několik desítek let je nevyužitá a chátrá. Úpravy vlastník odhaduje minimálně na 20 milionů.

Cenami ověnčený snímek ELA měl premiéru - zobrazit videoDění ve městě15.10.2022

Cenami ověnčený snímek ELA měl premiéru

Hledali poklad, nalezli mnohem víc. Do světa se vydala ELA, v kině měl premiéru krátký hraný snímek s klienty sociálně terapeutických dílen Klíček a denního stacionáře. Nadšení lidí s různou formou mentálního handicapu vyzdvihl letošní festival Mental Power Prague Film cenou za nejlepší scénář a cenou diváků.

Povodí Odry zahajuje výstavbu hráze v Pudlově - zobrazit videoDění ve městě15.10.2022

Povodí Odry zahajuje výstavbu hráze v Pudlově

Povodí Odry v těchto dnech zahajuje práce na výstavbě protipovodňové hráze v Pudlově, předává staveniště sdružení firem vzešlých z výběrového řízení. Investice přijde na 400 milionů korun, val by měl být hotov na podzim roku 2025. Ochrání přibližně 800 obyvatel a klíčovou rozvodnu elektřiny před stoletou vodou.

Moderní pojízdná učebna zastavila v Pudlově - zobrazit videoDění ve městě8.10.2022

Moderní pojízdná učebna zastavila v Pudlově

Volba povolání, řemesla, moderní technologie v oborech. Žákům je atraktivní formou ukazuje napříč Českem moderní pojízdná učebna. Pro hydrauliku, pneumatiku, programování nebo dnes populární 3D tisk volí interaktivní formu. Při putování severní Moravou a Slezskem učebna zavítala do základní školy v Pudlově. 

Veletrh sociálních služeb, den zdraví a knižní antikvariát - zobrazit videoDění ve městě8.10.2022

Veletrh sociálních služeb, den zdraví a knižní antikvariát

Veletrh sociálních služeb, Den zdraví a knižní antikvariát. Tři akce v jednom dni a na jednom místě. Speciální projekt uvedlo městské centrum sociálních služeb, nemocnice a K3. S partnery nabídli přednášky, praktické ukázky, základní zdravotní vyšetření zdarma, psí canisterapii nebo třeba možnost vyzkoušet si tzv. gerontooblek.

Komunální volby 2022: hlasování a výsledky - zobrazit videoDění ve městě1.10.2022

Komunální volby 2022: hlasování a výsledky

Obyvatelé Bohumína si vybrali nové zastupitele města, nejvíce hlasů od nich získali kandidáti ČSSD v čele s dosavadním starostou Petrem Víchou. Ke komunálním volbám přišlo skoro 38 % voličů, téměř stejně jako posledně. O přízeň usilovalo šest stran, hnutí a koalic. Hlasování proběhlo v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022. 

Komunální volby 2022: noví zastupitelé Bohumína - zobrazit videoDění ve městě1.10.2022

Komunální volby 2022: noví zastupitelé Bohumína

Zastupitelstvo města Bohumín má 23 křesel, podle výsledků voleb si je rozdělí čtyři strany. Nejvíc postů obsadí ČSSD, od voličů dostala 15 mandátů. Hnutí ANO na druhém místě bude mít 5 zastupitelů, třetí SPD 2 mandáty a 1 křeslo koalice SPOLU. Nejmladšímu zastupiteli je 31 let, nejstarší zastupitelce 73 roků. 

Komunální volby 2022: Povolební komentáře lídrů - zobrazit videoDění ve městě1.10.2022

Komunální volby 2022: Povolební komentáře lídrů

Vítěz místních komunálních voleb, bohumínská ČSSD, oproti minulému období přišla o jedno křeslo. Hnutí ANO mělo posledně čtyři mandáty, teď o jeden víc. ODS, tentokrát v koalici s KDU-ČSL jako SPOLU, zůstává jedno křeslo. Zastupitelstvo opouští Piráti a komunisté, v letošních komunálkách v Bohumíně neuspěli.

Ředitelství Domova Jistoty na nové adrese - zobrazit videoDění ve městě1.10.2022

Ředitelství Domova Jistoty na nové adrese

Zázemí pro ředitelství hned několika sociálních služeb, díky tomu nové místo pro posádku krajské záchranky a, až se přestěhuje, ve finále víc prostoru pro seniory a jejich volný čas. To vše v návaznosti na novou adresu ředitelství Domova Jistoty, ve Slezské ulici tzv. u transformátoru. Budovu město bezúplatně převedlo na kraj.

Chceme domů (110) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě24.9.2022

Chceme domů (110) – psí útulek

Opuštěným psům v útulku udělejte radost osobní návštěvou, areál v Šunychlu pořádá v neděli 2. října den otevřených dveří. Těšte se na čtyřnohé kamarády a taky na workshop vzdušné akrobacie pro děti, malování na obličej nebo ukázky dogdancingu. Pozvánku přidává Radka Matonogová v rubrice Chceme domů.

Senioři v Cesmíně vyzkoušeli muzikoterapii - zobrazit videoDění ve městě24.9.2022

Senioři v Cesmíně vyzkoušeli muzikoterapii

Pestrý program mají klienti Domova Cesmína ve Starém Bohumíně. S nadšením se věnují canisterapii se psy, cvičí jógu, těší se na kulturní programy a naposledy vyzkoušeli také muzikoterapii. Relaxační hodinka přinesla uvolnění mysli, senioři poslouchali zvuky nevšedních nástrojů a sami si na ně zahráli.

Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku - zobrazit videoDění ve městě17.9.2022

Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku

Lesopark Na Panském, situovaný mezi Novým Bohumínem a Novou Vsí, je Komunálním projektem roku. Vyhrál jednu z kategorií celostátní ankety o nejlepší realizovaný projekt na úrovni územní samosprávy. Pro lesopark zahradníci vysadili 4 tisíce dřevin, po parku Petra Bezruče časem vytvoří druhé zelené plíce města.

52 nových bytů v osmi domech Červené kolonie - zobrazit videoDění ve městě10.9.2022

52 nových bytů v osmi domech Červené kolonie

52 nových bytů letos Bohumín dokončí v Okružní ulici. Vznikají přestavbou osmi cihlových domů bývalé dělnické kolonie. Všechny byty město nabídne zájemcům veřejnou licitací příští rok, někdy na přelomu prvního a druhého čtvrtletí. Budou až čtyřpokojové a oproti původnímu stavu s balkóny, díky přidaným konstrukcím.

Domov Cesmína si prošel sérií rekonstrukcí - zobrazit videoDění ve městě10.9.2022

Domov Cesmína si prošel sérií rekonstrukcí

Dva roky dělali klientům domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně společnost dělníci. Nejprve budovali v podkroví nové šatny pro zaměstnance a pak stavebně upravovali patro po patru. Instalovali všude širší dveře, vybudovali nové pokoje, a hlavně nový evakuační výtah.

Děti se vrátily do lavic, začal nový školní rok - zobrazit videoDění ve městě3.9.2022

Děti se vrátily do lavic, začal nový školní rok

Dva měsíce volna skončily, po prázdninách se děti vrátily zpátky do školních lavic. Jen městem zřizované základky ve čtvrtek uvítaly skoro 1640 žáků. Do dvou přípravných tříd nastoupilo 29 dětí a do prvních tříd 203 prvňáčků. Jejich počet ve městě už čtvrtým rokem roste.

Dobrovolní hasiči Starý Bohumín mají 150 let - zobrazit videoDění ve městě3.9.2022

Dobrovolní hasiči Starý Bohumín mají 150 let

Požární stříkačka, která byla jednou z prvních v okolí, sloužila lidem ve městě již v roce 1849. Tehdy bylo centrum ve Starém Bohumíně, kde o 23 let později, v červenci 1872 vznikl místní nejstarší sbor dobrovolných hasičů. Letošní polokulaté výročí oslavil přehlídkou techniky, ukázkou zásahů i programem pro děti.

Sledujte debatu lídrů, Volby Bohumín 2022 - zobrazit videoDění ve městě3.9.2022

Sledujte debatu lídrů, Volby Bohumín 2022

Po čtyřech letech si v Bohumíně vybereme nové zastupitele města. Předvolební debatu lídrů sledujte ve čtvrtek 15. září od 17 hodin. Vysílat ji budeme živě v síti kabelových operátorů, na internetu a na YouTube.

Bazén využije odstávku k modernizacím za 1,5 milionu - zobrazit videoDění ve městě27.8.2022

Bazén využije odstávku k modernizacím za 1,5 milionu

Plánovaná odstávka aquacentra bude letos přibližně o polovinu delší, potrvá 18 dnů. Bospor pro něj nachystal nejen běžnou údržbu a čištění, přidal opravy a modernizace za více než 1,5 milionu korun. Návštěvníci se můžou těšit například na nový whirlpool s výkonnějšími tryskami. Odstávka proběhne od 1. do 18. září.

Bohumín chystá projekty okružních křižovatek - zobrazit videoDění ve městě27.8.2022

Bohumín chystá projekty okružních křižovatek

Pro jednu již hotová projektová dokumentace, pro další vzniká studie. Bohumín počítá s dalšími okružními křižovatkami v centru města. Záměry navazují na výsledky velké ankety k plánům příštích let, ve které bezpečnost v dopravě skončila na třetím místě. S rondelem se řidiči časem setkají taky na rozcestí v Záblatí.

Nový ambulantní pavilon dokončí do několika týdnů - zobrazit videoDění ve městě27.8.2022

Nový ambulantní pavilon dokončí do několika týdnů

Centrální recepce, ambulance chirurgická a interní, rentgen. Tato a další pracoviště bohumínská nemocnice zhruba do měsíce přesune do nového ambulantního pavilonu. Doteď za nimi pacienti i personál přebíhali mezi patry a několika budovami. Za pavilon město zaplatí přes 60 milionů korun.

Bohumín pořídil chytré měřiče rychlosti - zobrazit videoDění ve městě20.8.2022

Bohumín pořídil chytré měřiče rychlosti

Přes půl milionu korun letos Bohumín investoval do nových orientačních měřičů rychlosti, část vyměnil a zároveň rozšířil počet míst, kde se s nimi řidiči setkají. Stížností na rychlou jízdu, často v městských částech a obytných zónách, ze strany obyvatel přibývá. Tam, kde je povolená padesátka, někteří jezdí téměř stovkou.

Družstevní domy investují, montují závěsné balkony - zobrazit videoDění ve městě6.8.2022

Družstevní domy investují, montují závěsné balkony

Stavební bytové družstvo Bohumín, druhý největší vlastník bytů ve městě, investuje do revitalizace domů. Jen letos družstevníci a vlastníci vloží do omlazení a opatření k energetickým úsporám 40 milionů korun. Největší zásahy jsou v bytovém domě u parku, kde odřezali staré balkony a vsadili na novinku, montují speciálně zavěšené.

Chceme domů (109) – psí útulek - zobrazit videoDění ve městě6.8.2022

Chceme domů (109) – psí útulek

Bohumínský psí útulek má box na dary pro opuštěné psy, najdete ho v obchodě Tropic v Novém Bohumíně. Vzájemně se na tom dohodli a díky nápadité grafice ho v prodejně nepřehlédnete. Do útulku vás v rubrice Chceme domů zve Radka Matonogová. Dnes představí Breda, Gastona, Valdu a Woodyho, kteří hledají nový domov.

Vliv na životní prostředí, posuzují obchvat Skřečoně - zobrazit videoDění ve městě6.8.2022

Vliv na životní prostředí, posuzují obchvat Skřečoně

Obchvat, který by ulehčil dopravou zatížené Skřečoni, stát právě teď posuzuje z pohledu vlivů na životní prostředí. Je to krok, bez kterého se nemůže v záměru a projektování posunout dál. Silnice I/67 funguje jako spojnice mezi dálnicí do Polska a cestou na Slovensko. Boj o to, aby stát obchvat postavil, trvá už čtrnáct let.

Školka s novou elektroinstalací, pilotní projekt Bohumína - zobrazit videoDění ve městě30.7.2022

Školka s novou elektroinstalací, pilotní projekt Bohumína

Jediný původní drátek rozvodů elektřiny nezůstane na svém místě. V mateřince v Čáslavské ulici o prázdninách probíhá kompletní rekonstrukce elektroinstalace. Náklady přesáhnou 4 miliony korun. Jde o pilotní projekt v budovách tohoto typu a Bohumín zkušenosti využije v příštích záměrech v dalších letech.

Dvě tělocvičny dostanou moderní podlahy - zobrazit videoDění ve městě23.7.2022

Dvě tělocvičny dostanou moderní podlahy

Školáci a sportovci se letos dočkají lepších hřišť hned ve dvou tělocvičnách. Specializované firmy si o prázdninách vzaly do parády zázemí v základní škole ČSA a tělocvičnu domu dětí a mládeže, která je v Bohumíně tohoto typu největší. Bohumín do moderních podlah a navazujících úprav vloží přes 6 milionů korun.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 
Počet nalezených záznamů: 1756

    Městský úřad