Město Bohumín

Videoarchiv

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Počet nalezených záznamů: 371
Strana 1 / 11
Klobouky, které okouzlily svět, v Salonu Maryška - zobrazit videoKultura13.4.2024

Klobouky, které okouzlily svět, v Salonu Maryška

České, ručně vyráběné klobouky, které okouzlily svět, jsou k vidění v kulturním Salonu Maryška. Vystavují je autorky, které prošly uznávanou modistickou školou kloboučnice Hany Škorpilové. Když studovala obor dámská krejčová, byla jí k ruce i paní mistrová, která kdysi pracovala v legendárním pražském salónu u Podolské.

Přehlídka Poupě studentského divadla a přednesu - zobrazit videoKultura13.4.2024

Přehlídka Poupě studentského divadla a přednesu

Mladí lidé fandí divadlu a přednesu. Téměř stovka se jich o víkendu sjela do Bohumína a do Karviné, města hostila první ročník nové přehlídky nazvané Poupě. V bohumínském kině se odehrála divadelní část. Projekt navazuje na tradici oblíbených tuzemských přehlídek, postupy do celostátních kol získali i studenti z Bohumína.

Městské kolo přehlídky ve zpěvu lidových písní Zpěváček - zobrazit videoKultura30.3.2024

Městské kolo přehlídky ve zpěvu lidových písní Zpěváček

Sálem základní umělecké školy zněly písně a mluva Těšínského Slezska, folklórní notu podporuje oblíbená postupová přehlídka Zpěváček. O její městské kolo, pořádané domem dětí a mládeže, byl zájem. Porota si vyslechla hlas 58 mladých zpěváků, nejlepší z nich budou Bohumín reprezentovat v regionálním kole.

Velikonoční jarmark v Bohumíně (2024) - zobrazit videoKultura30.3.2024

Velikonoční jarmark v Bohumíně (2024)

Bohumín uvítal svátky jara velkým velikonočním jarmarkem, potěšil děti i dospělé. Poutaly nejen kraslice, masné výrobky nebo živá zvířata včetně mláďat. Na náměstí a v kině se představilo několik desítek stánkařů. Sehnat je dnes není úplně snadné, po covidové krizi spojené s řadou omezení jich odhadem třetina ukončila činnost.

Pěveckou Star Bohumína 2024 Emma Krobotová - zobrazit videoKultura23.3.2024

Pěveckou Star Bohumína 2024 Emma Krobotová

Pěveckou Star Bohumína je Emma Krobotová. Třináctiletá žákyně Základní školy Rychvald vyhrála s muzikálovou písní. Porota ve finále posuzovala výkony 25 mladých zpěváků z Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně. Vítězka získala hodnotné ceny a zazpívá si také na některé z akcí pořádající městské agentury K3.

Ivana Žáková sepsala další skutečné zločiny na Ostravsku - zobrazit videoKultura16.3.2024

Ivana Žáková sepsala další skutečné zločiny na Ostravsku

Skutečné zločiny na Ostravsku, mordy, které otřásly veřejností i kriminalisty. Ivana Žáková Zelinová z Bohumína, dlouholetá novinářka, je vydala knižně. Stal se z nich čtenářský bestseller, který má teď pokračování. Druhý díl mapuje dalších víc než dvacet těžkých zločinů a jde ještě hlouběji do duše kdysi černého města.

Bohumínem prošel masopustní průvod - zobrazit videoKultura17.2.2024

Bohumínem prošel masopustní průvod

Muzika, maškary, koně a početný průvod. Bohumínem prošel rozverný masopustní rej. Od budovy základní umělecké školy si to mašíroval pěší zónou, kolem nádraží až na náměstí před radnicí. Početný dav vyplnily zejména děti z místních mateřinek a škol. Veselou tradici místní oživili před pěti lety, těší se čím dál větší podpoře

Rybova Česká mše vánoční v Bohumíně - zobrazit videoKultura6.1.2024

Rybova Česká mše vánoční v Bohumíně

Lidově se jí říká Rybovka nebo Hej mistře. Slavnou Českou mši vánoční napsal Jakub Jan Ryba roku 1796. Patří k nejznámějším a také nejoblíbenějším česky psaným církevním skladbám v období Vánoc. V Bohumíně zazněla po mnoha letech v mimořádně výpravném provedení, v podání sedmdesáti účinkujících.

Markéta Konvičková rozezpívala náměstí v Bohumíně - zobrazit videoKultura30.12.2023

Markéta Konvičková rozezpívala náměstí v Bohumíně

Závěr roku byl v Bohumíně s pěveckými hvězdami, od Leony Machálkové až po Markétu Konvičkovou. Sérii adventních koncertů s podporou města připravila na celý prosinec městská agentura K3, šlo o nejvíc nabitý program za poslední roky. Pět nedělí zněly náměstím před radnicí známé vánoční skladby i hity oblíbených interpretů.

Retro Vánoce ve výloze Salonu Maryška - zobrazit videoKultura23.12.2023

Retro Vánoce ve výloze Salonu Maryška

Vánoce jsou časem vzpomínání i návratů do dětství. Můžete je prožít třeba u výlohy kulturního Salonu Maryška v centru Bohumína. Výklad tamní galerie zdobí hračky, které nacházela pod stromečkem generace takzvaných Husákových dětí. Vánoční výstavou navazují na svou sváteční tradici tvůrčí ženy ze skupiny zvané Krojovanky.

Halloween v Bohumíně: parkem prošlo 1200 lidí - zobrazit videoKultura4.11.2023

Halloween v Bohumíně: parkem prošlo 1200 lidí

Nejvíc strašidel na metr čtvereční, byl jich plný park. Agentura K3 ve sváteční sobotu uspořádala halloweenskou party s lampionovým průvodem. Původně keltský lidový svátek, kterému patří čas těsně před tuzemskými Dušičkami, byl vděčným námětem pro nejrůznější kreativní počiny. Podvečer si užilo odhadem 1200 dětí a dospělých.

Boban uvedl divadelní hru S tvojí dcerou ne - zobrazit videoKultura22.10.2023

Boban uvedl divadelní hru S tvojí dcerou ne

S tvojí dcerou ne aneb manželská krize a jak z ní ven. V komedii režiséra Antonína Procházky září třeba Naďa Konvalinková a Petr Nárožný, a teď i herecké hvězdy z Bohumína. Nastudovali ji ochotníci z místního bavidélka Boban. V sobotu hru uvedli ve vyprodaném kině v centru města a o den později v sokolovně v Záblatí.

Bohumínské kroje a Ensemble Flair společně - zobrazit videoKultura22.10.2023

Bohumínské kroje a Ensemble Flair společně

Když do společnosti, tak v kroji. Nádherná kostýmní podívaná byla k vidění v sále hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Skupina Krojovanek ze spolku Maryška vynesla místní kroje pro dospělé i děti, ve fundusu jich mají už šedesát. Nevšední módní přehlídku doplnila hudbou nadžánrová kapela Ensemble Flair.

Kino instalovalo moderní projektor a vyměnilo plátno - zobrazit videoKultura14.10.2023

Kino instalovalo moderní projektor a vyměnilo plátno

Nové technologie si razí cestu slovy fanoušků Star Treku „transwarpovou rychlostí“. Platí to také o kinech. Třeba pro nový film ze série Avatar potřebují nejnovější techniku, starší typy jeho plnou verzi nepřehrají. Moderním projektorem se od října může pochlubit bohumínské kino, stejný mají velké multiplexy.

Třetí kreativní Festival Studentská v ulicích Bohumína - zobrazit videoKultura14.10.2023

Třetí kreativní Festival Studentská v ulicích Bohumína

Hudba různých žánrů zněla centrem Bohumína. Ulice patřily muzikantům, DJs i obyčejnému jamování. Třetí Kreativní festival Studentská se nesl v mezinárodním duchu, hudební hosté dorazili z Polska. K muzice, jídlu a pití se podávala zajímavá beseda s bratry cestovateli, Ondřejem a Tomášem Sitkovými z Bohumína.

Warehouse party plná hudby v bývalém kulturáku - zobrazit videoKultura14.10.2023

Warehouse party plná hudby v bývalém kulturáku

Čtyři scény, hned několik hudebních stylů včetně techna, RnB a funky, k tomu celý regiment DJs. Taková byla Warehouse party v bývalém kulturáku ŽDB. Největší party v Bohumíně pořádající spolek Město bohů navazoval na Kreativní festival Studentská. A přívlastek největší houseparty nepoužil náhodou, dorazilo přes 300 návštěvníků.

Den železnice a 100 let knihovny, s Jankem Ledeckým - zobrazit videoKultura30.9.2023

Den železnice a 100 let knihovny, s Jankem Ledeckým

Den železnice nejen v depu a u nádraží, také v samotném centru Bohumína. Na náměstí před radnicí se po celý den konal doprovodný kulturní program, jeho hlavním podvečerním hostem byl zpěvák Janek Ledecký. K mašinkám se tady přidala knihovna, která oslavila 100. výročí založení zábavně a interaktivně.

Bára Basiková koncertem podpořila evangelický kostel - zobrazit videoKultura23.9.2023

Bára Basiková koncertem podpořila evangelický kostel

V říjnu mu bude 122 let. Evangelický kostel v Bohumíně zažil milníky historické i lidské, mnohým vstoupil do života. Čas je ale neúprosný a svatostánek, který je kulturní památkou, si žádá opravy. Místní farnost se o ně postupně snaží a její úsilí podporuje třeba série koncertů, nedávno s recitálem zpěvačka Bára Basiková.

Kobaltová modř Vladimíra Pustówky s návratem do mládí - zobrazit videoKultura16.9.2023

Kobaltová modř Vladimíra Pustówky s návratem do mládí

Známá místa v Novém Bohumíně i v Záblatí, legendární koupaliště v Dolní Lutyni, prostředí mateřinky nebo kasáren. Místa, kam čtenáře zavádí Kobaltová modř. Soubor povídek plný životních prožitků sepsal malíř Vladimír Pustówka z Bohumína, vydal je knižně. Příběhy vrací hned několik generací čtenářů do dětství a mládí.

Pivní slavnosti nabídly klasiku i ochucené speciály - zobrazit videoKultura19.8.2023

Pivní slavnosti nabídly klasiku i ochucené speciály

Pivo a k tomu rocková muzika. Skoro 4 tisíce lidí přišly na Pivní slavnosti do hobbyparku, podle propočtů pořádající K3 necelá pětina Bohumína. Na výčepu frčela klasika i ochucené speciály, děti mezitím trávily svůj čas v herních zónách. Češi jsou národem pivařů, každý ročně v průměru vypije skoro 130 litrů piva.

Dechovkový festival: od klasiky, přes Farnou až po muzikál - zobrazit videoKultura1.7.2023

Dechovkový festival: od klasiky, přes Farnou až po muzikál

Klasické skladby pro dechové nástroje, ale taky známý hit Ewy Farne Boky jako skříň nebo muzikálový song Amerika je Amerika. Dechovka v původním i moderním formátu zněla slezským Bohumínem a polským Tworkówem. Sousedé pořádali osmý mezinárodní festival dechových orchestrů, soutěžní část proběhla u nás.

Městské slavnosti 2023 se skupinou No Name - zobrazit videoKultura24.6.2023

Městské slavnosti 2023 se skupinou No Name

Dlouhé roky patří mezi stálice hudební scény na Slovensku i v Česku skupina No Name. O víkendu zahrála v Bohumíně, na městských slavnostech. Za nimi v sobotu dorazily do hobbyparku skoro 3 tisíc lidí, navzdory podobným akcím napříč regionem. Příští rok by mohla přijet například Olga Lounová a Pokáč.

Hudební Kalich Fest nabídl třetí pokračování - zobrazit videoKultura10.6.2023

Hudební Kalich Fest nabídl třetí pokračování

Dvě scény, hned několik hudebních stylů a atraktivní prostředí poblíž pláže vyhledávané vodní plochy. Kalich Fest nabídl v Šunychlu třetí pokračování. Za originálním koktejlem muziky si v sobotu odpoledne a večer, podle odhadů pořádajícího spolku Město bohů, našlo cestu 1000 lidí všech generací. 

Krajské kolo recitační přehlídky v Bohumíně - zobrazit videoKultura22.4.2023

Krajské kolo recitační přehlídky v Bohumíně

Umělecký přednes a recitace obstojí i v dnešní moderní a do značné míry technické době, důkazem jsou mladí Bohumíňáci. Dvaadvacet školáků se představilo v okresním kole celostátní postupové přehlídky. Pět nejlepších zkraje týdne reprezentovalo Bohumín v kole krajském, které proběhlo na domácí půdě.

Velikonoční jarmark v Bohumíně - zobrazit videoKultura8.4.2023

Velikonoční jarmark v Bohumíně

Jaro jsme v Bohumíně uvítali ve velkém. Velikonoční jarmark chystala městská agentura K3 několik měsíců dopředu, jen jediné neumí zařídit, počasí. O to se ale nakonec postarala příroda sama, když jarmarku víceméně přála. Lidé přišli za jarními dekoracemi, dobrým jídlem, ukázkou živých zvířat či za setkáním s přáteli.

Slezský rynek každý měsíc, Velikonoční jarmark 1. dubna - zobrazit videoKultura18.3.2023

Slezský rynek každý měsíc, Velikonoční jarmark 1. dubna

Domácí výrobky a s příchodem jara opět čerstvá zelenina. V Bohumíně pokračuje seriál regionálních Slezských rynků, březnový se odehrál v polovině týdne. Mezitím městská K3 chystá velikonoční jarmark. O aprílu, v sobotu 1. dubna, nabídne stánky s laskominami, dřevěné kolotoče a taky velblouda, osla, lamu nebo mláďata králíků.

Pěveckou STAR Bohumína je Daniela Tkadlecová - zobrazit videoKultura11.3.2023

Pěveckou STAR Bohumína je Daniela Tkadlecová

Nejlepším školním hlasem Bohumína a okolních obcí je 16letá Daniela Tkadlecová. Ve finále soutěže Pěvecká STAR 2023 vybojovala 1. místo v konkurenci dalších 21 interpretů. V porotě usedli zkušení hudebníci a na zpěváky čekaly věcné ceny. Vítězka si navíc zazpívá na chystaných velkých kulturních akcích.

24. Reprezentační ples Bohumína s Vláďou Hronem - zobrazit videoKultura4.3.2023

24. Reprezentační ples Bohumína s Vláďou Hronem

Dámy oblékly krásné šaty, pánové se hodili do gala a šlo se na bál. Bohumín uspořádal Reprezentační ples města, naposledy se konal v roce 2020 a vrátil se po nucené covidové pauze. Přísun nejen hudební energie nabídl Vladimír Hron, který udával rytmus po celý večer. Půlnoční tombola lákala na tablet, vysavač i vouchery.

Bohumínem prošel masopustní průvod masek - zobrazit videoKultura25.2.2023

Bohumínem prošel masopustní průvod masek

Medvěd, bába s nůší, řezník, farář, hudebníci. Pestrý masopustní průvod maškar v půli týdne prošel centrem Bohumína. S nápadem na oživení lidové tradice přišla před čtyřmi lety místní základní umělecká škola. Přidali se k ní K3, spolek Maryška, školy, školky i další organizace.

Vánoční koncert mateřinky a ZŠ ve Skřečoni - zobrazit videoKultura24.12.2022

Vánoční koncert mateřinky a ZŠ ve Skřečoni

Svátečních koncertů se letos v Bohumíně urodilo, některé z nich proběhly přímo v místních kostelích. Chrám Panny Marie Sedmibolestné ve Skřečoni si pro své vánoční vystoupení vybrali žáci tamní mateřské a základní školy. Programu vévodily především české skladby, a z nástrojů zazněl hoboj, housle, klavír, flétny i saxofon.

Vánoční jarmark se naplno vrátil do Bohumína - zobrazit videoKultura3.12.2022

Vánoční jarmark se naplno vrátil do Bohumína

Tipy na vánoční dárky a dekorace, umělecký kovář přímo při práci, originální hry pro malé i velké, živá zvířata. A pak hlavně laskominy, od cukrovinek, oříšků a frgálů, přes uzené maso a klobásy, až po sváteční řízný punč. Po dvou letech spojených s covidovým omezením se vánoční jarmark v Bohumíně uskutečnil v plném formátu.

Festival Musica Pura a folklór ve Starém Bohumíně - zobrazit videoKultura26.11.2022

Festival Musica Pura a folklór ve Starém Bohumíně

Bohumínské folklórní notování, v přímém večerním přenosu Českého rozhlasu Ostrava ze sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Do města po roce zavítal svátek lidové hudby, díky mezinárodnímu festivalu Musica Pura. Jednou z hlavních hvězd byla úspěšná Hudecká muzika Základní umělecké školy Bohumín.

Alena Antalová a Alex Anders s šansony Pod Zeleným dubem - zobrazit videoKultura19.11.2022

Alena Antalová a Alex Anders s šansony Pod Zeleným dubem

Diváci ji znají jako Ludmilu z Četnických humoresek nebo v roli Aničky z televizního románu Pojišťovna štěstí. Herečka Alena Antalová je ale také zpěvačkou, střihla si například roli v české verzi muzikálu Mamma Mia s hity švédské skupiny ABBA. V Bohumíně Alena Antalová vsadila na české šansony, s Alexem Andersem.

Halloween v parku s rekordní účastí - zobrazit videoKultura5.11.2022

Halloween v parku s rekordní účastí

Kdo se bojí, nesmí do parku. A že těch nebojácných bylo spoustu, o tom o víkendu přesvědčil halloweenský průvod pro děti. K3 ho doplnila strašidelným programem, pohádkovými bytostmi i soutěžemi. Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy krátce před Dušičkami neboli Památkou zesnulých.

Druhý festival Studentská také v bývalém kulturáku - zobrazit videoKultura8.10.2022

Druhý festival Studentská také v bývalém kulturáku

DJ´s s elektronickou hudbou, živá muzika, místní podniky a taky cestovatel s originálním tuk-tukem z Thajska. Podruhé se v centru Bohumín odehrál festival Studentská, ve stejnojmenné ulici. Ve večerních hodinách se přesunul do bývalého kulturáku železáren a drátoven, Warehouse noční party trvala až do rána.

Na vinobraní v Bohumíně padlo 1300 litrů burčáku - zobrazit videoKultura17.9.2022

Na vinobraní v Bohumíně padlo 1300 litrů burčáku

Kvalitní jihomoravská vína, několik druhů burčáku, vína sudová. Centrum Bohumína hostilo v sobotu odpoledne deváté Vinobraní. Například burčáku návštěvníci vypili 1300 litrů. Věděli jste, že réva se jen na Moravě pěstuje na ploše větší než 17,5 tisíce hektaru? V Evropě prý byla vína z Moravy i Čech oblíbená již od středověku.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Počet nalezených záznamů: 371

    Městský úřad