Město Bohumín

Videoarchiv

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Počet nalezených záznamů: 546
Strana 1 / 16
Pálení čarodějnic přilákalo celé rodiny - zobrazit videoVolný čas11.5.2024

Pálení čarodějnic přilákalo celé rodiny

Filipojakubská noc byla ve znamení pálení čarodějnic. Ve velkém je letos pořádali ve Starém Bohumíně, v Nové Vsi a tradičně v Záblatí. V nejvýše položené části města si lidový zvyk připomínají už dvě desetiletí. V Záblatí šli ještě dál, spojili ho s vítáním jara a spálením Morany, byť počasí bylo spíše letní, na teploměru 27 stupňů

Vodní mlýn i zřícenina zámku, výprava za historií - zobrazit videoVolný čas11.5.2024

Vodní mlýn i zřícenina zámku, výprava za historií

Ekonomické otázky kolem nás, historie, zdravý životní styl, umění a tvůrčí ateliér, taky osobnostní typologie. Témata nabídla Univerzita třetího věku seniorům z Bohumína, Rychvaldu a okolí. Skupina, která teď uzavírá dvouletý cyklus, si dopřála finále v zahraničí, senioři podnikli do Polska poznávací zájezd za historií.

Ze starých kravat šijí módní motýlky pro pejsky - zobrazit videoVolný čas4.5.2024

Ze starých kravat šijí módní motýlky pro pejsky

Opuštění pejskové z Bohumína fandí udržitelné módě. Jejich obojky zdobí originální, ručně zhotovení motýlci. Kreativní skupina žen ze spolku Maryška je šije z pánských kravat, již nenošených a nepotřebných. S motýlkem pejsci a fenky pózují fotografům, pro snímky, s jejichž pomocí útuláčci hledají nový domov.

Děti si oblíbily smyslostolečky z přebalovacích pultů - zobrazit videoVolný čas6.4.2024

Děti si oblíbily smyslostolečky z přebalovacích pultů

K dětem patří hračky. Nabídka je dnes bohatá, o to víc potěší, když je zaujme autorský nápad. Jako v mateřské škole v Nerudově ulici, kde si školáci zamilovali smyslohraní. Pro něj tamní paní učitelka navrhla speciální stolek, se kterým podnikají nejrozmanitější kreativní výzvy. Pomůcka vznikla z přebalovacího pultu.

Pohádkový mini festival v MŠ Nerudova - zobrazit videoVolný čas30.3.2024

Pohádkový mini festival v MŠ Nerudova

Pohádkový příběh je pro dětskou duši nepostradatelný. Pohádky rozvíjí vnímání, fantazii a empatii dítěte, také obohacují slovní zásobu, kreativitu a sociální dovednosti. V Bohumíně s nimi vsadili rovnou na malý festival, školáci z mateřinek známé příběhy s dobrým koncem sehráli v maskách, s rekvizitami a kulisami.

Soubor Radost a Impuls uvedl 42. koncert - zobrazit videoVolný čas30.3.2024

Soubor Radost a Impuls uvedl 42. koncert

Andělíčku, můj strážníčku. S tímto podtitulem uvedl taneční soubor Radost a Impuls 42. výroční koncert. Mnohonásobný mistr republiky, Evropy i světa v něm představil choreografie pro novou sezónu. Soubor se věnuje stylům show, jazz a moderní scénický tanec. Mladí Bohumíňáci o víkendu zvládli hned tři koncerty za sebou.

Vrtíci v lavici aneb psí svět v mateřince Rafík - zobrazit videoVolný čas30.3.2024

Vrtíci v lavici aneb psí svět v mateřince Rafík

Jak se o pejska starat, čím ho krmit, jak se chovat a být obezřetní, abychom se nestali obětí napadení. Děti v mateřince Rafík už tohle všechno vědí, díky vzdělávacímu interaktivnímu programu Vrtíci v lavici. Nejen pejsci za nimi zavítali přímo do mateřinky. Školka vztah dětí ke zvířatům pěstuje od mala, hravou formou.

Pětka po zimě otevírá, muzeum vzniká čtvrtstoletí - zobrazit videoVolný čas23.3.2024

Pětka po zimě otevírá, muzeum vzniká čtvrtstoletí

Do podzemí a do časů první republiky vás vezme muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati, už po pětadvacáté. Nová sezóna startuje 1. dubna, otevřeno bude tradičně o víkendech a státních svátcích. V unikátním objektu pohraničního opevnění, který je součástí moravskoslezské Technotrasy, se v zimě nezahálelo.

Radibudky ve školkách i v dílně, pomáhají přírodě - zobrazit videoVolný čas23.3.2024

Radibudky ve školkách i v dílně, pomáhají přírodě

Skoro 100 ptačích budek za poslední dva roky přibylo v Bohumíně díky Radibudkám. Přírodě pomáhají celé rodiny návštěvou montážní dílničky v domě dětí a ptačí příbytky z předem připravených dílů školáci sestavují také přímo v mateřinkách. Na projektu spolupracují bohumínský a karvinský dům dětí, dílna funguje dvakrát týdně.

Být první, kniha o životě Richarda Konkolského - zobrazit videoVolný čas2.3.2024

Být první, kniha o životě Richarda Konkolského

Cestopis životem. Tak označil publicista Adam Chroust svou biografii nazvanou „Být první“, příběh nejslavnějšího českého mořeplavce a bohumínského rodáka Richarda Konkolského. Knihu, která vůbec poprvé mapuje životní cestu legendárního mořského vlka, představil večer spolku Město bohů.

Děti v Rafíku bavily akční fyzikální pokusy - zobrazit videoVolný čas24.2.2024

Děti v Rafíku bavily akční fyzikální pokusy

Polytechniku a vědy poznávají školáci v Bohumíně hravou formou. Žáci z mateřských a základních škol s podporou města navštěvují interaktivní expozice a laboratoře Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zajímavé aktivity za dětmi přijíždějí také do Bohumína, třeba fyzice hravě přišli na kloub v mateřince Rafík.

Předškoláci a senioři spolu ve sportovním - zobrazit videoVolný čas17.2.2024

Předškoláci a senioři spolu ve sportovním

Už malé děti cvičí, jde jim to. Senioři v Bohumíně také cvičí, jde jim to. Proč to tedy nespojit? Řekli si v mateřské škole FIT v Okružní ulici a uspořádali společnou hodinu plnou pohybu a tělocviku. Propojení generací zafungovalo, navíc nebylo to poprvé. Podobně v minulosti bavily obě skupiny třeba společné chvíle s knihou.

Ke krmítku i krmelci, děti myslí na přírodu - zobrazit videoVolný čas10.2.2024

Ke krmítku i krmelci, děti myslí na přírodu

Dokonce pizzu jsou někteří schopni odložit do krmelců a zásypů. Jenže namísto přilepšení takto můžou lesní zvěři způsobit přinejmenším potíže, v horším případně zavinit její úhyn. Jak správně pomáhat a čím přikrmovat se učí už ti nejmenší, třeba děti v mateřince ve Starém Bohumíně. Sledují krmelec, zásyp i krmítka pro ptáky.

Čtení na polštářcích s klasickou pohádkou - zobrazit videoVolný čas27.1.2024

Čtení na polštářcích s klasickou pohádkou

Znají Tlapkovou patrolu, Lokomotivu Tomáše i další novodobé animované hrdiny. Klasická česká pohádka zůstala tak trochu stranou, a právě to chtějí změnit. V mateřské škole v Čáslavské ulici k tomu přizvali rodiče, pořádají cyklus Čtení na polštářcích. Dětem čtou osobně maminky a tatínkové, scházejí se každý měsíc.

Tančí celá škola, ZŠ Skřečoň na vlně Stardance - zobrazit videoVolný čas20.1.2024

Tančí celá škola, ZŠ Skřečoň na vlně Stardance

4,5 milionu diváků oslovila dvanáctá řada taneční soutěže Stardance aneb Když hvězdy tančí. Vloni na podzim ji uvedla Česká televize. Mezi fanoušky patří i nejmladší generace, pro kterou televize vyhlásila speciální klání. Do projektu Tančí celá škola se zapojily dva kolektivy z Bohumína, z městské části Skřečoň. 

Pletené ponožky a „Hrnek pro Tebe“ seniorům - zobrazit videoVolný čas23.12.2023

Pletené ponožky a „Hrnek pro Tebe“ seniorům

V řadě domovů seniorů budou veselejší Vánoce, tamní klienti dostanou ručně pletené ponožky a hrneček. Spolek Počteníčko pokračuje v tradici a naděluje babičkám a dědečkům dárky. Pomáhají dobrovolníci z projektu Hodinový vnuk: Klub ponožka, členky Seniorklubu Bohumín v něm patří k nejaktivnějším v kraji.

Desátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně - zobrazit videoVolný čas16.12.2023

Desátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně

Jubilejní desáté pokračování nabídla entomologická výstava s dovětkem „na hranici“. Koná se ve Starém Bohumíně, doslova pouhých několik desítek metrů od česko-polského pomezí. Tuzemská poslední akce tohoto typu kalendářního roku přilákala nejen sběratele z Česka, Polska a Slovenska.

Městem chodil Mikuláš a naděloval, i ve školce Fit - zobrazit videoVolný čas9.12.2023

Městem chodil Mikuláš a naděloval, i ve školce Fit

Městem chodil Mikuláš a naděloval dárky. Protože sám by je neusnesl, vzal si na pomoc hodné andílky a pro zlobivé ratolesti zajistil čerta. Nicméně, jak už to podle lidové tradice bývá, i ti nejzlobivější slíbili, že se polepší, a nakonec čekala dobrota i na ně. V úterý dopoledne Mikuláš naděloval v mateřince Fit v Novém Bohumíně.

Rezervace na tábory Fontána spustí 14. listopadu - zobrazit videoVolný čas11.11.2023

Rezervace na tábory Fontána spustí 14. listopadu

Rekordní zájem provází v posledních letech příměstské i pobytové letní tábory. Některé turnusy bohumínského domu dětí a mládeže hlásí zaplněnou kapacitu v rozmezí pár dnů. Registraci školáků spouští ve velkém předstihu, tak aby rodiče mohli lépe plánovat dovolenou. On-line portál Fontána aktivuje v úterý 14. listopadu.

Šachová škola Bohumín a úspěch na turnaji v Polsku - zobrazit videoVolný čas4.11.2023

Šachová škola Bohumín a úspěch na turnaji v Polsku

Šachová škola Bohumín je poměrně mladým oddílem, nicméně sahá po vavřínech. Její hráči promluvili do mezinárodního turnaje v obci Sarnaki, u polsko-běloruského pomezí. Nejvýrazněji se prosadil jedenáctiletý Mathias Jordan, kvalitně obsazenou kategorii do dvanácti let vyhrál. Jde o jeden z dosavadních největších úspěchů klubu.

Sbor gymnázia a senioři spolu v projektu Hodinový vnuk - zobrazit videoVolný čas28.10.2023

Sbor gymnázia a senioři spolu v projektu Hodinový vnuk

Obyčejná písnička propojuje generace, konkrétně středoškoláky s klienty domovů seniorů. Celou sérii koncertů na podzim podnikají dobrovolníci z projektu Hodinový vnuk, v Bohumíně žáci z Gymnázia Františka Živného a jeho pěveckého sboru. Dobrý skutek má velký přesah, hudba a setkání s mládeží je pro seniory zpestřením.

Bohumín potřinácté vítězem plavecké soutěže měst - zobrazit videoVolný čas7.10.2023

Bohumín potřinácté vítězem plavecké soutěže měst

Znovu to vyšlo. Bohumín se dál drží na špici plavecké soutěže měst, mezi obcemi do 50 tisíc obyvatel znovu neměl přemožitele. Město se celostátního klání účastní od roku 2006, s tím aktuálním má na kontě třinácté prvenství. Soutěž se konala ve středu 4. října. První plavci, odhodlaní pomoci Bohumínu k titulu, dorazili už v šest hodin ráno.

Osmý Gulášfest lákal do Šunychlu na tisíc litrů guláše - zobrazit videoVolný čas9.9.2023

Osmý Gulášfest lákal do Šunychlu na tisíc litrů guláše

Za pravým, chutným a voňavým kotlíkovým gulášem do Šunychlu. Soutěž v jeho kuchtění o víkendu přilákala davy, a hladové, jak se na gastronomickou show sluší a patří. Návštěvníci Gulášfestu spořádali přes 1 tisíc litrů guláše, podával se vepřový, hovězí, kančí, dančí i jelení. Akci pořádali hasiči SDH Šunychl s podporou K3.

Groble Open 2023 nabídla desítky modelů letadel - zobrazit videoVolný čas19.8.2023

Groble Open 2023 nabídla desítky modelů letadel

Rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu svištěly některé modely letadel na letišti za Novou Vsí. O víkendu tam proběhlo sedmnácté setkání fandů tohoto koníčku, a rovnou mezinárodní. Spolu s modeláři z Česka dorazili hosté z polského Rybniku a Ratiboře. V takovém pojetí jde v Moravskoslezském kraji o ojedinělou akci.

Desítky veteránů na srazu v hobbyparku - zobrazit videoVolný čas12.8.2023

Desítky veteránů na srazu v hobbyparku

Škodovky, Tatrovky, Velorexy, světové značky jako Citroën až po Moskviče alias Leninovy saně. Soutěž elegance historických vozidel se v Bohumíně zabydlela. Na Memoriál Jiřího Vaňka se o víkendu sjelo 50 dobových aut a 12 motocyklů, z Česka i Polska. Nejstarším vystaveným vozem byla Tatra 12 Cabriolet z roku 1929.

Ve Skřečoni druhý ročník soutěže o nejlepší bramborák - zobrazit videoVolný čas29.7.2023

Ve Skřečoni druhý ročník soutěže o nejlepší bramborák

Skřečoň patřila bramborákům, jejich vůni a chutím. V zahradě tamních dobrovolných hasičů jste mohli ochutnat klasické, se zelím, masovou směsí, se sýrem, ale také bramboráky pečené na sucho nebo sladké s povidly. Druhý ročník food festivalu lákal, 2,5 tisíce strávníků přijelo ze širokého okolí.

Příměstské tábory frčí, od sportu až po keramiku - zobrazit videoVolný čas22.7.2023

Příměstské tábory frčí, od sportu až po keramiku

Léto, čas zážitků. Rodičům pomáhají s programem pro děti příměstské tábory, v Bohumíně jich v červenci a srpnu probíhá početná řada. Největší nabídku má místní dům dětí a mládeže. Přidaly se spolky a sportovní kluby, i díky evropské dotaci, s jejíž pomocí v příštích třech letech tábory nabídnou přes 300 míst.

Evropa a svět, TS Radost a Impuls sbíral tituly - zobrazit videoVolný čas8.7.2023

Evropa a svět, TS Radost a Impuls sbíral tituly

V rozmezí pouhých několika dnů a týdnů stihli mistrovství republiky, Evropy i světa. Tančili v Praze, německé Riese a polském městě Kielce. Sbírku medailí členové souboru Radost a Impuls vydatně rozšířili, včetně zlatých. Bohumín se také znovu chlubí mistry světa v show dance, titul vybojovalo duo Pavla Galočová a Radim Ksenič.

Šestý šachový Bohumín Open s rekordní účastí - zobrazit videoVolný čas8.7.2023

Šestý šachový Bohumín Open s rekordní účastí

Pozornost šachistů z Česka i dalších zemí světa se upíná na Bohumín. Od 1. července se tady koná devítidenní šachový festival s mezinárodním obsazením a s účastí světových velmistrů. Spolu s nimi na Bohumín Open hrají děti, včetně členů místní šachové školy. Festival se koná pošesté, letos s rekordní účastí.

Bohumínský dráček 2023 pro budoucí mladé hasiče - zobrazit videoVolný čas1.7.2023

Bohumínský dráček 2023 pro budoucí mladé hasiče

Silnou základnou mladých hasičů se může pochlubit okrsek Bohumín. Skupiny mládežníků v této chvíli mají téměř všechny místní sbory dobrovolných hasičů. Právě děti jsou zárukou jejich budoucnosti a pokračováním tradice i poslání. Budoucí posily láká Dráček, soutěž na míru připravená školáčkům z mateřinek.

Výroční koncert tanečního souboru Kates - zobrazit videoVolný čas24.6.2023

Výroční koncert tanečního souboru Kates

Škála volnočasových kroužků bohumínské Fontány je pestrá, patří do ní také tanec. Členové souboru Kates představili svou celoroční snahu na výročním koncertu, kterým završili aktuální sezónu. Před prázdninami také stihli hned několik pohárových soutěží, a přivezli medaile. Soubor působí pod domem dětí a mládeže 34 let.

Bohumín oslavil den dětí ve velkém - zobrazit videoVolný čas10.6.2023

Bohumín oslavil den dětí ve velkém

Červnový den dětí Bohumín oslavil ve velkém. Program plný zábavy, her a soutěží, knihovnické městečko i venkovní minikino, sobotní odpoledne v hobbyparku bylo nabité. Pro prvních 1500 dětí si K3 hned u vstupu připravila atraktivní dárky. Už za týden, 17. června, se do areálu vrátí dospělí na městské slavnosti s kapelou No Name.

Junioři ze souboru Radost a Impuls Mistrem mistrů - zobrazit videoVolný čas10.6.2023

Junioři ze souboru Radost a Impuls Mistrem mistrů

Není vyššího titulu než Mistr mistrů, aktuálně náleží Bohumínu. Po čase ho znovu vybojovali tanečníci souboru Radost a Impuls, který se drží na špici už 41 let. Děti, junioři i dospělí doslova ovládli Kongresové centrum v Praze. Jen ve velkých formacích naši získali na mistroství republiky šest zlatých a dvě stříbrné medaile.

Záblatím prošel průvod, pálení čarodějnic lákalo - zobrazit videoVolný čas6.5.2023

Záblatím prošel průvod, pálení čarodějnic lákalo

Záblatí, Nová Ves nebo třeba Starý Bohumín. Na těchto a dalších místech v poslední dubnový den slavili Filipojakubskou noc, lidově „Pálení čarodějnic“. Všechny spojoval bohatý program pro děti plný zábavy a masek. Snad největší přistávací plochu v okolí čarodějnice měly v nejvýše položené části Bohumína. Záblatím prošel početný průvod a nechybělo ani rozloučení se zimou.

Bunkr Pětka po zimě otevírá, má novinky - zobrazit videoVolný čas1.4.2023

Bunkr Pětka po zimě otevírá, má novinky

Dva masivní objekty propojené podzemní chodbou, kdysi pod železnicí dnes pod rušnou cestou. Prvorepublikový pohraniční bunkr MO-S5 u Starého Bohumína je tuzemským stavebním unikátem, nikde jinde u nás podobný není. Sezóna v tamním muzeu začíná o víkendu 1. a 2. dubna, také letos čekají na návštěvníky novinky.

Krojovanky háčkují vzpomínkové memoryboxy - zobrazit videoVolný čas1.4.2023

Krojovanky háčkují vzpomínkové memoryboxy

V Česku ztrátu miminka po 20. týdnu těhotenství prožije přibližně 600 párů ročně. Vyrovnat se s tak těžkým okamžikem jim pomáhají tzv. „memoryboxy“, které uchovávají vzpomínky, provází procesem posledního rozloučení a truchlení. Speciální kazety obsahují mimo jiné ručně háčkované prvky, ty teď vznikají také v Bohumíně.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Počet nalezených záznamů: 546

    Městský úřad